Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

tatiana305
29. apr 2010

dakujem 🙂 potrebovala som povzbudit.. lebo kazdy ma strasi ze prechadzanie na ine mlieka.. je neviem aka najvacsia katastrofa na svete 🙄 tak som vahala

perla200
29. apr 2010

tatiana skús iné mlieko my sme presli plejádou mliek pokial nam sadlo a to mala bola mladsia....ale my sme mali intoleranciu laktozy....mala ma 4 mesiace tak je to v pohode ved za chvílu začnete prikrmovat nie? ale skús radsej hami, alebo francúzske mlieko, je tam viac bifido .....

junovka
29. apr 2010

nas beba tiez zapekala, ked sme presli na klasicky Nutrak, tak sme problemy nemali 😉 A tak ako tu uz bolo napisane, na lekarku sa vybodni, predsa nenechas , aby sa trapilo tvoje dieta, ked ma problemy.

ivkau
13. máj 2010

Neviete niekto je aj Sunar na predpis? Mame Bebu Ar ale mala aj napriek tomu vracká tak chceme skusiť niečo iné ☹

dzinka
14. máj 2010

Ahojte, neviete či sa dá kúpiť Beba HA aj v UK? Možno bude aj pod iným názvom.

czica
10. jún 2010

@dzinka ak dostať v UK výrobky Nestlé, tak je možné že tam zoženieš aj Bebu HA. Skús sa opýtať v lekárni aké UM majú.

strouzek
10. jún 2010

ahojky my taky zkusili pár UM ale stejně jsme nakonec skončili u starýho dobrýho sunaru a jak jsem posléze zjistila tak u něho skončilo plno mých známých, nejen kvůli ceny protože je z UM nejlevnější ale děckám nejlépe chutná, my po bebě zvraceli nemohla usnout a tak jsem zkusila dát zpět sunar a totální pohoda, i dr. mi říkala že teď jsou ty nutrilony aj. jen móda
každopádně to přecházení na jiný mléko není zase taková hrůza, mě řekla dr. že to mám vyzkoušet akorát to nemám měnit denně ale třeba dělat mezi změnana UM několikadenní rozestup aby si mohla malá zvyknout a taky abych vypozorovala jak na tu UM reaguje.

ciko85
10. jún 2010

ahojte,my davame Bebu AR lebo nam mala strasne vracala a vracia este stale dokonca mame na tvaricke vyrazky..myslite si ze ak vymenim mliecko bude nejake zlepsenie...neviem sa vobec rozhodnut. ☹

lucyso
11. jún 2010

Ciko85 tento problem sme mali aj my a pediatricka mi predpisala Humanu AR a odvtedy akoby uťalo 😀 .

mariavall
11. jún 2010

Ahojte mamicky, potrebovala by som poradit. Pocula som, ze nie je najlepsie striedat mlieka. Je to pravda? Ja som najprv davala nutrilon HA, ten nam nesadol, lebo sme ho vygrckavali. Tak som myslela, ze nam p. doktor predpise nutrilon AR, ale predpisal nam bebu a s tou nie som velmi spokojna. Mozem malej zacat davat ten nutrilon AR?

datkova
11. jún 2010

@mariavall, zrejme pán doktor sympatizuje s konkurenčnou firmou 😝 😝 😝
kludne daj malej nutrilon, ked jej predtým nerobil ine problemy okrem toho grckania, vrat sa k nemu. prečo nie si spokojná z bebou? (ani ja som nebola 😝 ) teraz mame nutrilon a klop klop 😎 😎

datkova
11. jún 2010

inak, ja som pri malej vystriedala asi 4 mliečka, kym sme došli na to najlepšie a nikdy jej nič nebolo z dosledku striedania... v porodnici ju dokrmovali bebou(grckala), doma sme nabehli na france lait(zápchy), potom nutrilon extra pre lepšie zasytenie a nkonies sme sa ustálili na obyč.nutrilone, ale meszitým ešte stihla zladovat aj babylove z dm, čo mi kupila kamoška omylom, a podotýkam...NIKDY jej nič nebolo... aj ked z mojho šrotovnika by som si priklad nebrala, lebo ona ma podla mna železné bruško... skratka, tieto potieže sa nas nikdy netýkali 😝 😝

ciko85
11. jún 2010

dakujem lucyso,ze si napisala ale kedze som v zahranici a Humanu tu nemame tak od zajtra skusam Nutrilon a dufam,ze to uz bude lepsie ale teraz neviem mame kupit pre to vracania radsej Nutrilon AR alebo vyskusat len ten obycajny? 😒

ciko85
11. jún 2010

a este by som sa chcela spytat tu vymenu mliecka mam robit postupne alebo ho dat hned razom?

mariavall
11. jún 2010

datkova - dakujem za odpoved. A co sa tyka Beby, tak mala mi dost casto place po nakrmeni, stolicu ma tak kazdy druhy den, ale uplne riedku (ako voda) a tmavozelenu. Tak neviem ci to je dobre. A ja mam z nej nervy co sa tyka pripravy, lebo mam v nej stale hrudky. A vyskusala som uz rozne sposoby pripravy.

ivkau
12. jún 2010

ciko85 mi sme mali ten istý problém, lička červene až hrôza, ale ked sme zmenili mliečko na Nutrilon AR tak akoby uťalo a malá za pár dni mala lička krásne a poradiliá mi na tie lička Infadolan z lekárne a fungovalo to 😀 😀

mariavall S Bebou sme mali ten istý problém, hrudky a malá vracala po každom jedle a vždy, bez plienky a podbradníka ani na krok a lička červené, a doktorka na gastre tiež nechcela zmeniť ale pediatrička to skusila a opatilo sa odkedy sme na Nutrilone AR je všetko super a chodime bez podbradníka.

lucyso
13. jún 2010

Ciko85, skus teda ten Nutrilon AR. je prosti zvrackaniu... uvidis ci zaberie. ak nie, kus normalne, ale dufam, ze zaberie 🙂 😉

ciko85
14. jún 2010

dakujem baby,tak od soboty nasa Zara papa Nutrilon ale aj od toho vracia dalej tak budeme musiet vyskusat aj Nutrilon AR a dufam,ze uz nam to zaberie ☹

pipi123
14. jún 2010

ahojte...my sme najskor davali nutrilon ha z toho sme grckali, vyskusali sme oranzovy sunar a maly uz ine nechce, svagor doniesol z nemecke bebavitu a ta bola tiez na prd...takze u nas len sunar 🙂

czica
15. jún 2010

ahojte, neviete či možem dávať nutrilon ryžovú kašu keď som používala občas Bebu HA mliečko (keď som nemala dosť MM)? viem že mliečka sa nemajú kombinovať, ale platí to aj príkrm a mliečko?

evina0
15. jún 2010

ahojte mi sme krmili v porodnici bebou ha ale nakolko sme ju doma narychlo nezohnali tak sme kupili len obycajnu bebu premium ale kedze sme medzicasom kupili bebu ha tak sme presli na nu. ale len dva dni som mu ju davala a presla na nutrilon lebo maly zacal byt akysi nekludny s tej beby ha a krutil sa po nakrmeni akokeby ho bolelo brusko. tak som zvedava ci ten nutrilon je lepsi .musime len odskusat nic ine nam neostava ako to zistit ze co mu pasuje lepsie. lenze nakolko sa narodil s vahou 4310 a bude mat este len tyzden tak sa mi zda ze davka 90 ml je mu malo. v noci nevydrzi ani 3 hod spat a je hladny cez den aj castejsie. netusim ci mu mozem svojvolne zvysit davku ..co poviete? na poradnu idem pondelok tak sa spatam doktorky. snad mu uz ten nutrilon ha bude pasovat az tolko neplackame cez den.

irama29
16. jún 2010

Ahojte, viete mi poradit, ci je dobre prejst z Nutrilonu na Sunar u 9 mesacneho babatka? Dcerke davam od tretieho mesiaca Nutrilon, teraz ma uz sice skoro 9 mesiacov, ale absolutne mi odmieta prikrmy a akukolvek inu stravu okrem mliecka..toho vypije chvalabohu dost, ale je to citit aj dost na penazenke ☹, takze zvazujem zmenu mliecka..minuly tyzden som vyskusala aj madarsky Nutrilon, ktory je lacnejsi ako nas a zevraj je to to iste, ale pri spotrebe dvoch 600 g krabic tyzdenne mi ani to financne nepomoze..Tak by ma zaujimal vas nazor a hlavne skusenosti so Sunarom..

czica
16. jún 2010

@irma29 na túto otázku asi nedostaneš jednoznačnú odpoveď... podľa lekárov by sa to nemalo kombinovať (aj keď u 9mesačného by to už nemusel byť hádam až taký problém) ale mnoho mamičiek zmenilo mliečko kvoli tomu že miminu jednoducho nevyhovovalo. Sunar je určite lacnejší ale čo viem od iných mamičiek tak je vraj aj najsladší, tak si skús porovnať zloženie a rozhodni sa podľa toho.
S tým maďarským nutrilonom si myslela že je vyrobený v maďarsku? nutrilon je podľa mňa nutrilon bez ohľadu na to kde je vyrobený (aj ostatné UM), tu by si výrobca nemal dovoliť zmeniť zloženie na základe toho že to vyrába v inej krajine...aj keď v dnešnom svete je všetko možné. Asi by som porovnala zloženie.

datkova
16. jún 2010

@czica- my sme mali nutrilon, ale tiež sme kvoli financiam prešli na ine mliečko, nakolko nutrilon sa nam minal zavratnou rýchlostou. v dm som videla mliečko babylove a veeelmi slušnu sumu 5 eur za 600g, čo je o 200sk lacnejšie oproti nutrilonu, je tiež take nasladlé a malej pri zmene nutrilon-babylove nerobilo žiadny problem.. a tiež je riadny mliečkar 🙂

kkristinka
19. jún 2010

@teri3 ahoj, nasla som tu Tvoj prispevok (ze sa vam babo po Nutrilone HA krutilo a odmietalo pit, resp. ze ho asi boli brusko)... my mame ten isty problem. Nutrilon HA papame od narodenia. Teraz mame 3 mesiace a 10 dni a uz asi 2-3 tyzdne maly papa tak, ze vypise asi 60 ml a potom sa zacne krutit a "stazovat" az sa rozplace, takze papme niekedy aj na 2x. Okrem toho sa v noci velakrat budi a ja ho otacam z boka na bok, aby sa mu aspon na chvilu zas podarilo zaspat. Nechcem aby to preslo az do stadia, ked mi maly bude mleiko odmietat uplne... smiem sa spytat, ako ste situaciu riesili -/ vyriesili? Skusala som mu dat ine mliecko - HIPP - 1. den pil, ale na druhy den mi ho uplne zacal odmietat a pil az ked som mu dala Nutrilon :( dakujem za skoru odpoved! kitty

mariavall
21. jún 2010

kkristinka - my sme mali podobny problem. My sme tiez zacali davat Nutrilon HA, ale nesadol nam. Malu z toho bolelo brusko a mliecko sa nam vracalo naspat. Teraz davame nutrilon AR a je vsetko ok.

svetluska4
21. jún 2010

ahojte maminky,
potrebujem vasu radu, moj malinky ma 9 mesiacikov, a ja uz mam cim dalej tym menej mliecka. Rada by som ho odstavila ale maly mi odmieta UM. Zatial sme skusili Nutrilon aj Bebu ale nechce ich. Ochutnala som bebu ze ako chuti a je z nej strasne cititi ze je umela. Je nejake mliecko co je viac podobne tomu mamickinmu?

junovka
21. jún 2010

@svetluska4 skus Sunar, vraj je sladsi 😉

frisca22
24. jún 2010

Čauky, dětské bříško je citlivé téměř na všechno a s těmi mlíčky je to stejné. Mlíčko, které sedne jednomu mrňouskovi nemusí sednout druhému. Taky jsem vyzkoušeli spoustu mlíček, než si náš mrňousek vybral Bebu. Kromě toho, že mu šmakovala – dokázal toho vypít fakt hodně:D, jsme po ní neměli téměř žádné potíže. Měla jsem z toho dobrý pocit, že toho spapá hodně a navíc z toho, že Beba obsahuje probiotika, která jsou super na koliky.

hexiss
29. jún 2010

ahojte.. mám doma 2-mesačného chlapca, prešli sme na UM, skúsili sme BEBU HA tú moc nechcel, kakal na zeleno od hladu, teraz skúšame NUTRILON HA ale ani ten sa mu moc nepáči, vypije maximálne 60ml... nechcem mu moc striedať mliečka, že to neni dobré, neviete mi poradiť čo robiť, aby lepšie papal?