Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

dominica
18. mar 2008

no, tak to asi nie je veľa v porovnaní s malinovkami, ja pijem Rajec/20 SK/ a denne síce padne len asi 1 fľaška, ale aj to dosť výde...

dominica
18. mar 2008

baby, tak už máme Britu doma... len čo som to povedal mužíkovi, utekal ju kúpiť a dostali sme nehoráznu zľavu, lebo nám v Nayi robí kamoška, takže ono to fakt nie je drahé... 😀
A prestávam sa dopovať malinovkami, aj tak sú nezdravé...

lyzenka
18. mar 2008

super, domi.. :O) a je to dobre davat tu vodu aj do zehlicky, do rychl.kanvice....a aj na varenie to pouzivam sem-tam... 😀 Ale hlavne Ajovi... :O)

dominica
18. mar 2008

už som o tom uvažovala, že ju dám do kanvice, do žehličky už nedávam, ale ináč chutí mi jak destilka 😀

ingrid78
19. mar 2008

Dominica ty si ale rychla. Ja ju davam tiez do kanvice, sterilizatora, nerobi sa kamen. Takze dobru chut vam 🙂

martinaema
5. máj 2008

ahoj kočky mám takú otázočku. Pred 3 dňami som odstavila malú, lenže od toho dňa mi nechce piť UM. Pritom už asi 6 týždňov som ju učila piť mliečko - Sunar, ktoré jej aj chutilo a nemala s tým žiadny problém. Doteraz sme používaliu Sunar original 10, teraz som kúpila Sunar prémium complex 12. Myslela som, že rozdiel je iba v tom, že ten druhý je určený pre staršie deti a teda je sýtejší. Až dnes som čítala na krabici, že je vhodné kombinovať ho so Sunarom original. Ja som síce žiadnu zmenu v chuti nepostrehla, iba sami zdá taký mliečnejší, ale malá mi ho vôbec nechce. Dokonca niekedy sa až zatrasie, ked ju oklamem a strčím jej fľašu do pusy. Tak teraz neviem, či je to iba prechodné štrajkovanie po odstavení alebo naozaj je iný. ☹ Len ma mrzí, že som kúpila hneď 2 veľké balenia, lebo boli v akcii 😖 Som sa ulakomila 😠

petulienka
5. máj 2008

martinaema,

skus jej ho kombinovat s tym starym (ak ho este mas). Ja som maleho ucila tak na pokracovacie mliecko. Najprv som davala vacsi pomer stareho a postupne po dvoch troch dnoch som pomer menila az nakoniec vypil samotne pokracovacie. Skus, mozno to zaberie. Ja som si tiez myslela ze ked je to ta ista znacka ze mi bude chciet pokracovacie mliecko bez problemov, ale nebolo to tak a museli sme kupit este stary sunar a kombinovat. po dvoch tyzdnoch uz papal cele pokracovacie mliecko.
😉 Vela stastia

pupi007
18. jún 2008

Ahojte! Ja som vyskúšala toľko mliek až som konečne prišla na jedno ktoré nám vyhovuje a to je mlieko francúzske. Začínali sme už v pôrodnici bebou H.A po ktorej malinká bola riadne zapečená a mala bolesti bruška. Tak sme prešli na zelený nutrilon po ktorom mala hnačky, potom nám lekárka dala omneo tiež sme po ňom hnačkovali a vracali.Malinká bola stále nekľudná a uplakaná. Kúpila som teda sunar po ktorom mi veľmi priberala a zapekalo ju to. Nedalo mi to a išli sme na vlastnú žiadosť k lekárovi do BA lebo naša lekárka bola neschopná urobiť malinkej testy. Tam jej urobili sono a zistili že má GER (reflux) ktorý je skrytý čiže negrcká ale sa jej všetko vracia do pusinky. Tak sme na tomto FM s prídavkom Nutriton. Som s ním spokojná aj malinká. Dávam k tomu šete každý deň probiotiká INFANTS DOPHILUS. Môžem len odopučiť. Lekárka v BA moc nebola nadšená tým FM, ale povedala mi že keď malej najviac vyhovuje mám jej ho dávať. Takže mi sme skúšali a konečne niečo zabralo.

pindula
30. jún 2008

no....po precitani celej diskusie som z mliek este vacsi jelen ako som bola.... 😖 ....moj maly mava totiz posledne dni hrozne koliky a pretoze mam "schopnu" a velmi "ochotnu" pediatricku, som sa rozhodla, ze si pomozem aspon trochu sama a ze zmenim mlieko. papali sme nutrilon HA 1, no a dnes som sa rozhodla kupit bebu premium HA 1....len z niektorych prispevkov mam pocit, ze sme si asi velmi nepomohli....mam z vasich prispevkov pocit, ze z beby tiez boli brusko ☹ .....
je tu niektora z vas, ktora ste si tiez odzili silne koliky, ale nasli ste mlieko, s ktorym sa vam rapidne zlepsil stav?

arimzv
30. jún 2008

pindula my sme pri kolikach pouzivali na recept od doktorky nutrilon comfort, koliky mala nadalej, ale uz to nebolo take hrozne ako predtym.

pindula
30. jún 2008

ari...nasa pediatricka skonstatovala, ze z toho vyrastie 😠 ...a houby nam predpisala....ja som tiez rozmyslala nad tym comfortom, ale z par prispevkov na konikovi som sa dozvedela, ze ten comfort tiez nic moc 😖 ...ale dakujem ti za radu 🙂 ...mozno sa nakoniec tiez rozhodnem pre ten comfort....len som teraz na nutrilon vseobecne trochu vysadena...tym, ze maly ma z toho svojho kratkeho zivota zatial prd, ked uz tak musim napisat....ja viem, ze koliky su normalny stav, ale ja mam teraz taky blby blok v hlave a davam to za vinu nutrilonu 😔

arimzv
30. jún 2008

ja som pocas natkinej kolike uz tiez prepadala zufalstvu, nastastie nam pominula po 3 mesiacoch. tak ako pises v teme kolika, tiez som jej stale davala rektalku - vobec z nej neostala navykova, ako su tu niektore nazory, krasne kaka odvtedy sama. ta rurka mne dost pomohla. a nosila stale na rukach. a ine mlieka nemaju protikolikove mlieko okrem nutrilonu?

pindula
30. jún 2008

ari netusim...iba o comforte som pocula... 😕

arimzv
30. jún 2008

my sme s muzom uz tiez boli zufali z koliky, doktorky tiez stale ze mame vydrzat, ale oni neboli doma 24 hodin s vrieskajucim dietatom, mala som pocit, ze moje mlieko jej robilo este horsie, tak muz nabehol do lekarne tam mu poradili komfort a ked sme potom na odporucanie pediatricky sli ku gastracke tak povedala, ze sme urobili velmi dobre.

pindula
30. jún 2008

nuz....uvidime....ked uz som za drahe peniaze teraz kupila bebu, tak mu ju skusim nejake tri dni davat...ked nepomoze...tak mi neostane asi nic ine, len risknut comfort.... 😅 ....blbe je, ze buduci tyzden v stred idem s mangelom na wellness pobyt...maly ide k mojej mamine.....a uz teraz mam vyrazky z toho, ze ako to mamina zvladne take stavy.... 😅 .....dufam, ze sa to nejak ukludni....vsak buduci piatok ma maly dovrsit 3 mesiace....tak dufam, ze to utne 🙄

andrea100
30. jún 2008

Pindula nám nutrilon vôbec nepasoval. Malý sa po ňom nevedel vyprdet a vykakať. Prešli sme na bebu a je to lepšie. Stále sa síce ešte trápime ale už mi neplače celý deň ako to bolo keď papal nutrilon. Pindi a prečo nepíšeš na aprílové bábätká?

junovka
10. júl 2008

baby, mne doslo od Nestle vzorka Beby 2 Premium 31g balenie.Ktora mate zaujem, tak napiste IP My pijeme Nutrak, a luto je mi to vyhodit, lebo viem, ze UM su drahe.Myslela som, ze by sa hodil niekomu, kto rpzmysla prejst na Bebu 2 Premium. 😉

ivka144
10. júl 2008

Ahojte, tak my sme doteraz na MM, ale uz mam strach, ze koncime, skusali sme HIPP HA ale to maly pluval, tak som kupila Sunar HA a ten mu je fajn. Niekto tu pisal, ze Sunar cenovo dobry. Ale ja som kupila Sunar HA1 300g za 273,-Sk, co sa mi zda hroza. A nepoculi ste niekto o dacom takom, ze HA mlieka su na predpis, ale Sunar Ti poistovna ani HA nepreplaca nic? V jednej lekarni mi to povedali. Dik.
Inak necitala som celu diskusiu, ale bavite sa o tom viac, co dieta vypije, aku ma chut a ci nerobi bolesti bruska, ale neviete nieco o kvalite - zlozeni? Pojdem aj do temy HA mlieka, ale ma zaujima, ze ci to nie je blbe, ked ma Sunar viac laktozy ako HIPP (spolu cukrov maju rovnako), mam v tom dost este nejasno.

chella
10. júl 2008

ivka144,ide o to,ze tie HA mlieka su horke,pretoze je tam upravena bielkovina. a su riadne drahe, isli o 18% hore.v jednom tyzdni som v tej istej lekarni kupila Hami HA raz za 200 sk a o par dni za 242sk,skratka desne a pojdu hore tak ci tak.

bufino
11. júl 2008

chella, na www.nasimdetom.sk je hami HA za 160,-sk.

misur
16. júl 2008

Ahoj,

ja som pouzivala UM ako dokrmovanie popri MM. Zacali sme s Hipp, bolo to male balenie a to nam vyhovovalo. Ale casom si vyzadovala mala viac, tak sme presli na vacsie balenie Hami a zakoncili sme to Babylove 800 g.
No podla mojho nazoru, Hipp bolo najlepsie na chut, bolo take hustejsie. Ale ked som chutnala MM tak mi to skor pripominalo Hami, to sa aj lepsie rozpustalo. No a ak mozem odporucit, tak Babylove nie. Inak mam vyrobky od nich rada, ale to mlieko je cudne... Chuti ako s olejom alebo co, ani mala ho nechcela pit. ale kedze uz davame aj ine prikrmy a kasicky, tak uz jej to mlieko nebudem davat, takze aj tak mi ostalo v skrinke - ze si ho budem davat do kavy, ale nie je dobre...

silvikaa
16. júl 2008

Ahojte, potrebujem surne poradit. chcem prejst z Beby na Nutrilon? musim postupne alebo mozem dat rovno jednu flasu celu nutrilonu? dakujeeem.,

pietra
16. júl 2008

silvikaa, spravne by sa malo prechadzat postupne, aby si zabranila bolesti bruska. Ale ja sama som sa tym neriadila, aj ked som prechadzala len na iny typ (z obycajneho na HA) nie na inu znacku

silvikaa
16. júl 2008

takze ty by si dala rovno flasu nutracu? ja malemu davam Bebu asi 5 tyzdnov a rozmyslam, ze mu zarobim 150 ml a to 3 nutrace a 2 beby - mozem? ja sa tomu nerozumiem....

marianeta
16. júl 2008

Moj maly pil prvy mesiac BEBU ale kedze s nej dost grckal a kakal tak sme presli na francuzske .Dala som mu celu flasu a nic sa mu nestalo ani brucho nebolelo ,praveze sa mi zdal ovela spokojnejsi. 😉 Ale samozrejme kazde babatko to moze zniest inak.

pietra
16. júl 2008

silvikaa, asi by som pri zmene znacky zacala kombinaciou beby a nutrilonu, najprv viac odmeriek beby a postupne pomer zvysovat. Ja som sa tym neriadila preto, ze som si hovorila, ze je to stale jedna a ta ista znacka, ale pri zmene znacky by som asi isla postupne.

monika26
16. júl 2008

Ahojte maminy, poradte mi aka je najlepsia a najrychlejsia cesta prejst od kojenia na umele mlieko, lebo toho mojho mliecka akosi ubuda a malicka je viac a viac hladna. Mam pocit ze by chcela byt cely den zavesena na prsniku. A odporucate viac nutrilon?

lucxy
16. júl 2008

ahojte, ja davam malej france laite a som spokojna, predtym som davala nutrilon 🙂

monika26
16. júl 2008

ahoj lucxy a bola si s nutrilonon spokojna? a ako si prechadzala z kojenia na nutrilon , davala si ho po lyzickach kazdy den? Moja dcerka ho z hlase nechce a z lyziciek si da asi tak tri a potom uz len plac. Skusala som zacat so sunarom a teraz neviem, ci este pri nom zotrvat aspon tak 5 dni alebo vyskusat zajtra nutrilon. Sunar som skusala zatial len dva dni 😖

lucxy
16. júl 2008

ahoj monika, ja som kojila moju malu len styri mesiace, davala som jej nutrilon normalne do flasky do 8mich mesiacov bola na nom lebo zevraj nutrilon je najviac priblizene mat. mlieku, a potom som presla z jedneho dna na druhy na france laite a podla mna chutovo je lepsie toto france laite a aj cenovo lepsie i ked vsetky mlieka isli teraz hore
a tvoja mala asi nepije z flasky, vsak?