Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

valhali
3. dec 2007

pietra, v chladnicke ti vydrzi prevarena voda aj 2-3 dni,ale radsej si prevaraj menej a castejsie. Ja prevaram raz za 24 hodin a ked nahodou nieco nespotrebujeme a ostane na druhy den, nic sa nedeje. Ja dam dojcensku vodu do rychlovarnej kanvice a je prevarena.

pisete,ze rozrabate mliecko dopredu a potom ohrievate. Na to som uz myslela aj ja,ale bala som sa,ze ci nepokazim malej brusko. Lebo v navode pisu,ze vzdy rozrobit cerstve a nepouzite vyliat. Ja este robim tak,ze ked mi nevypije vsetko,ja to nevylievam,ale na najblizsie krmenie to este zohrejem.
Co myslite, da sa 2x zohriat? 😕

grety
4. dec 2007

Nam odporucil prednosta novorodeneckeho BEBU 1HA Premium, ze to je najpodobnejsie materskemu mlieku a je aj antialergenna. tak neviem. mne pride taka horka !

grety
4. dec 2007

valhali to by zaujimalo aj mna lebo ja to vylievam !

pietra
4. dec 2007

valhali, ja to necham max. dve hodiny a prihrejem len vo vodnom kupeli. Tie dve hodiny pisu aj na navode. Po dvoch hodinach vylievam. Teda davam nasim psom, idu sa za tym pobit. 😀
grety, vidis, zas co odbornik to nazor, nam v porodnici odporucali Nutrilon HA1, ze je najpodobnejsi materskemu mlieku 😉 a tiez je horky

fifla
4. jan 2008

my mame nutrilon imunofortis 1 a som spokojna, ziadna zla reakcia. prevaram vzdy cerstvu vodu, resp. mam 3 flasky mam vzdy nachystane 2/3 studenej prevarenej a prilievam 1/3 vriacej prevarenej...prevaram filtrovau tockovu vodu a uplne v pohode. a vylievam vzdy ostatok. je to predsa len mlieko a ked to ma byt sterilne, ek nech je to sterilne.

zuzkafuny
4. jan 2008

Nutrilon-robia sa hrčky
Beba-nechutilamu
Francúzske-som neskúšala
SUNAR-používame...je fajn
🙂

riskokatka1
4. jan 2008

baby,ja by som už umelé mliečko znovu nezohrievala.Načo riskovať malé bruško.
pietra,vaši psi si teda pochutia.

tanicia
5. jan 2008

ahojte, ja zarabam nutrilon pocas dna vzdy cerstvy, ale na noc a ked niekam s maly idem si zarobim vopred a potom to zohrejem, moj maly by ma totiz v noci zjedol. pokial by som mu navarila cerstve mliecko 🙂 je to velky papkac; a mimochodom, ked sme lezali na kramaroch, aj tam nam zarabali vopred mliecko na cely den a mali sme to v chladnicke a postupne sme si to zohrievali na jednotlive krmenia, tak ked oni s tym nemaju problem, tak obcas s tym nemam ani ja. Ale asi by som to nerobila stale, ani my dospelaci by sme stali nejedli ohrievanu stravu, skor nam chuti cerstvo navarena, no nie?

insania
6. jan 2008

my sme davali francuzske, ale potom mu nechutilo, bola nejaka divna varka, potom bebu, to vypil mozno 15 krabic, a teraz znicoho nic nechce, tak mu davame nutrilon, cez den zeleny na vecer zlty- extra - pre vacsie zasytenie,
inak beba je super, nutrilon peni, ale tiez ok,, a hrcky?? ziadne,
uz tu bolo spominane, maly slahac na mliekko do kavy na dve tuskove baterky a mlieko mas zamiesane hned

napis do googlu, stoji to okolo 275 SK
bodum SCHIUMA elektrický šľahač mlieka

bzuco
10. jan 2008

neviete mi niekto povedať, koľko stojí krabica toho franc. mlieka a aká je to gramáž?

kde sa najviac oplatí kupovať UM, čo sa ceny týka - sú to lekárne, alebo hypermarkety,....prípadne niekde inde
je možné si objednať aj prostredníctvom nejakého veľkoskladu? za lepšie ceny?

shela
10. jan 2008

Mi pouzivame Nan od Nestle. Je to susene materske mlieko plus kopec inych vitaminov. Je to to iste ako keby ste kojili. My byvame vo Svedsku a ked sme prisli domov na sviatky tak sme malej museli kupit nieco ine. Skusili sme bebu..no dopadlo to velmi zle. Malu zacalo boliet brusko. Tak sme skusili sunar to tiez nedopadlo moc dobre. Nechutil jej . A nakoniec sme skusiili Nutrilon a ten sa mi zdal asi najlepsi. Ale aj tak skuste sa opytat lekarov ci vam nemozu dat recept na ten Nan . Normalne bez receptu to stoji cez 1000SK.

cistko
autor
10. jan 2008

Krabica fr. mlieka stoji od 120,- do 150,- Sk zalezi v akej lekarni ho kupujes. V drogeriach ani hypermarketoch som fr. nenasla. No a gramaz je 450-tka🙂takze sa oplati.Ci sa da objednat prostrednictvom velkoskladu neviem, ale ak zistis posli mi prosim internu postu🙂)🙂))🙂))
My sme mali teraz krizu medzi sviatkami, lebo fr. mlieko nieje az take rozsierene tak ho nemaju vsade a vo velkych zasobach. U nas v lekarni mi ho predavaju len na objednavku inak ho nedrzia. No a medzi sviatkami sme ho nemohli nikde najst, uz sme si zufali:/nikto nerobil totiz objednavky na konci roka, vsade nam povedali ze mame prist az 2,1, uf. Nakoniec sme ho kupili a teraz mam pre istotu stale dve plechvoky v rezerve. Za tyzden spapame jednu.

lyzenka
10. jan 2008

ja neviem preco, no to francuzske sa mi zdalo strasne mastne a hrckovilo sa mi.....tak som presla na sunar.
A mali ste moznost stretnut sa s BABY LACTUM? je to tiez od vyrobcu Hero ako je vyrobca pre sunar.

bzuco
10. jan 2008

my máme tiež sunar
ale teraz som otvorila balenie toho HA a je to úplne iné ako klasický sunar
je taký jemnučký, ako múka, to ten klasický sunár bol sypkejší, toto sa nejako divne zliepa dokopy, no som zvedavá, či malému bude chutiť

avion
10. jan 2008

Ahojte...pridam sa aj ja. Najprv sme davali Sunar, ale ten zapekal. Teraz davame Bebu, obycajnu. Z beby HA sme grckali. Inak co sa tyka nespapkaneho mliecka, ja mu odkladam iba do dalsieho krmenia, potom to vylievam. Doktorka nas poucila ze pripravene mlieko by sa malo iba raz ohrievat. Nerobim mu ani zasoby, pripravujem mu cerstve. Ale teple mu nechuti...papa take pri izbovej teplote a zatial nema ziadne problemy.

katka13122
11. jan 2008

malí bude mať 5 mesiacov,papa fran.mlieko 1 ale už mu nestačí,môžme prejsť na 2??

pietra
11. jan 2008

katka a uz davas zeleninku? neviem, ci to plati aj u tohto mliecka, ale pri nutrilone sa ma na 2 prejst az s prikrmami.

prunti
11. jan 2008

Ahojte! Tak z tych mliek som uz pomaly popletena 😅 Nasmu malemu davam od 2,5mesiaca Milumil 1 HA od Milupy - na Slovensku sa nepredava. Predpisali nam to v Madarsku, kedze zijeme v Pesti. No a raz som bola doma na SR a doslo mi toto mlieko, kupila som Bebu 1 HA ale z nej mi maly strasne grckal. Tak som utekala pre nutrilon HA 1 - pozerali sme s lekarnickou zlozenie tej Milupy aby sa podobovala co najviac...no a tera papa ten nutrilon, no medzicasom sme spat v Pesti a ako naschval, tu nie je tak znamy Nutrilon ako u nas...tak musim opat spat na Milupu a este k tomu sa tu kojenecke mlieka daju kupit iba na predpis! Myslite si, ze som tymito mliekami poplietla aj maleho? ☹

valhali
11. jan 2008

ahojte, kedze este kojim,ale uz mam mliecka pomenej,tak od zaciatku davam sunar HA1. Nikdy od neho negrckala,ani nezapekal,takze som spokojna. Niekde som citala,ze od Sunaru su deti anemicke. Musim sa na to spytat lekarky. Poculi ste nieco o tom?

lyzenka
11. jan 2008

ja uz neviem....volakedy bol len Sunar a hotovo....teraz je tolko mliek, ze maminky mame z toho hokej 😝 😀

katka13122
11. jan 2008

uz papame vsetko 🙂
a ako mam prejst na 2???

pietra
11. jan 2008

katka, asi to bude u vsetkych mliecok podobne, tak skus pozriet tuto temu, rozoberali tam baby prechod z Nutrilonu 1 na 2
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vladkaz1
11. jan 2008

ahojte mi sme vyskusali vsetky a jeden zapekal z druheho sme vrackali a najviacej sa nam osvecil Hamm.Ale kazde dieta je ine 😉

valhali
18. jan 2008

ahojte, malej zacala smrdiet stolica ako pokazene vajicko. Cim to moze byt? Aj prdiky jej tak smrdia. Uzivame Sunar HA1 a nikdy nemala problem

zabka132
18. jan 2008

cau Val, ako sa drzkate ?....kukni niekedy aj do trpezliviek 😉

valhali
18. jan 2008

cau zabka 🙂 ...oki,mrknem tam 😉

lienka79
20. jan 2008

najlepise je ho dat predpisat.Je to sice HA,alebo Omneo,ale 50%hradi poistovna..Lenze nie kazdy pediater ich predpisuje,maju limity

dominica
4. feb 2008

babenky, boli by ste také láskavé a popísali mi tu zloženia mliek, ktoré papajú vaši drobci? Okrem France lait, to mám doma. Chcela by som vedieť na porovnanie, aké zloženia majú mlieka Beba, Nutrilon, Sunar a aj iné ak niekto papá. Nemá náhodou niekto mlieko Babylove? Všetko o ňom by ma dosť zaujímalo.
Please a ďakujem.

lyzenka
4. feb 2008

Ahoj Dominica,

ja mam doma mlieko babylove asi tyzden.....zatial som spokojna .... len na flasi po vypiti zostavaju akoby take malilinke zelatinky - krystaliky cukru - to len tak vyzera....neviem z coho to je.....ale nerobi mu zatial problem.

Mali sme bebu - z nej grckal o sto sest a smrdelo mi to mlieko.

Mali sme aj nutrilon - z toho ho zapekalo a maval koliky

Ale Sunar je tiez super - aspon teda pre nas.

Takze zatial u nas su kandidati sunar a babylove

julie6
4. feb 2008

a ako ste prechadzali z mlieka na mlieko len tak z dna na den,ja prikrmujem NUtrilonom Ha a tiez zacal strasne grckat,aj hodinu po kojeni vidim gejzir stiav...asi skusim Bebu no neviem ako na nu prejst