Neznášanlivosť a atopický ekzém. Spôsobilo ich umelé mlieko?

zvedavamt
18. feb 2007

čo si o tom myslíte? ja stále uvažujem,či podanie Beby mojej Lalke (kým som bola po cisárskom )jej nespôsobilo terajšiu neznášanlivosť kravského mlieka a atop ekzém.ja mám alergiu na potraviny,sestra má astmu a v pôrodnici o tom vedeli.

melory
18. feb 2007

prestne moj nazor...ja si totiz tiez myslim, ze v noci, ked som nechodila kojit davali kravske mlieko co malemu sposobilo terajsiu alergiu...preto sa tesim, ze teraz {snad boh da a vsetko dobre dopadne} bude babo somnou na izbe a bude mat len prsnik, urcite mu nedam flasku s umelym mliekom. ked bude hladne bude viac tahat a rychlejsie sa spusti mliecko.

zuzu13
18. feb 2007

ahoj, Lucke tiež dávali hneď po narodení Bebu, pochybujem, že to spôsobuje alergiu, nakoľko v pôrodnici dávajú BEBA HA - t. j . hypoalergénnu

melory
18. feb 2007

nachapem napriklad preco mojho dokrmovali bebou, ked som im tam nosila litre odsateho mlieka.

cat
18. feb 2007

melory akože kravské mlieko? ja pochybujem že existuje pôrodnica kde by novorodencom dali kravské mlieko 😲 😲 veď každý blbec a teda aj tety v pôrodnici musia vedieť, že by tým deťom úmyselne poškodili..

melory
18. feb 2007

cat bebou...je to tam napisane...{z coho si myslis ze je vyrobene umele mlieko, ked mozem otazocku?}

melory
18. feb 2007

oni daju co maju 😉

cat
18. feb 2007

melory kým som to písala ešte tam nebol ten tvoj príspevok o 20.31h a v tom prvom si spomínala len kravské mlieko, preto ma to tak zarazilo..

zvedavamt
autor
18. feb 2007

mojej malej vadilo aj HA mlieko,s ktorym ju Dr trapila do 1 roka.

zuzu13
18. feb 2007

veď keď jej vadilo, mali ste zmeniť mlieko...

cat
18. feb 2007

prosím ťa melory a čo ti povedali, prečo malého kŕmili Bebou keď tam mali tvoje mlieko? Ja som na tom bola rovnako ale Tomi mal v chladničke na novorodeneckom svoju nádobu s mojim MM a tak mu dávali to..

zvedavamt
autor
18. feb 2007

nakoniec som zmenila Dr,bo ona by jej dala jest vsecko. chuda ved aj nakoniec musela do nemocnice. a vsimla som si,ze po pol roku,ako mi kazala jej davat 1 davku HA mlieka,sa jej objavil atop. ekzem.

melory
18. feb 2007

cat nic mi nepovedali, len som na vlastne oci videla, ako dava do flase prasok a zalieva vodou....zrazu to dala malemu pit, len ja uz som odchadzala, lebo on bol na intenzivke a po kojeni som musela opustit izbu.
ja som tiez nosila mlieko a vela, lebo fakt som rodena dojka, a vydis, vrak je to pre nich robota, ale aka neviem, tusim to musia prevarat, alebo pasterizovat, ja neviem.

cat
18. feb 2007

melory, za to by ich mali vyhodiť, kurnik, potom načo tam mamy nosia MM?
zvedavamt..ja som čítala že atopický ekzém vzniká na dedičnom podklade, nededí sa choroba samotná, ale dispozície k nej. Prejavy ochorenia sú najviac ovplyvňované radom ďalších faktorov, ktoré tieto prejavy ešte zhoršujú-napríklad niektoré potraviny. Z toho mi vyplýva že ten ekzém by sa tak či tak skôr alebo neskôr objavil.. Len "vďaka" tomu mlieku sa objavil tak skoro 😒

zvedavamt
autor
18. feb 2007

ties sa mi zda,ze to uprednostnovanie kojenia hned po narodeni su len prazdne reci.

melory
18. feb 2007

to ma zas cat pravdu dieta sa narodi s ekzemom a mlieko ho len podpori a vykaze, no moj maly si predstavte, ze ma alergiu na mlieko ale nie na daku zlozku z neho, {to sme davali robit sukromne test za dost penazi} ale ma dotykovu alergiu, to znamena, ze mu bolo skor podane mlieko ako mala, ja som ho kojila do roka, preto som sa chytila temy a myslim si, ze mu to pokazili v porodnici.

jankamanikova
18. feb 2007

Babule! Atopicky ekzem je dedicna zalezitost a tiez vrodena (suvisi so stravou tehotnej maminky). Na atopicky pomaha more, vynechanie citrusov, mlieka a mastenie kremami. Je vela moznosti ako na ten ekzem. A s tym prikrmovanim mate pravdu, ale co uz sa da robit. Treba to v tej nemocnici prezit a rychle domov a papat maminu.

zvedavamt
autor
18. feb 2007

NIE. pisem to tu preto,ci nie som sama s takou skusenostou. treba sa ozvat a nedat si to viac urobit !

jankamanikova
18. feb 2007

Je vela maminiek s tymto problemom, ale vsetky sa s tym viacmenej zmieruju. Preto, ked je moznost ist rodit inde, tak treba ist. A dat si babo hned k sebe.

zvedavamt
autor
18. feb 2007

ja som sla inde a co mi to pomohlo. musela som na cisarsky,bola som na infuzke 2dni a kym mi ju dali na prve kojenie,tak davali Bebu.

melory
18. feb 2007

moj zas bol slaby cize vypil len 20-30ml tak ked som odisla este mu davali bebu. co sa mne nepaci.

zvedavamt
autor
18. feb 2007

ani mne. ved vsecky moje kamosky,co doteras rodili,sa stazovali,ze im v porodnici s kojenim vobec nepomohli. a vraj baby friendly hospital ! za co?

mirka4
18. feb 2007

zvedavamt a to robia v MFN?

zvedavamt
autor
18. feb 2007

oni rodili v MT,ja som bola v Handlovej

mirka4
18. feb 2007

aha, cize v MFN nedavaju Bebu, hej?
A co im mali akoze pomoct s kojenim?

janinah
18. feb 2007

myslím si, že sestričky s tým mat. mliekom robia čo sa dá, ale jednoducho ho nie je dosť, majú matky po cisárskom zatiaľ bez mlieka, majú matky,čo odsajú málo mlieka,lebo ho veľa nemajú, alebo sa im odsať chce len občas a v noci spia (to tie tmavšej pleti), alebo aj majú mlieko ale berú lieky a kojiť nesmú.Myslím,že MM dávajú prednostne deťom nedonoseným, v zlom zdrav. stave a pod. aj keď ich matky z roznych dôvodov nekoja (napr.ešte nemajú mlieko),chapem vaša reakcie, ale asi je to zložitejšie.Aj ja som odsávala a tam nosila moje mlieko a v prepušťacej správe som si prečitala, že malá dostávala aj umelé, tak mi to jedna sestrička tak vysvetlila.

zvedavamt
autor
18. feb 2007

ja neviem cim prikrmuju v MT. jasne ze maju riadne ukazat ako kojit,maju to v tom programe.ja som bola zufala,mala pila malo,bo pila zle. musela som na to prist sama az doma,tak ma to bolelo a moc trapilo. kamosku v MT deptala sestricka,ze maly nepribera a ze zle koji,ze nema mlieko a ine debiliny. bola z toho na nervy,rada,ked sla domov.

mirka4
18. feb 2007

no tak to je teda sila. V prvom rade by to nase mlieko mali davat nasim detom a potom pripadne aj inym detom. No to ak ak si v prepustacej sprave nieco taketo precitam, tak sa maju po riti. 😠

zvedavamt
autor
18. feb 2007

si myslis ze to tam napisu,a aj ked ano,co ti to uz pomoze,ked ti do... dieta na cely zivot.mne to povedali az na 3 den,ze ju asi boli brusko z tej BEBY. sila!

jankamanikova
18. feb 2007

Je to sila a este to aj zranuje. Tesim sa na babo a chces ho mat pri sebe a vsade pisu, ze to tak ma byt a nic. Si sklamana a smutna. JA som taka bola pri Janikovi (prvy syncek), vemli som bola sklamana. Rodila som sekciou, urgentny pripad a este k tomu problemy s kojenim. Velmi som bola hotova. Ale teraz som Matuska porodila normalne a este sa aj rozbehlo kojenie super. Ale to som sa nedala. Cele tehotenstvo som sa nastavila na kojenie a porod a slo to. Aj ked mi vraveli, ze musim dokrmovat, lebo je velky (ma 4490g a 55cm), ale nedala som sa. Povedala som im, ze ziadne mlieko, len moje. Nemala som tam sice este nic, ale doma sa to rozbehlo. Teraz viem, ze treba len neustupovat a nebat sa, ale je to tazke.

geegee
18. feb 2007

v Ruzomberku prikrmuju umelakom komplet vsetky deti, u ktorych zistia po vazeni po papani, ze malo spapali 😖