Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

katinka0000
1. sep 2008

stalida: ja prevaram normalnu vodu z vodovodu.

katinka0000
1. sep 2008

moja sestra neterke ani moja mama nam davali vzdy len prevarenu vodu z vodovodu a tu sme zive a zdrave. 😀 😀

stalida
1. sep 2008

Dakujem Vam za odpovede 🙂 , mam 7 roc. syna a tomu som pred tymi 7-mimi rokmi davala Lucku, mozno aj do roka, neviem presne, lenze on trpel velmi dlho neskutocnou kolikou...tak potom s odstupom casu som yacala rozmyslat ci to nebude aj z tej vody........ Inac aj ja ked pijem Lucku tak v nej citim bublinky,ale napriklad u Toma vody alebo u vody Rajec nie...len som nevedela ci aj tieto vody sa odporucaju pre miminka. Co sa tyka vody z vodovodu, tak z toho nasho by som u malickeho dietatka neriskovala, nam totizto hocikedy tecie taka hrdzava 😝

pietra
1. sep 2008

stalida, preto sa musi lucka prevarat, varom sa bublinky odstrania 😉 na tome nature pisu, ze je vhodna pre pripravu dojcenskej stravy, tak som pouzivala tu, chuti aj mne a pre malu ju budem kupovat, ked pojdeme niekam mimo domu, lebo cudzi vododovod riskovat nebudem

stalida
2. sep 2008

pietra,tak ja som ju predsa prevarala 🙂 🙂 🙂 , ale tentoraz sa asi fakt priklonim k Toma vode 😉

janka07
17. sep 2008

ahojte dievcata...chcem sa opytat, ja davam nasmu krpcovi mliecko hipp od narodenia a papa ho az do teraz....je potrebne prejst na hipp 2 alebo 3? on mal totiz od narodenia problem s kakanim a ked som mu v 6 mesiaci dala hipp 2, tak ho chudatko zatkala....no a teraz sa bojim aby to nebolo to iste ak prejdeme na hipp 3....dakujem za kazdu pomoc a radu

ingra73
17. sep 2008

janka07 ahoj janka, moj maly bude mat v decembri dva roky a doteraz popija HIPP 2, dokonca som aj pisala priamo do HIPP-u, ci to nieje na skodu, a odpisali mi, ze je to uplne v pohode, ak mu chuti HIPP 2, tak nech ho pije, nic sa tym nepokazi, on tu 3 nechcel vobec, skusali sme mu ju viac krat kupit, akosi mu nechuti a je aj fakt ze sa v trojke robia velke hrudky, tie sa rosia sice aj v dvojke, ale mensie a menej. Tak mu davame tu dvojku. Nedavno sme skusili Sunar od 12. mesiaca s probiotikami v oranzovej krabici, tak striedame, na noc HIPP 2, mne sa zda hustejsie a sytejsie a rano a pred obedom Sunar. Pomohla som? 😉

ingra73
17. sep 2008

robia, nie rosia -PARDON 😀

mucha
19. sep 2008

baby a davate niekto Hami mliecko? Lebo ja som mala doma vzorku, tu som mu dala, bol v pohode, ale potom som kupila Nutrilon, lebo vraj je naj, ale to ho boli brusko a strasne sa budi v noci... Tak asi sa vratim ku Hami...

ingra73
19. sep 2008

🙂 mucha 🙂 hami mliecko je ovela chutnejsie ako nutrilon, moj maly po hami mliecku dost prdkal- bolo to Hami 1, a potom Hami 3 je strasne sladke, tak to mu vobec nechutilo. Sunar v oranzovych krabiciach si myslim, ze je optimalne riesenie, co sa tyka zlozenia, ceny, rozpustnosti a tiez chuti-aspon v nasom pripade po mliecku Hipp 2 vedie Sunar 🙂

miinka
1. okt 2008

NIECO O SUNARE: my sme vyskúšali aj nutrilon 1, aj nutrilon 1 extra (teraz sme zas na nom), bebu, aj sunar. nutrilon pil vyše 2dl, sunar stále menšie dávky, až nám nakoniec vydržal na sunare 0,5 dl tri hodiiny. to sa mi zdalo nenormálne, ked predtým pil 2 dl nutrilonu. Ved pol deci pijú novorodeniatka, a nie 3-mesačné batolatá. a kakal zo sunaru zelené ako tráva, a začal sa budiť pravidelne každé tri hodiny aj v noci. tak sme od sunaru upustili - rodičia sú z toho 😠 myslia si, že je to jediné najlepšie mlieko, vraj staré dobré československé, ale to už nechcú počuť, že ho vyrábajú v británii, a česi a slováci sú len predajcovia. a ešte sunar hrozne penil! a chutil tak, ako obyčajné mlieko sušené ktoré dostať v potravinách. NUTRILON 1 možno kúpiť 900g za cca 220 Sk v madarsku, dajte si ho doniesť a poslať od niekoho, na babybazare a mimibazare sú žienky, ktoré posielajú.

lusy2222
30. nov 2008

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, skúšal niekto aj mličko HAMI? Ak ano, aké máte s ňou skúsenosti?
Ďakujem za odpoveď
Lucia

lyzenka
30. nov 2008

lusy,

Hami sa mi zdá strááášne sladké...aj kašu čo som mala strašne sladká....fakt...o sunare sa hovorí, že je dosť sladké...ale Hami je na vrchole sladkosti zo všetkých mliek...

lyzenka
30. nov 2008

najlepšie aspoň u nás je SUNAR alebo FRANCE LAIT...

katarinkad
14. jan 2009

Maminky,
teraz asi budem vyzerat ako blba, ale napiste mi prosim, ako viete ci ma babetko koliku alebo nafuknute brusko??? Resp. ako mam vediet ze mu UM ktore mu davam nerobi dobre?

My papame od narodenia Nutrilon HA, prdiky mame teda riadne, sem tam grcame, stolicu ma maly raz denne, nalozi veeeeeeela, je to riedke, zelenkave. Ja ale netusim ci je to dobre, alebo nie? 😕

a_rianna
15. jan 2009

Ahoj, zelenkava stolica pri Nutrilone HA je dobre. Ja som sa tiež obavala, ale doktorka povedala že pri Nutrilone HA je stolica zelena 🙂) a maly tiež kakal raz denne ked bol taky maly, vlastne kakal tak až kym sme nezačali s prikrmami. Prdiky mal riadne a take stiplave 🙂)) Ja som mu pridavala ale ešte do mliečka Infacol dokaždeho druheho mliečka som mu dala jedno cele kvapatko, odporučila mi to dokina, že je to proti naduvaniu a aj grckaniu - Grckaniu to m oc nepomohlo ale brusko ho nebolelo. 🙂 Davala som mu Infacol cca do 5 mesiaca.

elly111
15. jan 2009

ahojte my sme davali infacol pred kazdym druhym papanim, pol kvapkadla priamo do pusiny a nemali sme problem s naduvanim, kolikami,... Od 2tt do 3mesiaca sme papali Nutrilon ale z toho veeelmi prdkal a nezasytil ho, papal kazde 2-3 hodiny, potom nas zacal aj zapekat, skusili sme Hami, Bebu, tiez zapekali, Sunar bol lepsi, ale zostali sme pri Hipp probioticke a to sa nam osvedcilo najlepsie, stale ho papame a este dlho budeme 🙂

petruci6
15. jan 2009

ahojte,tak my sme museli tiez prikrmovat kvoli znicenym bradavkam,najprv sme mali sunar,ten ju zapekal a zdal sa mi moc "umely" chutou
potom sme presli na Hami to je chutilo a teraz mame Nutrillon,ale zda sa mi,ze jej nechuti,teraz uz davame flasku iba 1x denne,znovu kojim,ale tiez neviem kt mliecko je najlepsie

elly111
15. jan 2009

najlepsie je materske 🙂 a z tych ostatnych si treba vybrat ktore vyhovuje najlepsie 🙂

katarinkad
15. jan 2009

Ja davam malemu kvapky Sab Simplex. Zda sa mi ze mu robia celkom dobre. 😵

Ale stale mi nikto neodpovedal na moju otazku, ze ako zistim ze ma babetko koliku, alebo ze ho naduva z mliecka??? 😕 😕 😕

elly111
15. jan 2009

katarinka koliky najčastejšie postihujú dojčatá do troch mesiacov. Bolesť prichádza náhle a sprevádza ju hlasný plač. Môže trvať niekoľko hodín - bruško je nafúknuté a dieťa si k nemu priťahuje nožičky.Príčiny môžu súvisieť s hladom, ale i s množstvom prehltnutého vzduchu, ktorý sa počas kŕmenia dostal do čriev. Ťažkosti však môže vyvolať i nadmerný príjem potravy.
Niekedy pomôže zvislá poloha, teplý obklad na bruško alebo ľahké cvičenie s nožičkami.

katarinkad
15. jan 2009

elly, dakujem.
Ja to totiz neviem identifikovat. Ved dieta hocikedy place. Aj ked musim povedat ze nas maly placka malicko. A brusko ma skoro stale ako taky balonik.
Pouzivame protikolikove flase. Tak snad koliky nemame. 😕

martina46
16. jan 2009

prosim, poradte.
aky je chutovo nutrilon ai humana od ukonceneho roku? nutrilon som ochutnala iba ten pociatocny a bolo mi z neho na vracanie. teraz pijeme sunar, malej chuti, ale ma strasne smradlave prdiky a mam podozrenie , ze to z toho sunaru. ine problemy ale nema.

slavica2
17. jan 2009

ahojte, my uz dva mesiace pijeme france lait a je uplne super 🙂
Dovtedy Hanka pila Nutrilon a bol to jeden des, nekakala chuda aj tri dni.Teraz ma stolicu kazdy den aj 2x a je vesele usmiate babenko 🙂

meggy21
17. jan 2009

Ahojte,
nie je tu niekto, kto má záujem o Nutrilon 1 AR? Mám 3x 400g balenia, cena z lekárne: 3x 128 Sk = 12,75 Eur Expirácia 10/2009. Predpísali nám to, ale nemôžeme ho používať, nakoľko synovi zistili alergiu na kravské mlieko. V prípade záujmu volajte 0907613146, alebo píšte na jasab@orangemail.sk, okres Košice.

andika10
18. jan 2009

aHOJTE JA SOM KOJILA LEN 1 MESIAC ZAčALA SOM NUTRILON ALE MALI ODTOHO HNAčKU. bEBA NAM TAKISTO NEBOLA DOBRA A TERAZ POUžIVAME PRE oLIVERA Sunar a pre SofiuFrancuske.

durdik
20. jan 2009

ahojte,
pisem do tejto temy, lebo inde sa mi takmer nik neozval. Mam dvojmesačného chlapčeka a musim ho uz dokrmovať. Papa Nutrilon HA. Na tvaričke, hlavne okolo ustočiek, je vysypaný. Má tam z toho mlieka podraždenu pokožku.(pri papani mu to tečie po brade). Už neviem ako to ošetrovať, lebo umyvať iba s prevarenou vodou to nestačí. Ani ABC Bioderma krem nepomaha.
Mali ste aj vy podobny problem?

tunylyk
20. jan 2009

durdik mojmu zabrala holtova masť z lekárne,ktorú mu napísala lekárka

durdik
21. jan 2009

holtovu mast mam doma, tak uvidim,
dakujem

fazerx
26. jan 2009

Verim ze ani chlapa na tomto fore neobesite ak sa podeli so skusenostami. Mame 10. mesacneho fagana Pavla. Od 3. mesiaca ma problem so spanim v noci a tak sme sa rozhodli skusit UM aj ked manzelka mala dost MM. Vyskusali sme azda uplne vsetko: Bebu, Hami, Sunar, Hami Hajaja, Nutrilon, Nestle NAN a nakoniec sme skoncili pri francuzskom mlieku. Po nom, ked si ho chlipnem tak si mlasknem aj ja. Je skutocne fajn. A Pavlovi chuti na 100 percent a nerobi vobec ziadne problemy. Chystame sa od roka prejst na plnotucne krabickove trvanlive. Ad France lait - asi najvyhodnejsie a tyk mi to vychadza je objednat ho z internetu z nemenovanej firmy, ktora stvorbalenie ponuka momentalne za 629,- Sk. Staci zaguglit France lait a najde vam to. Ad Nutrilon: je to sice podla mojho nazoru hnus - bleeeee, ale asi aj najkvalitnejsie a najdrahsie. Ak chcete usetrit v polsku ho mozete kupit ovela lacnejsie - cca. 30 az 40 percent, a teraz mozno aj menej, lebo im spadla ekonomika, len v polsku ma iny obchodny nazov Bebilon, ale je to to iste. Ja ho tam vydavam v sieti Biedronka - nieco ako nasa BALA alebo CBA. Podobnu chut ako nas Sunar ma Nestle NAN, inac tiez zarucena kvalita, mozte skusit lenze ho maju tiez len v polsku, u nas bolo, len bol maly zaujem tak uz neje. A pozor, v polskom LIDLi maju krabicku Nestle NAN 350 gr. len za cca 85 korun, to je fantasticka cena, za taku u nas nic nekupis. NAN je 1,2,3 a 1R a 2R(proti grcaniu). Podobne lacne su tam aj Nestle detske kasicky - napr. ryzove nasmu Palkovi chutili velmi dobre. kasicky po cca 30 Sk. Vsetko to ma svoju vyhodu, v polskom LIDLi akceptuju slovenske platobne karty, nemusis menit peniaze. V tej druhej sieti, kde predavaju Nutrilon (Bebilon), tam musis mat polske zloty. Tolko nasa skusenost. Verim, ze to niekomu pomoze. Aj tak so myslim, ze nasa vyhra je France lait.

p.s.: na tie vyrazky okolo ust: to nie je od mlieka, ale od slinenia na pocudovanie plesnove ochorenie, ktore vznika pod cumlikom ak je vyssia teplota. Pomaha Imazol krempasta. 😀