Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

ferdica
6. nov 2007

My sme mali najskor Bebu, ale ta bola dost tazka a bolelo nas z toho brusko. Tak mame Nutrilon HA, ten je uz uplne super. Dokonca mi to predpisuje doktorka, kedze som alergicka 🙂

katusha
6. nov 2007

nutrilon odporucaju lekari preto, lebo je vraj najviac podobny materskemu mlieku svojim zlozenim 😉
my sme ho tiez davali zozaciatku, ale presli sme potom na sunar, ten sa nam paci viac, aj lepsie zasyti 😉
inak by ma tiez zaujimalo, ake je to francuzske mlieko? pouziva ho niekto? 😕

hedunecka
6. nov 2007

ferdica a ako si si to vybavila ze ti ho predpisuje??ja som silna atopicka ale kojim..teraz mi moja kozna odporucila skoncit s kojenim lebo robim malej zevraj este horsie 😒 treba nejake odporucenie od alergologa?

junovka
6. nov 2007

katusha, o francuzskom mlieku sa tu uz pisalo.Hladaj prispevok Francuzske mlieko 😉

leva
6. nov 2007

cistko,tazko povedat kde je za najlepsiu cenu,ja kupujem vetcinou v lekarni,no ked nahodou potrebujem surne kupim aj v tescu,no ale to malokedy kedze teraz ma nutrilon nove balenie,povodnu gramaz a stoji v tescu 419sk,co je dost.

ferdica
6. nov 2007

ano, detska doktorka potrebovala od alergologa papier, ze som alergicka a potom mi ho mohla zacat predpisovat. takto je to o polovicu lacnejsie, takze super, ked sa uz nemozeme kojit.

junovka
6. nov 2007

hedunecka, ak chcea s mlieko HA, tak na odporucanie alergologa, ale len vtom pripade ti ho predpise, keby ze tvoje babo bol alergik, inac nie.Ja som sa tiez uz o tom info u alergologa.

ferdica
6. nov 2007

ale niektore doktorky to predpisuju aj bez papiera od alergologa, ale samozrejme, ze musis byt alergicka, akurat im ten papier netreba, to zalezi od doktorky.

cistko
autor
6. nov 2007

No ked sme zacali prikrmovat s nurtilonom, trosku nas potrapilo brusko ale skor slo plyny nie o zapchu a lekar nam dal kvapky a teraz je to ok, balenie nam konci, mojho mliecka mam cim dalej tym menej tak prikrmujeme stale viac a idem kupit dalsie balenie tak rozmyslam ci o5 nutrilon. Aj nam sa zda ze maleho velmi nezasyti, on je obrovsky hlados, na jeho vek a kila by mal spapat 90-tku a za 4 hodiny dalsiu ale on spapa v pohodicke 120-tku a o tri hodiny ma hlad.

ferdica
6. nov 2007

moja malinka nie je alergicka a normalne mi to doktorka predpisuje

cistko
autor
6. nov 2007

leva ved to, ja som si myslela ze ceny su rovnake, a ze tieto veci predavaju len v lekarni ale maju to v kazdom hypermarkete a dokonca aj v dm drogeriach a velmi velky vyber tak teraz ma dilemu.

leva
6. nov 2007

skus nutrilon forte,je v cene ako ostatne a vraj viac zasyti.

cistko
autor
6. nov 2007

ferdica to mate stastie🙂vela usetrite🙂))

ferdica
6. nov 2007

kazde dieta je individualne a spapa, kolko treba a ako casto. Ja sa na ten navod ani nepozeram, lebo nasa malinka davno papa ovela viac ako tam pisu. A ja by som radsej nevymyslala, ked malinkemu nerobi zle, tak naco menit?mne to dalo vela usilia, aby som doktorku presvedcila, ze chceme prejst z Beby na Nutrilon, lebo by sa to vraj nemalo menit, ale ked to robi zle, tak je to ok.

ferdica
6. nov 2007

no, to teda usetrime, ved nam ta jedna pixla vydrzi tak den-dva

ferdica
6. nov 2007

Leva, Nutrilon forte mozno sice viac zasyti, len ci je aj tak isto zdravy ako ine HA mlieka. Moja doktorka ani nevedela,ze som alergicka a hned mi predpisala Nutrilon HA.

leva
6. nov 2007

No to nie,ja len ze cistko pisala ze ma doma hladoska,tak preto.Forte urcite nieje HA.

ferdica
6. nov 2007

Aj moja malinka je riadny hlados. Ale niekedy vydrzi aj 5 hodin a niekedy aj celu noc, inokedy je hladna aj kazde 2 hodinky. To sa stale meni.

junovka
6. nov 2007

co sa tyka toho Forte, tak my sme pouzivali tiez, ale ze by mi Nelku neako viac zasytilo 😖 neda sa povedat.Kazde 3 hodiny sme krmili.
Inak, pocula som, ze niektore pediatricky predpisuju z fleku HA.Nasa nie!Preco,to neviem.Pritom Timku mam alergicku od malicka, rozmyslala som pre Nelku HA, ale dobre ze som nedavala, lebo alergologicka mi povedal, ze pokial sa nedokazalo, ze Nelka je alergik, tak neni potrebne to davat, lebo keby niekedy sa alergia u nej vyskytla, tak potom by to mlieko HA nezaberalo, tak ako by malo-samozrejme,pocas toho keby sme UM este davali.

bibinka
6. nov 2007

my sme u staršieho syna vyskúšali od Beby(po pár baleniach ho bolievalo bruško a mal koliky), cez Nutrilon( vydržal to 4-5mes.a potom sa objavilo nafukovanie) až sme skončili na Sunarez toho nemá žiadne komplikácie ani vetry ani koliky. Od cca 1.5 roka sme začali dávať obyčajné mlieko a pridávame mu tam lyžičku zo Sunaru -(kvôli nenasýteným mast.kyselinám).Sunar sa mi zdal najlepší, čo sa týka rozpustnosti, chuti, sýtivosti a zloženia. Prikrmovať som ho začala až od 8.5 mesiaca, dovtedy som mala pre neho mlieka dosť.
Nemyslím si, že sa nesmie meniť umelé mlieko za inú značku, veď keď robí problém, tak ho predsa nebudem dávať, nie? ešte mi nikto erudovane nevysvetlil prečo sa to vlastne nesmie. každé mlieko má mierne odchýlky v zložení a záleží len na vlastnom organizme dieťaťa ako si s tými látkami poradí a každé reaguje inak.

k.a.t.k.a.
6. nov 2007

Baby Lactum od Hera tu nikto nepije? 😕

ena
6. nov 2007

cistko: my sme na nutrilone 3 a najlacnejsie vysiel, ked sme si uplatnili 10 perc zlavu na nakup v DM drogerke.. normalne tam stoji 379 sk.. takze to bolo minus tych 10 perc..
len to treba najprv nazbierat nalepky za predchadzajuce nakupy..

Teraz je akcia v jednom kaviarnicko- obchodiku, ze balenie 360 sk.. ale to je v BA a pozeram, ze ty si PP
Sunar je tam teraz tusim za 250 sk.

bubadlo27
6. nov 2007

ahojte,
my sme zacali s Bebou tu grckala, presli sme na Nutrilon , po case sme aj po nom grckali a teraz papame uz len Bebu HA / kedzme MM uz nemam // a zatial nemame problem

kkatrina
7. nov 2007

my sme začínali bebou HA - tú sme grckali, potom humana HA od tej ho bolelo bruško, teraz papáme bebu A.R. ktorá je aj hypoalergénna.

mám ju na predpis, bez potvrdenia alergológa. Ja som si písala na poisťovňu, že kedy má dieťa nárok na preplácanie mlieka - pokiaľ je jeden z rodičov alergig tak do 1 roku predpisuje pediater bez doporučenia odborného lekára. Od 1 roka musí byť doporučenie buď gastroenterológom alebo imunológom - ale detským, nie lekárov nás rodičov.

inak ja som bola s bebou spokojná aj pri prvom synovi, Kubko mal tiež H.A./A.R. tie sú podľa mňa najlepšie, lebo sú hustejšie, lepšie zasýtia, negrckajú tak po nich

cistko Dávidko má 1,5 mesiaca a papá 120 ml každé 3 hod, niekedy aj každé 2,5 hod a to aj v noci, málokedy vydrží 4 hod bez papania. V piatok večer mi dokonca vypil 160 ml - ale to sa asi iba pomýlil 😀

kkatrina
7. nov 2007

ešte som vám zabudla napísať, že tu v Prievidzi je firemná predajňa Nestlé otvorená aj pre verejnosť, beba H.A. stojí 370 Sk a beba A.R 340 Sk 750 g balenie. Takže aj tie maminy čo to namajú na predpis ušetria.
Predávajú aj kašičky a všetky tie ostatné príkrmy nestlé za super ceny 😉

cistko
autor
7. nov 2007

ena aj ja chodim do DM to je dobry napad vyuzit tie bodiky, len keby sme ich mali viac 🙂
kkatrina no tak asi nam je sudene mat doma velkych papkacov, ja toho nasho aspon doobedu trapim cisto na prsnikoch od prveho kojenia od rana od siedmej ho prikladam kazde dve hodiny, a saliem ho cumlikom nedavam mu flasku lebo uz zacinal mat flasiek viac ako kojeni no a poobede po prechadzke by uz spapal aj mna nie len flasku, takze zase vecer sme flaskovy🙂
tak asi najcastejsie ste sa zhodli na tom, ze ak neskodi naco menit a riskovat. Nas maly berie tiez kvapky koli naduvaniu, najprv sme bral sabsimplex a terz berieme espumisan v poslednej lekarni nam lekar zmenil /skoda ze nieje na predpis/su pokojne dni a su dni ked plackame a kopkame ale nieje to velmi zle ak to porovnavam z casmi ked sme kvapky nebrali, takze asi je volba ista-nutrilon🙂

ferdica
7. nov 2007

cistko, vydrz este nejaky cas a ono sa to od toho 3. mesiaca upravi. Nasa malinka mavala take vecerne stavy, ze od 6 do 8 plakala a nemohli sme si s nou pomoct, ale proste si poplakala, niekedy aj my s nou a uz to preslo a od toho 3.mesiaca je to uz super. uz vobec neplaceme

vanila
11. nov 2007

Katusha.. Ja používam FM a som spokojna je najlacnejsie. POuživala som aj nutrilon,bebu,hami,sunar no potom sme to zrusili ked sme nasli FM. Niekto nie je spokojný s FM ale ja vobec v nom nevidim ziaden problem to asi zalezi aj od babetka ako ho prijme.

riuska
11. nov 2007

my mame be-bu, skusali sme aj nutrilon a tiez nebol problem - takze si myslim ze niektoremu babu je to proste uplne jedno 😉 😅 hlavne ze tecie 😀 😀 😀 😀

lucka.m
11. nov 2007

my mame tiez bebu, zacali sme s bebou 1HA, teraz mame bebu 2HA 😀