Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

martinask
6. feb 2008

ahojj..

viete mi povedat baby taky rebricek UM od najdrahsieho po najlacnejsie.... 🙂

my teraz papame bebu premium,len teraz som zohnala lacnejsie bebu HA...ta sa mi zda hustejsia... 😕
ide to dost do penazi... 😒 ....tak rozmyslam pre zmenu

lyzenka
6. feb 2008

neviem ci takyto rebrícek moze byt.....ale mam predstavu ze hej:

nutrilon
beba
humana
sunar
hami
francuzske
babylove

kadea
6. feb 2008

Povedala by som ze sunar je trosku lacnejsi ako hami.
Ja ti odporucam Babylove. Som max. spokojna a to sme skusali nutrilon, bebu aj francuzke.

danielala
6. feb 2008

Kadea, Dominika, dakujem moc za info o probiotikach. Viem, naco su, len som sa obavala, ci tie v lekarnach nie su urcene len pre velkych, ci neobsahuju nejaku mliecnu susinu, co babatka zalergizuje a p.

Dominica, my mame riadneho hladosa, v 12 tyzdnoch uz vypije 180 ml (6 odmeriek) kazde druhe krmenie, v noci a rano po sedemhodinovom spanku 150 ml, preto som dufala, ze v dvojkach su velke odmerky a menej pocitania 😒

danielala
6. feb 2008

Lyzenka, nie som si ista, lebo som ceny moc zatial neporovnavala, ale sa mi zda, ze Beba len vyzera byt druha najdrahsia, lebo balenie ma vacsiu gramaz ako ostatne mlieka, ked si porovnas, tak vychadza Beba 1 len nejako 50 Sk/100g a dvojka dokonca 36 Sk/100 g, ak som sa nepreratala...

dominica
7. feb 2008

daniela, no tak to je dobrý hladoš, ja som zatiaľ malému viac jak 120 ml UM nerobila, lebo odo mňa toľko nikdy nevypil a nesťažuje sa. Ak by bol hladný vždy sa dá dorobiť, niekedy to ani nespapá 😀 . Ale on zas papá častejšie.

martinask
7. feb 2008

mamina ktore mate Bebu HA na predpis...kolko stoji normalne a kolko vam preplaca poistovna.......a ktoru poistovnu mate???
chcem sa na to opytat v najblizsej poradni u mojej doktorky kedze moj manzel je alergicky ...

danielala
7. feb 2008

Stoji cca 500 Sk a 250 Sk (presne polovicu) preplaca poistovna. Malu mame v Dovere, ale kazda by mala preplacat, nie?

danielala
7. feb 2008

Dominica, manzel hovori, ze jej musime ubrat toho mlieka (i ked ja som sa riadila navodom na krabici) lebo rastie rychlostou 1,5 cm za tyzden, pribera 300 g/tyzdenne, takze niektore dupky sme ani nestihli obliect ☹ . Cez den papa kazde 4 hodiny, len vecer a v noci az po siedmych hodinach.

Ked nespapa, vzdy vyhadzujes? My to davame dopit hafanovi.

Este by ma zaujimalo, ze ked je na kasi alebo mlieku napisane "od ukonceneho 4.mesiaca", ci sa mam riadit kalendarnym vekom, alebo skutocnym poctom tyzdnov babatka, lebo moja lekarka sa riadi kalendarnym, aj tuto na Konikovi to odratava vek podla kalendarneho...

valhali
7. feb 2008

caute, my pijeme nadalej sunar HA1,ale ide to hrozne do penazi. 300g stoji 280sk a vydrzi nam to 3 dni! Ale menit nebudem,lebo malu nezapeka,ani negrcka a chuti jej. Raz denne jej do flasky rozpustim probio prasok infants dophilus.

dominica, ked chces podrobne zlozenia mliek,najdes vsetko na nete. Google ti to najde a tam mas mineraly a vitaminy rozpisane aj na gramy

valhali
7. feb 2008

nie je Sunar HA1 najdrahsi? neviem ceny ostatnych HA mliek,tak sa len pytam...

dominica
7. feb 2008

ja sa neriadim návodom na krabici, ale malým, ale je pravda,že každé dieťa je iné a niektoré vypijú fakt veľa. Môj začal papať tých 70 ml v pôrodnici, to papal odstriekané do fľašky a doma som ho začala keď na to dozrel kojiť. Nikdy sa mi nepodarilo odstriekať viacej, skôr menej, ale keď sa napapal u doktorky a odvážila ho, tak zistila, že spapal 80ml a to mal pol roka. Myslím, že vždy spapal tak nejak do 100 ml pri každom kojení, ale zas je pravda, že mi nikdy nevydržal 3 hod. a viac. Spapal menej, ale pýtal častejšie. Zo začiatku každú hodinu ☹ , ale prešlo to.

Ináč tvoja malá nepapá zas často, tak možno preto potrebuje takú dávku. Mne keď malý nespapá, tak mu to skúsim dať neskôr, tak za hodinku a keď to nechce, tak to vylejem, psa nemáme. ale vačšinou mu odhadnem.

Ja sa riadim týždńami a aj moja doktorka sa tak riadila zo začiatku, ale už sa riadi kalendárnym vekom.

tini
7. feb 2008

Dominica, neviem, mozno to vyrabaju len pre europsky trh, ja som videla reklamy na to v sk casopisoch, Mama a ja a pod., neviem, ale sa mi o nezda 😒 Ja som velmi tu nastvana, ze tu sa hned v porodniciach davaju flasky automaticky a preto asi tak strasne nenavidim vsetky tie ich UM 😠 Maju fakt velku ponuku UM, je tu aj zn.Nestle, ale ziadna Beba, a najlepsie je, ze od 12 mes uz nie su praskove mlieka, ale rovno tekute v 250 ml flaskach uz rovno aj s cumlom ... aby sa tie matere nemuseli tolko parat so samotnou pripravou 🙄 My zhaname HA od 12 mes a nic nemaju, tak mi teraz nasi donesu Bebu 3 HA a potom budeme chodit kupovat do Svajc.

dominica
7. feb 2008

Tak to je sila, že v zahraničí nemajú žiadne Ha mlieko po 12 mes. a naše "úbohé" Slovensko má 😅
Ináč, ja tiež nefandím UM, všetkymi silami som bojovala, len aby som kojila, ale malému už MM nestačí. Aj sa čudujem, že pri tom mále aké mám vydržal doteraz, nebol totiž náročný na objem. Tak teraz dávam MM a v krajnom prípade UM, ale musel s tým môj mozok bojovať, lebo nejak to UM odmietal. No čo už, dieťa a jeho hlad je prednejšie.
A ináč aj tu v pôrodniciach dávajú hneď UM a nepáči sa mi to a mne malého ani nepriložili, lebo sa narodil predčasne a šup do inkubátora. Mlieko som mala až na 5ty deň, dovtedy frčal na umelom a aj keď už mal moje, tak mu doňho kydali UM z ktorého sa rýchlejšie priberalo, aby rýchlo pribral a mohol ísť domov. Mala som mu ho dávať aj doma, ale ja som nedávala a malý priberal len z môjho úplne ukážkovo.

janka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeca10
7. feb 2008

uz je vyrobene aj nitrilon HA3,je od 11 mesiaca....na stranke nutricia je o nom viac 😉 😉

danielala
7. feb 2008

Dominica, ď. 🙂

tini
8. feb 2008

NUtrilon 3 HA moze byt urcite tiez super, ja musim len tu Bebu 3 HA od Nestle, lebo do Svajciarska to mame autom tak 4-5 hod, tam je dostupna, nasi mi to posielat nemozu, lebo uz sa mi stalo,ze balik napr. s krupicou alebo HIPP cajmi prisiel otvoreny a vsetko rosypane 😢 Takze preto ani Humanu 3HA ani ten Nutrilon 3HA 😢 Dufam, ze nam Beba sadne na brusko a hlavne nebude reakcia na pokozke, kedze sme atopici 😢 😢
Dominica, nase 'ubohe' Slovensko vobec nie je ubohe, tito tu frantici su ubohi a maju sa od nas co ucit 😖 tazky kapitalizmus este nie je vsetko, zdravie, rodina, dieta, ludske hodnoty su pozabudnute.

dominica
8. feb 2008

no v tomto ti musím dať za pravdu, ja som myslela úbohé zas v iných smeroch, ale v tomto som rada, že to tu je spoň takto, že môžem byť na materskej 3 roky, že sa nanovo odporúča kojiť a nie dávať UM atď. Som rada, že čo sa týka detí je tu celkom na dobrej úrovni až na tú úbohú materskú.

lyzenka
10. feb 2008

a čo hovoríte na LASANA mlieko?

lyzenka
10. feb 2008

kuk

deina
10. feb 2008

My mame tiez doma jedneho riadneho hladosa. Neskusali ste niektora ten Nutrilon Extra, ktory vraj lepsie zasyti?

lyzenka
10. feb 2008

Má niekto Lasanu mliečko?

lante
11. feb 2008

Deina, náš malý ho vypil dokopy 2x ale dlhšie ho to nezasýtilo......dokonca mám pocit, že ho zapiekol.....mali sme Nutrilo 1 Extra pre dlhodobejšie zasýtenie. Ale aj tak mu nechutil viac krát som ho do Vilíka nedostala.......uvažujem nad Sunárom.....

deina
11. feb 2008

My zatial mame Nutrilon HA 1, ale uz dlho mu jeho davka nestaci, vypije raz tolko, dnes v noci mu uz ani to nestacilo. 😀 Tak si tu citam, ktore mlieko viac zasyti, mozno neskor, ked podrastie, by sme presli na nieco sytejsie, aspon na noc (cez den okay, v noci byva strasne hladny).

lyzenka
11. feb 2008

tusim mliecko Hami Hajaja je sytejsie.... - na spanie.. 🙂

veverica
11. feb 2008

moze Beba HA AR1 sposobovat koliky resp.spustat vetry? Maly sa hlavne v noci budi s placom a ked si poprdka tak je zasa dobre. Place aj cez den len to sa da zvladnut a cez den papa castejsie ako v noci a to jedlo ho ukludi, ale neviem ci v case ked zacina travit mu to nerobi problemy. Nemate niekto skusenosti?

pietra
11. feb 2008

deina, mne mala v tom veku tiez papala ovela viac mliecka - tiez Nutrilon HA1, ale postupne sa to vyrovnavalo. Asi je dovod, preco mate HA a nemenila by som to len tak, radsej sa porad aj d doktorkou

lyzenka
11. feb 2008

Kto má Lasanu mliečko?

veverica
11. feb 2008

lyzenka vyzera to tak ze nikto, ja som doteraz ani o takom mliecku nepocula 😒