Nutrilon comfort na predpis. Aké sú podmienky?

bobulka34
8. jan 2008

dopocula som sa, ze nutrilon je mozny na predpis, ake su podmienky? zaujima ma to, pretoze moja lekarka ma nikdy o nicom neinformuje.

ena
8. jan 2008

o comfort neviem, ale napriklad Nutrilon HA moze tusim Dr. predpisat, ak je rodic babatka alergik

katika1
8. jan 2008

to zaujíma aj mňa 🙂

prunti
8. jan 2008

Ahojte, Nutrilon sa da kupit v lekarni bez predpisu aj comfort je mozny. Pozri si stranku nutrilon, kde najdes ich vyrobky+opis načo su dobré.

vesi
8. jan 2008

nemusí byť alergik priamo rodič, ale aj teta, či ujo ( rodičovi súrodenci či rodičia) .a musí to byť hypoalergénne mlieko...predpisovať sa môže až do 1. roka. 🙂

vesi
8. jan 2008

prunti, tu ide skôr o to, že na predpis zaplatíš o cca 50% menej 🙂

pietra
8. jan 2008

vesi, da sa predpisovat aj dlhsie ak treba, ale po roku treba suhlas revizneho lekara

pietra
8. jan 2008

na stranke ministerstva zdravotnictve v zozname dietetickych potravin je uvedeny aj Nutrilon Comfort, moze ho predpisovat pediater alebo odborny lekar, ale podmienky tam nie su

mirka4
8. jan 2008

no mne dr. povedala ze sa to da iba do pol roka a ak je rodic alergik a je to iba o nejaku stovku dve lacnejsie

pietra
8. jan 2008

mirka, my mame Nutrilon HA na predpis, do roka bez problemov, po roku len na odporucanie revizneho lekara a poistovna preplaca takmer polovicu, co sice je nieco cez sto korun, ale pri tej spotrebe sa to pekne nabali, takze ja som vdacna aj za ten polovicny prispevok

vesi
8. jan 2008

mirka, to povedala dr. aj mojej sesterke a nám druhá dr. predpisovala to isté mlieko až do 1. roka, takže by som sa nedala odbiť. a mimochodom 200,- sk ušetrených na jednej krabici ti je málo, za to môžeš kúpiť kaše alebo výživy, či vlhké utierky apod. 😉

mirka4
8. jan 2008

no mne je to uz v podstate jedno, lebo pouzivame uz to francuzske mlieko, je to ovela lacnejsie a aj malej chuti 😉

jujka
8. jan 2008

aj my sme dostali n-comfort na predpis ale len 3ks mesačne.môj malinký to neznášal zapekalo ho to.

bzuco
9. jan 2008

mirka, prosím ťa, koľko stojí balenie toho francúzskeho mloieka? a aká je to gramáž?

my dokrmujeme tiež, lebo malý je veľký papkáč, začali sme nutrilonom, ale potom sme skúsili sunar a vyhovuje mu aj ten, tak zatiaľ mu budeme verní. predsa len, je tam dosť veľký rozdiel v sume 😒

pointka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dara2583
28. okt 2009

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je možné získať nutrilon na predpis? My používame nutrilon 1 bežný nie HA. A je možné získať aj tento druh na predpis? Včera sme mali mesiac a žiaľ zhruba od druhého týždňa dokrmujeme nutrilonom, lebo mám málo mlieka a mám ho stále menej, takže aj nutrilon sa míňa viac. Ďakujem za rady.

lula5
28. okt 2009

Dara, sice neporadim, podla mna klasicky na predpis nie je, ale pri mesacnom babatku by som radsej davala HA (alebo comfort), nie bezny.

Opytaj sa svojej lekarky, sesternici predpisovali do roka dietata na zaklade papiera, ze je otec dietata alergik. Ina kamoska mala do 6m predpisovany bez toho, aby nieco dokladovala.

miluska.h
28. okt 2009

my sme poisteni v Dovere a doteraz sme mali nutrilon HA na predpis. od 1.10. uz poistovna nepreplaca, takze smola ☹ neviem ako je to v inych poistovniach, skus sa poinformovat priamo tam....

dara2583
29. okt 2009

A baby myslíte, že keby som mala nárok na nutrilon na predpis môžem prejsť bez obáv na ten HA? Môj manžel je alergik, ale nechodí k alergičke, lebo sa mu veľmi nechce, ale kýcha celé obdobie akýchkoľvek kvetov. Má kúpené voľno predajné lieky proti alergii a tie užíva. A ten bežný nutrilon mi poradil lekár, lebo že ten by mal malej stačiť keďže ja nie som alergik. 😒

lula5
29. okt 2009

Dara, moja lekarka odporuca HA pre istotu. Mala mala problem s kakanim, tak sme presli na Comfort (navyse tiez je z rady HA).
Vklude prejdi na HA a muza posli na testy. Na zaklade toho papiera dostanes UM na predpis.

dzio2
30. okt 2009

baby kolko tu vinde ten nutrilon comfort a HA nut ja som alergicka a astmaticka a ja kupujem v polsku nutrilon ale ten klasicky a vinde ma okolo220sk ci sa mi oplati prejst mala ma 3mes

lenka1smejka
30. okt 2009

dara2583-chapem tvojho muza,lebo aj ja som alergicka a tiez sa nikde neliecim,tiez sa mi tam nechce a tie hnusne testy co robia,kedze mam strach z ihiel.Ja som davala obycajny Nutrilon a malucka je zdravucka aspon zatial sme este nemali ani soplik ani teplotku

lenka_66
30. okt 2009

no lekarka moze vzdy predpisat jeden z tychto druhov.myslim ak je dr.ok tak kazdemu babu jeden sadne

1. Nutrilon 1 - klasický od narodenia
2. Nutrilon 1 HA - znizuje riziko vzniku alergii
3. Nutrilon 1 Allergy care - pre deti s alergiou na kravske mklieko
4. Nutrilon 1 Comfort - proti zapcham a kolikam
5. Nutrilon 1 Good Night pre dlhotrvauje zasytenie
6. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care - pre deti s alergiou
7. Nutrilon 1 Low Lactose - pre deti cistlive na laktozu
8. Nutrilon 1 A.R. - pri grckani po beznej kojeneckej strave
9. Nutrilon 1 Soya - pre deti s nemliecnou dietou
10 Nutrilon 1 Nenatal - specialne pre nedonosene deti /existuje aj Nutrilon 0 Nenatal/
11 Nutrilon BMF - Na obohatenie materského mlieka
12 Nutrilon - pridavok do amterskeho mlieka pre deti ktore odgrckavaju
13 Nutrilon 1 Extra - pre dlhsie trvajuce zasytenie

dara2583
30. okt 2009

Tak ja som sa rozhodla, že asi zostaneme na tom bežnom nutrilone, ešte sa asi poradím s lekárom pri najbližšej poradni a uvidíme, lebo som sa dozvedela po porade s mojou známou, ktorá mala nutrilon HA na predpis, že finančne sa mi to neoplatí. Lebo bežný nutrilon má 800g a stojí do 500,- Sk (ako kde) a nutrilon HA je len 400g a vraj je tam príplatok okolo 250,- Sk, takže to mám zajedno a keď malej zatiaľ vyhovuje bežný, myslím, že by to bolo zbytočné. Ale ďakujem Vám všetkým za rady a vaše skúsenosti.

rainee
20. nov 2009

ahojte neviete mi poradit kolko z ceny n-ha na predpis preplaca vseobecna zdrav.poistovna? zatial sme doplacali 20 euro za 3 balenia co sa mi teda zda dost ale cez apollo poistovnu.

avion
2. mar 2010

predpisuju ho dr aj pre starsie deti ak su alergicke na ml. bielkovinu?

pia22
2. mar 2010

Avion ake mlieko myslis?

rainee
3. mar 2010

na recept sa da vybavit iba nutrilon HA a comfort a beba HA. pri HA musi byt aspon 1 z rodicov alergik, pri comforte si myslim ze je to len na ochote lekara. my sme mali problemy s kolikami a lekarka nam ho bez problemov predpisala v takom mnozstve ako potrebujeme, takze nie je to obmedzene ze par baleni do mesiaca /teda aspon cez nasu poistovnu nie/...
tieto mlieka sa predpisuju do 1 roka veku dietata.

pia22
3. mar 2010

Avion Nutrilon Comfort nie je pre deti s alerg. na mliec. bielkovinu, pretoze ju obsahuje, no v znizenom mnozstve. Nutrilon obsahuje velku radu mliek pri konkr. problemoch, cela spec. rada je na predpis, porad sa s detskym gastroenterologom😉. Bohuzial si myslim, ze vsetky mlieka su na predpis len do 1 roka. Ak ma tvoje dietatko uz viac neskusala si aj ine tipy mliek?

avion
3. mar 2010

no moj syn ma 2.5 roka a objavila sa mu alergia na ml. bielkovinu. tak preto sa pytam ze ci je mlieko na predpis iba do urciteho veku alebo moze aj pre starsie deti. Lebo on je velky milovnik mlieka, pocitm s tym ze jedna skatula mlieka nam vydrzi par dni 😒
Zatial som neskusala, to som iba vcera dostala vysledky od dr. ☹

lolitkamtc
17. jún 2010

Ahojte, mam dilemu!Doktorka mi odporucala Nutrilon HA, nik u nas nie je alergik. Citala som, ze HA je na znizenie vyskytu alergie na kravske mlieko, na nic ine, myslela, som, ze to znizuje alergiu aj na sennu nadchu a ine. al.To HA je strasne drahe, mozem prejst na obycajny nutrilon, ked som ho pouzivala aj pred HA?
Dakujem babenky....