Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

denka1
28. feb 2008

Ma niekto skusenosti s mliekom Humana?

miriamkac
28. feb 2008

gerda ja som davala chlapcom v prvy mesioac Bebu AR..pili mi ju, ale mali problemy s bruskom preto sme presli na obycajny sunar, ktory som mala osvedceny aj u malej...chalanov prestalo bolet brusko, zacali pravidelne kakat a zacali dlhsie spinkat...Kazde dieta je ine...treba len skusat..

danielala
3. mar 2008

Gerda, v Bebe A.R. sa pouziva na zahustenie zemiakovy skrob, preto sa to tak zlepuje dohromady a horsie rozmiesava. Myslim, ze v Nutrilone A.R. pouzivaju na zahustenie svatojansky chlebik a s jeho rozmiesavanim nie je problem. Inak ma dost prekvapilo, ze ti bol odporuceny odvar z ovsenych vlociek - myslela som, ze takym malym babatkam sa z obilnin mozu pridavat do mlieka len ryzove a kukuricne vlocky na zahustenie, aj to az od ukonceneho 4. mesiaca...

mata79
5. mar 2008

Ahojte maminy.
Chcem sa spytat, ake UM mam pouzit na pripravu krupicnej kase? Matej mi kupovane kase vobec nechce, tak na veceru papame roztek s odstriekanym mlieckom (to ak mam cez den cas odstriekat) alebo zabarene ovsene vlocky s bananom, jablkom alebo presnidavkou.
Chcem mu pre zmenu robit aj krupicnu, kukuricnu kasu. Z vody su take plane,aj ked pridam ovocie.
Dakujem za rady.

marse
5. mar 2008

matka ja som malej robievala kasu Himeltau, dostanes to v lekarni za nejakych 140 korun, je to instantna krupicova kasa s roznymi prichutami , a tiez mi spapala aj kase France lait, najma chut ryza a med 🙂

mata79
6. mar 2008

Marse, to Himeltau mi nic nehovori. Skusim pozriet v lekarnach. Uz sa mi sice nechce moc investovat do instantnych kasiciek, lebo odmieta vsetko, co sme doteraz skusili. Tak tie kasicky posuvam kamoske. Ona ma vassieho zruta 🙂
Dakujem za typ. Skusim

pifinka
6. mar 2008

my sme zacali s bebou, ale mala ju grckala.teraz papame nutrilon ar/anti reflux/ a nemame problemy 🙂 .skusali sme aj bio hipp susene mlieko ale malej vobec nechutilo.

mata79
6. mar 2008

Asi ten Nutrilon aj skusim. Len neviem, ako je to cislovane. Ked ma maly 10 mesiacov, ake cislo formuly mam volit?
V lekarni som tusim videla len od 5 mesiacov a od 12 mesiacov. Je aj nieco medzi tym?

pietra
6. mar 2008

mata, pozri si stranku Nutrilonu, pisu tam o vsetkych svojich vyrobkoch, ale ked ma maly 10 mesiacov, potrebujes 2

mata79
7. mar 2008

Pietra dakujem za info 🙂

tigri
14. mar 2008

Kto ste na BEBE 2 alebo 3, kuk sem, celkom dobra akcia:
http://www.drmax.sk/aktualne_akcie.php
🙂

valhali
15. mar 2008

caute,ktora pouziva mliecko Hero Lactum Baby? Ja ho idem malej dat o par dni, len co vypotrebujeme Sunar HA. Uz budeme mat pol roka,tak skusim nieco nove a na to mliecko som citala len dobre. Ake su vase skusenosti?

lyzenka
15. mar 2008

Ahojky,

my sme mali hero lactum baby jednotku .... ale ked si mala sunar, tak sa ti bude zdat velmi malo sladke....ale urcite je dobre.....my sme mali aj sunar...a teraz mame humanu - obsahuje tiez probiotika, a je mnamky, tiez sladucke - ale nie tak ako sunar....ale je sladsie ako baby lactum.

valhali
15. mar 2008

ahoj lyzenka, vazne je menej sladke? 😕 No dufam,ze to mala nepostrehne. Myslela som si,ze ked je tiez od vyrobcu Hero,ako Sunar,ze bude chutovo skoro rovnake. No,uvidim. Ja som kupila uz dvojku. Preco si presla z baby lactum na ine mliecko? Nesadlo vam dobre?

k.a.t.k.a.
15. mar 2008

My mame Hero baby lactum od 2 mesiacov a teraz už pijeme trojku 🙂 nam sadlo perfektne 😉

valhali
15. mar 2008

citala som na nete lekarske clanky,kde lactum baby je povazovane za najlepsie UM,len sa mu nerobi taka masivna reklama ako bebe a nutrilonu. Kedze som do sunaru HA musela dodavat probiotika v prasku (infants dophilus) a tu nebudem musiet,tak sme sa rozhodli sunar nahradit tymto mlieckom 🙂

jamuska13
16. mar 2008

ahojte ,nasa mala 7 mesacna Sara , bola vyhradne na mm, potom som bola v nemocnici a roblem s mm bol na svete, takze sme zacali s prikrmovanim,resp. po case uplne s um,zacali sme s nutrilonom, kt malej nerobil dobre, bolelu ju brusko, ukutne plakala, tak sme kusili bebu a dodnes s nou nemame problem,iadne grckanie a ani bolesti bruska, nic. a podotykam, ze nasa Sara spava 11 hodin, v noci 🙂 , ale chcem tym povedat, ze kazdemu babu ,,padne nieco ine,, kazde babo vypije rozne mnozstvo ale 1 vieme iste nie , co je najdrahsie je najlepsie, nasa znama podava malemu najlacnejsie franuzske mlieko a nema s nim, taktiez problem.a som si taktiez ista , ze sa tu neda bavit, o tom ktore mlieko viac zasyi, skor je to o nocnom ritualy a veci spojenych s tym, retoze pokial bola nasa Sara iba na mm, taktie spavala 11 - 12 hodin

anndrea
16. mar 2008

Sophinke najviac vyhovuje Nutrilon, Beba ju velmi zapekala a bolelo ju z nej brusko ☹

jamuska13
16. mar 2008

pardon za preklepy, ale 1 rukou som pisala a druhou sledovala elan 😲

pierra
17. mar 2008

ahojte.. chcem vam polozit taku mini anketovu otazku, vsetkym co prikrmujete UM, davate vyhradne dojcensku vodu alebo prevarate vodu z vodovodu?

dominica
17. mar 2008

ja preváram z vodovodu, len ma tam hrozne štve ten vodný kameň...

zoja
17. mar 2008

do termosky si vždy pripravím prevarenú horúcu vodu a riedim to ružovou bezbublinkovou luckou

pierra
17. mar 2008

ja som doteraz prevarala bublinkovu lucku ale uz tyzden prevaram z vodovodu.. 😲

ingrid78
17. mar 2008

Dominica, velmi dobry je na to Britta filter 🙂

dominica
17. mar 2008

ja viem, ale to stojí peniaze, nie je to drahé? Tie filtre stále kupovať...

ingrid78
17. mar 2008

Vies co, ked som si to preratala, tak nie. My sme vypili vela vody (Lucka, atd.) a stalo nas to vela penazi. Prefiltrovanu vodu pouzivam na varenie pre malu aj ju pijeme a ma uzasnu chut. Filter stoji 400,- doporucuje sa menit kazdy mes. ale zavisi to od tvrdosti vody, myslim ze to kazdy mes nemusi byt. A kanvica 1,25l stoji 600,-

lyzenka
17. mar 2008

Ingrid...filter stoji 200,- My mame tiez Britu a je to super...tiez to pouzivam....aj my stale tuto prefiltrovanu vodu pijeme...minule som si dala z tocky a normalne to bolo citit, ze to je z tocky a nie z Brity.....zvyk je zvyk.. :O)

ingrid78
17. mar 2008

A kde kupujes filter za 200,-? Pockaj to co som kupila je asi 2-balenie, musim pozriet.

ingrid78
17. mar 2008

S Hipp UM nemate skusenosti?

lyzenka
17. mar 2008

ano, asi dvojbalenie si kupila....ja som tiez minule kupila rovno dvojbalenie, nech mam dva mesiace pokoj a to stoji 400,-