Nutrilon Comfort. Máte s ním skúsenosti?

divozienka25
14. máj 2009

ahojte mamicky,
neviem ci je tu uz takato tema otvorena. Ak ano len mi prosim dajte link.
Mate prosim niektora skusenost s Nutrilon Comfort? Boli sme na klasickom Nutrilone 1, ale malej nerobil dobre, zapekal ju a dost z neho grckala. Mudr nam odporucil vyskusat tento, je dost horkej chuti ale mala ho zatial vypije. Pomohol Vam s kolikami a zacpou? Ozaj este som sa chcela spytat, treba jej davat mnozstevne menej pri comforte ako pri nutrilone 1? lebo je dost hustejsi oproti klasickemu a zda sa mi ze je to na malu privela - chuda ma dost ked ho ma tahat z flase, zatial co pri klasickom nevedela kedy ma dost a pila ho ako bezodna 😀 Dakujem za akukolvek reakciu.

beruska2x
14. máj 2009

my ho pouzivali od 6 tydnu asi 2 mesice, bylo to uplne v poho, davala jsem normal mnozstvi co je uvedene, pak jsme presli na N Extra a ted na N2 a vse v pohode, myslim ze to moc pomohlo a hlavne to maleho konecne zasytilo...

evaviki
14. máj 2009

Maly mal dost koliky, tak sme vyskusali Nutrilon comfort (kojim, dokrmujem iba raz denne - vecer). No a u nas katastrofa, nevedel sa sam vykakat, tak som to po troch tyzdnoch vzdala a vratila sa naspat k HA. Potom som este skusila dat normalny nutrilon a tiez nic moc ☹

dankadina
14. máj 2009

nam vôbec nepomohol vyskušali sme snad všetky mlieka az nakoniec nam sadlo france lait už sme na 3ke

jaja0110
14. máj 2009

My sme Nutrilon Comfort pili do ukonceneho 6. mesiaca, kedze pred tym sme mali bebu a klasicky nutrilon a nemohli sme sa zbavit zaludocnych problemov...hlavne striedajuce sa hnacky a zapchy...Confort nam pomohol vratit vsetko do normalu...po 6. mesiacoch sme zase presli na klasicky Nutrilon 😉

ncora
14. máj 2009

ahoj divozienka25..tak nam nutrilon comfort velmi pomohol. Maly mal strasne koliky a nekakal aj dva tyzdne . Odkedy sme na Nutrilone comfort tak sme bez problemov. Jeho ucinky uvidis tak po 2tyzdnoch. Pouzivaj predpisane mnozstvo a bude fajn. a len tak na okraj Nutrilon comfort sa da predpisat tvojou detskou lekarkou tak nieco usetris...Drzte sa..

ericek
14. máj 2009

ahoj divozienka...my máme tiež comfort...vyskúšali sme všetky druhy nutrilonu, lebo sa nevedel vykakat a nakoniec nám dokina povedala, aby sme dali comfort...poslala nás k gastroent. do Nitry a tá nám to predpísala, tým pádom to dostávam na recept čo je asi o 4eurá lacnejšie...začalo to učinkovať síce asi tak po 2-3týždnoch, ale malý už kaká bez problémov každý 3.deň....zo začiatku tam mal štuplík a nevedel to vytlačiť ☹ a teraz mu to už ide dobre 😀 ...a množstvo je všade to isté...len to musís dlhšie a poriadne rozmiešať...je horky, ale nášmu malému to nevadilo a to tie ostatné nutrilony boli sladšie...a ešte pijeme cez deň čajík harmančekový alebo prevarenú vodu...aby sa to trošku zriedilo 🙂 ...daj dudlík s vačšou dierkou aj my sme to tak spravili, lebo na noc zahusťujeme nutriton a to už by neprešlo vôbec...

ncora
14. máj 2009

Ahoj divozienka...este som zabudla ze skus si kupit v lekarni CEBION je to vit C pre deti a hlavne pre dojcata a ma dva efekty...doda vitamin C a riedi stolicu ..v kombinacii s Nutrilonom comfort urcite zaberie...

tamka84
14. máj 2009

divozienka, aj my sme začali používať Nutrilon comfort. Kojím malú ale na noc jej dávam nutrilon. Klasický nás zapekal a malá nekakala aj 4 dni a bolelo ju bruško. Teraz kakám každý deň, ale fakt to zaberá az tak po týžni dvoch ako píšu baby. Nám pomohol, takže ja odporúčam všetkým čo majú takéto problémy určite vyskúšajte. 😉

tamka84
14. máj 2009

divozienka, aj my sme začali používať Nutrilon comfort. Kojím malú ale na noc jej dávam nutrilon. Klasický nás zapekal a malá nekakala aj 4 dni a bolelo ju bruško. Teraz kaká každý deň, ale fakt to zaberá az tak po týžni dvoch ako píšu baby. Nám pomohol, takže ja odporúčam všetkým čo majú takéto problémy určite vyskúšajte. 😉

divozienka25
autor
16. máj 2009

kocky dakujem za rady, zatial sme na Nutrilone comfort 4 den - ale je to cista katastrofa. Mala nekaka, len sa zvija,tlaci a fnuka...sama sa nevykaka , len ked jej pomozem teplomerom. Stolica je totalne zelena a husta. Je nekludna stale kope nozickami a sviha rucickami, toto mi doteraz nerobila ked sme boli na nutrilone1. 😔 Davam jej aj probiotika biogaia, sab simplex na prdiky a zacali sme davat aj cebion na radu ncory - ved vit C nie je nikdy dost. a ked si predstavim ze to zacne ucinkovat az o dva tyzdne 😝 a aj to nemam istotu. Aj u vas to bolo take iste? Rozmyslam ze prejdeme predsa len na ine mliecko bud na Nutrilon HA alebo Sunar - na sunar su celkom dobre odozvy - a mamy nas na nom odchovali 🙂 no uprimne povedane nemam chut striedat mliecka ako na beziacom pase aby to zas malej neuskodilo.

tamka84
16. máj 2009

ja by som na tvojom mieste nemenila mlieko ešte. Alebo sa skús poradiť s detským lekárom. ale ja si myslím že nutrilom HA ti nepomôže, ked nutrilon comfort je na zápchu určený. zatial jej pomôž, radila by som radšej rektárnou tyčinkou (namiesto teplomeru) a určite sa to zlepší. Držím palčeky ..... 😉

ericek
17. máj 2009

divozienka, este by som nemenila mliecko...nemalo by sa to casto striedat...nám dokina poradila este pred comfortom bebu, lebo som citala vela ohlasov na nu...kazala nám prejst postupne...ale z beby sme grckali, tak sme presli naspat na comfort....nemôzes casto menit mliecka, lebo mozes uskodis malickej, co sa tyka zaludka...a s tou zelenou stolicou si nerob starosti...pokial nie je silno zelená...pri comforte bude mat zelenu stolicu..dokina hovorila, ze to nejako oxiduje, takze to bude zelené, len to nesmie byt silno zelené, vtedy ze je hladný...aj my sme zo zaciatku pomahali teplomerom...najprv sme pocvicili nozickami, dala som ho na chvilu na brusko..nezaberalo ☹ ...nemohla som sa pozerat ako sa puci, snazi tlacit az bol bordovy a nic...tak som namocila digitalny teplomer do oleja, trosku postrkala a o chvilu to islo...zaciatok bol ako stupel, tvrdy ako kamen, zvysok ako plastelina a koniec uz bol riedky...teplomer som pouzila asi 4x, lebo sa hovori, ze si bábo na to zvykne a nebude sa vediet vykakat inak..teraz to uz ide samo a je to redsie...a my sme mali sab simplex a nám vôbec nepomáhal...kupila som espumisan a pomáha...vydrz este...drzíme palceky aj my.... 🙂

andykov
17. máj 2009

my máme taky comfort, malá ho pije nepije, ale ona prostě jí málo všechno, i moje mlíko ☹ měly jsme bolesti po normal nutr. tak dáváme tenhle. k tomu ještě sab simplex a probiotika a stejně máme bolení občas ☹ a kadění je hrůza, v průměru tak obden, hodně tlačí a je to dost řidký až do zelena. dr. to viděla a říkala, že prý to je divný, tak uvidíme, co řekne výtěr, co dělala.

matilko
16. jún 2009

Ahojte, má tu niekto skúsenosť s dávaním comfortu a zároveň aj MM? Ja jej dávam moje mliečko z lahve a ob dávku dávam sunar, ale dosť malú bolí bruško, v lekárni mi poradili ten nutrilon comfort, tak som jeden na skúšku vzala. Dúfam, že pomôže a že jej bude chutiť. Sunar je dosť sladký.

sarusenka777
16. jún 2009

matilko - já tu zkušenost mám 🙂 mám jen o 11 dnů mladší holčičku,ještě před 14 dny jsem to měla úplně stejně,MM nastřídačku s Nutrilonem,teď už kojím jen ráno a jinak je celý den na Nutrilonu,mlíčko už se netvoří 😢 každopádně je malá spokojená,prdí o sto šest 😉 bříško nebolí,kaká skoro každý den,někdy i několikrát 😉 jednou jsem jí zkusila dát sunar a po tom se tam zeblindila,že už nikdy 😠 po nutrilonu neblindila ani jednou,já si ho nemůžu vynachválit 🙂

megi93
16. jún 2009

Ja môžem tiež iba odporúčať. Mali sme už asi všetky mlieka a Comfort je jediné, ktoré malá vypije a nevracia a nebolí ju bruško. Teraz máme síce bebilon comfort, ale je to to isté a navyše lacnejšie 😉

matilko
16. jún 2009

sarusenka a ty dávaš comfort, alebo obyč nutrilon?

simounah
16. jún 2009

Mně nechtěl Nutrilon comfort pít .....a ani se nedivím smrděl hrozně a prý je to hořké. Neměla jsem odvahu ho ochutnat, když tak smrdí. Ale když se nemohl vykadit dala jsem odvar z BIO ovesných vloček. Místo části kojenecké vody jsem přidala ten odvaz z vloček (třeba 2-3 lžíce)...v tom rozmíchala mléko a kadil nádherně. 🙂

sarusenka777
16. jún 2009

mat - dávám oba,comfort má jednou denně,jinak obyč,ale byly dny,kdy mi obyč došel a byla jen na comfortu a fakt v poho 🙂 a malá mi spí cca od 21:00 do 5 do rána a fakt od té doby co je na nutrilonu,když byla jen kojená a mlíko jí nestačilo,budila se i po 1,5 hod. 😝

matilko
16. jún 2009

u nás nie je problém so zácpou, ale s prdmi ☹ malú hrozne nadúva a po sunare jej zhustla stolica, ktorá tie plyny úplne zabednila, to bol potom des...

sarusenka777
16. jún 2009

mat- to mě mrzí,ty naše malinký poupátka a takový trápeníčka ☹ Eliška mi teda prdí dost,ale bříško nebolí,nekroutí se,fakt v pohodě 🙂 a stolici má pěkně kašovitou 😉 je fakt,že na každé miminko to působí jinak,já být tebou,tak to zkusím 🙂 budeme vám držet palečky 😉

lienka43
16. jún 2009

Ahojte tak my mame tiez Nutrilon Comfort a je to ok ale prosim vas mate skusenosti s Nutrilon Comfort 2? Mame 9 mesiacov a nasadili sme ho a dostali sme prisernu zacpu.... Sme znova na 1...

sarusenka777
16. jún 2009

lienka43 - bohužel nwmám,na to jsme ještě malušenký 🙂 a nemůže to mít jen z toho než si prostě zvykne?

matilko
16. jún 2009

sarusenka, ďakujem moc, zajtra skúsim dať prvú dávku a uvidím, či to vôbec bude papať, ešte tam mám totiž zvyšok sunaru... no a uvidíme, napíšem, ako sme dopadli 🙂

sarusenka777
16. jún 2009

mat, není zač 😉 tak ať malé pěkně chutná,zítra mrknu 🙂

matilko
17. jún 2009

sarusenka, comfort Kajkulke teda vôbec nechutí ☹ zo začiatku vypila 50ml, lebo bola hladná, no potom to už plivala a bol koniec ☹ takže mi tu leží otvorená piksla 400g, za 200kč aj s poštovným rada predám a pošlem, záujemci píšte do IP.
akurát vzniká zase problém s výberom mliečka, ktoré by ju nedráždilo...

sarusenka777
17. jún 2009

mat,tak to je mi líto 😢 a není na ní moc těžkej? co zkusit ten obyč? já nevím,co bych ti poradila,ono stejně každé mimčo reaguje na každé mlíčko jinak 😔 a doktorka vám nic neporadila,jestli třeba není podle složení nějaké jemnější,které by snesla?

matilko
17. jún 2009

sarus, doktorka má zrovna dovču ☹ a mne už dochádza sunar, ešte mi hodne mamičiek doporučovalo hipp, tak asi skúsime ten, navyše je sladký ako sunar, tak by malej mohol chutiť. Ty nechceš ten môj nutrilon? Ja už ho mám na nič...

sarusenka777
17. jún 2009

Tak zkuste ten hipp,třeba fakt chce jen něco slaďoučkého 😉 budeme držet palečky,někdy je fakt složitý,těm našim sluníčkům porozumět 😒 Děkuju za nabídku,ale já tu mam otevřený obyč i comfort a mam ta velká balení 800g a mam tu ještě jeden obyč do zásoby,takže bysme to teď nezbaštily 😢 Víš co mě ještě napadlo? Eliška si někdy potřebuje během jídla třeba i třikrát krknout,třeba jí to jen tlačilo v bříšku a když si odkrkne bude baštit dál 😕