Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

datkova
25. mar 2010

andrema, imunofortis je každý nutrilon... rozdeluje sa nasledovne na: HA- ak ste s manželom alergici a je teda pravdepodobne, že dieta zdedí alergie po vás, potom nutrilon EXTRA pre lepšie zasýtenie dietata(ja som davala na noc a super sa osvedčil), potom nutrilon comfort proti kolikám a bolestiam bruška a nakoniec obyčajný nutrilon 🙂 teda taký klasický so zeleným štítkom... takže ak tvoje bábo nemá predpoklad na alergie, netrpí kolikami, ani si príliš často nepýta papat, myslím, že ten zeleny klasický by ti mal vyhovovat....

andrema
25. mar 2010

no praveze zacina trpiet kolikami a neviem,ci to prave nie je z toho nutrilonu...

datkova
25. mar 2010

a bruško po nutrilone nebolelo, ale vela mamičiek malo zle skusenosti s nutrilonom, lebo niektoré detičky nutrilon zapeká.. Saša naopak kakala z neho pekne riedke, take ake ma byt 😝 😝 možno vam vobec nebude pasovat a budete musiet vyskusat uplne inu značku.. Saša teraz papá mliečko z DM babylove a tiež jej vyhovuje.. nemá žiadny problem... a papala už aj francuzske a tiež nič.. asi máme doma univerzalne bruško 😀 na babylove sme prešli kvôli cene, lebo nutoš je nehoráz!!! 😝

datkova
25. mar 2010

tak skus ten nutrilon comfort... pripadne, keby nepomahalo, tak uplne zmenit značlu, alebo davat feniklový čajík, alebo niekedy pomože len pretrpiet toto obdobie 😝 snad to nebude take zlé.... 😝

aussiegirl
26. mar 2010

ahojte mi sa trapime s dojcenim a dokrmovanim.davala som malej nutrilon HA, ale brutal zapekal,mala sa z neho nevedela sama vykakat,v kuse som jej musela pomoct rektalnou rurkou, co sami velmi nepacilo. davala som aj feniklovy cajik aby isli prdky a cele travenie aby sa jej pohlo, ale vysledkom bol straaaasne plac, a zastavene vetry kedze ani stolica nesla. sab simplex velmi nepomahal, espumisan L celkom zabral.
presli sme na bebu ha a zatial je klud, aj prdky idu v pohode a aj sa sama vykaka (klop klop klop). takze ja nutrilon nikdy viac 😠 ale kazde dieta je indi-vindi. aj ked pediatri radia velmi nemenit UM, ja by som skusala a hladala kym nieco malej nesadne, nevladala som sa pozerat ako moja mala trpi ☹

carculka
26. mar 2010

ahoj..

my zacli mit tez problemy s kojenim,dokrmovali jsme a ted uz jsme tmer jen ne UM..noormalni nutrilon malou stavil a bolelo ji brisko..ted mame nutrilon comfort a jsme v pohode..ma rozlozenou bilkovinu a je to pro mimca lepsi..
sli jsme do nutrilonu ze je pry nejlepsi a nejpodobnejsi MM..je to pravda?

ale mala je od narozeni hrozny zrout..a ted jsme prekrocovali davku,mela vylozene hlad-a neblinkala,dobre to travila..dnes jsem se dozvedela ze dop.davka je maximum ze jinak muzou trpet ledviny atd..mate s tim nekdo zkusenost,co mam delat kdyz breci hlady,kdyz ji nedam..dnes to zkousim dodrzovat a nelibi se ji to..zkousim ji davat vodicku jak mi rekli aby se zaplnil zaludek

maryanna
26. mar 2010

ahoj carculka....my sme na tom rovnako...problemy skojenim..dokrmovanie a teraz sme len na UM....ja davam nutrilon HA od zaciatku......snazim sa dodrziavat tie davky zekolko ma naraz vypit ale napr pisu ze by mal vypit 5xdenne po 166 a on vypije 6X alebo 7X niekedy.....ja to nejako nerisiem...ale zasa napr ked vypije tu 166 tak ked dopije tak niekedy este spusti plac ..myslela som ze je hladny ale to len jemu sa paci ze moze cmulat nieco cize ked este place po flaske tak mu dam na chvilku cumlik a uz je v pohode....pretoze raz som mu este dala trosku viac a potom rycal strasne asi bol prepchaty.....a teraz ideme ukazkovo presne podla krabice....nejakto tak vychadza......ja by osm na tvojom mieste v pohode dala....ked tak jej sprav riedsie ze menej prasku viac vody aby to lahsie travila a tak......ono s ato upravi myslim ze ked teraz hoc aj mesiac budes prekracovat tak sa nic nestane....deti najlepsie vedia co im treba........moj niekedy je hladny po 2 hodinach zas a niekedy vydrzi aj 6..a to pije stale rovnako .....no...deti su niekedy zvlastne.....

carculka
26. mar 2010

maryanna...no prave mala chce cato papat a vzdy si spapa svoji davku a nekdy chce jeste..a pak je fakt spokojena..
akorat nekdy je protivna-viz dnes vecer ze chce jist jen ze nevi co by a jen si cucne a za minutu zas..tak to nerve hladem..ale jinak fakt poznam ze ma hlad,podle veci co dela a i dle toho ze vyplivuje dudlika,kdyz hlad nema pekne si ho cumla..no ale bojim se abych ji nak neublizila kdyz prekrocime davky..do ted jsme je prekracovali a dnes me vydesili..ale z druhy strany nevim jak ji je zmensit..dnes jsem to zkousela a nejde to tedy ,rve mi pak hlady

maryanna
27. mar 2010

carculka...tak nevem co by som ti poradila snad len to ze ja bys om to riesila asi tak ze urobila by som toho mliecka viac proste tolko kolko vypije aj ked je to cez davku ale urobila by osm ho redsie....aby vlastne sa ta davka az tak neprekrocila a aby mala plny zaludok...niekde som citala ze sa to tak da spravit......resp jej daj normalne a ked este bude pytat viac tak to dalsie co spravis sprav redsie.......mmy sme tiez prekracovali davky ale tak zasa ves nenechas dieta hladne....vies nieco sa pise, potom niekde inde precitas cosi ine.....proste podla mna ti ine nezostava len to mliecko dat....lebo cajikom by si ju asi neoklamala....ja aj nadalej tvrdim ze to sa upravi pretoze deti okolo tretieho a siesteho tyzdna a potom okolo tretieho a siesteho mesiaca omnoho viac jedia, asi viac potrebuju ale potom sa to upravi....podla mna sa nemusis bat ze bude teraz az do styroch mesiacov piatich stale pytat tolko vela.....ako vravim my sme tiez v takom veku ako ste vy papali viac...teraz je to uz normal..aj ked niekedy tiez prekracujeme davku.....

maryanna
27. mar 2010

teraz mi napadlo ze mozno keby si skusila iny typ mlieka, myslim inu znacku alebo existuje NUtrilon teraz neviem ako sa vola extra alebo ako a je to mlieko pre vecsie zasytenie.....pre deti co viac papaju alebo take ..skus nieco take si pohladat ohladom toho......

carculka
27. mar 2010

maryan..no tak snad se to casem upravi,uviime..prave ja vim ze dr nedoporucuji menit mlicka...a mam nutrilon cmfort protoze z normalniho jsme trpeli na koliky...dnes jsme ji davali vodicku mezi papanim a o neco to odalili,ze jsem ji pak uspala..tak dnes to snad o neco zmensime..musime postupne..jinak se poradim,ale hlady ji trapit nebudu

maryanna
27. mar 2010

jasne...postupne na to treba ist..ja viem ze nema sa menit mliecko...ale zas...nevem no...pocula som fakt dobre referencie na ten nutrilon extra..pre vecsie zasytenie pre deti co vela papkaju.....ked pouzivas nutrilon comfort tak snad by to nebol az taky skok...ale ako chces...tak vam drzim prsty nech sa ti dari..s tou vodou to bol dobry napad..... 😉

carculka
27. mar 2010

jupi,mala spi od peti..nechci ji budit at posunem dalsi jidlo..at se ji trosku smrskne zaludek at pak nema takovy hlad..a vodicku bumba az jsem se divila..dekuju za radu..kdyztak to zkusim 😉

maryanna
27. mar 2010

jej tak to som rada....nebud ju jasne...nech sa vyspinka... 🙂

anculicek
14. apr 2010

babenky,kde kupujete to francuzke mlieko?

datkova
14. apr 2010

anculicek, francuzske mlieko dostat iba v lekárni...

helik007
15. apr 2010

caculka:my jsme taky na UM a dáváme Nutrilon extra,malej je taky žroutík-je nám 11týdnů a vážíme 6,60 a měříme 65,takže si umíš představit,že udržet ty rozestupy mezi papu je peklo,ale jak psala maryanna,přece ho nenchám řvát hlady,tak někdy mu to stačí a někdy prostě přidělám 60-ku a je to.Ale je fakt,že my nejsme moc tabulkový dítě,takže podle měsíců by měl mít určitou dávku,ale podle váhy by taky měl mít jinou dávku...jedna dr,tvrdí at se řídím pole věku,jedna podle váhy,tak sama moc nevim,ale hlady ho řvát nenechám!

anculicek
15. apr 2010

no my máme 6 tyýždňov a papáme nutrilon 1..keďže nás strašne bolievalo bruško a aj bolieva...skôr zápcha,malý sa bez trubičky sám nevykaká a mne je ho ľúto nechať ho trápiť sa v bolestiach....dostali sme nutrilon AR no ten nás akosi zapeká...rozmýšľala som ,že vyskúšam to francúzke mlieko alebo klasický sunar....snáď sa nám podarí nájsť niečo z čoho nás to bruško už nebude bolieť....

anculicek
15. apr 2010

ozaj a chcela som sa opýtať..koľko vám UM spapajú detičky....náš malý papal 90 no bolo mu furt málo a tak mu teraz robíme 120...a aj sa lepšie vyspí,teda až na to bruško.....

helik007
15. apr 2010

anculicek.my jsme taky měli bolení a koupili jsme probiotické kapky a kombinujeme se sabíkem a fakt to zábírá..tak třeba zkus to než měnit mrnouskovi často mlíčko.Taky jsme dělali 120 6krát denně a ted mu dávám 150,ale to má být jen 5 denně tak jsem zvědavá jak to udržím ty prdlevy mezi tim. 😀

anculicek
15. apr 2010

helik007.no skúsim to teda,a aké probiotiká užívate vy? ja som hľadala na nete a najviac ma zaujali dophilon....a s tým jedením to máš lepšie....náš malý papá tych 120 tak 7 až 8 krát denne,ale je spokojnejší....to sme len teraz začali tak papať...musím si ho po týždni odvážiť,či nepribral veľa,lebo dr. bude zase nadáva´t,že ho prekrmujem...ale však chudáčik keď má hlad,musím mu dať jesť 😲

carculka
15. apr 2010

anculik-zkus nutrilon comfort,nam ten normalni dela taky zacpu..musime mit tenhle

anculicek
15. apr 2010

carculka. vďaka za radu,skúsim najskôr tie probiotiká,už som si ich dala objednať a keď dopapáme nutrilon 1,tak skúsime teda ten comfort...nanič je to,že všetky tieto mlieka sa nedajú kúpi´t v malých baleniach na vyskúšanie....nakoľko nutrilon je dosť drahý....

maryanna
15. apr 2010

ahojte, no helik my sme na nutrilone a mal by papat 180 voda plus mluiecko co je nejakych 210 petkrat denne, ale pijeme toto mnozstvo sestkrat aj sedemkrat niekedy....tiez mu nechcem tolko davat ale zas nenecham ho rycat od hladu:(
my sme davali bio gaju jeden mesiac a teraz uz nedavam a maly kaka kazdy druhy den sam v pohodicke....ked sme ich brali tak kakal kazdy den.....

carculka
16. apr 2010

ancul..daji se koupit zkusebni balicky za deset korun myslim...a ten comfort ma v sobe rozlozenou bilkovinu a deticky ho lip travi..my jiny mit nemuzem po normalnim jsme meli hrozny koliky

maryanna..to je jasny ..ted mi dr rikalaze mala hrozne rychle roste at ji dam kolik zada..takze kazdy rika neco jinyho,ale myslim ze tohle je spravnej nazor

helik007
16. apr 2010

anculicek:dáváme Bio Gala dává se 5kapek jednou denně-já dávám ráno a ten sab simplex dávám tak 10kapek do mlíčka ráno a přes den třeba 2 kapky-protože on ten nutrilon s tim sab simplexem tak nepění a pak nepoliká ty bubliny 😀 jo ale trvá tak 1týden,než ty probiotika zaberou,tak se neděs,že to mrnouskovi dáš a ono to hned nezabere 😀
maryanna.vim že bych měla dávat tolik ,ale mě to jako přijde moc najednou on už takhle je obřík!!

vrskovka
28. apr 2010

ahojte, ja zijem v zahranici, mam 4-mes syna. najprv som davala Humanu, ale neosvedcila sa nam, tak sme presli na Bebelac. teraz som na dlhsej dovolenke u rodicov na SK a Bebelac nam dochadza, na SK sa neda kupit, takze musim tu kupit nejake ine mlieko. Ake mi poradite ? Syn ma stolicu velmi nepravidelne a zriedka ( 1 - 2x tyzdenne ), moze sa to zlepsit napr. po Sunare ?

alexandra0409
28. apr 2010

vrskovka...sunar zapeka to by som neodporucila...ja mam 2.5 mesacneho syna a davam mu france lait AR nakolko ma antireflux ale prvemu synovi som davala obycajne france lait a mal aj stolicu pravidelnu aj mu to chutilo neviem skus...alebo ked tak tak skus nnutlilon aj ten je dobry ale zbytocne drahy

tatiana305
29. apr 2010

ahoj. baby potrebujem poradit.. dcera ma 4 mesiace a papa bebu tiez papa viacej ako ine deturence 🙂 zacal isme mat vsak problem so zapekanim... dr. mi tvrdi aby som robila mliecko vo vyvare z ovsenych vlociek.. lenze to funguje len pokym ho robim..a ked ho nerobim zase ma problem s kakanim. mam pocit ze moja dr. silou mocou nechce prejst na ine mliecko .. a je neviem ci ju mam posluchnut alebo skusit predsa len nieco ine... viem ze medzi mlieckami byva aj trochu rozdiel.. niektore zasytia menej niektore viacej.. tak sa bojim aby ked prejdem na nutrilon som nemala problem s tymto..a nemusela sa vratit zase k bebe:(

datkova
29. apr 2010

tatiana ty si maminka svojho bábätka a nie vaša doktorka.. máš snad vlastný rozum.... 😲 a kludne bez akýchkolvek problemov skus iné mliečko, lebo ako sama vidíš , beba jej evidentne nerobí dobre... ja by som na tvojom mieste nečakala ani minutku 😀