Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

wrok
21. jan 2012

ahojte, kedy / v akom veku radite uplne vysadit umele mlieko a prejst na kravske?

l.lara
7. mar 2012

@wrok do 3 rokov by sa malo davat umele. ak to nie je mozne, tak minimalne plnotucne kravske.

majko123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crocus
8. mar 2012

ja som zacinala s nutrilonom mali sme koliku a doktorka odporucila zmenit mlieko tak som to aj spravila teraz jej davam francuzske mlieko a odvtedy ziadne problemy nemam .. nutrilon som davala hypoalergen a aj tak sa u nas prejavil ekzem mlieko som zmenila a ekzem je na ustupe .. kazde dieta je ine

wrok
8. mar 2012

@l.lara D za nazor, podla coho to vsak je? ja som zachytil info, ze cim dalej tym viac pediatrov priznava, ze to v sucasnsoti uz nie je take zrejme ako v minulosti, vela ich presadzuje plnutocne kravske s vysvetlenim, ze cim skor sa s nim dieta zoznami tym mensie je riziko, ze neskor sa objavi pri dietati nejaka alergia...

l.lara
9. mar 2012

@wrok o tom neviem. UM sa uprednostnuju tusim kvoli tomu,ze su hodnotnejsie. su o tom clanky na nete,len to nemam cas hladat. neviem, ci pri konzumacii kravskeho dietatu nechabaju nejake enzymy. ale nechcem trepat,treba vygooglovat presne info.. 🙂

wrok
10. mar 2012

jop, DD

zelvy
12. mar 2012

Ahoj, já jsem začala u obou dětí s UM kolem jednoho roku. Vybrala jsem Nutrilon, protože mně ho doporučila dětská doktorka, ža má složení nejpodobnější MM a navíc obsahuje patentovanou vlákninu na podporu imunity. Oboum dětem výborně sednul, syn pil Nutrilon do 3let a 3měsíců, dvouletá dcera pije Nutrilon stále. Nevím, jestli je to pouze Nutrilonem, ale obě děti jsou zdravé, syn je třetí rok ve školce a chyběl jen, když měl něštovice. Za nás tedy rozhodně Nutrilon.

janka_mamka
20. dec 2012

ahoj kto mi poradí, malý bude mat 1. januara 5 mesiacov, doteraz ho kojím, a dostáva už aj kašičky, ale mne sa zdá že mu to nestačí, v noci sa budí na kojenie aj každu hodinu a pol . Akosi už nevladzem a som unavená. Rozmýšlala som mu dat pred spaním , umele mliečko, rozmýslala som nad Sunarom, kedže nemáme žiadnu alergiu ani nič podobné. Máte s ním skúseností? Ktoré mliečko mu mám začat dávat, ked ja vôbec neviem 🙂

ivi_kiwi
13. mar 2013

ahojte chcem sa spytat ked nekojim alebo budem len dva tyzdne cca, s akym mlieckom zacat od uplneho zaciatku zn.Nutrilon?

bubutko
14. mar 2013

@ivi_kiwi Nutrilon 1 alebo ak jeden z rodicov je alergik, tak Nutrilon HA 1. Nam ale nesedi vobec, ideme zmenit, bo ho zapeka velmi.

monikauhelova
15. mar 2013

Ahojte, chcem sa opýtať.. Malý mal od začiatku Nutrilon HA, keďže mi stále grcal,ale pritom priberal, doktorka nám predpísala AR, zo začiatku sme to miešali, potom sme prešli úplne na AR, teraz má stále stolicu po každom jedení, niekedy aj pred pri jedení má kŕče a stále sa vypína, predtým kakal raz do dňa.. Už som sa vrátila naspäť a miešam mu zase HA a AR, ale stolica sa už nenapravila, chcela by som asi skúsiť prejsť na iné mlieko, ale neviem, či mu neurobím niečo horšie a zase sa budeme vracať na NUtrilon.. vie mi niekto poradiť?

raffaela
15. apr 2013

cena tychto mliek je dobra na pilulke24.sk - myslim, ze vsetkych, nie iba nutrilon http://www.pilulka24.sk/nutrilon-1-prasok-na-pr..., a doprava aj zadarmo

ajus19
23. apr 2013

@ivi_kiwi ahojj, ak si začala s tým nutrilonom, mnám zostal madarský nutrilon -milumil 1, 900gramove balenia, to iste, čo na SR, 10 eur za škatulu, ak by si mala záujem, ozvi sa

taamarkaa1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinta21
1. máj 2013

@monikauhelova objednajtebsabna gastro vysetrenie. Ked budes striedat ankombinovat mlieka mozes malemu ublizit este viac. Moze sa jednat o alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, skryty reflux atd atd. Skoc za pediatrickou nech ta objedna na gastro. Drz sa paa

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
826111
7. mar 2014

zacali sme s Nutrilonom (ako poradil pediater),ale vobec synovi nechutil - odmietal ho - takze letel do kosa, potom Sunar (mamicky si ho zvacsa chvalia), ten mu sice chutil, ale maval koliky a vobec mu no nom akoby netravilo a tiez pri zarabani dost penil. Na rad prisla BEBA a tak bola super, chutila mu, dobre sa zarabala,nepenila aj vonala, nie ako Nutrilon (ten vyslovene smrdel). Uz som nic ine neskusla lebo aj cena je prijatelna... mozem len doporucit i ked kazde dietko je ine a treba len vyskusat. Studovala som podrobne zlozenie vsetkych tychto uemlych mliecok a je velmi velmi podobne (v energetickych hodnotach i v obsahu cukroch, mineralok, vitaminoch atd)

lulininienenencek
16. apr 2014

@cistko ja mam takeho isteho hladosa 🙂 kupili ste opat nutrilon aj,ked maleho dobre nezasyri?? A ake kvapky vam predpisal ak smiem vediet? Dakujem za odp

lindaa1
30. apr 2014

My kupujeme mlieka Topfer od narodenia. Tuto znacku vam mozem odporucat, je to BIO, skvele zlozenie a ma aj bifido kultury. Malemu chuti, ziaden problem doteraz, aj ked sme prechadzali z topfer bio 1 na topfer bio 2 tak ziaden problem nebol. Nasa pediatricka si prestudovala zlozenia a konzultovala to aj s primarom na gyneko. porodnickom a odporucaju tieto mlieka. Tiez poznam mamicky ktore su na tejto znacke a chvalia si.

gnajana
24. jún 2014

Ahoj mamicky. Mala by niektora zaujem o umele mlieko Aptamil Pepti 2 ? Je to vlastne Nutrilon HA 2. Zaujemkyne piste do sprav 🙂)

vavrenka
2. aug 2014

@lindaa1 ahoj, ako si spokojna s tym topferom? vobec to mliecko nepoznam, zaujalo ma... da sa kupit aj v lekarni? moj maly papa francuzske mlieko, co mi vyhovuje, len to mliecko nema prebiotika ani probiotika. ostatne mlieck na trhu ma nenadchynaju, snad jedine hipp, ale ta cena ma odradza..

frenky6
23. okt 2014

Ahijte baby neviete mi poradit? Mala papala nutrilon a bolelo ju strasne brusko a grcala teraz jej davam sunar premium to jej nechuti ale ked ho pije takju tiez boli brusko ale uz negrca.Mal niekto taky problem?? Ake mliecko by som jej mala davat aby dobre bolo...

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela1711
10. jún 2015

ahojte je mliečko sunár doré pre malé bábätká lebo ja vôbec nebudem môcť dojčiť a budem musieť nahradiť za umelé Nutrilon sa mi zdá byť dosť drahý.

elenmato
19. júl 2015

@michaela1711 Ahoj, naše bábo (4mesiace) bolievalo bruško, tak papá hami 1 na citlivé bruško, alebo bebu. Pani v lekárni mi povedala, že všetky tieto mlieka spĺňajú rovnaký štandard a mnoho vecí sú nepodstatné marketingové ťahy. Naša skúsenosť s Nutrilonom je asi taká, že malý ho nechcel, grckal ho, bol po ňom nepokojný a kašičku od nutrilonu tiež nechcel, iba hami. je to ten istý výrobca, akurát nutrilon stojí raz toľko 🙂
takže vôbec sa netráp, skús sunar, poznám veľmi veľa bábätiek, ktoré vypijú čokoľvek, ale nie nutrilon.

adamx
27. sep 2015
Používateľ adamx je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adamx.
alenka_miluc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka818
Odpoveď bola odstránená
Zobraz