Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

skorom
6. jan 2011

tetusky som z kosic mam otvorene balenie nutrilonu ha2 a nepijeme ho..je mi luto ho vyhodit,ak ma niekto zaujem... 😉

silvia1124
11. jan 2011

ahojte mam 6t dievcatko a stale ju boli brusko a place a je nepokojna.v nemocnici bola prikrmovana s Nutrilonom tak aj ja som jej to davala doma .2 tyzdne bolo vsetko pohode a potom to zacalo stale plakala nevedela kakat tak jej to zmenili na Nutrilon comfort proti zapche a kolike.aj to trvalo len 2 tyzdne a mala hnacku.tak jej zmenili zase mlieko a dali jej Nestle AL 110.to bolo dobre 2 tyzdne.boli ju stoho brusko a stale chce papat asi ju nenasyti toto mlieko .uz neviem co mam robit .neviete mi poradit?dakujem

vzacnaruza
1. mar 2011

Mi použivame France lait,má dobru cenu,dieta to dobre znáša,a vždy dostavame k mlieku ak kupujeme 2ks,alebo 4kusy aj darčeky,takže od France lait máme už teplomer,kefky,farbyčky,stojany,flaše,skratka kopec darčekov,odporučam France Lait.Z mlieka Beba a Nutrilon,mi dieta dost zvrackalo.

littledevil
1. mar 2011

Pri starsom som vyskusala asi vsetky UM, ale najviac mu chutil Sunar a mladsiemu som zacala davat tiez Sunar a tiez mu chuti.

em_ka
1. mar 2011

Je tu maminka ktorej dieta odmietalo pit Nutrilon, Hami aj Sunar ( Original aj Sunar Plus, ktore je chutovo vyraznejsie mlieko)?

mrepanova
1. jún 2011

Ahoj, ja mam maleho o 5tyzdnou predcasne narodeneho a v nemocnici ho krmia s Nutrilon 1ha kedze nemam mliecko a lekari odporucaju aby som ho s nim krmila aj doma. V rodine nemame ziadny vyskyt alergii preto by ma zaujmalo ci mame narok na predpis? Nema niekto info?

cigaretka5
1. jún 2011

@mrepanova ono to vie lekarka vzdsy nejak urobit

cigaretka5
1. jún 2011

my sme zacali s bebou potom sme presli na nutrilon a teda mame hami

lussyblack
7. okt 2011

@ferdica Ahaj chcem sa opýtať tostaci istk lekarke a povedatze som alergicka a ona nam bude predpisovatnutrilon alebo treba este nieco vybavitumojej alergologicky dakujem za odpoved

gabuci
7. okt 2011

No teraz je už tých UM veľa druhov,ked moji boli malé aj vtedy bola Beba,Nutrilon,Francuzske m,Sunar...lekári odporúčali aj vtedy Nutrilon..moji to ani za svet nechceli,takže ja som obidve slečny vychovala na mliečku Beba,veľmi im to sedelo.

sonika1901
7. okt 2011

Dievčence vie mi niektora poradiť ako sa prechadza na inu značku mliečka,či zo dna na den alebo nejaky špecialny postup treba.

kattika24
19. okt 2011

@skanny ja mam presne ten isty problem sme na nutrilone ma 3 mesiace a papa hrozne je utrpenie ho krmiť... spapa trocha a už sa vypýna plače nechapem kde je problem či mu zmeniť mlieko ale zo začiatku papania UM to nerobil... poraďte ☹

lilliaan
19. okt 2011

@sonika1901 My sme papali Nutrilon pre Extra spokojnost a zo dna na den sme presli na DM Babylove Bio mliecko a bez akychkolvek problemov. To mu chuti, spapa vsetko, prospieva, vydrzi spinkat i celu noc a to mliecko ma predsa len v porovnani s inymi polovicnu cenu. Vsade som citala, ze zmenit mliecko mozes a nie je tam ziadne "specialny" postup. Ked som sa na to pytala pediatricky, tak vraj je v podstate jedno aku znacku, kedze vsetky mliecka musia prejst testami, su urcite bezpecne a zdrave pre babatka 😉

katka3012
19. okt 2011

My sme papali nutrilon do 6 mesiaca,ale dcerka z neho zacala grckavat a zapekal nas.Vyskusali sme aj Sunar,Hami ....A to mliecko france lait nam neurobilo vobec dobre,chuda moje plakala mi cely den,a to som spravila prvy a posledny raz ,co ju tak strasne brusko bolelo ☹ Teraz papame bebu a som maximalne spokojna 🙂 🙂 🙂

lilliaan
19. okt 2011

Nam uz nutrilon moc nechutil.... Teraz mame Babylove mliecko z DM a nemyslim si, ze by ho Nutrilon zasytil viac, alebo ze by z neho lepsie prospieval... Je to len o tom, co ktoremu miminku chuti. A tiez su rozdiely i v cene 😒

salinka28
23. okt 2011

ahojte, viete mi poradiť, aké mliečko mám dať malej? Má 4 mesiace a doteraz som ju len kojila, ale večer dostane veľký hlad a mám pocit, že ju moje mlieko dostatočne nezasýti. Kúpila som jej bebu, ale nechce ju papať. Aké by ste mi poradili? Ktoré mlieko sa tak najviac podobá chuti materského mlieka? Lebo Beba vôbec nechutí ako materské mlieko.

rencaboch
24. okt 2011

Ahoj holky já sem si vždy myslela,že Sunar je ČR a teď koukám,že ne!? Jo a jakej Sunar je ten původní?Jsou dva..jeden má Sunar ve značce Sunar-nutra defense a druhý je od značky Hero a podnázev Sunar? Jsem z toho celkem jelem,každopádně používáme nutrilon,po baba jsme měli průjem a Sunar nám zase tlačil na bříško a měli sme zácpu 😖 Každopádně je to celkem dost drahé..ale něco to malé musí jíst když mléčko nestačí ☹

tereza123123
24. okt 2011

@salinka28 ahoj tiež ma pred nedávnom toto zaujímalo...diskusii o um je milion a jedine čo možeš urobit je skušat... mi sme mali ARkove mlieka koli refluxu ale tie boli na chut hnusne tak som skusila obyč sunar complex1 a maly ide aj flašku spapat:D beby som do neho nacpala ledva 60tku a sunaru spapa 175 ku :D

hojda
24. okt 2011

Teď je nutrilon v akce v Bille a Tescu, ale myslím, že jen 3 a 4.

popellka
25. okt 2011

Holky nevíte, kterej ten Nutrilon je proti prdům???? Je to Nutrilon Comfort???? díky 😉

carculka
25. okt 2011

@popellka jojo comfort,ma rozstepenou bilkovinu a deti to lip travi

popellka
25. okt 2011

@carculka - no už máme Nutrilon anti-colics - řekla mně to doktorka v poradně, tak snad pomůže i ten 😉

landrea
8. dec 2011

ahoj dievcence, nenansiel by sa niekto , kto bz daroval za postovne prazdne plechovicky z mliecok.. hipp combiotic male aj velke.. z nutrilonu , fl...a podobne..

rebecca16
15. dec 2011

Maminky ja s UM nemám žiadne skúsenosti, no žiaľ kvôli neúspešnemu kojeniu musíme prejst na umele mliecko. Viete mi prosím poradiť koľko cca vypije 3 mesačne babatko? Kedže bol doposiaľ na materskom, netuším koľko si vytiahol.

landrea
18. dec 2011

@rebecca16 ahojky, skuste to kombinovat, mne sa pri prvom syncekovi podarilo z dvojmesacneho dokrmovania nakoniec len kojit. neboj to a opat rozbehne, len ma drobcek rastovy sprint, a treba mu viac, za tri dnicky uz bude dobre.feniklova silica je super aby a podporila tvorba mliecka
druhemu syncekovi sme obcas ,ak som dakde odbehla dali hipp combiotic bio, bol spokojny :O). ziadne bruskobole. nie je z tych extremne drahych a kvalita vyborna, co som si zistovala v teste. maju aj ha. kazdy drobcek ale znasa ine, ako aj vo forach kocky pisu.vela uspechov , papa

sharmana
18. dec 2011

@rebecca16 na každej krabici máš uvedené dávkovanie 😉

sharmana
18. dec 2011

Ja som do 6. mesiacov krmila Nutrilonom, malá mala koliky, ale tie by mala z hociktorého mlieka. Po 3 mesiacoch bolo po kolikách. Od 6. mesiacov som vyskúšala Hami, ale nezdalo sa mi dost sýte, prešla som na Bebu a už sme pri Beba 4 a malej chutí....
Práve začínam uvažovať, či už prejdem na kravské mlieko, raz som malej dala a velmi jej chutilo. Kupovala by som samozrejme Bio alebo kvalitnejšie a nie nejaké lacné tesco krabicové 😉

sharmana
18. dec 2011

@sonika1901 ja som prešla zo dňa na deň, tak malé dieťa by nemalo nejak zaznamenať rozdiel, jedine, že by mu totálne mlieko nesadlo čo sa týka tráviaceho systému.. Ja som tak raz vyskúšala Nutrilon proti kolikám, aj mne smrdel už len pri ovoňaní.... A malá z toho mala ešte väčšie bolesti, tak som sa vrátila ku klasického Nutrilonu.

pantera12
13. jan 2012

zdravim mamicky, ja mam original NUTRILON 800g ...za 12€ vsetky druhy
NUTRILON Extra spokojnost.... ...za 13,50€
NUTRILON HA , aR a KOMFORT 400g ..............za 10€
ktora by ste mali zaujem tak ZADARMO doveziem do Nitry,Hlohovca a Serede + okolie
inak mozem poslat aj postou, postovne podla tarif SLP
kontakt: pantera12@azet.sk ,,,,,,mob: 0944 968 904

zuzka83
17. jan 2012

Ahojte, dnes som kúpila drobcovi SUnar nutra defense 4 a odmietol mi ho pit, chce len to svoje Hami. Takze ak niekto okrem mna dava tak velkemu dietatku praskove mlieko, predam ho za 6 Eur aj s postovnym. Jeden 400 g sacok je original zabaleny a z druheho je odbratych 5 odmeriek.
Inak ja som tiez stratila mlieko uz ked mal maly 7 tyzdnov a doktorka ma nahovorila na Nutrilon HA. Maly mi stale zvrackal, potom mal zapchy, tak nam poradila Nutrilon Comfort ale z toho mal take iste zapchy, a mal ekzemik, a nechcel to poriadne pit, pil mi ho len v spanku a cez den tak max 60 ml. Ked mal skoro rok nabrala som odvahu a kupila mu Hami a odvtedy si mlieko pyta aj cez den a sam. Chcela som skusit Sunar kvoli tej probiotickej bielkovine, ale maly moj pokus zrusil.