Nutrilon Comfort. Máte s ním skúsenosti?

divozienka25
14. máj 2009

ahojte mamicky,
neviem ci je tu uz takato tema otvorena. Ak ano len mi prosim dajte link.
Mate prosim niektora skusenost s Nutrilon Comfort? Boli sme na klasickom Nutrilone 1, ale malej nerobil dobre, zapekal ju a dost z neho grckala. Mudr nam odporucil vyskusat tento, je dost horkej chuti ale mala ho zatial vypije. Pomohol Vam s kolikami a zacpou? Ozaj este som sa chcela spytat, treba jej davat mnozstevne menej pri comforte ako pri nutrilone 1? lebo je dost hustejsi oproti klasickemu a zda sa mi ze je to na malu privela - chuda ma dost ked ho ma tahat z flase, zatial co pri klasickom nevedela kedy ma dost a pila ho ako bezodna 😀 Dakujem za akukolvek reakciu.

matilko
17. jún 2009

sarus, to je škoda, že ho nechceš, zbytočne sa skazí ☹ holky písnite prosím niektorá... u nás to krkanie neplatí, ona normálne pije nonstop a potom prestane a už nechce, odkrkne si a je v pohode. U toho nutroša pila, potom to asi nejak zaregistrovala, ked utišila obrovský hlad a fakt sa tvárila hodne kyslo ☹ proste jej to nechutí, je zvyklá na sladké MM a sunar, ktorý je MM hooodne podobný, nutroš chuťou okolo MM ani neprešiel.

kalerat
14. jan 2010

aabbbc • 1d, 45tt • Včera v 09:06
Maminy, dáváte ho některá? Mám měsíčního chlapečka a trpí prdíkama, tak nevím, jestli mu ho začít dávat místo beby, nebo ne.... Jaké máte zkušenosti?díky

beruska2x • 1d • Včera ve 12:39
ja ho davla asi 2 mesuce malymu a dobry...pak se nam to upravilo a dala jsem normalni...

medvik • 1d • Včera ve 12:41
Myslíš Nutrilon Comfort? Já ho dávala malé, protože pořád řvala, mysleli jsme že to je bříškem. Zlepšilo se to, ale teď ve 3 měsících jí přestal chutnat. Ale já tím jen dokrmuji, převážně kojím, takže jí i mateřské mléko, které je sladké.

pavlinasp • Včera v 16:18
ahoj, no my měli taky problémy, ale normalně jsem kojila a podávaly jsem Probioticke kapky... zabraly rychle... pak taky rozhodně cvičte nožičkama, můžete jist na dvakrat a taky jsou dobre třešnove pecky-prodava se takovy polstarek, ktery nahrejes a prilozis... 😉

wwercaa • 1d • Včera v 17:09
Ahoj 🙂 Můj malej trpěl na prdíky od narození, pak jsem přestala kojit a začal papat Nutrilon.O prdícich už málem ani nevíme a kakáme pravidělně. Na ty prdíky zabíralo cvičení a ten prdíci polštářek jak píše pavlina

petuskaxfun
7. mar 2010

ahojte my pijeme comfort asi 3t.trochu sato zlepsilo ale koliky su stale aaj zastavene vetry ☹ len mam pociot ze je po nom maly dost hladny pzta si aj za 2,5h papatzase nemate stym skusenosti???

evik26
7. mar 2010

nutrilon komfort jsem skoušela davat ve 2měsíci a nepomohl tak jsem davala normální nut a bylo to lepší

grammatika
7. mar 2010

Ahoj,
na Nutrilon Komforte je dcerka od 6 týždňa a má ho dodnes. Má už 6 a pol mesiaca. Teraz už pije Nutrilon Komfort 2. Mala abnormálne koliky a Nutrilon Komfort jej veľmi pomohol. Treba však počkať minimálne 2 týždne, kým sa črievka prispôsobia. Mám s ním len najlepšie skúsenosti. Kým mala koliky, do 3, 5 mesiaca, kombinovali sme ho s kvapkami BioGaia. Papá už aj príkrmy, koliky nie sú už vôbec, len s "prdíkmi" má ešte stále trošku problém. Ale s kolikami, aké zažívala, sa to nedá ani len porovnať.
Je skutočne pravda, že je Komfort "predtrávený" a dieťatko teda rýchlejšie vyhladne. Ale v prípadoch bolestí bruška je určite lepšie piť menej a častejšie, ako veľké dávky naraz. Aspoň toľko naša skúsenosť.

zuzka83
8. mar 2010

Ahojte, malý tiež papá už druhý mesiac comfort, kvôli plaču poobede. Trochu sa to zlepšilo oproti HA, aj kaká lepšie, síce teraz po zavedení príkrmov máva štuplík, ktorý musí pretlačiť, ale ide to. Ale plače stále, nie nejak veľa, máva tak 2 -3 polhodinové plače denne. Neviem, či sú to koliky, možno je len rozmaznaný a chce byť na rukách, alebo plače od únavy, lebo potom na rukách zaspí.
Ideme prejsť na 2 Nutrilon, doktorka povedala že nemám meniť značku. Asi skúsim obyčajný, na jej radu, a keď bude zle vrátim sa ku comfortu.
Inak Petruska, aj môj malý chce jesť každé 2 hodiny (polhoďka hore dole), a vypije tak 130 ml (za deň okolo 700 ml plus trochu zeleninky na obed, dnes skúsime mäsko), má už skoro 8 kg ale viac piť nechce. Asi mu to stačí, lebo prespí celú noc. Hlavne kvôli tomu sa bojím meniť mlieko, aby mi neprestal spať v noci.

evina0
25. aug 2010

ahojte, vidim ze uz dlhsiu dobu sem nikto nepisal ale snad sem ktosi nenkune a poradi mi..
dnes rano som na odporucenie gastrologicky presla s nutrilonu obacyjneho na nutrilon comfort. malemu som dala rano prvu davku nutrilon comfort a ani to vsetko nevypil a zaspal.ked si p 3 hod pytal zase od hladu tak som mu ho zase dala a zrazu len plac a natiahlo ho a prudom mi vsetko vyvracal asi aj s toho co mal rano..nikedy doteraz mi nevracal aj ked ma diagnostikovany tichy reflux- mliecko sme menili koli bruskiu a castym krcom a kolikam.
mate niektora skusenosti zeby hned babo takto reagovalo a vracalo s neho?? ked sme davali nutrilon HA tiez bol horky a papal ho bez problemov..este musim povedat ze uz v noci bol maly akysi nevrly a plakal aj papal zaroven a to mal este nutrilon obycajny na ktorom je uz dlhuu dobu.
neviem ci cosi na neho nelezie alebo si musi brusko na tenm nutrilon comfort zvyknut?? podarte mi prosim vas co mate skusenosti..dakuejm

martinaho1
25. aug 2010

Ahoj, my jsme meli Nutrilon Comfort do 5 mesicu a podobnou zkusenost nemam, nikdy nezvracel, vlastne jednou, kdyz se prepapal, ale jinak ne.

annamarika
25. aug 2010

Ahoj Evina, my sme mali Nutrilon Comfort do 4 mesiaca, a tiez sme nemali nejaké problémy,maly nevracal..len má inú chut, moj syncek potom zo dna na den nechcel to pit, a sme presli naspat na Nutrilon1. Vyskusaj esteraz(asi sa to aj stalo) a ked to vyvracia chod k lekárovi radsej lebo ked maly vela vracia moze vyschnut. A inác so stolicou nemáte problémy? My sme mali zápchu...ale aj od obyc. Nutrilonu...

chanel5
25. aug 2010

@evina0 my mame Nutrilon Comfort cca od 2 mesiaca a tiez malej takto par krat vyletelo z pusinky...

kucierka24
26. aug 2010

Ahojte, chcem sa opytat...Malicky papal klasicky NU 1 a niekedy ho bolelo brusko cez den...Ale nie casto...BOla som u doktorky a ona nam predpisala NU comford, vcera som mu ho davala cely den a nechce mi vobec spinkat, to mliecko je take riedke, lepkave a dost smrdi...On nema problem pekne odgrgne ani nezvracia, ale neviem ci mam prejst znova na NU 1 alebo ostat pri Comford...Velmi sa mi nepaci a mi nemame az take velke koliky ako niektory.....hm??

beruska2x
26. aug 2010

@kucierka24 a delas to spravne? my ho meli nekolik mesicu a bez problemu, udelane bylo stejne jako normalni Nutrilon...

evina0
27. aug 2010

ahojte dakujem za odpovede.
tak uz sem s neho nevrackali ( vtedy mu asi nesadol a ked tak velmi plakal tak ho natiahlo a vsetko vyvrackal)ale zmenila sa nam stolica. zacalo ho zapekat resp stolica je dost husta tak kakame zatial iba s rurkou.no dnes som mu zacala davat hermankovy cajik az mu to zriedi stolicu a vraj ma aj prehanacie ucinky tak uvidime.zmenu k lepsiemu zatial nebadam len ze si vie poriadne po nom prdkat ale nie stale. bolesti mava zatial stale lebo ked papa tak aj place potom zase potaha mliecko a zase place ale nie pri kazdom papani. placka takto razovo aj mimo papania a vtedy viem ze ma krce lebo ako razne zacne plakat tak razne prestane a zacne sa smiat.
za tyzden mame 3mesiace a netusim si ta trojmesacna kolika konecne prejde lebo chvilkami placem s nim co sa tak rozplace a dviha nozicky a nie a nie ho utisit.
este k tej stolci ak mi niekto moze poradit-po obycajnom nutrilone sme kakali bez probelmov a taka zlta stolica to bola teraz ma uuplne zelenu a ovela hustejsi a ked davm rurku mam pocit akokeby tam mal stupit a treba mu s nim trosku pomoct a potom na etapy to vytlaci.a este velmi zapacha ta stolica mali to aj vase deti??? neviete ci je to normalne s toho Nutrilonu comfort? lebo stolica trosku zapachala aj pri obycajnom nutrilone lebo mi davame este aj biogaju kazdy den na odporucanie ked sme lezali v nemocnici..ale vtedy az tak velmi nezapachala.
myslite ze sa ta stolica casom zmeni ked si telo zvykne na ten nutrilon comfort ci bude stale kakat na zeleno a tak husto a bude ta solica taka zapachajuca??? prosim poradte a napise svoje skuenosti vopred dakujem.

evina0
27. aug 2010

kucierka este som chcela povedat ze ten comfort je trosku hustejsi nez obycajny nutrilon..neviem preco sa ti zda riedsi.ale zato je ovela horkejsi no nas maly ho prijal ..tak uvidime.len verim ze mu pomoze lebo uz by bolo nacase aby s tym bruskom bolo lepsie..

jankas87
8. okt 2010

Chcem sa opytat mamiciek co uz dlhsie beru comfort ci im pomohol aj na tie bolesti bruska? My ho papame zatial tyzden a co sa tyka zapchy tak ta uz nie je ale bolesti bruska stale su a hlavne po papani.

adky
8. okt 2010

@jankas87 My sme brali pol roka-bolesti bruska presli,ale je dobre ak jej brusko masirujes tak,ze cvicis z nozickami a tlacis na brusko-drobec si poprdka a ulavi sa mu 😎

adky
8. okt 2010

@jankas87 tiez mam Vanesku 😎

jankas87
8. okt 2010

to som uz skusala a nepomomaha ona si poprdka az tak hodinku po krmeni. ty uz mas velku vanesku 🙂

evatk
8. okt 2010

nám po 10 dnech pomohl v kombinaci s laktobacílkama a baby calm
laktobacílky dáváme stále i ten nutroš comfort, bo je i hypoalergenní a ten z polska nás vyjde pořád levněj, než tady sunar HA

bubuku
30. okt 2010

Ahojte, tiež sa pridavam do rady Nutrilonakov Comfortakov, papali sme ho od 2.mesiaca a pomohol skvele, aj na prdiky aj na stolicu.....pijeme ho doteraz, akurat ho maly zacal zo dna na den odmietat.... potrebovala by som radu, na ake mliecko prejst, resp. co by mohlo po Comforte mojmu malemu chutit..... skusila som toho uz dost.... zatial vsetko odmieta po prvom potiahnuti z flase :(

gabriela_michaela
30. okt 2010

@zuzka83 Ahojki, ja este moju malu Misku kojim, ale uz som bola donutena davat aj Nutrilon. Vsimla som si, ze pises aj o prikrmoch. Mozem sa ta spytat, ze aky mate rezim dna? pre porovnanie, ci robim dobre 🙂 Super, ze ti prespi celu noc 🙂 My sa v noci raz budime a kojime...
Miska sa naranajkujem materskeho mliecka, tie desiata je materske, obed je zeleninka (od pondelka pridam aj masko), olovrant je materske a uz na veceru mam malo svojho mliecka, tak jej davam Nutrilon a v noci zase materske....
Tie hovienka su po zavedeni prikrmov tuhsie, ale to je asi normalne. Zatial to nepripisujem tomu Nutrilonu, lebo som jej ho na veceru zacala davat len pred 3 dnami...

poleva
6. nov 2010

prosim vas neviete mi poradiť ? môj malý papal mlieko france lait a mal koliky,bolesti bruška a plač po každom jedle.ale stolicu mal v poriadku,lekarka nam predpisala nutrilon comfort,jeden den bolo v pohode,boli sme radi a dnes opäť plač,schúľuje sa do klbka a pritláča nôžky,stolicu ma len po rektalnej rurke,kedže je vikend ,s doktorkou budem až v utorok,nechapem,tvrdila mi že mliečko mu pomôže,a teraz už ani stolicu nemá.myslíte si že sa to upraví za zopár dní,alebo mu to mličko nesadlo ?? dakujem

elik81
7. nov 2010

Ahojte, ja som maleho aj kojila a prikrmovala umelym mliekom. Maval hrozne koliky, najskor papal Nutrilon HA, potom sme presli na Comfort. Moc nam nepomohol, koliky presli az v 4 mesiaci. Ale bezne kakal raz za 3 dni. V troch mesiacoch sme pridali probiotika BioGaiu. No a v 6 mesiacoch sme presli na Nutrilon HA2. Predsa len ma lepsiu chut, rychlejsie sa rozpusti a uz nam Comfort nebolo treba.

tercina
11. nov 2010

Ahojky, nám ten Comfort taky nepomohl. Syn sice koliky neměl, ale zato nekakal. Když jsem do 3,5 měsíce kojila, tak to ještě jakžtakž šlo (sice promlky 11 dní, ale kakal sám). Na Nutrilon 1 jsme přešli v těch 3,5 měsích a od té doby byl jak betonárka. Tak jsem přešla na Comfort. Drahý je neskutečně, ale žádná změna. Tak jsme přešli zpátky na Nutrilon Extra. Pak mu kakání začlo jít samo. Nevím, čím to bylo, ale jsem za to ráda.

mishad
11. nov 2010

Moje malá Niky má neskutečné problémy s prdíkama, zkusily jsme proto Comfort a bohužel u nás žádný výsledek. Je pravda, že neměla problémy se stolicí, ale ty koliky jsou fakt šílené...Takže jsme nyní přešly na Hipp 1 plus, který obsahuje probiotika a čekám na nějaký výsledek 🙂

kvetinqa
27. jan 2011

Ahojte kocky, moj syn pije treti den nutrilon comfort a ma neskutocne zapachajuce prdiky. je to z toho nutrilonu? Predtym sme boli na nutrilone Ha a tie prdiky neboli az take smradlave ako teraz...

kbeata
27. jan 2011

AHOJ,ja kojim a trochu dokrmujem franc.mlieckom,tak raz za den.Nekaka aj styri dni,ale prdi o ostosest,ale poriadne smradlave...to je z toho um.mlieka,predtym,ked UM nemal,tak vonal.inac koliky zatial neboli 😉

kvetinqa
28. jan 2011

@kbeata ok dik🙂

kristinagabi
4. feb 2011

Dievcata,prosim poradte mi. Mam 7 tyzdnove babo a este trosku kojim a na dokrmenie davame Nutrilon Comfort kvoli brusku. Zda sa mi,ze je to dobre,len mne sa zda,ze je stale hladna. Chcela by som kombinovat s inym Nutrilonom,ale neviem akym mozem. Ci to je jedno?

julienka
4. feb 2011

@kristinagabi Nutrilony by sa nemali kombinovat. Obsahuju rozne bielkoviny, ktore by skor mohli v kombinacii uskodit malym crievkam.... je vseobecne doporucovane davat len jeden druh mliecka...