Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

skalnicka
27. jan 2009

fazerx, woooooooooooooooowwww!!!
teda klobuk dole, na chlapa neuveritelne vedomosti!tvoj prispevok dam precitat mojmu muzovi, nech sa trochu poduci 😀

olivenka
27. jan 2009

Dobry den,prosim Vas ,kolik stoji na Slovensku nutrilon?Dekuji 🙂

ekia
27. jan 2009

Ahoj, práve dnes som kúpila Nutrilon 2,300g za 5,44€ a 800g stojí okolo 15€

fazerx
28. jan 2009

Prave dnes som kupil v Bardejove France lait 2 450 gr. za 4,82€. A inac mam taky dojem, podla vsetkeho mi to prave tak vychadza, ze ten polsky Nestle NAN to je nasa Beba. Take iste balenie, ten isty ftacik na baleni a aj ta znacka opti pro. Tak to bude to iste. Ak ste citali moj prispevok, tak skuste niekde kupit bez predpisu Bebu 350 gr. za 85 korun. (2,82€) Kupi vam za to flasu horkej. 😎

teri3
31. jan 2009

ahojte, hľadám, hľadám, no neviem, kde sa najlepšie spýtať, či už niekto mal podobný problém. Malého som kŕmila Nutrilonom HA, ale od určitej doby - možno v období 3 mesiacov - sa začal pri papaní krútiť, papať na niekoľko krát...tak sme nedávno prešli na obyčajný Nutrilon, ale už aj pri tom začal robiť to isté. Dnes večer to už bolo dosť zlé, cuckal vodu a mlieko ani cítiť, tak som mu zarobila kašu Hipp, takú riedku, a spapal jej neskutočné množstvo - na objem to mohlo byť aj 200ml, pritom mliečka spapá len 120ml, aj to nie naraz. Tak sa chcem spýtať, či ste niekto mali podobný problém s Nutrilonom, na aké mliečko ste prešli a aká bola reakcia.

mizu416
1. feb 2009

teri3
aj my sme zacinali s Nutrilonom.Najskor pekne papkal a potom sa krutil,vypluval ho...a tak sme presli na Sunar.A malinky pekne papka.

casy30
1. feb 2009

Ja malého stále kojím, ale už asi mesiac vžy večer dokrmujem, lebo som nejaká vyždímaná a malému nestačí....Nutrilon mi bol od začiatku protivný, tak som hneď siahla po sunare...malý krásne papkal...vadilo mi len, že strašne pení.....asi po dvoch týždňoch n sunare, kedy každý deň krásne kakal prestal kakať a museli sme sa vrátiť k trubičke....v lekárni mi lekárnička povedala, že je to práve z toho sunaru....a poradila francúzke mliečko...malémiu hneď zachutilo...voní a chutí tak dobre ako sunar...lôen s tým podstatným rozdielom, že ho nezapeká.....takže my sme na materskom a francúzkom mliečku 🙂

drgonovamata
1. feb 2009

Ahojte babiny
trosku sa vam sem primiesam. My papame tiez Nutrilon HA, chcem sa spytat ci tie z vas co pijete z flasky mliecko tak tie flasky pokazte sterilizujete alebo iba raz zacas prevarite v hrnci???? Ja prevaram asi raz za 3 dni vsetky flase aj dudky, no neviem ci to staci.....

amatula
1. feb 2009

ahoj ja si myslim ze to prevaranie kazdy treti den stacii 😉 zasa treba dite aj nechat nech si trochu tvori obranne latky...

co sa tyka mliecka mi uz sme vyskusali vsetky znacky a najviac nam chuti Hami-optivital 😵

teri3
1. feb 2009

mizu, casy, ďakujem za reakciu. Ja som rozmýšľala, ešte som sa s babami v regiónoch radila a jedna mi povedala, že aj Hipp je omnoho chutnejšie od Nutrilonu, len som ho dnes nezohnala 😒 . Tak som rozhodnutá skúsiť Hipp, dúfam, že zachutí a ak nie, tak francúzske mlieko, lebo aj o ňom som čítala veľa pozitívneho, hlavne teda že deťom chutí. Inak ten Hipp chcem skúsiť aj preto, lebo aj tá kašička, čo mu chutila, je z Hippu.

drgonovamata, tiež si myslím, že to vyváranie stačí. Aj ja som vyvárala len občas, zo začiatku tak 2x do týždňa, neskôr už len raz. Ak maličká nemá žiadne problémy, tak je to v pohode.

casy30
1. feb 2009

Teri, vyskúšaj....uvidíš....snáď nájdete niečo čo vám bude vyhovovať 😉

teri3
1. feb 2009

casy, to dúfam, lebo mu nechcem nakúpiť 300 druhov mliek a potom skúšať, ktoré mu chutí 😝 😕 😵

casy30
2. feb 2009

teri...u nás sú 3 alebo 4 ...takže výber je zúžený 😀 .....

andalka
2. feb 2009

Ahojte maminy,
my sme tiež papali Nutrilon, antirefluxný. Asi v štrtvom mesiaci mi to malá začala odmietať, plakala mi jedení, vypľúvala cumeľ, popritom bola veľmi hladná. Tak sme po konzultácii s doktorkou prešli na Humanu AR. A musím povedať, že malá je spokojná. Chuťovo je veľmi fajná a vôbec nepení, ako Nutrilon AR. Predtým nám veľmi pomaly priberala, dlho sme sa nevedeli dostať cez 6 kg, mala koliky, nevedela prdkať, mala tvrdé stolice a teraz sa to krásne upravilo (klop klop klop), máme 6 mesiacov a "konečne" 7,6 kg

lulu723
2. feb 2009

Ahojte maminy.mam taky problemik.trapi ma,ze moja mala mi vobec nechce papat mliecko.Na zaciatku sme mali sunar potom francuzske mieko,nutrilon a zo vsetkeho mi vracala.teraz mame bebu a vsetko by bolo fajn len sme presli na 2 a uz to nechce dat do pusy.Teraz neviem ci je to z toho ked jej idu zubky,alebo jej to uz prestalo chutit.mozno je to az z toho,lebo uz papa aj mliecne kase,vyzivy,zeleninku a aj milacika toto vsetko papa cez den a vecer ma mat mlieko ledva vypije 60ml a aj to nasilu.Ked mala 4 mesiace tak papala aj 150ml a niekedy to bolo malo v noci sa len raz zobudila na papanie a spinkala do rana a teraz je to hrozne.V noci knej vstavam aj 20x co nic nechce dat do pusy len caj stale pije.poradite mi co by som mala vyskusat,alebo sa mam poradit z detskym. ☹

teri3
3. feb 2009

casy, neviem ako u Vás, ale myslím, že v TO by som najmenej 10 druhov zohnala 😉 Inak nakoniec som volala doktorke, že čo mi odporučí, tak povedala, že Bebu a teda už nie je žiadne vykrúcanie sa pri papaní, iba keď má dosť, tak už nechce - však to je normálne 🙂

lulu, keďže už malá papá mliečko aj v iných formách, tak nevadí, že nevypije veľa z toho samotného. Skús sa vrátiť k 1-tke, tá sa môže kľudne aj dlhšie, ak bábätko prospieva. No a termix nie je náhodou z tvarohu? S takými vecami počkaj do roka - je to ťažké na trávenie. Keď už, tak radšej jogurt, ale hádam najlepšie biely a keď ho chceš ochutiť, tak domácim lekvárom 😉 A ak Ti nebude chcieť 1-tku, poraď sa s dr.

akejka
3. feb 2009

aj my máme najlepšie skúsenosti s France lait, ako píše fazerx...pri 1. dcére sme vyskúšali všetko možné, Nutrilon ju príšerne zapekal, nemohla sa aj týždeň vykakať a ak, tak s hroznými problémami. Na rady známych sme vyskúšali France lait a ostali sme mu verní aj pri 2. dcérke...
France lait je ľahko stráviteľné, nezapeká, nie je drahé a vždy kupujem dvojbalenie s darčekom...

aska
9. feb 2009

ahojte ak by ste mala niektora zaujem predavam mliecka nutrilon a bebu za super ceny kuk http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=4698326 😉 pekny vecer 🙂

levik82
12. feb 2009

neviem ci mi bude niekto vediet poradit... kedze to vyzera tak ze pomaly ale isto nasmu drobcovi moje mliecko nebude stacit kedze si pyta papat kazdu hodinu, tak som kupila dne nutrilon 1-ku HA. HA mi bolo odporucene ze mame kupit aj ked nie sme alergici s manzelom lebo ze pre deticky do 6-ich mesiacov to je najlepsie. mam mu teda davat HA aj ked nie sme alergici??? alebo radsej nie. dakujem za odpovede. este podotknem, ze maly ma 4 mesiace.

pietra
12. feb 2009

levik, ublizit mu tym neublizis, ale podla mna je zbytocne davat HA, ked nie je predpoklad na alergiu

nelinka79
12. feb 2009

andalka .. aj my papame humanu AR a som s nou velmi spokojna. zo zaciatku sme skusali Bebu ale mala grckala aj z Ar-kovej a stale sme mali nejaké problemy. Kamoska mi poradila Humanu a odvtedy nevieme co su koliky, zastavené prdky, problemy s kadenim atd... ja som v Humanou velmi spokojna a kaja urcite tiez lebo bez problemov prespinka celu noc 🙂

levik82
13. feb 2009

pietra, a nevyvolam mu tym nejaku alergiu, resp. predpoklad na alergiu??? 😕 nam to odporucila jedna nasa znama co je pediatricka. ale vies ako to je, co lekar to nazor a ja stale trdim, doveruj, ale preveruj... 😕 😅

marianeta
21. feb 2009

Ahojte.

moj syn nepije vela mliecka uz je na prikrmoch a mlieko ma rano a pred spanim.
Problem je v tom,ze dokopy nevypije ani 200ml. Neviem ci mu nechuti(davam francuzske)a preto ma napadlo ci by nemohol taky ten ochuteny sunar,ale ten je az od roka. Myslite ze by mu to ublizilo?
Dakujem za postrehy.

megi93
26. feb 2009

Ahojte, mi jedávame Nutrilon HA, lebo som alergička, ale malá má presne tie reakcie ako písala teri 3. Pri papaní sa krúti, vrtí a vyplúva to. Dokonca sa následne povracia a plače od hladu. Keď je už velmi hladná vypije max. 100 ale aj to nie celú a nie naraz. Ale ak jej dám moje odsaté mlieko, nie je problém a 100 jej je málo. Keď som to spomínala doktorke, povedala, že to si dieťa samo reguluje, že papá menej a neexistuje niečo také, akože jej nechutí. Tak ja neviem. Skúsili sme Nutrilon comfort, po ktorom síce nevracia a v celku v pohode ho zje, ale tiež menej. Na svoj vek by mala vypiť 160ml a ona zje max. tých 90, niekedy dokonca len 50ml po 5 hodinách nejdenia. Aké mlieko máme teda skúsiť?

pietra
26. feb 2009

levik, cim mu vyvolas alergiu? tym, ze mu nedas HA mlieko? ved keby to tak bolo, tak sa "obycajne" UM ani nevyrabaju. Navyse alergiu vyvolat len tak z nicoho nemozes, na alergiu bud predpoklad je alebo nie je. Ak nabeh na alergiu je, mozes ju spustit nevhodnou stravou. Ale ak ani ty, ani nikto iny z rodiny nie ste alergici, je podla mna HA mlieko ozaj zbytocne

marianeta, tvoj maly uz bude mat skoro rok, takze si myslim, ze ten mesiac az taku ulohu nehra a kludne by si mu uz mohla dat aj ochutene mlieko. Aj ked ja by som skor skusila bud zmenit znacku mlieka (neochutene) alebo davala biele jogurty. Ja tym ochutenym veciam velmi nedoverujem

gitarka
28. feb 2009

ahojte,ja som kojila 6tyzdnov, ale malemu to nestacilo tak som zacala prikrmovat,dr.mi odporucila nutrilon aleo bebu,tak som davala nutrilon, ale maly mi aj tyzden nekakal tak som presla na francuzke.
Ale minule mi lekarnicka povedala ze to nieje dobre mlieko ze nema tolko vitaminov ako nutrilon alebo beba,ze to je skoro take ako z obchodu plnotucne mlieko
nechapem tomu maly mi kaka kazdy treti den aj spinka dobre nevidim zeby mu robilo zle,je spokojny tak neviem preco mi to povedala je to pravda,mate s tym aj vy nejaku skusenost

megi93
2. mar 2009

Ahojte, prešli sme na francúzske mlieko a klobúk dole. Nemáme ani koliky, ako problém s prdíkmi, ani so stolicou. Malá kaká pravidelne a bez problémov a od chvíle, ako sme ho prvýkrát vypili nevieme čo je to bolenie bruška. A tiež začala znova piť svoju dávku, ktorú má na svoj vek vypiť 🙂 Takže ďaaaaaakujem za rady

l3nka
3. mar 2009

ahoj mi sme dávali nutrilon comfort, Ha a klasické a malá mala bolesti bruška, na pohotovosti nám povedali, že je to kolika a dali kvapky sab simplex zmenili sme mliečko na Hami 1 a super. Malá je kľudná, žiadne bolenie bruška, koliky nič... myslím, že nutrilon je veľmi ťažký mala s ním aj problémy so stolicou s Ha mliečka bola zelena a s klasického nutrilonu mala stolicu každý druhý deň, teraz má 2 krát denne...
Francúzske mlieko som mala pri prvej malej čo je 9 rokov dozadu nebol taký veľký výber ako dnes...

martina46
3. mar 2009

V živote by som neverila, ak niekto povie, že to alebo one mlieko nie je dobre (hoci by to bol lekár alebo lekárnik 😠)
Čítam túto tému z času na čas a vychádza mi z toho jedno, každé dieťa je iné a čo jednému nevyhovuje, vyhovuje inému.
Nutrilon a Bebu- okrem toho, že hnusne chutia- by som nekúpila z toho dôvodu, že sú preferované ako "najlepšie".
Neznášam takýto "reklamný" prístup!
My fičíme na Sunare, pred mesiacom som odstavila, a malá ho miluje!
Ale opakujem, inému dieťaťu môže naj vyhovovať iné mliečko.
A už to tu bolo spomínané. Bol robený rozbor mliek a každé je kvalitné, niektoré má ale lepšie to, iné ono.
Buďte spokojní, ak vašemu dieťaťu vyhovuje francúzke mliečko a neriešte to 😉

lindulak
5. mar 2009

ahojte, chystam sa odstavit moju malu a rozmyslam ake UM kupit... Viete mi povdat, kolko taka 800g krabica vydrzi? Teda ked by ho pila napr. 2krat denne po 2dcl? Dakujem 😉