Nezvládam kŕmenie dcéry

pepaa89
26. feb 2014

Milé mamky, vopred prosím len o rady, alebo o skúsenosti s podobnými prípadmi ako je tá moja Laurinka. Žiadne intrigy...ani hádky nechcem vyvolávať, som len zúfala matka pol ročného dieťatka s chorým srdiečkom. Náš problém je takýto...od malička máme problémy s papaním, nepapá toľko čo má. Pre jej zdravotný stav je dôležité aby papala a priberala. Vyspí mi celú noc, chýba jej jedna dávka mlieka, ktorú odmieta ...nechýba jej. Koľkokrát mi povedali, nechaj ju tak, ona si bude pýtať, keď bude hladná, u nás to tak nieje. No problém je aj vtom, že sa v kľude nevie napapať, začalo to, keď mala cca 2,5 mesiaca, koliky, revala strašne pri papaní, musela som ju nosiť na rukách a tak kŕmiť, neskôr to prešlo na fit loptu a tak sme papali, po nejakej dobe papá po ležiačky, musím jej pri tom podávať hračky aby som ju niečím zaujala. No už ani to sa jej nepáči, neviem už ako na ňu, hanbím sa ísť niekam na návštevu alebo k doktorovi, ak by ju trebalo nakŕmiť. Musím jej púšťať hrajúce hračky, včera to už prešlo do takého stavu, že som musela pustiť vysávač aby sa ukľudnila a najedla, keď vidí fľašu reve, keď jej dávam podbradník tiež reve, prosím Vás o rady, pomoc a podporu

mata1001
26. feb 2014

Keby si jej pustila rozpravku, tak by ju to nezaujalo?

mata1001
26. feb 2014

@pepaa89 jaj teraz citam ze ma pol roka.. .

bboossoorka
26. feb 2014

ked ti povie že ja malého od roka až do teray nahanam po celom dome aby som do neho niečo napchala......ked chcem aby sa najedol posadim ho bud na skrinu do vyski bo to sranda alebo na okno .....alebo na umyvadlo v kupelke a on sa pozera do zrkadla ako papa.....musíš najst nejaki ten bod kedy sa pobavi a napapa......držim palceky......skus jej kupit peritol to je na to aby dieta malo chut do jedla...ale je to iba na predpis...
😉

luba28
26. feb 2014

@pepaa89 a skusit jej dat lyzicku do ruky a ty s druhou ju krmit,...daj ju do vajicka,aby videla co papa,...ci ty ju neprikrmujes este???

kveta
26. feb 2014

@pepaa89 Ona umrie ak sa nenaje? Ak nie, tak jej prestante robit divadielko a cirkus v jednom. Az bude hladna, bude jest. Ked nechce, nechce. Nenutit, nekomentovat, netrestat. Jednoducho zmenit krmenie na neemocionalnu zalezitost. Ziadne vydieranie rodicov cez jedlo, takze ked odmietne jedlo, tak odmietne, Vy sa tvarte akoby sa nic nestalo.

Poradte sa s lekarmi, ci moze Cebion na doplnenie chybajucich vitaminov a mineralov /nam ho pri nejedeni odporucili/..

jmatisova
26. feb 2014

viem že to vidíš ako vážny problém a dcérka má asi aj zdravotné problémy.... ale sú deti, ktoré jednoducho skoro nejedia... nenapísala si či kojíš, alebo pije malá mlieko z flaše, alebo prikrmuješ???? upresni to, ak môžeš...

macinka13
26. feb 2014

Ja mam tiez lauru, mala chore srdiecko (3xbola operovana) jedlo tiez nepovazuje za az take dolezite. Teraz ma 2,5roka a je zdrava. Nic jej nechyba., tvoja mala mozno naozaj nie je hladna a to, co zje jej staci. Od hladu snad neumrie 🙂

gretocka
26. feb 2014

@pepaa89 chapem, ze potrebujes aby mala priberala, je to pre jej zdravotny stav dolezite, ale dievcata maju pravdu, ze cim vacsie divadlo a ceremonie budes robit, tym to moze byt horsie. Musis upokojit hlavne seba a k jedlu nepristupovat uz s ocakavanim, co sa zas bude diat.... na oboch mojich mladatkach mam vyskusane, ze moju nervozitu znasobuju a iba ked som v pohode ja, su v pohode aj oni.

Ked ti mala vyrastie a zacne behat po byte, ver, ze bude este tazsie nakrmit ju. Ak uz je cas, kedy by si mohla zacat prikrmovat, skus papanie lyzickou (pises len o flasi v prispevku). Spievaj, rozpravaj rozpravky., strc nieco do ruky, nechaj ju nech si skusa jedlo dopravit do pusy sama.....

V pripade ze nic nezabera, skus sa poohliadnut po niecom co tak male dieta moze uzivat a zvysuje chut do jedla - nic konkretne ma nenapada len viem, ze ked v dvoch rokoch mojmu syncekovi predpisali Pyridoxin kvoli nejakym problemom, po jedle siel vcelku dost....

A ak doverujes svojej lekarke, urcite to konzultuj s nou. Pises, ze mala ma problemy so srdieckom - posledna vec ma napadla ci neberie nejake lieky, ktore by mohli posobit na jej travenie pripadne chut do jedla.

Inak prajem vela sil, obe moje deti su slabi jedaci, takze kazdodenne riesenie co kedy a ako jest poznam a preto ti pisem, ze ked bude vacsia moze to byt este tazsie.... drzte sa

pepaa89
autor
26. feb 2014

@luba28 o prikrmovaní môžem len snívať, všetko čo dostane do úst automaticky vyplúvne, ale skúšame stále

pepaa89
autor
26. feb 2014

@kveta Cebion papáme, keď je hladná začne byť nervózna, ale ona nepríjme fľašu vkľude, začne sa hádzať, vystierať, rukami byť po fľaške, keď ju zodvihnem, nedám jesť tak reve od hladu

pepaa89
autor
26. feb 2014

@kveta a teraz sme ju 5 dní nechali tak, že bude papať keď bude pýtať, schudla nám

pepaa89
autor
26. feb 2014

@jmatisova pijeme umelé mliečko

pepaa89
autor
26. feb 2014

@macinka13 netrápilo by ma, keby neschudla ☹ a aké máte problémy, ak chceš napíš do IP, dobre ti priberala polročná? Stále nás strašia, že ak ešte viac schudne ideme na operáciu

gretocka
26. feb 2014

@pepaa89 este jedna otazocka ze ci cakas az zacne byt od hladu nervozna alebo si ju uz skusala aj "predbehnut" a teda ponuknut jej jedlo este pred tou fazou nervozity. Lebo mne mala obcas robi to, ze pyta pit a nez jej nachystam pitie, tak zacne sa jedovat a hadzat flasku o zem....

jahody11
26. feb 2014

@pepaa89 aj moja ALicka ma chore srdiecko, a s flasou sme mali to iste, vypije len v noci ked je ospala, co som sa naplakala koli jedeniu, prikrmovat som koli tomu zacala ked mala 4 mesiace a 2 tyzdne, hned ako sme prisli z DKC z hospitalizacie, moja zatial nie je operovana ale berie rozne lieky, a teraz ma pomaly 16 mesiacov a 9500gr. papa raz vela, raz malo, prestala som sa stresovat lebo ma to ubijalo, pribera pomaly ale pribera...

pepaa89
autor
26. feb 2014

@gretocka skúsim predbehnúť, ale keď ona ma rôzne intervaly tak fakt, netuším, kedy to mám stihnúť

pepaa89
autor
26. feb 2014

@jahody11 aj my sme teraz na digoxíne, vyspí mi celú noc, nechce počas spánku vôbec papať

pepaa89
autor
26. feb 2014

@gretocka Ahoj, ďakujem ti za tvoj názor, pyridoxín sme papali jedno obdobie, ale nezaznamenali sme niaku zmenu v chuti do jedla...ako si presne napísala, vždy už očakávam, že čo bude, asi fakt ju treba nechať dlho od jedla, alebo skôr vystihnúť ten správny čas

sashabb
26. feb 2014

@pepaa89 neskušala si jej pustiť nejaku hudbu? - ukludňujucu, vážnu ... neviem, ako bolo písané vyššie podla mňa je velmi rozptylovaná pri tom jedle 😒 Neskúšala si poprosiť nejakú kamošku či by ju neskúsila nakŕmiť? či bude robiť to isté, či to nieje čisto len z nervozity? alebo vymeniť mlieko?, možno jej vadí, alebo nemá skrytý reflux? že by jej to vadilo a takto sa vlastne tomu bránila

mmmj
26. feb 2014

tiez uvazujem nad tym, ci jej po tom papani nemoze byt nejako zle, ci nema reflux, alebo nejaku intoleranciu (laktoza a pod) a ci to takto nedava najavo....

jahody11
26. feb 2014

Dig. Uz neberieme,teraz 0nam ostali od tlaku a verospiron. Ja som jku budila aj mne prespi celu noc uz dlhsie ale koli tomu jedlu som ju budila a aj pocas denneho spanku to iste,ked som videla,ze sa zacina 0mrvot, sup flasa do ust 😀 ako fakt,prvych 10 mesiacov bol ui nas len rev a stres 0 a panika. Nechcela vobec spavat... Musim povedat,ze najviac sa zmenila po roku,konecne je klud, nas caka operacia chlopne len kym prospieva odklada sa,ja dufam,ze navzdy 🙂 chodime uz konecne iba amb. Na kontroly do DKC kazdych 6mesiacov teraz ale odlezali jsme si tam mesiac na Jiske. Nasej prisli na to,ze ma nieco so rd.az ked mala 3 tyzdne a skoro zomrela..@pepaa89

vashon
26. feb 2014

len taka mala otazocka...kolko mala vazi?

lauricka
26. feb 2014

mala by uz jest prikrmy, ale dieta sa nema nutit, len nechat ochutnat, ponukat....ak je zdrave. Dalsia vec je, ze ak ma fakt reflux (reflux moze byt skryty, teda, nevracia az von), tak moze nechciet, lebo sa neciti dobre. Asi by som riesila s lekarom, ze ake problemy pri jedeni moze mat chore dieta na srdiecko a co s tym a urcite by som ju dala vysetrit na detskom gastre. A skus nie prilis jej davat najavo ako velmi ti na jedeni zalezi a aky stres z toho mas, to dieta citi. Skus si pred nou pochutnavat mnam mnam alebo aj cela rodina okolo stola a ponukat nieco aj jej, ci si da a tak....Viem, ze je to velmi tazke. Krocik po krociku sa to podari, este je velmi malinka, zatial je jedenie len o skusani a ochutnavani. A ak ma problem s mliekom, tak to fakt musite riesit to gastro.

usiko
26. feb 2014

@pepaa89 mna napadla jedna vec: mozno maproblem s laktozou alebo Bielkovinou kravskeho mlieka, a preto podvedome odmieta mlieko, teda ze jej ani moc nechuti.....skuste jej dat vysetrit krv....

pepaa89
autor
26. feb 2014

@usiko Už SA STALO, ONA NECHCE ANI čAJíKY PIť

pepaa89
autor
26. feb 2014

@usiko nič nezistili

pepaa89
autor
26. feb 2014

@vashon 6,300

usiko
26. feb 2014

@pepaa89 skusilasi ine mlieko?

huma
26. feb 2014

u nas sme pustili DVD Fiha Tralala, spieva sa tam a je to farebne, ona vtedy ''prestala aj dychat'' a ja som ju zatial krmila

pepaa89
autor
26. feb 2014

@jahody11 bože mesiac a ja som stresovala pre týždeň...verím, že nebude operácia, držím palce ...a cezdeň keď spinkala normálne papala? nezobudila sa?