Nutrilon Comfort. Máte s ním skúsenosti?

divozienka25
14. máj 2009

ahojte mamicky,
neviem ci je tu uz takato tema otvorena. Ak ano len mi prosim dajte link.
Mate prosim niektora skusenost s Nutrilon Comfort? Boli sme na klasickom Nutrilone 1, ale malej nerobil dobre, zapekal ju a dost z neho grckala. Mudr nam odporucil vyskusat tento, je dost horkej chuti ale mala ho zatial vypije. Pomohol Vam s kolikami a zacpou? Ozaj este som sa chcela spytat, treba jej davat mnozstevne menej pri comforte ako pri nutrilone 1? lebo je dost hustejsi oproti klasickemu a zda sa mi ze je to na malu privela - chuda ma dost ked ho ma tahat z flase, zatial co pri klasickom nevedela kedy ma dost a pila ho ako bezodna 😀 Dakujem za akukolvek reakciu.

kristinagabi
4. feb 2011

@julienka Niekde som citala,ze jedna davala na noc iny Nutrilon ja som len preto myslela....
Dakujem

julienka
4. feb 2011

@kristinagabi ano, ale to je nutrilon 2 good night, ktory je svojim zlozenim rovnaky ako nutrilon 2, len obsahuje navyse ovsene vlocky - alebo nieco take ;) pre väcsie zasytenie. Ale tie rôzne ine nutrilony /HA, AR, Comfort,../ - tam su stiepene bielkoviny a to by sa kombinovat nemalo.

kristinagabi
4. feb 2011

@julienka Tak skoda,lebo nam jedna krabica ledva nieco vydrzi... 😖 . Dakujem velmi pekne za radu a pomoc 😵

julienka
4. feb 2011

@kristinagabi nie je zac 😉
Inac, ten comfort je na predpis (ja som si ho kupila v plnej sume v lekarni a az potom som sa dozvedela,ze je na predpis)....

kristinagabi
4. feb 2011

Nam to vypisala lekarka na gastro,takze aj mi mame na predpis. Aj tvojej dcerke to davas? Moja,ked sa naje,potom po polhodinke, hodine si este pyta. Potom niekedy zaspi a ked nie,tak takto sa to opakuje,kym nezaspi...

bambulkabambulkova
6. feb 2011

kolko sa dava s nutrilonu comfordu denne???mali ma 2mesiace ked ho bpli brusko mu davaam

nerreidda
6. feb 2011

ahoj...se taky přidám,jestli můžu 🙂 My jsme na Nutrilonu od začátku.Nejdřív na HA,ale to jsme měli zácpu a šli jsme tak jednou za 3-4 dny kakat s velkým úsilím a pláčem.Pak nám Mudr. řekla o Comfortu ... dáváme, kakáme sice jednou za 2-4 dny, ale je to měkčí a bez velkého úsilí...Malý měl 2 měsíce,dávám mu 120 ml až 7x denně...podle rozpisu na krabici....je to podle váhy mimča od 4,5 až do 5,5 kg by měl dostat 840 ml za 24 hod.... tak to vychází 7x120 ml.Ale malý si vezme většinou tak 5-6x 120 🙂

bambulkabambulkova
7. feb 2011

@nerreidda ja mu davam denne 30 aj 90 a potom klasicku nutrilon neviem mne to kamoska poradila do poradne idem o tyzden tak sa spytam doktorkyy

buburka
7. jún 2011

Ahojte maminy. Chcem sa opytat..ten comfort nam moze dat na predpis len gastroenterolog, alebo aj nasa pediatricka? Sme na nutrilone 1, ale maly sa mi zacal po jedle skrucat, co predtym nerobil, tak uvazujem ci neskusime ten comfort. Dakujem 🙂

ssimmikk
25. aug 2011

Ahoj maminky, začaly jsme s Nutradefensí, pak Bebu Sensitive, ale opět se vyskytl problém, že má hovínka jako kamínky a hrozné bolesti bříška, dnes nám mudr.doporučila Nutrilon Comfort, tak sjem zvědavá, za chvíli jí budu dávat první dávku, snad nás neucpe úplně, jak tu některé maminky psaly ☹ no uvidíme....zajímalo by mě stejně jako Buburku zda ho může předepsat i dětská mudr. a kolik se n abelní ušetří? Vůbec jsme o takové možnosti nevěděla...děkuji, pokud se to teda netýká jen Slovenska...

elledriver
7. okt 2011

maminy chcela by som sa spytat, ci sa niektora nestretla pri nutrilone comfort s takymi drobnymi zrnieckami v stolici, vyzeraju ako lanove semiacka. moja dcera ma normalne blatkove hovienko a niekedy v nom ma aj taketo cosi...

pimpa
7. feb 2012

poradte prosim ako ho mam tym nutrilon comfortom nakrmit. Nepreteka mi to vobec cez cumlik, je moc husty, ma avent cumlik s dvoma dierkami. som zufala uz.dakujem

vierkasteffi
7. feb 2012

@pimpa a nepomohol by dudlik s variabilným prietokom neviem ako sa to presne vola ...

cecil36
7. feb 2012

@pimpa nam ide v pohode cez flasku lovi s cumlikom imitujucim bradavku. Ale je pravda, ze ho rozrabam najskor v horucej vode a potom riedim studensou prevarenou.

pimpa
7. feb 2012

@vierkasteffi
@cecil36
baby, ja som zufala, mam avent flasky aj cumliky a nejde to, babo mi place a nie a nie ho nakrmit..no poslala som muza pre ten cumlik s variabilnym prietokom. Uz som jeden aj rozstrihla, ale mu to rychlo tieklo, takze to nevedel zjest, predsa len ma len 2 mesiaciky...nielenze chuti horko ale este aj toto. No snad ten novy cumlik to poriesi. Dala som mu teraz klasicky nutrilon, stale ho zapeka, zufalceka maleho 😒

veronique_1
7. feb 2012

nam comfort velmi pomohol proti kolikam, da sa ja predpisat na recept, skus este espumisan

cecil36
7. feb 2012

@pimpa z aventu to ani nam nechcelo tiect a maly sa strasne nervil ked mu nic netieklo, ta lovi flaska pomohla 😉
@veronique_1 prosim ta neskusali ste sab simplex do comfortu? Neviem ci mu davat sab alebo espumisan, hmm...

janey_1
7. feb 2012

@kristinagabi Ahoja, malý má 4 měsíce a měsíc jsme na Nutrilonu, od začátku mu kombinuju HA a AR ptž nám ublinkával a to dost. Žádné problémy nemáme a doktor na tuto kombinaci nic neříkal, prý když nám to tak vyhovuje🙂 Kakáme pěkně, spíme pekně, bříško nebolí....

veronique_1
7. feb 2012

@cecil36 vraj je to to iste, ta ista latka a sub sa da aj predpisat, to sme zistili, ale neskor a uz sme mali espumisan a 1 flasticka nam stacila

lucinta21
19. feb 2012

@buburka ahoj comfort ti može napisat aj detska doktorka ale je tam podmienka aby si bud ty alebo otec dietata boli na nieco alergický.. ak ste a donesies potvrdenie od alergologa može ti to detska lekarka napisat..
je to tak uvedene v kategorizacii ministerstva, trosku komplikovane :(

ilonne
20. feb 2012

@pimpa Ahoj, měli jsme s comfortem ten samý problém. Nakonec jsme museli dát savičku s 3 dírkami. Taky používáme avent.

pimpa
20. feb 2012

@ilonne
dakujem
stihli sme kupit ten avent cumlik s priesekom, co ma variabilny prietok a ide to pekne

zelvy
3. jún 2012

Ahoj, mám právě čerstou zkušenost kamarádky s Nutrilonem Comfort, má syna Honzíka-2měsíce, hrozně trpěl na bolesti bříška a na zácpu, nasadila Nutrilon Comfort a za týden se začal klidnit a přestal se kroutit. Postupně se upravila zácpa a kaká obden nebo každý den a žádná tuhá stolička. Je nadšená, dost si užili a Honzík je na Nutrilonu Comfort naprosto v pohodě.

ancsica
11. feb 2014

Nas Malicky ma bolesti bruska od zaciatku.Vyskusali sme Hipp, Nutrilon 1 z coho nevedel poriadne kakat a mal vela plynov. teraz pije Maly NU Comfort.Nam pan MUDR.povedal ze Sab S.,Espumisan a tieto veci vastne su zbytocne treba riesit traviace problemy tak ze zmenit mliecko!!!!

kofoluska
13. feb 2014

@ancsica Suhlas. 🙂 Ono netreba to malicke telicko hned od narodenia zvykat, ze ked si s niecim nevie poradit alebo ma s niecim problem, nacpeme do neho nejaku farmaciu. Tiez sme presli na Nutrilon Comfort a malemu sa kakanie upravilo. Az na tu hnusnu chut som s nim bola spokojna.

ancsica
23. feb 2014

@kofoluska Chcem sa opytat ze NU COMFORT kedy u Vas zacak ucinkovat?MUDR.nam vravel 2-3 tyzdne no Maly este stale ma koliky 😒 no dufam ze to prejde ale aspon pekne vie kakat sam a vetry tiez postupne odchadzaju......

kofoluska
23. feb 2014

@ancsica Do tyzdna. Lenze nas maly nemal koliky. Jeho "len" zapekal obycajny nutrilon. Este existuje Anti-Colic Nutrilon, ale to mi zase moja doktorka hovorila, ze Comfort je lepsi. Dalsia moznost je - neviem, ake pouzivas flase, no MaM vyraba antikolikove flasky. Maju zospodu ventilky, takze aj ked dieta vysavanim mlieka vytvara vo flasi podtlak, ventilkami sa dostava do flase vzduch a prud mlieka je stale rovnaky. Na normalnych flasiach sa nam bezne stavalo, ze maly pil tak silno, az si zmrstil cumel, musel prestat pit (lebo mu netieklo) a ked sa cumel uvolnil, islo mu chvilu zase strasne rychlo.

mirkitak
25. feb 2014

Tak ak mozem,podelim sa tiez.nas mali je tiez od 2.tyzdna na nutrilone comfort.tiez trpel naduvanim aj zapchou.....ked mal zapchu,robyla som mu slabsie mlieko-napr.na krabicke pise 150 ml vody a 5 odmerky,tak mu davam 170 ml vody a 5 odmerky.a pred kazdym papanim mu najprv dam vypit rascovy caj,uplne slabucky-kolko vypije,tolko vypije,ale aspon si pekne prdka..... 🙂 a co sa tyka dojcenskych flias,mali sme od Avent,nebola som spokojna....raz som mu vyskusala dat co som mala po ruke od odsavacky na mlieko Farlin,a mam pokoj. 😅 koliky presli hned ako som to vsetko zrobyla,asi ked mal dva mesiace 🙂 teraz mame tri aj jeden tyzden,a stale bez problemu.samozrejme,sem-tam ma svoje dni.a co sa tyka roznych kvapiek od naduvania,to bola jedna katastrofa 😠 jak keby som mu dala vypit jed.takze len nutrilon-slabsie rozrobeny, a rascovy caj...snad pomoze 😉

ancsica
4. mar 2014

DAKUJEM VAM az cenne rady vyskusam to snad pomoze 🙂 😉

marfuska245
23. apr 2014

Nam comfort velmi pomohol .Po klasickom nutrilone maval maly priserne koliky kazde 3 hodiny(po kazdom papani) hned ako sme presli na comfort koliky sa velmi zmiernili
,,,,