Nutrilon 2 AR. Ako dávkovať 7 - mesačnému dieťaťu?

danuskam
20. jan 2009

Mate niekto skusenosti s Nutrilonom 2AR? My prave nan prechadzame a nezda sa mi davkovanie na krabici. Z jednicky bezne vypila 180-200ml, a teraz na svoj vek (blizi sa k 7mes.) by mala 150ml. To sa mi zda strasne malo. Ked dam viac-prekrmim ju? Lebo ona by zjavne este zvladla..Pripada mi to cudne. Naozaj je taky obrovsky rozdiel v zlozeni 1 a 2? Nepripada mi o nic viac zasytena ako predtym..

andy80
20. jan 2009

danuskam: dej, tak jak jste zvyklí. Neber ty tabulky vážně. Vždycky při přechodu z 1 na 2 je dávkování jiné, ale neber ho vážně. Já teď kupuju mlíčko baby love a tam je napsáno. Dítě v osmém měsíci by mělo pít mlíčko 1 - 2x denně, přičemž jedna dávka se může pohybovat v rozmezí 170 - 230ml . Dávkování upravte podle potřeby vašeho dítěte. Takže vyzkoušej a uvidíš. Když bude mít moc, tak to nevypije a příště mu uděláš míň.

andy80
20. jan 2009

jinak pokračovací mléka s označením 2 jsou už přizpůsobená tomu, že dítě nebude výhradně na mléku, ale už se k němu přidávají příkrmy.

danuskam
autor
20. jan 2009

ved ja jej davam prikrmy uz cca 1,5mesiaca-1x zelenina, olovrant 1jablko. Ide mi len o to, aby jej to nejak neublizilo,ked dam ovela viac. blbost??

andy80
20. jan 2009

danuskam: já vím, že jí asi dáváš příkrmy, to pokračovací mlíčko je právě k tomu uzpůsobené, v tom je rozdíl mezi počátečním mlékem. Počáteční mléka dokáží pokrýt celodenní příjem stravy, kdežto pokračovací už jsou jen jako součást smíšené stravy. Určitě jí neublíží, když jí dáš víc. Každé dítě je jiné a každé dítě potřebuje jiné množství mléka, tak se neboj. Kdyby jí stačilo míň, tak by to nedojedla, to mi věř.

andyalukasek2008
20. jan 2009

Ahojky, my jsme taky na Nutrilonu AR2, příští týden máme 7 měs. Dávám 6-7 odměrek (dle návodu by měl mít 7, ale dávkuju mu to podle příkrmů, snažím se zavést nějaký jídelní režim 🙂 ) a 200-233ml mlíčka je toho pak celkem. Vypije mi mlíčko třikrát denně + 1kaše + 2 příkrmy... Fakt jsem na tu krabici běžela kouknout, fakt tam máš napsané, že by měla vypít 150ml? To je divné. Ale je pravda, že teď se dělají už nové nutrilony s upraveným dávkováním, jestli třeba ještě nemáš ten starší, u nás v lékarně ho taky mají ještě zásobu. Je to i na www.nutrilon.cz...

danuskam
autor
20. jan 2009

uz mi odpovedali z Nutricie:
Tabulka davkovania na mlieckach s oznacenim 2 je inak postavena ako na jednotke. Odporucane je len denne mnozstvo mliecka pre dany vek a v druhej casti tabulky su uvedene lubovolne dakvy, ktore dietatku vyhovuju, na ktore bolo navyknute. Takze pokial babatku davka 150ml nestaci, mozete ju zvysit na 180 ml.

mna pomylila ta tabulka vedla-vyzera to akoby ta davka patrila k veku babatka.. 😅 ja trubka.. 😉

budem teda davkovat ako som bola zvyknuta, ale urcite prekrocim dennu odporucanu davku-myslim,ze by jej to nestacilo.vsak uvidime.takze je to jasne.

andyalukasek2008
20. jan 2009

No ale potom by malý měl vypít 1000ml mléka denně? A k tomu příkrmy? 😕

danuskam
autor
20. jan 2009

nie- cca 700-800ml+prikrmy (aspon tak sme pili doteraz) niekedy mi vypila aj viac ako 800ml, ale to asi kvoli tomu,ze nezje velke porcie prikrmov.

andyalukasek2008
20. jan 2009

Aha, děkuju, tak to vypijeme sotva 700ml. Včera nám sestřička u pana doktora říkala, že stačí 500ml, že 700 je až až, ale mě to přijde v necelých 7-mi měsících 500ml děsně málo, když ještě nejí jogurty... Díky za pomoc 🙂...

u2jana
20. jan 2009

ahojte, som zmetena, my papame nutrilon 1HA, snazim do nej dostat podla tabulky (ma 4,5mes 6,6kg) aspon min 800ml a tu u vas citam, ze 6mes papate 700ml... a ze to staci... ja som z toho jelen, furt stresujem, ze mala bude dehydrovana, ked nevypije 150ml na 1kg hmotnosti - takze to neplati?

andyalukasek2008
20. jan 2009

u2jana - ale to jsme psali o nutrilonu 2 - pokracovacim... Psala jsem o 700ml + 2 prikrmy (zelenina s masem a ovocna presnidavka) a vecer davame jeste kasi. V 4,5 mes jsme samozrejme pili vice 🙂...

u2jana
20. jan 2009

a kolko ste asi pili, ak si pamatas? ja fakt do tej mojej nie a nie natlacit viac ako 800 😒

andyalukasek2008
20. jan 2009

Pokud pamatuju dobře, tak 5krát denně 200ml. Malý vážil 7,5kg a večer jsme začínali pomalu s kaší, takže se nám jedna dávka odbourala...

u2jana
20. jan 2009

panecku, takze to bol celkom jedak... ja neviem, ci tej nasej staci tak malo, alebo co... vcera spapala len 680 a to po takych 90-100ml max...

andy80
20. jan 2009

Od cca 8 měsíců do 1 roku by mělo být mléka opravdu 500ml.

u2jana: pokud jste pouze na mléku a nedáváte ještě příkrmy, měla by malá vypít 150ml mléka na 1 kilo váhy na den, tzn. pokud váží 7kg, mělo by být 1050ml mléka za 24 hodin.

u2jana
20. jan 2009

andy, ano ja viem... lahka matematika 6,6kg x 150 ml je 990ml, ktore do nej ani za ten svet neviem dostat... dnes sme skoncili na 710 este do nej pred pol nocou stihnem hadam dostat aspon 100-130ml a to bude vsetko... 😒

andy80
20. jan 2009

no, tak to nehroť, pokud přibývá a je v pohodě, tak jí to stačí. Kdyby nestačilo, určitě by se ozvala. Dáváš jí pít i něco jiného krom mlíčka? Čaj nebo vodu? Můžeš jí to mezi mlíčkem zkusit podat.

u2jana
20. jan 2009

priberat zatial pribera, aj ked neviem z coho... caj ani vodu nedavam, lebo mala to vypluva... na pitny rezim mi dr. odporucila prejst s prvymi prikrmami... to len bude boj

amarelka
20. jan 2009

u2jana, myslím, že celkom dosť spapá mliečka, je to indid., kolko má spapsať dieťa, pokial priberá tak je to ok, ked jej bude treba viac mliečka, vypýta si uvidíš, 🙂

amarelka
20. jan 2009

tých tekutín má byť 100-150, takže to celkom vychídza, len sa nestresuj

andyalukasek2008
20. jan 2009

andy80 - juju, 500ml, ale až od 8 měs., my máme teď púl roku, proto jsem se nad tím podivovala, to určirě ještě potřebuje více 🙂...