Neznášanlivosť a atopický ekzém. Spôsobilo ich umelé mlieko?

zvedavamt
18. feb 2007

čo si o tom myslíte? ja stále uvažujem,či podanie Beby mojej Lalke (kým som bola po cisárskom )jej nespôsobilo terajšiu neznášanlivosť kravského mlieka a atop ekzém.ja mám alergiu na potraviny,sestra má astmu a v pôrodnici o tom vedeli.

zvedavamt
autor
23. feb 2007

tak maminky,co s tym? idem o tom napisat do rodicovskyx casopisov,nech sa o tom vie. a budem ziadat nazor odbornika,ci to mohlo sposobit terajsie problemy mojej malej.

mimakro
23. feb 2007

Moj syn bol velky 3830g a ja som mala sprvu malo mlieka,tak sa sestricky prisli opytat,ci suhlasim s tym,ze ho dokrmia. Co som ho mala nechat plakat? dali mu iba raz. Potom sa laktacia rozbehla a kojila som ho 13mes. To bolo tri roky dozadu. Dcera(3mes.) mala 4000g a kedze na zaciatku bolo zase malo mlieka,tak som jej tentokrat davala glukozu-druhy den po nar. Potom to uz zase slo bez problemov a dojcim doteraz. Musim ocenit,ze sestricky nerobili nic poza moj chrbat,ale keby sa to stalo,napisala by som do knihy,co je na chodbe, nech by vedeli,ze som nastvana. A propo-rodila som v Topolcanoch.

zvedavamt
autor
5. mar 2007

čo si myslíte o prikrmovaní BEBOU už v pôrodnici. bola som na infuzke po cisarskom 2dni a potom mi povedali,ze malu boli bruško z Beby,co jej davaju,ale ja som kcela len kojiť! a odvtedy ma problemy a neznesie kravske mlieko,ani HA.po roku bolestí a krčov po jedle musela prejsť na sojove mlieko a ma pokoj,teda az na to,že nemože potraviny obsahujuce mlieko. ja mam potvrdenu potravinovu alergiu a sestra ma astmu.

Denisa Hajdúková:
Milá mamina.
No pokiaľ ste vyslovene povedala, že si neželáte dokrmovanie UM, kým to nebude nutné, tak sa vyhovoria, že ste to nepovedala. Ak ste to ale povedala a vysvetlila, že ste alergici, mali to rešpektovať. Teoreticky sa môžete oficiálne sťažovať. Dieťa je schopné vydržať o hlade aj viac ako dva dni. Detský organizmus nie je stavaný na " prežieranie" hneď po narodení. Žiadna matka totiž nemá mlieko hneď po pôrode, ale len kolostrum, aj to len v malinkých množstvách. Ak by teda také "prežieranie" aké deťom robia v pôrodnici pri dokrmovaní UM bolo pre dieťa životne nevyhnutné, tak by na svete nebolo 6 miliárd ľudí, lebo by väčšina našich predkov zomrela od hladu hneď po narodení. Nevidím dôvod na kŕmenie UM , mohli Vám ju predsa nosiť k prsníku a pridržiavať. No ale nakŕmenie fľaškou stojí menej energie....
Ľudia majú sklony to bagatelizovať a posmievať sa tomu, veď je to "iba" alergia. Málokto si uvedomuje, že alergia je doživotné trápenie a je to veľmi nepríjemné pre dieťa aj celú rodinu. Je mi to skutočne ľúto. Denisa.

vavka33
6. mar 2007

V nitre v porodnici nosia babatka matkam po cisarskom hned po prevezeni s pooperacky a nedokrmuju babatka,az po stvrtom dni,kedy to odsuhlasi primarka.Ked som tam lezala ja bola tam jedna maminka,ktora nemala mlieko,ale stale jej kazali maleho prikladat,on vkuse vrestal a to az do zachripnutia.Myslim si,ze zas v takychto pripadoch nemaju dovod nedokrmit,ved to babo trapia,ono ani nepriberalo,tak ju tam s nim drzali dlhsie,ona plakavala,ze chce ist domov,ved keby ju pustili urobi mu umelinu a maly zacne priberat.Je to trochu nedomyslene-ked matka chce kojit,krmia umelinou,ked nemoze,tak nasilu nutia kojit,aj ked nieje cim 😒

adetka
6. mar 2007

ja som sa zas stretla s opacnym extremom. mne sa neurobilo mlieko ani pat dni po porode. malu som prikladala kedy sa dalo, ale stale nic. a tak som ju krmila glukozou. Doktorky i sestricky trvali na tom, ze ju mam prikladat, a ze sa urcite spusti. Niekedy boli ku mne neskutocne bezcitne. Hovorili mi, ze sa malo snazim, ze som neschopna, zla matka. Ze ak si myslim, ze problemy porodom koncia, tak sa mylim, a ze este len teraz zacnu. 😠 Teda vacsina z nich. Na piaty den, ked som si prisla snad po sty raz pre glukozu, mi jedna sestricka s novorodeneckeho tajne dala flasku beby. A az na siesty den, ked som na jednu doktorku zrevala ze ci ma moja dcera iba kvoli mojej neschopnosti hladovat!, rozhodla, ze mozem dokrmovat Bebou. (Antolska)

vavka33
6. mar 2007

vidis,vsade robia inac

kvietocekx
6. mar 2007

zvedavamt...
to vazne urobili? to je ale aj na zalobu... to uz je co za sposoby? moja mala sa tazko rodila a pri rodeni sa nahltala krvi co mi praskla tepna a teda ako 2 dnovej jej museli robit vyplach zaludka lebo stale vrackala krv a nevedeli ci to krvaca ona z vnutra alebo to ma zo mna, a o hlade bola vyse dva dni a zije a je z nej valibuk...pochybujem ze by mali vobec niecim dokrmovat uz v porodnici... je to podraz... babenko sa po narodeni musi aklimatizovat a na to mu netreba jest.. este ma svoje rezervy...fakt nechapem ten postup.
takto pokazit nieco co sa mohlo uplne zdravo vyvijat...to je nezodpovedne.

katka17
15. nov 2008

Ja si tiež nemyslím že by podanie Beby HA mohlo spôsobiť alergiu. ALe možno je taký prípad. Pre mňa bolo podanie BEBA mojmu bábätku vyslobodením. Kedže sa narodilo dosť veľké a aj veľký hladoš. A moje mliečko jej nestačilo. Ved už v pôrodnici vypila 60 ml. 😨 Potom sa mi mliečko pekne rozbehlo a kojíme stále a to už máme skoro rok. 😉