Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

monika26
16. júl 2008

velmi nie, len cajik ked sme vonku na prechadzke, ale inac pije z poharika so sosacikom. ja kojim dodnes, ale uz to asi nestaci. Malicka ti hned pila z flase ine mliecko?

lucxy
16. júl 2008

hej monika pila mi hned mlieko z flasky, kebyze som tebou tak asi davam to france laite kedze bola kojena do teraz....
mozno aj preto pila lebo ja som jej davala od narodenia aj cajik 🙂

pietra
19. júl 2008

prisla mi ako vzorka krabica mlieka Hami HA 2. Malej od narodenia davam Nutrilon HA 2 a tak som dnes vecer porovnala zlozenie tychto dvoch mliek. A zlozenie je uplne rovnake, rozdiel je len v mnozstve mineralnych latok, stopovych prvkov, vitaminoch, energeticej hodnote, ... Vsetkeho tohto ma nutrilon viac. Ale co to presne znamena? Znamena to naozaj, ze nutrilon je lepsi? Cenovy rozdiel je totiz dost velky, tak som rozmyslala o prechode na toto mlieko

certica
20. júl 2008

pietra, obsahuje to aj prebiotika?

bufino
20. júl 2008

certica,Hami HA 2 má aj prebiotickú vlákninu, je chuťovo lepšie ako nutroš HA 2 .Na www.hami.sk je to podrobnejšie.

certica
20. júl 2008

aha, dik. ja zatial kojim, len ma to tak napadlo. starsi bol kedysi prikrmovany nutracom

pietra
20. júl 2008

certica, porovnavala som zlozku po zlozke a to zlozenie je uplne rovnake. Rozdiel som ozaj nasla len v mnozstvach vitaminov a tak. Nie vzdy plati, ze ked je niecoho viac, tak je to zaroven aj lepsie. Kedze ale vobec netusim, kolko napr. zeleza alebo nejakeho vitaminu je potreba, neviem, ci pri vyssich mnozstvach to aj znamena, ze je nutrilon kvalitnejsi.
rozdiel v zlozeni bol len v tom, ze v hami je naviac glukozovy sirup, co je asi pricinou o nieco sladsej chuti ako ma nutrilon

james007
21. júl 2008

Baby , mňa by zaujímalo čím by ste dokrmovali dojčené babatko keby ste nemuseli pozerať na cenu výrobku/ nech to stojí koľko chce/
Čo je podľa Vás naj naj hoci aj neskutočne drahé????

andrea100
21. júl 2008

James007 každému bábatku pasuje iné mliečko. Ja som začala s nutrilonom, malý mi začal vracať, prešli sme na nutrilon AR - z toho sa nevedel vykakať, teraz papá bebu AR ale zase my začal vracať. Rozmýšlam vyskúšať iné mliečko. Myslím si že nezáleží na cene ale natom či budeš mať bábatko spokojné.

junovka
21. júl 2008

james, neide tu o to co je naj, ale ide o to, ci to babatka vyhovuje.Nam vyhovuje Nutrilon klasicky 😉

katka2209
29. júl 2008

ahojte, stalo sa vam niekedy, ze kojenemu babatku ste dali nutrilon a on sa cely vyhadzal a opuchol?
najprv kamoska vyskusala iba par kvapiek nutrilonu, ze ci mu bude chutit, lebo isĺi s muzom na svadbu a uz v tedy bol nejaky vyhadzany v okoli ust. a potom o par tyzdnov neskôr malemu davala nutrilonovu kasu jablkovu (ona nevedela, ze to vtedy sa vyhadzal s nutrilonu) a on sa cely vyhadzal a opuchol, museli ist na pohotovost. stalo sa uz to niekomu? to co je za zakerne mlieko ten nutrilon..... 😒

ivka144
29. júl 2008

Katka2209, tak to ma velmi zaujima. Ja zacinam popri kojeni davat malemu po troske Nutrilonu. Nas ma ale ekzem uz davno, ale teraz ma taku vysypku, ze nevieme, ci to je ekzem, ci to este nezavisle od toho...

lyzenka
29. júl 2008

ja som nebola ani s bebou ani s nutrilonom spokojna.......

som spokojna so sunarom, babylove z DM, alebo aj Francuzske.....ale trojka babylove sa mi zda, ze sa zle rozpusta......sunar sa rozpusta super, aj francuzske....

katka2209
29. júl 2008

ivka, nemusi to byt z nutrilonu...ja nikoho nechcem strasit...., skus ho sledovat, ze ked ho das, ci sa vysype, alebo nie. mojej kamaratky malej sa vysypal do pol hodiny a tiez mal pred tym kadejake ekzemy.... 😒

katka2209
29. júl 2008

Ake je najlepsie mlieko pri prechode z MM na UM? myslim take najjemnejsie...

katka2209
28. aug 2008

Baby, mate niektora skusenosti s mliekom Hami 2? zaregistrovala som sa do hami klubu a poslali mi vzorku. rozmyslam, ze ju vyuzijem na pripravu kasi, ale neviem, ci je to dobre mlieko, alebo nie, zatial zarabam kase s MM, ale ked uz nebudem mat tolko, tak to asi vyuzijem. vsak poradte...

katmi
31. aug 2008

caute kocky.. mozete mi poradit?? papame Nutrilon 1HA.. myslite,ze ho mozem miesat s normalnym nutrilonom? Napr. 2 Nutr.1HA a 2 normalny?? lebo prevazuju tu nazory,ze je zbytocne pchat do dietatka nutrilon HA.. neviem.. ja som alergicka..

katka ja som pouzila nutrilon a nemali sme s nim ziadne problemy..

heppu
31. aug 2008

ahojte my mame bebu 1 HA a malu stale zapeka po nej kaka len raz za den ale strasne kvantum a boli ju brusko tak tiez ideme prejst na nieco ine a ako som sa tu docitala tak najlepsie mi tu vysiel nutrilon 1 HA tak skusime

martina46
31. aug 2008

Katmi,
ale keď si alergička, tak to vari nie je zbytočné, či aj v tomto pripade?

pietra
31. aug 2008

katka, ak si alergicka, tak to podla mna zbytocne nie je. My sme od narodenia na HA nutrilone a az v rocnej poradni nam doktorka povedala, ze mozeme prejst na normalny nutrilon, kedze sa u malej za cely cas neprejavila potravinova alergia.
Ak sa ti ha zda zbytocne, prejdi radsej teda na obycajny nutrilon, ale nemiesaj. Teda nie, zeby to miesanie vadilo v tom zmysle, ze to skodi, ale podla mna nema zmysel davat ha, ked tam supnes "obycajne" UM, to akoby si to ha vobec nedala

cartmanko
31. aug 2008

my mame problem s nutrilonom 1 tym na dlhsie zasytenie. nevieme po nom kakat a prdkata placeme. odskusane dva krat. klasicka 1-tka je v poriadku bez problemov.

katinka0000
1. sep 2008

ahojte!
baby a skusali ste nutrilon comfort? to je proti zapche a kolike.

ja malinkemu davam moje mliecko, ale ak nestaci, tak mu davame Nutrilon HA. myslim si, ze keby som mu ho davala same, tak ho zapecie. niekedy mame s bolenim bruska problem, aj ked mu davam len moje mliecko. doktorka povedala, ze to je u chlapcov bezne. musia si tym prejst.

katinka0000
1. sep 2008

a chcela som sa spytat, ze kolko by malo vypit tak skoro mesacne babo. mne sa zda, ze moj maly je nenormalny hlados. zjedol by aj mna, keby sa dalo.

lyzenka
1. sep 2008

my sme mali koliky do 3 mesiaca a potom ako keby utalo........myslím, ze je jedno ake mlieko pil, aj tak mal tie koliky....jednoducho po tom tretom mesiaci prestali.... 🙂

katinka0000
1. sep 2008

lyzenka: ved vraj tak to je u vacsiny chlapcov, ze po troch mesiacoch to same od seba zmizne.

adusaa
1. sep 2008

Ahoj. Pokiaľ nemá bábatko problém s bruškom, kľudne mu daj francúzske mliečko. My sme papali francúzske mliečko, ale v treťom mesiaci začal vracať, tak sme to zmenili na Nutrilon A.R. Malý už má 4,5 mesiaca, začali sme s príkrmami, kašami, zeleninou, mliečko pije dva krát denne. V prvých mesiacoch je to finančne náročné, ale neskôr, keď začneš s príkrmami, už to tak do peňazí nejde, lebo dieťatku mliečko nahradíš príkrmom, resp. kašičkou a je to. 😉

stalida
1. sep 2008

Ahoj dievcata, chcem sa opytat s akou vodou rozrabate babatkam mliecko? DAKUJEM 🙂

katmi
1. sep 2008

kocky dakujem vam.. radila som sa este s kamaratkou,ktora je sestricka na alergologii a povedala mi,ze nech malej davam radsej HA nutrilon.. ale ze aj tak je to 50/50 ci bude alebo nebude mat alergiu.. tak ale ked mozem tomu predist,tak jasne,ze to menit nebudem..
ale dakujem vam aj tak za rady..

stalida ja som malej do cca 2,5mesiaca prevarala Lucku alebo Drobceka..ale teraz jej normalnu vodu.. prevarim a je..

adusaa ty si malickeho aj kojila alebo papal len UM?

katmi
1. sep 2008

yo a aj nam presli po 3mesiaci koliky,ale to je myslim si aj hlavne tym,ze sa mala ovela viac hybe,takze prdiky idu same von 😉

pietra
1. sep 2008

stalida, ja som UM zarabala najcastejsie do Lucky, lebo tu je najlahsie zohnat, ale ked som natrafila na inu kojenecku vodu, pouzila som tu alebo toma natura. na vodu z vodovodu som presla az v roku