Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

lyzenka
4. feb 2008

julie, mne z beby grckal tiez asi hodinu po najedeni...

zo sunaru ani z babylove negrcka.

janka08
4. feb 2008

Pouzival niekto to francuzske mliecko?boli ste s nim spokojne alebo nespokojne?

lyzenka
4. feb 2008

janka,

pouzivaju aj francuzske....niektore su s nim spokojne.....ale ja som nebola.....nedalo sa mi dobre rozpustit a strasne mastne sa mi zdalo - co zostavalo na flasi...taka mastnota....no neviem, mozno som mala nejaky zly vyrobok!

Ale fakt sunar a babylove su super - aspon pre nas.

vavka33
4. feb 2008

My uz rok papame francuzke mliekoje super,nikdy nebolo mastne,ale raz jeden chlap pisal,ze jedna sarza je taka a ze je zla.
lea toto mlieko znasa super,su z neho aj kase,cize nekupujem ziadne ine mliecne kaselen francuzke.A tato trojka je uz ochutena-je to vanilkove. 😉

lenadka
4. feb 2008

lyzenka ja som ho tiez za cas davalo, mne sa dobre rozpustalo-nesmala byt prilis horuca voda, len malu s neho zapekalo ma viac zeleza a tiez preto ze bola alergicka na bielkovinu krav. mlieka. inak mi ziadne UM nechutilo bleee 😲
vavi a to vanilkove je chutne? ja som ho mala volakedy chut skusit len som sa bala ze mi to mala nebude chciet, jej najviac chutil horkasty HA nutrilon 😅 😅 😅

bzuco
4. feb 2008

my sme tiež teraz skúsili babylove a fajn, takisto aj sunar je dobrý a aj nutrilon bol v pohode
ale mám dojem, že nášmu je to jedno, hlavne že tečie 😀

lyzenka
4. feb 2008

lenadka,

mne zostal este sunar...ale uz ho mam vyse mesiaca.....tak si ho davam do kavicky.. :O))) mnam ....a aj taky praskovy si sem-tam dam do nosa... :O))

marse
4. feb 2008

my mame france lait od 2.mesiacoch kedze som stratila mlieko a som spokojna. teraz jej ho robim rano a vecer a niekedy si vypyta aj pocas dna. 🙂

lenadka
4. feb 2008

sunar som ochutnala u kamosky-ten bol asi najprijatelnejsej chuti-taky mierne sladky 😉

danona
4. feb 2008

ja som malu 9 mes. kojila, potom sme skusali Nutrilon,bebu aj franc.mliecko, no zachutil jej az sunar.. 😀 takze sme na sunare.. jedine, co ma hneva je, ze neexistuju nejake vzorky z tychto mliecok v lekarnach - ked sme prechadzali z MM na UM, tak som z kazdeho celu krabicu musela kupit kym som zistila co-ake mliecko malej pasuje.. 🙄

bzuco
4. feb 2008

idem sa opýtať
nezdražel náhodou Sunar?
lebo ked som minule kupovala to 600g balenie tak stálo 211,- a ked som išla po týždni kúpiť ďalší, tak už ho mali za 240,- 😒
ale 300g balenie má stále rovnakú cenu

lenadka
4. feb 2008

danona-ved prave, mna to tiez stvalo, chcela som skusit aj bebu HA ale kupit 900g balenie, lebo ine nemali bolo pre mna nepredstavitelne s tym, ze to potom vyhodim 😠

vavka33
4. feb 2008

Bzucko,zdrazeli vsetky mlieka

zuzana1981
4. feb 2008

Pouzivali ste Humanu ? ake mate skusenosti?

dominica
4. feb 2008

baby ďakujem, ale mohli by ste mi napísať zloženie?

lyzenka, díky, ja síce ešte kojím, ale sem, tam sa mi netvorí mlieko, neviem prečo, takže malý dostal už 3 fľaše UM v noci a ráno, cez deň je to v poho, máme francúzke. Papá ho aj sestrina malá aj kopu kamošiek ho dáva deťom, ja som ho nemala ani mastné a dobre sa mi aj rozpustilo.

Som zvedavá ešte aj na to Babylove, nie je až také drahé, nieže by som malému nedopriala, preto by som chcela zloženia mliek, že v čom sa líšia. Ináč malému francúzke chutí, ide sa zadrhnúť 😀 , lebo moje musí najprv asi pol minúty rozťahávať a netečie tak dobre.

Zaujímalo by ma to zloženie, lebo ceny sa líšia nenormálne a ja si aj tak nemôžem momentálne dovoliť drahé mlieko, ak sú aj lacnejšie alternatívy.

bzuco
4. feb 2008

dominica, dnes ráno som zahodila škatuľu z mlieka babylove 😒

ale mám sunar, ak chceš zloženie

dominica
4. feb 2008

ok, môže byť, ak by ti to nevadilo a môžeš buď sem, alebo aj IP, ako chceš. Móóóc díky!
A dávala si aj babylove aj Sunar, alebo ako?

Mne dnes hovorila kamoška ako sa prechádza z mlieka na mlieko, nie teda inej značky na inú, ale z mlieka č 1 na mlieko č 2 napr.
Že ak má dieťa za deň 7 dávok mlieka č 1, tak namiesto jednej dávky sa dá č 2 a tak postupne sa dáva stále viacej dávky č 2. Robili ste to tak, alebo nie? A ako prechádzate z jednej značky na druhú?

bzuco
4. feb 2008

domi, ja som skúsila to babylove tiež pre to, že je lacnejšie a chcela som vyskúšať, ako malý bude naň reagovať, lebo sa mi začalo zdať, že sunar ho začal troška zapekať
ja zatiaľ dávam len 1 a ešte dlho budem, ale aj mňa to zaujíma, ako sa prechádza na to pokračovacie mloieko

zloženie sunaru: demineralizovaná syrovátka s prirodzeným obsahom mliečnych bielkovín,
odtučnené mlieko s prirodzeným obsahom mliečnych bielkovín, rastlinný olej, laktóza, minerálne látky, taurín, nukleotidy, a stopové prvky -

dominica
4. feb 2008

ďakujem, síce sa nevyznám, ale francúzke toho potom obsahuje asi viac:

čiastočne odstredené mlieko, čiastočne demineralizovaná srvátka, rastlinné tuky/palmový, kokosový, sójový/, dextróza, maltodextrín, laktóza, srvátkové bielkoviny, minerály/uhličitan vápenatý, fosforečnan didraselný, chlorid draselný, síran železnatý, síran zinočnatý, jodid draselný, glukonát meďnatý/, vitamíny/A, D3, C, E, K1, B1, B2, B6, PP, kyselina listová, kys. pantoténová, biotín, B12/, sójový lecitín, cholín, inozotol

bzuco
4. feb 2008

domi, aj sunar má milion tých stopových prvkov, len som to všetko nevypisovala, aj som chcela, ale to by som tu písala hodinu 😉
ved som tam aj dala pomlčku, že idem písať, ale ked som videla,koľko toho je, prešla ma chuť 😀

janka08
4. feb 2008

je vlastne dobre to francuzske????

dominica
4. feb 2008

malému chutí, pije ho aj sestrina malá aj kamoškine deti, ale ja som ho nechutnala 😝
ďeťom chutí 😉

kadea
4. feb 2008

Dominica,
s mliekom Babylove som velmi spokojna. Pouzivam ho uz viac ako mesiac, nezapeka, malemu super chuti.
Zlozenie:odstredene mlieko, demineralizovana susena srvatka, rastlinne oleje, skrob, maltodextrin, laktoza, sojovy lecitin, uhlicitan vapenaty, citran sodny a draselny, chlorid sodny, fosforecnan vapenaty, chlorid draselny,
vitamin C,E,niacin, kys. pantotenova, vit.A,B6,B1,B2,K,D3, biotin, kys. listova, l-arginin,uhlicitan horecnaty,taurin, laktat zeleznaty,oxid zinocnaty, siran zinocnaty,siran mednaty,siran magnanny, jodicnan draselny.
Tot zlozenie Babylove 1. Ak chces vediet este nieco kludne sa pytaj. Som s nim spokojnejsia ako s farncuzkym.

dominica
4. feb 2008

kadea ďakujem a v čom si spokojnejšia oproti francúzkemu?

kadea
4. feb 2008

Malemu viac vyhovuje, mne tiez pripadalo trochu mastne. Neviem, proste taky pocit. 😉

tigri
4. feb 2008

ja UM este nepotrebujem, ale len pre informaciu, v lekarni maju vzorky z BEBA 2 a HIPP 2

dominica
4. feb 2008

ja mám pocit, že drahšie mlieka sú len biznis, je síce pravda, že niektoré obsahujú probiotickú kultúru, čo je dobré, ale také ceny? Nemyslím, že by lacnejšie boli v niečom horšie. Preto nedám toľko peňazí, lebo je to biznis, ale zas hľadám aj v tých lacnejších to dobré. Ale dobré je vlastne to, ktoré vyhovuje dieťatku 😉

kadea
4. feb 2008

ak chces probiotika tak ich dokupis a stale je to lacnejsie, ono fakt je to hrozny biznis. Na babetku jedna pisala, ze pozna pani, kt. to mlieko testovala a je fakt kvalitne.

dominica
4. feb 2008

teraz ktoré myslíš, že testovala, to Babylove?

Ináč, veď všetky mlieka musia prejsť kontrolou, nemôžu tam dať hocičo a musia byť schválené, takže asi na nich nie je nič zlé, sú v norme, len chvalabohu, že sú lacnejšie, nie každý si môže dovoliť tie drahé.

Takže ja vidím rozdiel hlavne v cene.

bzuco
4. feb 2008

ja si tiež myslím, že je to o biznise 😒 🙄
asi ostanem verná babylove mliečku a malý tiež aspoň do 4. mesiaca, potom nakúpim na poukážky na zľavu v dm sunar, lebo momentálne u nás nemajú veľké balenia č.1, len tie pre staršie detičky