Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

sisstin
11. nov 2007

já měla nejdřív Nutrilon, pak Bebu..ale ta byla jak šutr..tak jsem se vrátila k Nutrilonu..ale HA 😕

adicka
12. nov 2007

ja som mala bebu-odpor,ako seno.teraz pijeme sunar a je to super🙂maly mi pije vela,bebu vobec nechvel.sunar ma vybornu chut 😉 ale kazda mamicka je za nieco ine

mucino
12. nov 2007

ja som hned isla na sunar,a ziadny problem.Isla som nan preto,lebo aj my ked sme boli male,tak ine nebolo nez sunar,a chuti vyborne.

cistko
autor
12. nov 2007

A ma este niekto skusenost s francuzskym mliekom? Mna tiez zaujalo koli cene. Ale nic o nom neviem...

liliandax
12. nov 2007

cistko - my sme ho pouzivali takmer od zaciatku ako sme zacali dokrmovat (cca 3 mesiac, najskor to bol HA Nutrilon (ale velmi nam nechutil), potom sme presli na franc. mlieko a papame ho doteraz. A je uplne v pohode, nemali sme ani raz nejaky problem, zeby ho bolelo brusko, mal problemy so stolicou.. nic 😎
Ale kazde babo je ine, treba vyskusat a uvidis..

lucinkaaa
12. nov 2007

trochu sa vam sem zamiesam... nam doktorka doporucila Nutrilon, France Lait vraj nie je take dobre. ale povedala ze si ho mame kupovat. v lekarni na mna potom zirali ze preco nemam na to predpis, ze by som to mala o polovicu lacnejsie. a vraj je to na dobrej voli lekara ci to predpise alebo len bez zaujmu povie, aby sme si kupovali. viete o tom niekto nieco viac?

snilko7
12. nov 2007

my dokrmujeme tiež france lait, ale malá má stále bolesti bruška v noci a tak prechádzame na sunar...jedna sestrička z novorodeneckého nám vravela, že toto francúzske mliečko je dosť ťažko stráviteľné a niektorým bábenkám robí problémy

cistko
autor
12. nov 2007

Tak my sme ho kupili/rozhodovala hlavne cena/malemu vemi chutilo spapal ho jedna radost a teraz spinka, uvidime ci to nebude mat nasledky, dufam ze nie a ze mu nenarobi problemy. Ak by predsa len malo, tak sa vratim k nutrilonu aj ked to bude dost velka financna zataz.

dadulik75
14. nov 2007

no ja kupujem teda na predpis akazdy tyzden mam predpisane 2 ks je to nutrilon A.R.2 a nemenila by som ....je sice proti zvracaniu ale nemame ziadne problemy a poznam mamicku ktorej syn zle kakavala a odkedy ho kupuje mu pomohol nemusi to platit u vsetkych samozrejme Nutrilon A.R.2 bezna predajna cena 208.50sk na predpis 114.7sk

peta28
16. nov 2007

Dadulik, my sme papali tie Nutrilon AR a mala nam aj tak vracala prudom.. a tiez problemy s kakanim. Teraz mame Humanu AR a sme velmi spokojne, jediny problem je , ze ju treba v lekarni objednat den vopred, ale vzdy sa to da vypocitat tak ze zbehnem pre recept ked potrebujem

ivusa82
16. nov 2007

ahoj,aj my zaciname s dokrmovanim, maly je stale hladny,lebo je lenivy...nevytiahne si poriadne moje mliecko. skusili sme nutrilon,ale hrozne ho bolelo brusko,,strasna noc, chcem skusit francuzke, dufam ze to bude bez problemov.

janina77
16. nov 2007

My sme na Bebe AR 1, hoci ja s tym velmi spokojna nie som, kazdy laik mi hovori, ze Nutrilon je kvalitnejsi, ale nastavili mi maleho na BEBU v nemocnici a potom mi povedali, aby som neexperimentovala, ze ked papa a pribera a negrcka tek to netreba menit, ze BEBa je rovnako kvalitna ako Nutrilon. No, neviem, kde vlastne je pravda, ale musim uznat, ze Domi Bebu papa, negrcka po nej, chuti mu a pribera.
Mate nejaky spolahlivy zdroj (testy a pod.) kde porovnavaju mlieka, kde je teda aj napisane, ze ten Nutrilon je kvalitnejsi? Lebo ja som sa s nicim takym od odbornikov nestretla, len JPP ze je kvalitnejsi 😖

mirka21
16. nov 2007

no ja som dávala nutrilon a mala mi tiež vracala a niekedy mi vyvrátila všetko čo vypila a nemohla sa vykakať a bolelo ju strašne bruško tas som prešla na klasický sunar a je všetko ok aj stolica a už mi konečne nevracká klop klop,a na bolesť bruška som aj použila kvapky SAB SIMPLEX dala som jej 10kvapiek do mliečka a malej sa hned ulavilo 😀

adetka
16. nov 2007

janina... to je zvlastne... nam zas v porodnici hovorili, ze beba je najkvelitnejsia... a HA zatial najblizsia materskemu mlieku 😕 😀 ... takze aj mi pijeme Bebu (HA)... od narodenia... uz pijeme trojku hypoalergennu... kedze mi Mimi odmieta normalnu 😒

jaja28
16. nov 2007

ja som začala dávať malej na predpis nutrilon AR, ale strašne ju to zapekalo a mali sme problémy s bruškom, tak som sa vrátila k nutrilonu premium a zahusťujem to nutritom a odvtedy máme pokoj, aj s refluxom je lepšie aj s bruškom, ale nutrilon má špeciálne mliečko aj na citlivé brušká, tiež je to na predpis. Nutrilon je celkovo široká rada, preto najviac doporučujú lekári nutrilon, pri problémoch je z čoho vybrať. 😉
Až niekto dávate Nutrilon AR a nemáte to na recept, rada predám. Nám zostali ešte 2 dózy a ho už nedávam, dám ho za polovičnú cenu.
😉
My sme spokojný s nutrilonom premium. 🙂

zade
18. nov 2007

Davate niekto Humanu?

lyzenka
20. nov 2007

to fakt je nutrilon na recept? ....a ja som si to kupila normalne v lekarni...to keby som vedela.... :O)) no, clovek sa stale uci...

monikazv
21. nov 2007

kkatrina....kde je predajna nestle v prievidzi som zo zvolena a oplatilo by sa mi kupit si tam viac baleni kedze tu vsade stoji beba 1 h.a. okolo 520korun.a este sa chcem teda utvrdit ci aj tato beba tam stoji ako pises 370sk???dicek

maminasr
22. nov 2007

no my sme mali nutrilon mesiac a bolo to srtasne.zapekalo ho a mal starsne bolesti bruska ani cajiky nepomahali.zacali sme davat sunar a vsetko je ok.nastastie aj cenovo je dost vyhodny lebo spapame 5-6 krabic mesacne a este cajiky a vyzivy takze by som sa z 500 korunyvych mliek asi zblaznila.. 😎

bubadlo27
22. nov 2007

monikazv preco si nedas predpisat tu bebu HA na predpis?
my to tak mame a je to o polovicu aj viacej lacnejsie 🙂 🙂

melory
22. nov 2007

tak aj ja dobre ze citam, dam si nutrilon predpisat aj ja, ved stoji dost sk.
inak mne vyhovovalo aj pri hugovi, nutrilon soja a aj teraz pri malej, nezapeka, nic som vynimocne nevypozorovala, snad len, ze jej chuti viac ako ja.

bubadlo27
22. nov 2007

mel na predpis su len tie hypoalergenne, a tie AR, .
na HA sme museli mat odporucanie od alergologa, ze aspon jeden z nas je alergik.
no mne sa to vybavovanie najskor nepacilo, lebo som tu na fore citala, ze niektorym maminam, to predpisali bez odporucania, ale overila som si to v poistovni a fakt to podlieha preskripcii

melory
22. nov 2007

my alergici sme, manzel celiakia a hugo na kravske mlieko....ale nevyznam sa co je HA a co je AR. vysvetlis?

bubadlo27
22. nov 2007

HA, je hypoalergenna rada, a AR je proti grckaniu 🙂

melory
22. nov 2007

imunnofortis je asi obycko, nie?

melory
22. nov 2007

tak ja mam obycko, 2-ku

melory
22. nov 2007

coby obycko - ved na posilnenie imunitneho systemu 😵

bubadlo27
22. nov 2007

posilnujes co?, sak treba treba, aj my mame 1HA ale zatial neposilnujeme 😀

andrea78
22. nov 2007

Zamiešam sa aj ja...Môj drobček má 8 týždňov, papká Nutrilon HA, máme ho na predpis, no nepotrebovali sme odporúčanie alergológa, predpísal ho detský lekár, takže zhruba polovicu sumy doplácame. Papá ho prvé balenie, doteraz mal nutrilon premium, no vraj HA je lepší a má mu pomôcť pri exéme na tváričke, zatiaľ je to bez problémov a nejakého silného grckania. No pri dcérke pred 8 rokmi som si kedysi s grckaním užila, grcala potokom všetko, "múdro" nám poradili striedať mlieko, kým nenájdeme pre ňu to pravé, nezaberal nakoniec už ani nutrilon AR, takže kočky pozor na striedanie mliek, žalúdok bábätka to môže znášať veľmi zle. Nezniesla žiadne mlieko ani po roku. Mala potom averziu k mlieku a až do školského veku som do nej ani kvapku nedostala.