Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

martina46
5. mar 2009

lindulak,
sunar nas stoji cca 9,60,-€ a vydrzi nam pri 4dl denne asi 10 dni... ☹
ale je to 600g.
koj, dokial to ide, leze to strasne do penazi.........

martina46
5. mar 2009

nie kojenie, ale UM leze do penazi 😀

lindulak
6. mar 2009

Fiha, to je teda dobre - to hadam miniem aj dve 800g krabice do mesiaca! Ja by som kojila aj do dvoch rokov, no mam problemy s chrbtom /uz pred tehu som mala/ a uz dost dlho to neriesim kvoli tehu a kojeniu, uz je najvyssi cas. Keby som bola fit, tak isto este kojim. A vy ste sa preco odstavili, ak sa mozem spytat?

A rozmyslam, ze ked mam mliecnu kasu na veceru a cez den jogurt alebo syr, tak jej snad staci len jedna porcia mlieka... Ved by mala mat 500ml mlieka denne, no v tom sa rataju aj mliecne vyrobky.

martina46
6. mar 2009

Mne sa malá odstavila, teda, ja som jej raz nedala, lebo už to pitie flakala, no a ona si od vtedy ani nespomenula.
To je nepríjemné, problémy s chrbtom, určite si skúšala všetko možné.. Tým pádom sa nedá nič robiť.
A k množstvu, áno stačí jedna dávka za deň. Ak ti papá jogurty a kaše 🙂

sterea
6. mar 2009

Ahojte žienky, čakám dvojčatá a predpokladám že od začiatku budem musieť prikrmovať, aké mliečko by ste mi odporučili pre novorodencov? čím viac čítam diskusiu tym viac som zmetená 🙂. Rozmýslam o Nutrilone alebo France Lait kedze si ho tu dost pochvalujete, je vhodny od narodenia?

lalupa
6. mar 2009

martina, to je super,ze 10 dni 😕 , u nas sa mina strasne rychlo... ☹

martina46
6. mar 2009

lalupa a kolko ho vypije za den? 😕

sterea,
preco si myslis, ze budes musiet hned prikrmovat??? napis sem do diskusie -dakujeme annag- poradi ti urcite 😉

lalupa
7. mar 2009

mata, my papame dvojmo 😉 500-600ml urcite jedna 🙂 vcitane kasicky

l3nka
7. mar 2009

sterea od narodenia lekárky odporúčajú Nutrilon HA alebo BEBU HA, sú lahšie na bruško mi sme začali klasickým nutrilonom / je lacnejší ako HA/ a malá malá bolesti, tak sme prešli na HAMI 1 a zaťiaľ o.k. píšeš o nutrilone a francúzskom a tam je veľký cenový rozdieľ nutrilon HA stojí cca 12 eur a francúzske neviem presne ale myslím, že 5 eur tak záleží aké si pri dvoch deťoch budeš môcť dovoliť. Je to veľa za jedno dieťa nie ešte za dve.
ale najlepšie mliečko je pre každé dieťa iné to sama vidíš tie názory, takže určite toho aj ty veľa poskúšaš...

sterea
9. mar 2009

Ja viem , že najlepšie mliečko je priamo od maminky, ale obávam sa že na to nemám genetickú predispozíciu , 😒 skoro nikto v rodine nekojil lebo nemali mlieko, tak sa obávam že to bude aj môj prípad. Tak chcem byť na to pripravená , teda ja pevne dúfam že budem len prikrmovať UM 🙂. Počula som že pri dvojičkách môže lekár predpísať UM a malo by to byť tak, že jednu krabicu v lekárni zaplatím a jednu dostanem na predpis zadarmo. Neviete či to je stále tak?

lalupa
9. mar 2009

pediatricka ti moze predpisat HA mliecko, je ovela drahsie ako normalne a doplatok ta vyjde o nieco lacnejsie ako krabica klasickeho...
mliecko je o psychike, nastav sa na neho a mozno budes prekvapena z kojenia 😉

pietra
9. mar 2009

sterea, neviem, ako je to pri "obycanom" UM, ale lekar ti moze predpisat napr. HA mlieko a vtedy nevychadza tak velmi draho. My sme mali Nutrilon HA do roka na predpis. Teraz ho uz kupujeme bez predpisu, je sice drahsi ako ine mlieka, ale som s nim spokojna, kupujeme ho za necelych 10€

renkakrause
19. mar 2009

Ahojte maminky. My máme doma 11 týždňovú princezú a už druhý týždeň papáme len UM. Začali sme Nutrilonom, ale z toho sa malej vyhádzali drobné pupence ako drís po celom tele, tak sme zmenili za Hami a z toho sa jej zase vysušuje pokožka. Po troch týždňoch som skúsila Sunar, tak som zvedavá, ako ho bude znášať. Väčšinou píšete, že majú detičky problémy s grckaním, ale u nás je to v kombinácii aj s kožnými prejavmi. Lekárka nám dala aj mliečko na premastenie, ale nejako to nezaberá. Nemáte s tým niekto skúsenosti?
A ešte jedna vec, mamičky, píšete, že vaši drobcovia vypijú viacej ako sa píše na krabičke. My vypijeme 5 dávok za deň po 120 ml, aj to väčšinou nie celé, nechá tak 10-20 ml a v noci spinkáme dobre, od deviatej do šiestej. Vážime len 4.3 kg a začínam mať obavy, či je to úplne v poriadku.

sarianah
19. mar 2009

..nemam skusenosti s UM, lebo stale kojim, ale nam v porodnici hovorili detske sestricky ze najlepsie UM je Beba hypoalergenna, tak posuvam info dalej 🙂 ..

bzuco
20. mar 2009

saria...ani vždy propagujú mlieko, ktoré im robí sponzora
nám v nemocnici vraveli, že nutrilon 😝

danka2612
22. mar 2009

ahojte.ja si myslim ze tie navody na mnozstvo mlieka a vody na jednotlivych mliekach su len informatyvne.kojilia som mesiac a pol,presli sme na nutrilon obycajny lenze nasemu drobcovy to bolo malo tak sme kupili nutrilon extra v zltom baleni.jak sa toho presitil tak zacal to vyzvraciavat.lekarka nam zacala predpisovat babu ar1 proti ublinkavaniu.ked som mu ju zacala davat v predpisanom mnozstve tak to bolo ublinkavania aj po hodine 😖 tak som skusila ,ze mnozstvo vody som ponechala ale pocet odmeriek som o jednu ubrala a bolo to fajn.inak stolica po bebe v nasom pripade daco hrozne ten smrad 🤐.teraz po polroku by sme mali prejst na 2,ale taku bebu nevyrabaju aspon tu v SNV mi vraveli.teraz sme presli naspet na nutrilon proti ublinkavaniu a mam pocit ze nam to robi dobre.aj ta stolica uz nema zelenu farbu a necitit ju az tak.

pietra
22. mar 2009

podla mna je mnozstvo, ktore ma dieta na jednu davku vypit orientacne, ale pocet odmeriek k pomere k vode by som nemenila

lienka8311
22. mar 2009

Ahojte,potrebujem poradit.Mala me dva tyzdne,nekojim ju,pretoze mam malo mliecka.Tak dokrmujeme s BEBOU1premium,mala to spapa,bez problemou,alepo papani place a puci ju.Stolicu,ma tvrdu,nemozme sa vykakat.Davam jej aj cajik feniklovy denne asi 1Dcl.neviem ci mam zmenit mliecko,ak ano na ake?sunar nutrilon?poradte mi dakujem

pietra
22. mar 2009

lienka, podla vsetkeho jej beba nesadla a zapeka ju. ale tazko povedat, ake ine mliecko by jej sadlo, lebo kazde dieta je ine, co vyhovuje jednomu, druhemu moze robit velke problemy.
Ja by som sa pri takto malom dietatku poradila s pediatrickou, lebo ani caste striedanie mliek nie je dobre

suziad
24. apr 2009

Ahoj, tie sytiace mliecka napr HAMI 2 hajaja maju len sytiaci ucinok alebo su aj enerketicky vydatnejsie, chcela by som ho skusit ale bojim sa ze mala mi bude s neho viac priberat uz jej je teraz dost 😅

mamina01
24. apr 2009

U nas najviac zabrala Beba od Nestle, lebo obsahuje aj probiotika a zaszti nadlhsie. Navyse drobec ma predispozicie na vznik alergii (manzel je silny alergik) a Beba je vhodne prave pre taketo babatka. A ked mas potvrdenie od alergologa, ze jeden z rodicov je alergik, dostanes ju v lekarni lacnejsie.

stankatt
24. apr 2009

ahojte, nas beba trochu zapekala, presli sme na Nutrilon a v pohode. Pomer vody a mlika by som urcite nemenila...Ale ak, tak jedine viac vody a menej mlieka, naopak urcite nie 😉

z256
6. máj 2009

ahojte , ja mam uz 5 ročného syna a od svojich dvoch týždňov pije BEBU a pije ju do dnes. Nemali sme žiadne probllemy ako zapekanie alebo vracanie. A môžem povedať že mu veľmi pomáha udržiavať si imunitu,vôbec nebýva chorý a antibiotika bral zatial iba raz. Prajem aby ste sa dobre rozhodli. Kým začnete bábätku podávať akékoľvek mlieko dobre si ho preverte ,prečitajte z čoho je zložene. 🙂

alias313
6. máj 2009

ja tiez pouzivam od narodenia Bebu HA, nakolko som alergik a manzel tiez, tak sa pre deticky odporuca a malemu nerobi ziadne problemy. a teraz ked som bola na poradni tak mi ju doktorka napisala na recept, takze sme usetrili 😉 ale ja myslim, ze kazde mimco moze byt ine-a tak treba skusat mliecko, ak by mu nejake nevyhovovalo...

zuzana030
7. máj 2009

lienka, my papkáme bebu tiež od narodenia a mali sme ten istý problém. pomohly masáže bruška a mliečko jej rozrábam v uvarenom čajíku proti nadúvaniu - zn. klement, v žiadnom prípade nemer pomer mliečka-prášku a vody, dbaj na presné pokyny na krabici, aj to by mohol byť problém. a skús sa poradiť aj s pediatrom, nech netrpíte. my sme dostali aj kvapky ale najnovšie nám nepredpísala, lebo že to už nesmú, s bábatkom vy sme museli gastroenteorológovi...no asi im už šibe...
jediné, čo sú voľne predajné - espumisan- cca 120,- do každého mliečka 25kvapiek, ale to odíde za pár dní a nedoplatíš sa na kvapky. tak držím palčeky a verím, že to pomôže aj vám. skús 🙂

megi93
7. máj 2009

Lienka, podla vlastnej skúsenosti, zmeň mlieko. Aj našu malú zapekala Beba a riadne. Mala od nej koliky a pri nutrilone sa to troška zlepšilo, ale uplne nám to prešlo po kvapkách BioGaia. Espumisan ani Sab Simplex nám absolútne nezabrali, bolo to hluché. Takže skús zmeniť značku....

megi93
12. máj 2009

Ahojte, neviete mi poradiť, čo by sa mohlo stať, ak dám malej mlieko, ktoré bolo otvorené dlhšie ako 1 mesiac? Lebo síce píšu, že do mesiaca spotrebovať, ale neviem čo by sa mohlo stať, kedže je to len prášok. Nemáte s tým skúsenosti? Ďakujem

pietra
12. máj 2009

megi, mlieko na vzduchu "pracuje", teda sa moze pokazit. Ale ak je otvorene len o par dni dlhsie ako mesiac, nema inu farbu, vonu a je stale rovnako sypke ako cerstvo otvorene, tak by sa nemalo stat nic. Aj ked ja by som pre istotu nedavala, nestalo by mi to za riskovanie traviacich problemov

junovka
12. máj 2009

ja som zase mala z toho pocit, ze zacalo mliecko ako keby sa do seba zbijat, tvrdnut...neviem to presne definovat 😒 😅

ingra73
12. máj 2009

ano....presne, aj mne sa stalo to iste...mliecko sa akoby zhrudkovalo...a to som mala otvorene len 2 tyzdne....