Nutrilon 1 HA a Nutrilon extra

kubkomatko
9. aug 2013

Môjmu synovi dávam takmer od narodenia Nutrilon 1 Ha (predpisuje mi ho dr.), do 6.týždňa mu toto mliečko postačovalo ale od toho týždna začal byť hladný, pýtal si viac a viac , preto som zakúpila Nutr.extra aby ho zasýtilo a miešam ho s Nutr.Ha, nemáme zatiaľ žiadne problémy, ani ho nezapeká, pospinká dlhšie, je spokojnejší. Ale chcela by som vedieť, či sa tieto mlieka môžu miešať, či mu to nemôže uškodiť. A ešte či je rozdiel medzi N-Ha a Nutr.1obyčajným- je hustejší?

miskalevica
9. aug 2013

@kubkomatko pokial viem, mlieka by sanemali miesat aspon teda podla mojej pediatricky, moja dcera od narodenia mala na predpis Nutrilon HA, kvoli tomu, ze som alergik a ze ona je predcasniatko, HAckovy nutrilon ma enzymaticky stiepenu mliecnu bielkovinu aby bolo lahsie stravitelne a tym je pri jeho konzumacii znizene riziko vzniku intolerancie mliec. bleikoviny a laktozy v neskorsom veku a menej to drazdi imunitny system

mirip
10. aug 2013

Nutrilon HA je hypoalergény pokiaľ viem a extra je na extra zasýtenie, teda ked je dieťa veľký hladoš a nevydrží ten časové odstup, ktorý by mal medzi papaniami mať a ako píše
@miskalevica mlieka aj ked sú oba Nutrilony by sa nemali miešať 😉

lucinkacinka
11. aug 2013

Mojmu malému,bude mat 6 týždnov tiež dávam na predpis nutrilon 1 HA a vypije už druhý týžden 150 a pýta každé 3 hodiny,nieje to vela?Nemám tiež kupit extra?

veronicenkaaaa
11. aug 2013

Ahojte,baby mi dávame Nutrilon Ar,lebo máme reflux a miešam ho s Nutrilon Comfort,aby sa mi pekne vykakala. Tu je jeden pediater odborník a sám mi povedal,že kľudne môžem miešať,dokonca sa nič vraj nestane ,ak sa zmiešajú aj dve rozličné značky,ale to ja by som neriešila.Takže nutrilonik sa môže medzi sebou miešať 🙂) 🙂

nutrilon_lucia
12. aug 2013

@kubkomatko Pekny den. Nutrilon HA je primarne urceny pre detia ko prevencia pred potencionalnou alergiou, teda hlavne u deti, ktorych rodicia su alergici. V pripade, ze miesate HA mlieko s mliekom, ktore nema hydrolyzovanu bielkovinu, tak HA ochrana straca svoj vyznam. Urcite to dietatku neuskodi, ked sa miesa, ale v pripade, ze dietako potrebuje prevenciu, tak bohuzial miesanim zabezpecena nie je. Ak neuzivate z dovodu prevencie a vase dietako nema po kom zdedit alergiu a nerobi mu miesanie Nutrilonov problem, mozete. Ten rozdiel som uz napisala, HA mlieko ma specialne upravenu bielkovinu,je to 100 % srvatka, Nutrilon 1 obsahuje aj 40% kazeinu. Hustejsie nie je.