Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

dominica
4. feb 2008

dopapáme francúzke a potom skúsime babylove a uvidíme, či bude chutiť a či sadne a potom sa rozhodnem, čo a ako. Ale určite to bude jedno z týchto dvoch 😉

kadea
4. feb 2008

testovala babylove.

danielala
5. feb 2008

Ahojte kočky, my chceme pokračovať s Bebou dvojkou práve len kvôli probiotikám. Inak by som rada vymenila mlieko, lebo malej nejako v poslednom čase prestáva chutiť. Píšete, že probiotiká sa dajú kúpiť zvlášť ako tabletky? Môžu ich však určite užívať aj dojčatá? Akým spôsobom - rozpustiť v mliečku?? A ešte jedna otázočka: v dvojkách mliekach sú odmerky dupľovaného objemu ako v jednotkách? Ja už mám totiž teraz problém narátať do šesť 😅 , ked namiešavam mlieko, koľkokrát som si nie istá, či som tam nešupla o jednu menej, hlavne keď ma niekto vyruší...

kadea
5. feb 2008

Ahoj, probiotika sa daju kupit bud kvapky Biogaia tie stoja 300sk a vydrzia presne cely mesiac. Ka nakvapkam na lyzicku trosku mliecka, nakvapkam 5 kvapiek a sup do pusinky. My ich berieme od jedneho mesiaca na odporucanie z gastra. Este su probiotika Infants dophilus - to je prasok a rozpusta sa priamo v mliecku alebo cajiku, vodicke..
Cenu tychto neviem.

dominica
5. feb 2008

daniela, probiotiká môžu aj bábatká, nie je to nič zlé, dávajú sa pre lepšie trávenie a obnovu mikroflóry v črevách, alebo niekedy aj ako prevencia/v mliekach/, alebo po salmonele. Dobré sú, aj keď sa nemôže bábatko vykakať, alebo má hnačky, proste spôsobia, to čo majú, ak je kako tvrdé, zriedia ho, ak je hnačka, takisto ho upravia, aby bolo v norme. Dajú sa kúpiť v lekárni ako kvapky, je ich viac druhov, ale ževraj naj sú Biogaia a Infants dophilus ako napísala kadea. niektoré totiž strácajú po otvorení hodnotu a musia sa čo najskôr spotrebovať - také sa moc asi neoplatia. A ja som všetky lieky dávala do mlieka na lyžičku, tak som mala istotu, že to malý dostal všetko.

Či sú duplované odmerky neviem, myslím si, že nie. A to koľko vypije tvoj malý keď dávaš toľko odmeriek? Ja sa teda v UM nevyznám, ale nejak sa mi to zdá veľa. Mne malý vypije 120 ml francúzkeho a to sú 4 odmerky.

nevesta
5. feb 2008

AKo je to so zmenou UM? Bolo mi povedane, ze ak mala papa jednu znacku - Humanna, mame pri nej aj zostat, ale rada by som presla na Nutrilon HA... Neuskodi jej to? Dakujem 🙂

lyzenka
5. feb 2008

...treba tie probiotiká dávat kazdý den?

lyzenka
5. feb 2008

nevesta,
my uz sme vyskusali 5 mliek - ved pokial mate nejaky problem, tak nebudes davat mlieko, ktore robi zle...ale chces vyskusat nieco co mu-jej sadne... 😉

bzuco
5. feb 2008

nevesta, ja ked som začala prikrmovať, kúpili sme najprv nutrilon HA, ked sme spapali, vyskúšali sme lacnejšiu variantu - Sunar, chcela som skúsiť, ako ho malý bude znášať a v pohode, takže sme istý čas boli na sunare, ale teraz som kúpila babylove a tiež mu vyhovuje. Ale ked si malý môže vybrať, najlepšie mu chutí MM. 😵 môj manžel zasa niekde čítal, že je dobré, ked sa značka mlieka mení

bzuco
5. feb 2008

jediné mlieko, ktoré malému nerobilo dobre bol sunar HA, z neho ho bolelo bruško ☹
klasický sunar baby mu nič nerobí

pierra
5. feb 2008

ahojte, tak pridam svoju skusenost: moj drobec papal nutrilon 1+MM, od ukonceneho 4.mesiaca sme postupne presli na nutrilon2+MM.. z dvojky mal zapchu, bez rektalnej rurky sa nevedel vykakat alebo len s velkym placom,tak sme sa vratili k jednotke..

bzuco
5. feb 2008

len poznámočku...
vlhčené utierky babylove vyšli ako víťaz testu spomedzi ostatných obrúskov- predčili dokonca pampers a aj niveu, takže si myslím, že aj to mliečko bude dosť kvalitné 😉

lyzenka
5. feb 2008

treba tie kvapky probiotika biogaia davat kazdy den? alebo staci obden?

lyzenka
5. feb 2008

haloooooooooo 😀

janka08
5. feb 2008

co za kvapky 😕 ???????

lyzenka
5. feb 2008

probiotické kvapky... :O))) ...to co obsahuje napr. BEBA alebo Nutrilon - probiotika......ale vyssie sme si pisali, ze pouzivame ine mlieka, ktore tieto probiotika neobsahuju a ci sa daju nahradit niecim inym.

dominica
5. feb 2008

Myslím, že sa musia dávať každý deň. Ale dnes som bola u sestry a rozprávali sme sa o probiotikách, čo brala sestrina malá keď mala salmonelu a dozvedela som sa toto:
Infants dophilus sú kvapky, ale môžu sa užívať len určitý čas a potom už tie baktérie vykapú, takže sa môžu vyhodiť a moc sa neoplatia.
Nutrolin B sú aj kvapky, aj tablety, ale pri kvapkách to isté ako pri infants a tablety vydržia. Takže sú asi najlepšie tabletky Nutrolin.
Biogaia nepoznám.

A ešte k tým mliekam. Malý potrebuje Babylove 3ku a tá je ochutená, a to sa mi moc nepáči. Takže zatiaľ zostaneme na FM, podľa kamošky lekárničky je to najlepšie mlieko a síce to nie je na ňom napísané, ale ževraj je HA.
Najlepšie mlieka podľa kamošky lekárničky: FM a Nutrilon

kadea
5. feb 2008

Infans dophilus je prasok nie kvapky.
A k tym mliekam ja pouzivam jednotku aj ked maly uz ma 6 mesiacov. Nie je nutne do 1 roku prechadzat na dvojku.
Pociatocne mlieka su totiz adaptovane a najviac podobne materskemu mlieku. Pri pokracujucich sa meni pomer kazeinu a srvatky a tieto mlieka su neadaptovane a viac sa podobaju zlozenim kravskemu.
A podla mna FM nemoze byt HA pretoze tomu nenasvedcuje prave pomer kazein a srvatka.

lyzenka
5. feb 2008

kadi,

a ja som kupila hned aj dvojku, ze ved zachvilu bude mat 6mesiacov, nech ma odlozenu... 🙂 tiez som si aj myslela, ze naco je dvojka, ked sa ma davat napr. na ranajky dve dojcenia alebo dve flase mlieka ...... ved dojcenie a flasa mlieka c.2 je rozdiel, nie 😕

ajus
5. feb 2008

my sme mali nutrilon, ale nic moc. beba celkom ok, ale najviac nam chuti sunar, je podobny chutou mm, lebo je sladsi. pocula som, ze kojene deticky najlepsie prijmu sunar alebo fm, prave kvoli tej sladsej chuti a o nas to teda plati, aj ked fm sme neskusali... 🙂 ale 2kamosky ho davaju a su spokojne...k tym probiotikam, mali sme nutrolin b, ale ta tabletkamusi sa rozpustit najlepsie na lyzicke a chuti dost po b-vitamine, mala ho nechcela. tak som kupila kvapky bio gaia, 5kvapiek denne sa moze brat dlhodobo, ale musi byt v chladnicke a do 2mesiacov od otvorenia spotrebovat, rovnako aj dophilus, oba stoja okolo 300sk. 😉

veverica
5. feb 2008

baby a ako zistite ze drobcovi robi mliecko zle? Vobec ho nechce, alebo place pri nom, alebo co?

lyzenka
6. feb 2008

sunar aj babylove chutia rovnako.....akurat ze babylove je o trosku menej sladsie ako sunar... :O))) ale obe su fajn.

bystricanka
6. feb 2008

ja som včera prvý krát dala malému sušené mlieko. dala som mu bebu a všetko vyzvracal. Tak dnes ráno som vyskúšala sunar a zatial žiadna zlá reakcia nebola. Tak ostanem asi pri tejto značke.Aj chuťovo je sunar ovela lepší ako beba či nutrilon...

lyzenka
6. feb 2008

bystricanka....my sme mali tiez bebu a z nej grckal! - i ked su tam tie probiotika....v sunare nie.....ale kvapky probiotika sa daju dokupit - kvapky Biogaia ....aj ine su.... :O)

mnam mnam, sunarcek sladucky... :O)

dominica
6. feb 2008

Infants dophilus - sorry, nevedela som že to nie sú kvapky, nejak som to pomotala

A k tomu FM, vôbec sa nerozumiem tým pomerom, len mi to tak povedala kamoška, že je HA, samozrejme, je mi to jedno, mi pri ňom zostaneme 😉

lyzenka
6. feb 2008

Ahojte, toto mi odpisala na moj dotaz ohladom mliecka BABYLOVE odbornicka na vyzivu, MUDr.Babinská z www.babetko.sk pre vas, kto sa rozhoduje o kupe:

Milá Petra,
všetky umelé mlieka, ktoré sa dostanú do predaja sú schvaľované a musia spĺňať prísne hygienické kritériá. Aj mliečko Babylove musí svojím zložením vyhovovať organizmu malého dieťatka po poskytovať mu všetky potrebné výživné látky. Drobné usadeniny môžu byť zapríčinené horšou rozpustnosťou mlieka, skúste mliečko lepšie premiešať. Prezrela som na webe ohlasy mamičiek na toto mliečko, na slovenských stránkach som našla iba jeden negatívny, na nemeckých stránkach je ohlasov dosť a sú priaznivé. 🙂

dominica
6. feb 2008

je to super, len keby tá 3ka nebola ochutená ☹
Už mám mozok v hlave taký veľký 😀 z toho rozmýšľania 😀 , zachvíľu mi vybuchne hlava jak bomba 😀

lyzenka
6. feb 2008

mi hovor,
ja uz zase dva tyzdne premyslam o klokankach - nositkach, ze sa mi minule o nich snival nejaky horor, normalne som sa zobudila spotena a udychcana.. 😀

tini
6. feb 2008

Zamiesam sa medzi vas... Dievcata, ja neviem, to FM. Vo Francuzsku nic take neexistuje, a to mam fakt premakanu celu ponuku UM vo Francuzsku, pretoze zhanam malemu nieco HA od 12 mes a bohuzial ani to tu neexistuje.

dominica
6. feb 2008

Nevyrába to Francúzko len pre európsky trh, to FM? Alebo je u vás pod iným názvom, ale asi skôr to prvé. Na krabici je fakt napísané, že sa vyrába vo Francúzku. A aké mlieka tam máte, len pre zaujímavosť. Sú tam aj nejaké jak u nás na Slovensku? Ale asi nie, že?