Nutrilon, Beba,Francúzske mlieko,Sunar. Ktoré a prečo?

cistko
6. nov 2007

Ktore a preco?????? Nam dali v nemocnici na prikrmovanie nutrilon. Lekar nam ine neodporucil. Teraz vidim v obchodoch velky vyber a hlavne rozne ceny a nutrilon sa mi vidi najdrahsi...ak uz ostat pri nutrilone mate tipy kde ho maju za najlepsiu cenu?????

junovka
29. jún 2010

@hexiss kazda nova znacka UM by sa mala odskusat tak 3 dni.Co sa tyka kakani a a farba stolice....moja bola cele 2 roky na Nutrilone klasickom a kakala stale zelene, to bolo koli tomu, lebo UM obsahovalo vela zeleza.Mozno mu to staci, ked nechce viac.Teraz ked su tie horucavy, tak vacsinou deticky by len pili tekutiny ako jedli, to iste mas aj u dospelych 🙂 😉

czica
30. jún 2010

@hexiss dávkovanie na UM neber príliš vážne, tvoje mimčo nemusí vypiť nutne dávku ktorá je uvedená k jeho veku, može vypiť menej (nemal by vypiť ale viac). Keď vypije len 60 a je spokojné, tak je všetko v poriadku a stačí mu to... pri prevážení u lekárky zistíš či priberá alebo nie, prípadne keď si nie si istá, choď iba na preváženie a zistíš či je všetko OK. Lekárka to určite pochopí ak máš obavy čo sa tohto týka.

simonka28
5. júl 2010

ahojte maminky 🙂 chcem sa vas spytat,ze ci je normalne aby mi maly po kazdom jedle dost zvracal?papame BEBU HA.lekarka mi povedala,ze pokial nezvracia oblukom tak je to v poriadku.pytava si jest tak co2-3hodinky.uz druhy den papka menej-asi kvoli tym teplam.mam sice druhe babatko ale nestretla som sa u prveho s tym grcanim 😒

junovka
5. júl 2010

@simonka28 mozno len vela zjedol.Tiez som to pri starsej nepoznala, druha mi stale zvracal po kazdom jedla a to az do 5 .mesiaca, pokial sme nepresli uz na prve prikrmi.Potom to prestalo.Papali sme klasicky Nutrak. 😉

luuuu
8. júl 2010

Ahojte, chcem sa spytat tych co papate BEBU je BEBA PREMIUM a BEBA PRO to iste? Pretoze zrovna nemali premium a predavacka ma presviedcala ze je to to iste len vynoveny nazov, obal a gramaz, co aj na stranke nestle je uz uvedena iba rada PRO, ale neviem dako malemu nesedi, doteraz sme nemali ziadne problemy a dnes od rana nespi cely den, ma 10minutove spanky potom sa zobudi a zvija sa ako had, pritom aj prdi aj kakal dnes, takze skor mam pocit ze ho to stale nuti tlacit, nekludni je, kazda poloha je zla no hruza 😖 Ma tu niekto info ci ide o to iste mlieko ako bola rada Premium?
Dakujem 😉

prima1
9. júl 2010

ahoj, chcela by som sa spýtať, či kupuje niekto v Polsku Bebilon. je to presne to isté ako nutrilon. chcela by som vedieť kolko asi stojí v polsku. my zatiaľ užívame nutrilon 1.ten stojí asi 14,5 €. tak neviem,či je ten polsky až taký lacný

frisca22
11. aug 2010

Ahojky, našeho mrňouska trápilo bolení bříška po papání téměř vždy a taky ty zácpy, prdíky 😖 Raději jsem se na to zeptala naší Dr. a ta mi doporučila Bebu Sensitive – je speciálně navržená pro tahle bolavá bříška. Nějaký čas bolení sice ještě trvalo, ale postupně se to začalo zlepšovat. Koliky, prdíky – prostě všechno odeznělo. Takže já doporučuju vyzkoušet Sensitivku 😉

veri233
13. sep 2010

dobry den casto tu citam diskusiu a konecne som sa rozhodla napisat aj ja...mam troj mesacneho chlapceka ktoreho prikrmujem od 4 tzdnov..ja mu davam bebu aj napriek tomu ze jeden vravi to druhy to a treti to.a uprimne povedane papa uplne super a prespi mi celu noc....moj nazor je taky ze je uplne zbytocne sa tu pytat ze ktore mliecko je najlepsie vedz logickeho hladiska nie vsetky deti su rovnake takze je jasne ze kazdemu pasuje nieco ine...je to to iiste ako aj u dospelych...mne vyhovuje taka kozmetyka a vam nerobi dobre....a tak ako sme my prisli az casom na to co je pre nas najlepsie musime prist aj u nasich babetiek ale urcite na to neprideme tak ze si o tom budeme pisat...ja si myslim ze sa da mamickam akurat tak pomoct ze napiseme zhruba ake mlieka su najpredavanejsie alebo aka je priblizna cena ale nemozeme povedat kt. zo vsetkych mliek bude pre babetko najlepsie....je to uplne rozdielne u kazdeho babatka...pekny dnik prajem...

ada18211821
13. sep 2010

Pekny vecer prajem a chcem sa podelit tiez o moje skusenosti s umelymi mliekami.
Kvoli problemom ktore sprevadzali moju dcerku 3 mesiace-strasne zapekanie som vyskusala
NUTRILON,SUNAR a FRANCUZSKE MLIEKO.Ziadne aj tak nezmiernilo zapekanie tak som vyskusala
kravske mlieko ktore dva krat prevarim a kakame pekne kazdy den.Som rada ze ho dobre znasa a konecne
sa bez placu vykaka..majte sa pekne Ada

labambola
19. sep 2010

Ahoj, prosim o radu. My jsme se vyklubali o neco driv (36+0), mame dvojcatka -dva kluky, mame problemy s kojenim - dle pediatra je to pro ne ješte moc namahave tudiž po minute sani usinaji. Hned v nemocnici nam nasadili prikrm, abysme neubyvali na vaze. Snažím se mličko odstřikavat, aby až zesíli ještě nějaké bylo 😒 ☹ navic i s příkrmem mame problemy - dle pediatra z porodnice bysme meli vypit cca 60ml každé 3 hodiny. Kluci vypiji tak 40ml - když se do nich snažím nacpat víc, tak se mi pozvraci. Na radu naseho pediatra jsme zmenili system krmení a krmíme každé 2 hodiny (krmime pres prst stříkačkou- aby si nezkazili sací reflex - nebudu se ani vyjadřovat jak je to s dvojčaty náročné ☹ 😝 ) Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás byl na příkrmu, kolik a jak často jste pili??? - prosim písněte do IP!! Jsem z toho nervozní - to víte prvorodička a rovnou ještě navíc double matka 😀 😉

evka444
27. sep 2010

@ada18211821 ja mam presne taký istý problém mali sme nutrilon a ten nás zapekal teraz som prešla na sunár no od toho spinká synček menej no aj často papa tak uvidím

lindah
30. sep 2010

Ahojte mamičky. Naša dcérka papá Humanu HA1. Má 5 mesiacov a teraz sme prišli na to, že v Maďarsku je omnoho lacnejšia cca 10 eur ( u nás cca 16 eur). Nešlo mi to do hlavy, tak som si podrobne prečítala balenie. Obe sú dovoz z Nemecka, avšak sú tam drobné odchýlky v zložení (plus mínus pár mg v niektorých zložkách). Rozdiel je ešte v tom, že do SR sa dováža Nemecké balenie a u nás sa prilepí k nemu slovenský návod a zloženie a do Maďarska vyrábajú schválne celé balenie v maďarskom znení. Zaujímalo by ma, či s tým má niekto skúsenosti. Môže byť Humana z Maďarska menej kvalitná? Prečo taký veľký cenový rozdiel? A prečo má iné zloženie???

malaliska
5. okt 2010

Ahojte maminy, priznám sa, že celú diskusiu som nečítala, lebo som rada, keď sa dostanem ku compu, ale prosím vás o radu. Neviete mi niektoré poradiť, aké mliečko pokračovacie by som mohla dávať ročnému chlapčekovi, ktorý nemôže zatiaľ kravské? Stále ho v noci kojím, ale chcela by som mu začať dávať aj mlieko z pohárika a tak, proste vyskúšať nejaké z tých umelých, či mi to zje. Je tu podozrenie na alergiu, takže asi budem preferovať HA. Ide mi hlavne o to,že doteraz to nejedol, tak vôbec netuším, ktoré mu v tomto veku premiérovo ponúknuť, presnejšie - akú značku. Vopred ďakujem za odpovede.

junovka
5. okt 2010

@malaliska tazko povedat ktore jeto najlepsie,,,najlepsie ked vyskusas jednu znacku napr.Nutrilon HA a uvidis.Kazde dietaje inividualne moze reagovat na urcitu znacku mliecka. 😉

rainee
20. okt 2010

ahojte, objavila som dnes v obchode Sunar nutra defense, neviete niekto o co je lepsi ako Sunar complex? dokonca ani na ceskej sunar stranke o nom nie je ziadna zmienka....

simonka2701
20. okt 2010

Ahojte mamicky. Viete mi niektora poradit, kedze nemam skusenosti s UM.Mam 17mes. dcerku a asi pred 2-3tt som ju odstavila, lebo sa casto v noci budila ..stale mama mnam , to uz bolo dost na mna ...aj na malu ..bola nevyyspata mavala kruhy pod ocami, tak som si povedala ze prestanem kojit a prejdeme na UM . lebo vela mamiciekmi povedalo, ze malo presne ten isty problem co ja a ze ked prestali kojit sa to zmenilo. no u nas sa to nejak nezmenilo. dala som malej najprv kravske mliecko ale z toho ju napinalo, tak som hned prestala, davam nutrilon ale mala si pyta v noci k azde 3hodky mliecko? je to bezne ze sa takto budia aj vam detickyy? alebo mam skusit nejake ine mliecko ktore viac zasyti? dakujem velmi pekne za rady

junovka
20. okt 2010

@simonka2701 urcite koli tomu, ze sa ti mala pyta kazde 3 hodiny na mlikeo by som nemenila.Moje dcerky sa na mliecko budili hadam aj do 2 rokov 😉

simonka2701
20. okt 2010

@junovka takze nemam menit..ona ho vypije v pohode. ale zda sa mi ze aj vela.vecer vypije nejku 300vku, a potom za noc prvy krat sa zobudi tak po 3-4hodinkach to si bud povatsinou cucne par krat otoci a spinka dalej, potom sa zobudi po 3hodinkach to vypije malu flasku asi tak 150 a potom nadranom okolo 6-7 si zasa vypita malu flasku a spinka tak do 9.. takze nemam menit je to v pohode ..

mirinda10
20. okt 2010

@malaliska nasa mala pije Nutrilon HA ak chce dat HAcko a ma rok, tak potom Nutrilon HA 3 ale ja by som jej asi pridavala na par dni aj MM do UM nech si zvykne ne jeho chut je mozne, ze ti prejde z MM na UM bez problemov

junovka
20. okt 2010

@simonka2701 urcite nie 😉
@malaliska suhlasim s
@mirinda10

leuska82
25. okt 2010

neviete mi niektora poradit kde v zahranici by sa dalo kupit francuzke mlieko a asi za aku cenu?? dakujem

zazuna33
1. nov 2010

nevie mi nahodou niekto povedat, ci je mozne v Rakusku zakupit BEBU a ak ano za aku cenu????dakujem

petrasimkova80
13. nov 2010

@rainee koukni na tyto stránky dnes jsem sunar nutra defense koupila poprvé a malé chutná...měk by být jen o něco vylepšený krásný den Petra 🙂

dara29
14. nov 2010

Vie niekto poradiť?. Dávala som malému nutrilon a po 5 mesiachoch som prešla na francuzske. Môže sa z toho vyhádzať? Mám podozrenie že je to z mliečka. Urobia sa mu také červené fliačky na hlavičke (jeden - tri) a počas dňa zmiznú alebo jeden zmizne a druhý sa objaví na inom mieste ale len na hlavičke. Dakujem.

lela1
15. nov 2010

Dievčatá,zostalo mi 3ks Beba 1 H.A: priemium od narodenia,predala by som lacnejšie lebo sme prešli na iné mieko,mali by ste niekto záujem? 😉

meo
15. nov 2010

já dávám sunar, po narození jsem měla nutrilon, ale ten malé nechutnal (ani normální ani hypoalergenní) a tak jsem zkusila nejdřív Hami, ten byl taky OK, ale Sunar je levnější, takže kupuju jenom Sunar, dělají většinou ekonomické balení, takže je to výhodnější.

malaliska
16. nov 2010

@mirinda10 aj ked takto neskoro, ale dakujem za radu, nakoniec som vyskusala kupit Nestle Bifidus, lebo z tohto typu detskej vyzivy maly pil len take tie male krabickove mliecka a Nestle mu chutolo, na rozdiel od Sunaru, ktory mu nerobil celkom dobre z kazdej "krabicky" mi trosku vyvracal. Mlieko mu chuti. Ale u nho je to s akoukolvek potravinou tak, ze mu ju nemozem davat kazdy den, inak mi to nezje. Takze aj mlieko, Pekne sa rozbehol, a po par dnoch zrazu dost. Tak sme si dali pauzu, a teraz zas pekne pije, som zvedava dokedy. takze este raz dakujem za radu.🙂

supinette
25. nov 2010

@leuska82 ahoj leuska. ja zijem vo francuzku a to france lait tu neexistuje.je tu vyrobene ale sa tu nepredava. ty si ho skusila? je dobre? moja dcerka uz vymenila 10 krat mlieko / ma problem s travenim/ . tu mas stranku z franzukych mliek je ich tu 207 druhov. http://www.leguide.com/sb/ri_5031105_0_0.htm

leuska82
12. dec 2010

to fakt nie? no je to zaujimave... ja ho davam mojmu malemu, tiez mal problemy s travenim, bolelo ho brusko a od kedy mu davam to mliecko tak musim poklopat ale sa to uz zlepsilo..... ja mozem len odporucit france lait....

lucka_410
5. jan 2011

@hexiss ahojj to aj moj bol taky ze nevedel kakat ale to nerobi mlieko ale voda skus mu kupovat vodu a bude lepsie