Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

lyzenka
11. feb 2008

veverica,

to mlieko je na piatej strane, urcite si ho uz videla.. :

http://www.med-art.sk/buxus/docs/artikel.pdf

dominica
11. feb 2008

ja som ho ešte nevidela, iba tie ostatné výrobky, ale omrknem, kde ho majú?

lyzenka
11. feb 2008

domi, videla som ho aj v DM, aj v Lekarni....len som chcela vediet, ci s nim nema niekto skusenost.
Podla podrobneho odsledovania zlozenia mlieka BABYLOVE, HUMANA a LASANA.....tieto tri mlieka maju presne to iste zlozenie...len su cenovo rozdielne.

Babylove je najlacnejsie....190,-
Lasana 214,-
Humana tusim 350,-
vsetko 800g

len to babylove sa mi trosku zle rozpusta.....ale inak je OK....tak som myslela, ze LASANA by sa mohla lepsie rozpustat...a ci nema s tym niekto skusenost.

dominica
11. feb 2008

jasné, vďaka tebe mám aj ja lepší prehľad 😀

bzuco
11. feb 2008

lyzenka, dnes som vbehla do DM a ked som tam bola, napadlo ma omrknúť to mliečko, ale u nás ho nemajú 😒
možno v lekárni, ale v DM nebolo

veverica
16. feb 2008

chystam sa prejst z Beby 1 HA/AR na Nutrilon 2 HA, mozem prejst priamo, alebo treba nejak postupne? Dakujem

pietra
16. feb 2008

veverica, kazde dietatko je ine. Ja som prechadzala z obcajneho nutrilonu na 1HA a potom z 1HA na 2HA zo dna na den, bez postupneho miesania a ziaden problem sme nemali. Ale vacsina ludi to robi tak, ze miesa tie mliecka, postupne znizuje davku toho stareho a zvysuje davku noveho.
Uz prikrmujes zeleninkou? Mne totiz na infolinke Nutrilonu povedali, ze na 2HA mam prejst az ked budem davat aj tuhu stravu.

veverica
16. feb 2008

pietra davam 1x zeleninku. A to mu mam zarobit ak budem prechadzat postupne napriklad 90ml Beby a 60ml Nutrilonu?

pietra
16. feb 2008

nie, baby to robili tak, ze napr. dali 150ml vody a tam ma ist 5 odmeriek mliecka, tak najrpv dali 4 stareho a 1 noveho, na dalsi krat (alebo na ten este dalsi) uz boli len 3 stareho a 2 noveho a takto sa postupne dostali k tomu, ze vsetko bolo z noveho mliecka. Ja som dala rovno nove mliecko a ziaden problem.

veverica
16. feb 2008

ahaaaa tak dik 🙂

fenrirka
18. feb 2008

ja davam malemu nutrilon as zacalo ho boliet brusko...najprv sas nemohol vykadit a teraz ma zas hnacku a svokra je na pn a ja byvam spolu s nou ona je u maleho stale sa robi najmudrejsia a ja potom neviem co mu je ci chce len spolocnost....a cez noc nehrozi aby som spala normalne on ked sa raz zobudi potom nespi...

dominica
23. feb 2008

Baby potrebujem poradiť. Malý mi vypil už 2 balenia FM a včera sme kúpili 4-balenie a mne sa to mlieko nejako nezdá. Nie že by bolo zlé, malý ho pije, ale je iné ako tie 2 balenia predtým. Tie boli také sypkejšie a toto sa mi zdá jak zvlhnutejšie a to predtým keď som zarábala a potrepala fľašu, tak penilo a toto nepení. Neviem, ale zdá sa mi to čudné a na pohľad vidím, že to bolo iné. A keď som niekde išla, tak som si brala nadávkované mlieko do malého pohárika a v poho som ho vysypala, ale toto na nalepilo na steny, ako keby bolo zelektrizované a nevysypalo sa všteko tak pekne ako to prvé. Neviem, či len nestresujem, ale sú to viditeľné zmeny.

dominica
23. feb 2008

halóóó, je tu niekto?

pietra
23. feb 2008

dominica, raz tu bola tema o FM, zakladal ju nejaky tatino a opisoval velmi podobne stav noveho balenia a nakoniec s tym balenim nieco bolo a vymenili mu to za ine. Skus tu temu pohladat

dominica
23. feb 2008

veď som hľadala a nič, preto píšem, napísala som aj na MK, že to neviem nájsť, neviem, či to nebolo zmazané ☹

pietra
23. feb 2008

vyhladavac to nenasiel, ale kedze som super 😀 som to nasla https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dominica
23. feb 2008

a ako si to teda našla? Ďakujem, idem to omrknúť, si zlatá, ešte že tu máme MK a môžme si pomáhať... 🙂

pietra
23. feb 2008

som listovala a listovala, som si hovorila, ze to predsa musi niekde byt a nasla som 😉

dominica
23. feb 2008

to sa ti chcelo toľko do zadu listovať? Ináč ja som ale blbá, vôbec som nezadala France lait, iba francúzke mlieko a pritom som na to myslela... 😠

dominica
23. feb 2008

No po prečítaní toho príspevku sme na tom podobne, mlieko vypadlo skoro ako z formičky, nie je také sypké, mastné sa mi nezdá, ale zostalo po stenách fľašky, čo inokedy nezostáva, malý ho v noci vypil v poho, ale dnes doobeda si dal pár glgov, pustil, ale zobral dudlík nanovo a spapal, ale už to, že pustil, sa mi nezdá. Zatiaľ mu nič nieje, čakám muža až príde z roboty a musím mu to povedať. Našťastie cez deň mlieko nepapáva, tak dáme niečo iné, poprípade vybehneme do lekárne kúpiť 1 pixlu a uvidíme.

pietra
23. feb 2008

ja som aj do vyhladavacu dala france lait a nenaslo. to listovanie mi islo celkom rychlo, takze pohoda 😉
pozerala si aj ten vyrobny kod? je ten isty alebo je to dalsia vadna seria?

dominica
23. feb 2008

my máme France lait 2, oni mali 1. A kód je:
CTM
F 11 07
E 11 09

Idem to napísať aj do tej témy a zachvíľu idem našim, tak po ceste mám lekáreň a kúpim novú krabicu a túto sa pokúsim vyreklamovať, ako písal insania.

rosinka
24. feb 2008

je tu niekto, kto prikrmuje len obyčajným mliekom dieťa už od ukončeného 4 mesiaca?

monikae
25. feb 2008

Rosinka, obyčajné mlieko pre Tvoje bábätko ešte nie je vhodné. Nemá potrebné zloženie, ktoré Tvoje dieťa potrebuje. Je veľmi dôležité, aby sa aspoň do jedného roka správne stravovalo (aj keď najideálnejšie by bolo do troch) 🙂 . Výživa, ktorú mu budeš dávať ovplyvní jeho zdravie v budúcnosti. Ak ide o peniaze, tak používaj lacnejšie mlieka, napr. Sunar. Sama mám päť mesačného chlapčeka a papá Nutrilon. V tomto veku obyčajné mlieko rozhodne nie. Ak ide o to, aby sa dieťatko zasýtilo, neznamená to, že ak spapá mliečko, po ktorom nie je napr. 5 hodín hladné, že je to ok. Takéto mlieko je len pre bábätko ťažkostráviteľné, hovorili nám to detské sestričky na predpôrodných kurzoch v nemocnici. Materské mlieko je najideálnejšie a ak si svoje bábäko dojčila, tak to zo začiatku určite bolo cca každé dve hodiny. Mlieko bolo ľahkostráviteľné a nezaťažovalo organizmus Tvojho malého bábätka, tak by to malo byť aj s umelou formulou. Držím Vám obom palce a mysli nato, že lásku aj korunky, ktoré teraz investuješ do svojho dieťaťa, Ti ono v budúcnosti viacnásobne vráti (aj keď je to teraz možno ťažšie 🙂 ).

gerda
25. feb 2008

Mate tu niekto skusenosti s Bebou AR? nas malicky stale grcka aj napriek tomu ze je to AR tak nam sestricka poradila ze do 1/2 L vody mam rozvarit 2PL ovsenych vlociek..ta voda je dost husta a este ked dam do toho to AR tak je fajn, je to dost huste a maly negrcka potom...lenze problem je v tom ze sa to tazko mesia a robia sa hrudky...skusali sme aj v mixery ale tam sa zas robi velka pena...cem sa opytat ci nemate skusenosti s Nutrilonom AR alebo nutritonom...ci aj tie treba tak dlho mesiat? ked sme robili do obycajnej vody tak Bebu sme museli miesat vo flaske asi tak 10min a vtedy som mala istotu ze je uplne vsetko rozpustene, ale teraz v tej ovsenej vode to ani nevidno...uz som z toho zufala ☹

maminka18
27. feb 2008

nepoužíva tu niekto mliečko humana?máme france lait ale zda sa mi, že malého zapeká.v lekárni mi poradili nhumanu.má s tým niekto skúsenosť?

dominica
27. feb 2008

lyzenka ho mala, síce neviem koľkokrát ho dala malému, ale skús jej napísať IP - internú poštu

andrea78
27. feb 2008

gerda, aj som kedysi dávala dcére nutrinomAR, bol ľahko rozmiešateľný, ako bežné mlieko 😉

dominica
27. feb 2008

alebo si zadaj do koníkovského vyhľadávača slovo Humana a vyhodí ti to tému o Humane a tam je toho viac.

andrea78
27. feb 2008

gerda, nutrilonAR, prepáč, až teraz som si všimla, že tam mám preklep 😕