Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

alenka_miluc
23. nov 2015
Používateľ alenka_miluc je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alenka_miluc.

@margaretka818 aj u sestry museli prejsť na tie špeciálne, konkrétne na toto http://www.hipp.sk/mlieka/produkty/specialna-dojcenska-vyziva-hipp/hipp-ar-bio-specialna-dojcenska-vyziva/, ja som o tom tiež ani len netušila že niečo také je, ale verím, že malinká bude v poriadku a že to pomôže aspoň trošku

klaudika221
25. nov 2015
Používateľ klaudika221 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudika221.

je super že sa snažia stále vylepšovať tie mliečka a že myslia aj nato, že aj drobci môžu mať nejaké problémy, aj naši známy sa strašne dlho trápili s refluxom malá mala snaď dva roky keď už to bolo v pohode

anulkaba
5. dec 2015

Ahojte dievčatá, môj malý papá nutrilon klasický a nutrilon taký nočný mu dávam na dobré spanie. To som dostala do daru, tak preto ho mám, inak prikrmujem klasickým nutrilonom.
Ale chcem sa spýtať na niečo iné. Môj malý má mesiac a na krabičke píšu že 120 ml 5x denne. Nie je mi to celkom jasné, koľko hodinové odstupy treba zachovať pri kŕmení. Ten deň sa chápe od polnoci do polnoci? Ako to vy chápete. Ako často treba kŕmiť 1 mesačné bejby?(časový rozostup medzi jednotlivým krmením)
Ďakujem.

pancuska
5. dec 2015

@anulkaba ahoj povsimla som si tvoj prispevok 🙂 tiez som mala nejasno pri krmeni a tak ti ja za seba poradim len ze nerad sa uplne podla toho co je na krabicke lebo kazde babinko je ine a nie kazde vypije tolko mliecka....tak davaj len tolko kolko vypije naposledy a krmenie mesacneho je cca kazde 3h to by mu malo stacit ...v noci sa to nerata ale cez den tak cca 3h by malo vydrzat ak je dobre napapane....cim vacsie babatko tym sa doba papania meni...od prikrmov je to rozdelene na 5 davok denne...dufam ze som ti trochu pomohla ,uvidis co ti napise este niekto iny!! 😉

nikki77
10. dec 2015

Ahojte, predam dve balenia Nutrilon 1 HA, 800g 🙂

autumn11
4. jan 2016

my sme mali rôzne mliečka a teraz skúšame nové Amilk bifido. Malý má v poslednej dobe
problém s kakaním. Toto mlieko by malo mať v sebe aj probiotiká, tak hádam mu to pomôže.
Chuťovo je fajn, malý nemal problém pri prechode zo sunaru, tak snáď pomôže aj na kako.

zuzka_1985
22. jan 2016

aj my sme zacali pit amilk bifido. a preco? obsahuje probiotika a omega, malemu chuti, brusko ho neboli a aj cena je prijatelna 😉

pavliinaars
23. jan 2016

Ahojte mamicky skusala som prejst z hippu na Bebu , ale nejako mi ju malicka nechce. nemate niekto o nu zaujem ? Su odtial odobrane dve odmerky . cena 7 eur. 400g . Beba ha 1

07022007
23. jan 2016

Pouzivame beba ha a beba senzitive. Nutrilon nechcem ani vidiet,maly z neho grckal prudom. Beba senzitive nam pomohla na koliku

elenmato
24. jan 2016

@07022007 aj my sme z nutrilonu grckali o 106, nám pomohlo jedine hami na koliku, ale už sa nedá kúpiť :(

07022007
25. jan 2016

@elenmato a čo beba ? Neskúšali ste ?

lastom
25. jan 2016

my sme tiez zacinali nutrilonom pri prvom dietati, uz si ani nepamatam, ci sme dostali vzorku v porodnici alebo od doktorky. Druhe bolo odchovane na sunari a tretie mame na amilk bifido. Vsetky mliecka boli v pohode, deti nam ich znasali resp. znasaju vyborne, takze je len na tebe, ktorym zacnes

pavliinaars
29. jan 2016

dievcata a chcem sa spytat ak pouzivam Hipp a jedno balenie som zacala Bebu pretoze Hipp nemali , nic sa nestane ak po tom baleni prejdem spat na ten Hipp ?

lulula1990
29. jan 2016

@cistko. Ahoj, my sme tiez boli na klasickom Nutrilone a maly nemal ziadne problemy. Mne doktorka povedala ze toto mliecko je jedno z najkvalitnejsich, takze ja som po inom nesiahala a maly z neho pekne prospieval, nemal ziadne problemy. Bol na nom do 1,5 roka. Potom mu uz to mliecko proste nechutilo. Skusali sme lacnejsie varianty, mal Bebu, ta ho zapekala. Mliecko Babylove z DM, tiez ho zapekalo. Nakoniec sme skoncili s HAMI, to sa nam osvedcilo, malemu chuti, doktorka tiez povedala ze je fajn, ma aj probiotika a je lacne, stoji 6,99 €. Francuzske nam neodporucala, vraj obsahuje najviac cukru so vsetkych dostupnych mliek na trhu, aj ked viem, ze mnohe mamicky si ho chvalia. Pytala som sa na to aj jednej mojej znamej lekarnicky a tiez povedala ze zlozenie nic moc. Ale kazde dieta je ine, co jednemu sadne, druhemu moze skodit a nakopak. Treba len vyskuat

pavliinaars
30. jan 2016

Dnes mala moja malicka úplne zelenú vodovu stolicu , chcem sa spýtať more to mať zobzmeny UM? Presla som z Hippu na Bebu . Tak neviem či sa kvôli tomu vratit spat na Hipp. Dakujem

07022007
31. jan 2016

@pavliinaars Beba obsahuje viac železa, farba je ok..... to že stolica je riedka neviem, ale mohla to spôsobiť zmena. vyskúšala by som ešte pár krát dať bebu

gabona1
31. jan 2016

Ahoj, my máme tri detičky a používame momentálne Amilk bifido, je to dobré mliečko, aj chuťovo, aj maličkého dobre nasýti. Vyskúšali sme pár mliek, odmietal, lebo bol zvyknutý na chuť materského mliečka. Práve táto chuť mu sadla 😉 .

stastnablcha
31. jan 2016

@gabona1 ahoj aj my sme na amilku bifido 🙂 sadlo hned? u nas to bolo tiez celkom plynule z materskeho na umele. až som neverila. prvý syn mas s prechodom strasné problémy, druhé som odkojila a toto som tiez dufala ze vydrzim kojit dlho ale nejak sa nedarilo. inak, nechapem to. ako to ze jedno kojim 2 roky a dalsie 2 ani par týzdnov:( a to si myslim ze som robila vsetko rovnako. ... má niekto podpbné skúsenosti?

lastom
31. jan 2016

ahojte, inac ako vidim, je nas tu viacej s 3 detmi, co ma tesi 🙂 U nas nastastie vsetky 3 deti vydrzali na materskom mlieku min. 6 mesiacov, iba tento posledny krpec sa drzal trosku dlhsie, potom bol uz ten prechod na amilk taky prirodzeny.

janullik232
4. feb 2016

@cistko odporucam madarsky MILUMIL je to vlastne nas Nutrilon a je o polovicu lacnejsi a dokonca aj gramaz vacsia. Jednoznacne nie je o com tie ceny u nas su neopodstatnene prehnane.

anulkaba
8. feb 2016

@janullik232 aj ja kŕmim milumilom. Malému chutí, nezapeká ho, som spokojná ako s mliečkom tak i s cenou. Janullik, riadiš sa tabulkou na krabičke? pýtam sa preto, lebo ako 3 mesačnému dieťatu je na krabičke uvedené 150 ml vody+5 odmeriek mlieka, kdežto na slovenskom nutrilone už 3 mesačným uvádzajú 180ml vody + 6 odmeriek.Ako ho dávaš ty?

janullik232
9. feb 2016

@anulkaba ahoj ja davam malej ma dva mesiace 120 a 4 odmerky a riadim sa tym ako mi pediatricka povie moc sa neriadim navodom, lebo je to individualne u kazdeho babatka.

anulkaba
10. feb 2016

@janullik232 Ahoj, dnes som bola u pediatričky na poradni,pýtala som sa aj na mliečko a
povedala mi, nech sa riadim tabuľkou na krabici. Pozná milumil a že je silnejší ako nutrilon, takže v pohode stačí 3-4 mesač. dieťaťu 150 vody a 5 odmeriek ako je aj na krabici napísané.
Malý mi niekedy prespí aj celú noc, nebudí sa na papanie a že ani vtedy mu netreba ráno dávať viacej, že potom sa zbytočne rozťahuje žalúdok. V pohode mu stačí ako zvyčajne mu dávam.

pavliinaars
19. feb 2016

mamicky kedy mozem prejst z HA 1 na 1?? ci mam davat do pol roka HA ??

zuzka_1985
21. feb 2016

@pavliinaars ahoj, ja som davala prvych 6 mesiacov, potom sme presli na neHAckove mliecko a nebol problem. Ale zas maly nemal predispoziciu na ziadnu alergiu, tak mozno aj preto 😉

pavliinaars
22. feb 2016

@zuzka_1985 a vy nie ste ani jeden alergik , moj je len na pel a seno. pediatricka mi povedala ,ze 14 mesiacov Ha -ckove, ale najradsej by som po pol roku presl.,bojim sa ,ze bude potom praveze skor haklivejsia , a myslim ,ze ked sa zacina s prikrmami tak to moc vyznam nema ci ano??

zuzka_1985
22. feb 2016

@pavliinaars juuuj tak to neviem, my doma nie sme alergici. vo vasom pripade by som sa asi riadila odporucaniami pediatricky, prip. skusila este iny odborny nazor. drzim palce 😉

sussana2005
13. mar 2016

@jaja28 chcem sa opýtať čicár môže predpísať ten nutrilon ár len po návšteve na gastro A Sk ho tam odporúčia? Lebo som sa pýtala doktorku. Či mi môže predpisovať nutrilon aby dom neplatila zbytočne veľa A iná mi povedala že nie že nemôže si len tam predpisovať že musí mať papier Z gastro že odporúčajú. Či je na tom pravdy?daku jem.

sussana2005
13. mar 2016

@nikki77 Dobrý. To ha nutrilon je na predpis? Mne nechce dať naša dr na predpis mliečko vraj musíme na gastro najskôr A potom vraj aby oni odporučili že ona si nemôže len taK predpisovať mlieko keď mAla grcka. Vraj musíme zistiť či je to reflux.

gabona1
17. mar 2016

Áno, to je pravda, musí to byť podložené lekárom - odborným. AJ pri alergiách je dôležitý alergológ, nie detský lekár.