Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

daisy33
21. máj 2009

ahojte, chcem sa poradit. mala papa hami a teraz sme kupili sunar ze vyskusame, som citala ze obsahuje fluor koli zubkom. porovnala som ale zlozenie a zistila som, ze sunar v porovnani s hami ma vyssi obsah energie aj ostatnych mineralov a vitaminov. obavam sa, ci mala nebude priberat. nemate takuto skusenost? a este som pozerala to davkovanie: u hami to bolo urcene na kazdych 30 ml 1 odmerka, co si myslim ze by malo byt aj u sunaru, len tam je na krabici len obsah vody 150 ml, 300 a 600 ml. ked to prepocitam vychadza to tiez ta 1 odmerka na 30 ml vody, ale pisu ze ine davkovanie ma byt prekonzultovane.. ja som malej davala hami rano s 240 ml vody a cez den na obed 180 ml a vecer niekedy 180 alebo 150 ml vody. Takze tych 150 ml u sunaru sa mi zda malo a 300 je uz vela. ako toriesite vy?

bzuco
21. máj 2009

daisy...my sme na sunare od 3 týždňov - kombinovali sme s kojením a od 6 mesiacov už len sunar...a malý nie je vôbec buchtoš...ani nikdy nebol - ked som si porovnala jeho a dcéru v rovnakom veku, tak ona bola riadna bacuľka a to bola len kojená, nebola na UM
a dávkujem 1 odmerku na 30ml vody

čiže dám si do fľaše 210ml vody a nasypem 7 odmeriek

finanzata
24. jún 2009

ahojte vsetci. nikto z vas nekupuje bebu mlieko v DM drogerii? mam tri kupony a skoda aby prepadli. 🙂

miss_shy
28. jún 2009

ahojte, chcem sa opytat ci je nutrilon 1 HA na predpis alebo aj na volny predaj. dakujem 🙂

megi93
28. jún 2009

Aj na predpis aj na volný predaj...ale na predpis je lacnejší a musí byť aspon jeden z rodičov alergik

miss_shy
28. jún 2009

jeej dakujem, ja som alergicka mali sme napisanu humanu ale malemu nesedi 😒

kristina.k1
9. júl 2009

K tomu Nutrilonu HA. Mám dvojičky a dávam im ho od narodenia. Majú 8 a 1/2 mesiaca. Doktor nám ho píše. Manžel je silný alergik. Určite záleží aj od doktora, či ti ho napíše. Bez predpisu stojí okolo 350,- Sk a na predpis doplácaš 200,- Sk. nám doteraz písal jednotku, lebo chlapci sú veľkí. My sme spokojní.

pointka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yamahafazer
20. júl 2009

ahojte
chcem sa spytat co pouzivate bebu a francuzske mlieko ci moze tiez ostat vo flaske 2 hod zarobene ked ho babo nepopapa lebo nikde som to tam nenasla napisane,ze moze ostat zarobene na nutrilone to je napisane.Dakujem

lydia1980
21. júl 2009

Ahojte, potrebovala by som radu. musim odstavit synceka od materskeho mliecka, ma 5mesiacov a 7kg. mam problem so stitnou zlazou a tak bud.tyzden idem zacat s liecbou. Kupili sme malemu nutrilon ale uplne ho odmieta, prechadza takmer do hysterickeho placu a ja zacinam byt zufala, pretozeneviem co s nim. stale sa zlutujem a dam mu prsnik. rozmyslali sme este nad inymi mlieckami, skusim dnes dat bebu, ale tiez to nevidim velmi ruzovo. malemu sa celkovo na mliecko nepozdava flasa, mam tri druhy cumlikov. ked z nej pije caj tak s tym nema problem.

pushkinka
5. aug 2009

ahojte baby,zufalo potrebujem poradit,maly ma 2 mesiace pije nutrilon HA ma koliky,nevie sa vykakat chcela by som prejst na obycajny nutrilon ale neviem ci sa mu to bude opakovat,v pripade ze ano aku stravu doporucujete.

megi93
5. aug 2009

pushkinka a neskušali ste nutrilon comfort? Nám sa velmi osvedčil, keď malá nechcela piť HA.

pushkinka
5. aug 2009

mozem ten nutrilon HA kombinovat s confort,alebo mam uplne vysadit HA?

jankapiknova
5. aug 2009

v DM bebu nekupujem lebo v lekarni je o dost lacnejsia tak sa mi to vobec neoplati

perla200
5. aug 2009

baby a mate niektorá skúsenosti s prechodom z umelého mlieka na iné umelé mlieko? lebo my papame nutrilon a zdá sa mi strašne drahý a to francúzske mlieko je celkom prijatelná suma....tak by sme vyskúsali to?

nikollette
5. aug 2009

Perla aj my pijeme Nutrilon je dobry, aj ked drahy, ale pre nase deti len to naj..
navyše ked jej chutí,a nema sním problémy...
Prečo si nezačala hned s francúzskym?? Ešte máš malinké mimi, načo to meniť to mliečko, ked jej nerobí problémy 😕

pushkinka
6. aug 2009

perla ja mam skusenost s prechodom z um na um pri prvom dietati,trvalo to skoro 2 mesiace dokym sme nasli vhodnu stravu,zacali sme s bebou tu mi zvracal,potom nutrilon ten mi vypluval a vrieskal pri tom co uz som bola maximalne zufala a napokon som dala sunar a ten sa nastastie ujal nemohla som si dovolit prechadzat postupne lebo bol hladny takze z jedneho dna na druhy proste ina strava a nic sa mu nestalo.teraz ma caka pri druhom asi nieco podobne pretoze mi vypluva nutrilon HA skusim iba nutrilon 1 a ked sa to nezmeni tak dam francuzske ked nepomoze tak sa vratim k zlatemu dobremu sunaru/bez krcov a kolik/

zdeni400
6. aug 2009

Môj malinký má 2 mesiace a 5 dni, papá France lait a podla tabuľky by mal papať 120 ml, ale posledné dni mu to nejako nestačí. Nechcem ho nechať trápiť sa hladom.....asi by som mu mala pridať.Stalo sa to aj Vášmu bábätkovi pri France lait že mu nestačilo to čo mal spapať. Nemáte náhodou niektorá z Vás skúsenosť s Nutrilon Extra, alebo ktoré mliečka dobre zasýtia?

alana1111
12. dec 2009

chcela by som sa niekoho tu opýtať ci nemate kupon na bebu do dm ktora ho nepotrebujete bola by som rada pre mojho syna.dakujem

k_atka
15. dec 2009

Ahojte, nam dr. uz v dvoch tazdnoch kazala dokrmovat, dala nam na vyber, tak sme kupili Nutrilon HA - to kazala... potom ocino aktivny kupil vacsie balenie, pretoze 400 g zjedla za tyzden, ale to uz nebolo HA, aj taj ho je ako diva a nie a nie sa dojest...mame mesiac a pol, najprv ju nakojim, potom stiahne este 110 ml Nutrilonu a o dve hodiny je zase hladna, takze sa este pol hodinu trapime, aby jedla aspon po dva a pol hodinach a potom dookola...teraz nam dokonca zistili bacila v nosteku aj brusku a name aj zlateho streptokoka ci stafilokoka, ani neviem, takze sa z toho "tesime"...

skanny
28. dec 2009

Zdravím! Asi před měsícem mi úplně došlo MM a od té doby dávám malé Nutrilon 1 (jsou jí skoro 3 měsíce). Vše bylo v pořádku, pila ca 80ml po třech hodinách, pak se to postupně zvedlo na 100ml po třech hodinách. Poslední týden už mi ale připadá, že ji to tolik nezasytí, vypije 100ml a za dvě hodiny chce znovu, někdy i dřív. Zkoušela jsem udělat větší dávku, ale vypila z ní jen těch 100. Jen má hlad dřív než předtím. Tak se chci zeptat, jestli nevíte, co bych jí mohla dát, aby jí to víc "zapláclo"? Jestli je něco třeba hustší? Máte zkušenosti? Děkuji mockrát.

martinafrancisc
28. dec 2009

Skanny, skús po tých dvoch hodinách dať trošku čaju, možno sa upokojí a chvíľu ešte s papaním vydrží. Ak nie, možno v tom bude iný háčik - my sme mali problém s tým, že sa začali hýbať zúbky v ďasnách - samozrejme, že ešte potrvá, kým sa prerežú, ale ak je to tento problém, tak skúste dať chladiace hryzátko-kousádlo. Mne vtedy tiež malá častejšie chcela papať, ale hryzátko zabralo a chvíľu ešte vydržala. Ak nezaberie, tak jej to papanie dajte aj po tých dvoch hodinách, ono sa to snáď upraví a treba to potom spomenúť aj Mudr.

sakura77
28. dec 2009

skanny a ked ju nechas odgrgnut,potom ti uz nedopapa zvysok? lebo aj moja spapa takych 90ml,potom pockame,odgrgneme a dosrotuje este zvysok-aj ked pred odgrnutim sa tvari ze uz ma dost,potom to este vzdy doje do tych 120 a to potom vydrzi tie 3-3,5 hodky v pohode,niekedy aj dlhsie

skanny
28. dec 2009

sakura77: Aha, tak to jsem nezkoušela, mně vždycky připadá, že je nacpaná dost jak funí a heká. Ale vyzkouším a napíšu, díky.

skanny
28. dec 2009

martinafrancisc: Problémy se zoubkama takhle brzo? No to nás toho ještě čeká 🙂 zkusím to podle sakury a pak teda i kousátko. Čaj mě nenapadl vůbec, ani jsem si neuměla představit, že bych jí dala něco jiného než mlíko. A můžu se zeptat jaký čajík mám dát (nebo jaký jste dávala vy?) Děkuju.

sakura77
28. dec 2009

ja davam feniklovy tiez ked uz nejak nemoze vydrzat,vypije tak 50ml a pohodku este vydrzi 😉

skanny
28. dec 2009

tak spala dvě hodiny v kočáře, pak křičela hlady, udělala jsem 130ml a vypila s přestávkama a krkáním 120ml, tak jsem myslela, že je problém vyřešen a asi po 3 hodinách se zase ozvala, že má hlad, udělala jsem opět 130 a vypila s bídou 70, nechala jsem ji odpočinout, krknout a stejně už nechtěla. Tak už nevim. Asi to záleží na aktuálním rozpoložení 🙂 ještě to zkusím s tím čajem, třeba má mezi tím krmením fakt jen žízeň, a stačí jí si pocucat.

ivinka77
8. jan 2010

ahojte maminky, mam kupony na zlavu 4 Eura na Nutrilon 3 ochuteny aj neochuteny, ak to vase dietatko pije, rada predam za symbolicku cenu alebo podarujem , ozvite sa cez postu, najlepsie z BA

catrine
13. jan 2010

Caute maminy, mame dvojmesačnu babulku a este ju zatial kojím, ale večer mam mliečka malo tak nam doktorka kazala prikrmovat, odporučila mi nutrilon 1 ten obyčajny, pytala som sa jej na nutrilon ha a povedala že ten ochutnala a je strašne horky, tak sa nečuduje že ho deti nechce jest. Ake mate skusenosti s obyčajnym nutrilonom, dufam že malej sadne a nebude ju z toho boliet bruško, lebo sa mi fakt nechce skušat ine mlieka a robit na nej pokusy. Ak nesadne skusim asi sunar, ten tu tiež odporučaju baby tak uvidime.

petka035
13. jan 2010

Ahojte chcela som sa spýtať aké um je najlepšie?dr.nám dala Nutrilon 1HA ale malej nechutí,raz sme jej dali aj bebu premium a tu ako tak vypila tak neviem čo jej davať, viem že tie HA mlieka nie su sladké,koli tomu,že je tam štiepená ta bielkovina a naša malá je zvyknutá na sladké mm, ale chcem jej dávať to najlepšie 😅