Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

lindda
22. nov 2007

Nutrilon je podla prieskumu jednicka na trhu 🙂 My musime davat Nutrilo 2 A.R. a sme max spokojny davam aj kase nutrilon lebo zevraj by sa mala davat ta ista kasa ako mlieko aby bolo mliecko rovnake s kasou 🙂

monikazv
26. nov 2007

bubadlo27...ja by som mile rada si dala predpisat bebu lenze dr mi povedala ze ked nema ziadny z rodicov alergiu tak bohuzial ze ona to musi dolozit lekarskym potvrdenim od alergologa.tak mam smolu.lenze poviem vam teda ze neviem ako dlho to takto vydrzime lebo 520sk za jedno balenie a vydrzi nam necely tyzden,to fakt neni sranda.

melory
26. nov 2007

lindda to fakt? to som nevedela s tou kasou, ze musi byt rovnaka. dakujem, opytam sa na to radsej, lebo mi sme kupili viac druhou, nech to ma pestre.

andrea78
26. nov 2007

monika, určite sa da predpísat aj bez odporúčania alergológa, my síce máme nutrilon ha, odporúčanie sme nemali a doktor mi to sám od seba ponúkol. ja som sa čudovala, že sa to dá a on mi povedal, že do roka dieťaťa sa to dá,až potom by vraj bolo treba odporúčanie.malý má exém na tvári, no to sme s tým nikde neboli, diagnózu určil detský, predtým sme mali obyčajný nutr., vraj ha môže pomôcť a teraz to fakt zmizlo a tvár má čistú 😕 tak teda neviem...ako to vlastne je. asi by som sa popýtala na iného lekára, lebo je to fakt pekná čiastka, je rozdiel, či zaplatíš polovičnú cenu. môj drobec má balenie na 3dni 😝

cistko
autor
28. nov 2007

Nas lekar tiez zo zaciatku tvrdil ze ak maly z mm nebude priberat a budeme musiet prkrmovat tak predpiseme mliecko a potom sa nemal k cinu. My sme skusili to francuzske mlieko a som s nim spokojna, lekar na to nepovedal nic, vraj ked Jakubko pekne kaka/raz za tri dni/ nezvracka tak je to dobre. A cena je priatelna, lebo 450 plechovka stoji 120,- Sk

uzlik
28. nov 2007

my sme dostali v nemocnici nutrilon no malemu bol velmi tazko stravitelny, stale ho bolelo brusko tak sme dali comfort to je na pokojne brusko a bolo to este horsie .. nakoniec nam zistili reflux tak sme presli na AR .. ale niak mu to nesedelo odkedy mame BEBU je vsetko ok .. zalezi od babetka co ktoremu sadne jednemu moze to druhemu to a chvilo to potrva kym najdes to spravne mlieko .. mame ho tiez na predpis nakolko mame odporucanie od gastroenterologa, ale problem je ze BEBA 2 AR nerobi tak je to komplikovane ze davam najprv do vody Nutriton na zahustenie a potom BEBU 2Ha .. ale nutrilon v ziadnom pripade tak radsej zarabame dvojmo :D

lyzenka
28. nov 2007

...ked ste menili mlieka, vraveli ste to aj pediatricke?
ja neviem...prikrmujem Nutrilonom Premium...iba vecer....a vzdy vecer mava aj bolesti bruska - a taaak placka - cely cervenyyy je - len tak s nozenkami trepoce...hmmmm.....
Dnes som aj bola u Pediatricky...som vravela ze mava bolesti bruska...a ona, ze to je normalne, ze UM je sytejsie...

katka432
28. nov 2007

mi davame skoro od 3.mes nutrilon,a ten jej nastastie sadol,raz sme skusili kupit niesom si ista,ale myslim,ze to bolo hami?a to jej nechutilo vobec,cele sme ho vyhodili a ostali sme na nutrilone..zacali sme davat ar1 bo sme mali reflux,potom sme presli na ar2 a teraz sme na normalnej 2.skusali sme aj ten na noc,aj ten nam v pohode sedel 😀 😀 nastastie 😀

bubadlo27
28. nov 2007

lzy ku komu chodis, lebo sa to podoba na reci tej mojej 😀 😀

lyzenka
28. nov 2007

Pokojnej

bubadlo27
28. nov 2007

tak nic my mame kolarovu , ja som preventivne kupila kvapky a sem tam jej ich primiesam do mliecka 🙂

lyzenka
28. nov 2007

ja zase skusam primiesavat do mliecka hermankovy cajik... 😉 a ty davas ake mliecko?

bubadlo27
28. nov 2007

my papame od malicka Bebu HA

janver
29. nov 2007

lyzenka, ja som tiez prikrmovala len vecer, myslela som si ze je moj maly hladny, ale on bol taky nepokojny vecer kvoli vecernemu placu. zbytocne som ho prekrmovala, tiez ho vtedy bolievalo brusko. nakoniec mi doktorka povedala, ze ak mi cez den normalne vydrzi 2,5 - 3 hodiny bez kojenia spokojny, tak mam materskeho mlieka dost a nemam mu davat nic viac. mala pravdu. aj ked vzdy zjedol aj to umele mlieko, vobec ho nepotreboval... po tretom mesiaci sa jeho spravanie vecer zmenilo...

jujka
1. dec 2007

ahojte
prosim poradte mi po kolkých dňoch-týždňoch ste menili mlieko? ja dávam malému nutrilon comfort na bolavé bruško, ale nevie sa vykakať. máte stým niektorá skúsonosť? ktoré Um mám vyskúšať?

bubadlo27
1. dec 2007

jujka,
my sme menili po dvox dnox, lebo mi nutrilon stale grcala.
Inak ak nevies ake mlieko bude malemu vyhovovat, vypytaj si v lekarni vzorky UM, aby si nemusela zbytocne vyhadzovat peniaze 🙂

cistko
autor
1. dec 2007

My miesame UM nie do vody, ale do cajika-fenikel,rasca,aniz a pomaha to 🙂

pietra
2. dec 2007

ahojte. Zaujimalo by ma, ako to riesite s vodou na zarobenie mliecka? Ja prevarim tak pol litra, necham vychladnut na taku prijatelnu teplotu a nalejem do termosky. Je to pohodlne, ale rozmyslala som, ci sa v tej termoske v teplej vode nemozu zacat mnozit nejake bakterie. Zas na druhej strane, nechat tu prevarenu vodu stat a vzdy ju zohriat, asi tiez nie je ktovie co, ale zakazdym prevarat take pidimnozstvo vody sa mi zda velmi neprakticke.

valhali
2. dec 2007

caute, na vecerne krmenie musim malej dorobit este po kojeni 60ml Sunar HA1, vecer mam asi uz menej mliecka. Hned som sa rozhodla pre sunar,lebo je chutovo najlepsi 🙂
pietra, ja si prevarim vzdy pol litra dojcenskej vody, zlejem ju do flase, kde drzim prevarenu vodu a vzdy ked treba rozrobit UM,tak si len odlejem tych 60ml, zohrejem a hotovo

pietra
2. dec 2007

valhali a tu flasu s prevarenou vodou mas pri izbovej teplote alebo ju skladujes v chladnicke?

valhali
2. dec 2007

pietra, pre istotu to drzim v chladnicke, v chlade je mensie riziko mnozenia bakterii. Ale ak by ti mala vypila prevarenu vodu do 24 hodin, nebala by som sa nechat to aj pri tej izbovej teplote.

kkatrina
2. dec 2007

baby ja si dopredu zarobím mlieko asi do 3 fľašiek, nechám vychladiť a dám do chladničky. Potom podľa potreby zohrievam buď v ohrievačke alebo chladničke.
V nemocnici ma ale mliečna sestra poučila, že sa zarobí mlieko (väčšie množstvo) nechá sa prudko vychladnúť a potom ho vo vodnom kúpeli prevára 20 min. Takto mlieko vydrží v chladničke aj 3 dni. Na ten môj spôsob nič také nepovedala. Inak v noci si pomáham ešte takým spôsobom, že keď idem spať dám mlieko do ohrievačky, keď sa malý zobudí tak len vytiahnem dám mu jesť, umyjem fľašku, znovu nalejem dávku a strčím do ohrievačky a tam je až do ďalšieho kŕmenia. Zatiaľ nemáme žiadne problémy a ani bolesti bruška 😉

pietra
2. dec 2007

kkatrina, to je zaujimavy sposob. Ja som prave myslela, ze sa dopredu nema zarabat mliecko, lebo aj v navode je napisane, ze treba vzdy zarobit cerstve a davku do dvoch hodin spotrebovat.
valhali, ten tvoj sposob sa mi celkom paci. Ja teda vodu vzdy spotrebujem do tych 24 hodin, radsej prevarim menej. A tu prevarenu vodu mas ako dlho v chladnicke? To mozem potom aj viac dni, ze?

lucia81
2. dec 2007

ahojte kočky, ja som tu nová, ale niečo z mojich skúseností vám napíšem. Moja dcérka má 8 a pol mesiaca, kojiť som prestala v piatom týždni jej života. Od tej doby máme už tretie mliečko, ale chcela som vlastne povedať, že vodu som si vždy nechala prevariť, a keď už mala nižšiu teplotu preliala som ju do termosky a vydržala mi celý deň. Ja som fungovala stále s termoskou a chodila som, a aj chodím kam chcem, nemám problém so zarábaním mlieka. 🙂

kika13
2. dec 2007

ahojte, lucia81 ta vodicka, ked ju nalievas do termosky ma asi aku teplotu?, ja sa bojim, ze ked ju vychladim na taku teplotu ako ked papame, ze mi tam vychladne 😕 , ja si vecer zarobim mliecko, vychladim a dam do chladnicky, v noci vyberem zohrejem a zatial ziadny problem, len som rozmyslala co ked by sme sli na dlhsiu cestu, ta termoska je super napad, mam aj take male misticky, kde by som dala susene mliecko a potom by som to len zarobila a ham ham 😀 . V nemocnici mi povedala sestricka, ze navaria kopec mlieka, vychladia a je, tak hadam to nerobim zle 😅

pietra
2. dec 2007

kika, ja davam do termosky tu vodu o nieco teplejsiu

kika13
2. dec 2007

diky pietra 😉

medvedik21
3. dec 2007

ahojte...nechcem otvarat zbytocne novu temu...zaujimalo by ma ci ked sunar ma sladsie mliecko,kasicky i caje ci neviete cim to je a ze ci sa nekazia zubky....koli tomuto som ja davala Nutrilon lebo je celkom nechutne bez chuti/teda oproti Bebe a Sunaru/....ale maly mi velmi oblubuje kasicy i cajik od tejto znacky...ci nepriberaju viac deti...ci nemate prolem potom s prikrmami bez chuti dostat do deti....DAKUJEM

lyzenka
3. dec 2007

mame 2 mesacneho chlapceka a ten mava dost take riedke kakisko, je to OK? Viem, ze ine ani nemoze byt, ked len pije mliecko....ale ma to pri kazdom prebalovani...dokonca aj pocas papania, tak potom znovu ho musim prebalit...

medvedik21
3. dec 2007

to je vsetko vporidku na take male babo...ak kojis? ok ,,,ak UM tak ties ale niektore trosku zhustia napr beba co viem