Neviem dať odgrgnúť trojdňové bábätko

laura222
13. apr 2019

Baby poradte ako odgrgnut novorodeniatko, dnes dostanem malu na izbu som po SC, 2 x som ju uz mala na krmenie a vraj nech si odgrgne potom. Neviem zatial sa mi to nepodarilo tak si potom vacsinou lahneme na bok, hlavku dam do zvysenej polohy a hladkam chrbatik. Je to v pohode? Ci sa mam o to odgrgnutie nejak inak posnaziit. Davam ju cez plece hladkam chrbat a nic

jameena
13. apr 2019

Niektoré novorodeniatka si nemusia vedieť odgrgnúť, moja sa to naučila asi až po 2 týždňoch. V pôrodnici mi vraveli, že nevadí, mám ju ale dávať na bok. Tak neboj, určite robíš dobre. A inak na Mamile - podpora dojčenia som čítala, že dojčené deti nemusia vraj odgrgnúť vôbec...

diewcatqoo
13. apr 2019

Niektore babatka nepotrebuju odgrgnut. Moj syn nepotreboval grgat. Na zaciatku som sa o to pokusala, presne ako to robis ty, ale nikdy si neodgrgol. Neskor som ho mohla nosit zvisle aj hodinu a nikdy nic, este sa aj zlostil, ze sa mu v takej polohe nepacilo. Ale o to viac sme cvicili s nozickami, aby prdel. A teda prdel jak stary chlap a nikdy ho nebolelo brusko.

nikpa
13. apr 2019

@laura222 na brusku si odgrgne ale samozrejme pod dozorom ešte ked je taky maličký. Ked bol syn na jyske davali tam tak deticky ktoré si nevedeli inak odgrgnut

laura222
autor
13. apr 2019

Ja sa bojim dat sama este na brusko je v perinke este mi ju len nosia. Nie je dojcena sme na UM. Takze vravite ze je to ok?

nika3136
13. apr 2019

Keď nechceš vyberať z perinky, tak bábo len dvihni do zvislej polohy a poťapkaj po chrbátiku

lenkaam_1
13. apr 2019

Ahpj moj si nevedel odgrgnut straaaaaaasne dlho...naucil sa to mozno az ked mal tak 1.5-2 mesiace ☹
Ale ak malinku neboli brusko neriesila by som

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trinneo
13. apr 2019

Vobec sa kvoli tomu nu nestresuj, moju som mala aj hodinu v porodnici na pleci a nic, skor mi zaspala na pleci a aj potom si odgrgla ako kedy, niekedy hned a niekedy nie a prestala som to riesit,inak bola spokojna a nic ju netrapilo a tak je to doteraz a ma 6,5mesiaca, hlavne ju treba dat na bok a do zvysenej polohy a ked ona bude v poriadku, tak to neries a uzivaj si babatko..😜

lenkaam_1
13. apr 2019

@bianka532 ja som s malym nespala v jednej s
Posteli do cca 5 mesiacov neslo o to ze by som nechcela ale bala som sa ze ho prilahnem ze zaspim ze spadne...
Moj maly je prve babo ktore som v zivote vobec drzala v ruke v rodine ziadne babatka a poviem ti prve dni som sa ho fakt bala chytit aestricky sa smiali ze co aom za matku ze sa boji vlastneho dietata.
A ked bol mimo perinky tak uplny koniec...este horsie malinke krehucke a matka taky stresak 😂

nikpa
13. apr 2019

@laura222 syn sa narodil predčasne, mal 2kg bol len kost a koža a to doslovne a sestričky ho tak dávali ležať aj v inkubatore po krmeni, nemali čas davat každé babo odgrgnut. Chapem ze mas strach s takym drobcekom ale časom ziskas prax a pojde to aj na bruško 😉 Je to jedna z možností, ktorá ked si potrebuje grgnut, určite zaberie. Tak zatial skús niečo ine co ti tu radia.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkaam_1
13. apr 2019

@bianka532 to je zas pravda moj bol dobry spac na zaciatku az potom ho to prestalo bavit 😂
Ja aom bola v nemocnici 7 dni a maleho som dostala az na 6 den...mal nizky cukor tak furt na infuziach a ked uz sa ro upravilo tak zltacka pos lampou bol preto nebol so mnou.
Ale prilozenie po porode ako pises to teda nebolo to mi je luto ked si apomeniem tak bolo to cele na mozof ze vsetky babatka pri sebe len ja nie

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
13. apr 2019

@laura222 nie kazde dietatko grga.

laura222
autor
13. apr 2019

No ja som bola po sekcii 24 hodin na infuzkach na JISke takze tazko by mohla byt so mnou. Potom ma prelozili na izbu ale po cisaraku ti este male nedaju teda u nas urcite nie ja som bola rada ze sami podarilo prejst cez chodbu z jis nasvoju izbu spolu so sestrickou. Potom som bola velka hrdinka lebo kazdy ze to treba rozchodit, tak som to tak rozchadzala ze ma ratovali sestricky lebo hucanie v usiach, cierno pred ocami a uz som aj isla k zemi. Tak v takom stave ti dieta nedaju ani keby jak xces. Teraz uz ju mam u seba a niekedy spolu “kaprime” v posteli, niekedy je v postielke

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura222
autor
14. apr 2019

@bianka532 no dnes som 4den po sekcii a napriek tomu ze fakt teda nepolihujem, nic moc. Ako je mi o nieco lepsie ale teda ziadna slava

evita168
14. apr 2019

Ja som moje deti v perinke nikdy nevedela dat odgrgnut vzdy som ich vybrala von a tak som si ich oprela o seba ze hlavu mali na mojom ramene polozenu a chodila som s nimi trosku niekedy grgli hned niekedy aj 15min nic vtedy som polozila na bok spinkat a ked sa zacali vertiet ze sa budili nato ze ich nieco otravuje tak som zas zdvihla grgli si a spinkali dalej

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura222
autor
14. apr 2019

@bianka532 no to kazdy sme iny, nekojim, skusali sme ale sme na UM

nika898
14. apr 2019

@laura222 ahoj odgrnutie je o tom ze dietatko sa pri piti mliecka "napapa" aj vzduchu preto niektore babatka grgaju. Ak je vsak dcerka spravne prisata a "nepapa" vzduch tak si odgrnut nemusi. Ale ano robis spravne. Staci ked bude naboku pre pripad ze by si aj grcla. Prajem krasne chvilky s dcerkou 😊

yanni
14. apr 2019

@laura222 Ja mam dva cisarske, posledny pred tromi mesiacmi. Obe deti som mala od prvej sekundy vzdy den a noc pri sebe. na treti den sme isli domov. Starsiu dceru som mala v nemocnici pri mne v posteli. V postielke vobec nechcela byt, to az potom doma. Co sa grgania tyka, nie kazde dieta si potrebuje odgrgnut, nie je to vseobecne pravidlo. Starsia dcera, uz bude mat 4 roky, NIKDY negrgala. Nikdy nevracala a to vravim NIKDY, cize do dnesneho dna este vobec. Ani ako babo. Tiez neplula, nemala bolesti bruska, vobec nic. Teraz mladsia dcera, cez den si odgrgne, v noci vobec. Ako som to zistila, uz ju v noci ani "nenatriasam". Naje sa a sup spät do postielky. Ale kojim a vzdy som len kojilla, UM sme doma ani nikdy nemali a ani jedno dieta v zivote nemalo UM v ustach, cize ti neviem povedat, ci si deti na UM MUSIA odgrgnut. Ale zatial to nechaj tak, uvidis neskor. Ak nebude grgat a nebude mat ine problemy, tak to proste nepotrebuje. Netrap sa s tym. Jednoducho, kazde dieta je ine a ma ine potreby.

lilucerullo
14. apr 2019

a ani kojit nechces?

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanicek11
14. apr 2019

@jameena nie zlom nie som nejaká vylúčená ale tá menila mi občas príde totálny bludy co tam píšu

lilucerullo
14. apr 2019

@bianka532 nechapem co sa rozculujes, len som sa pytala, kedze niekedy si zeny myslia, ze ked nemaju mlieko hned po porode, nenabehme nikdy a tak to vzdaju po 3dnoch. premna zamna davajte det umele mlieko bola to len otazka, ale niekto ma asi bojovnu naladu 😉 a dakujem za poucenie, mam za sebou aj cisarsky, aj dva prirodzene porody a mlieko sa rozbiehalo podobne.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilucerullo
14. apr 2019

@bianka532 mam tri deti, viem ako to funguje a predsa sa snazim komunikovat tak aby to nevyznelo podrazdene, pekny den