Nutrilon Extra

12112006
28. sep 2012

Ahojte maminky, potrebujem poradiť....máme 5 a pol mesačnú babuľku a prešli sme z Nutrilonu Extra už na Nutrilon 2, a čo sme nechceli udiala sa zmena k horšiemu.....Budí sa nám v noci stále častejšie a má hrozne nekľudný spánok....myslíte si, že to môže byť mliečkom, že ju toľko nezasytí ako predchádzajúce???
Vážne rozmýšľam, že sa vrátime k Extra, pretože nás začalo bolieť aj buško.....príkrmy som dávala aj predtým a všetko bolo ok.....Nutrilon 2 dávam len 5 dní a je to čím ďalej tým horšie..... 😠

elisskah
28. sep 2012

a preco ste presli uz teraz na 2ku? Ked je az od polroka. Myslim, ze radsej dat neskor ako skor. Takze, ked bude mat 6,5 a nie 5,5 mesiacov. Vrat sa k tomu prvemu a ked budes vidiet rozdiel, ze sa to vsetko napravilo, tak aspon budes vediet, ze to je urcite z toho mliecka. A skus ho dat az o mesiac. Alebo je tu este druha pricina problemu a to taka, ze to sposobuju zubky. Ked prejdes spät na prve mliecko a nepolepsi sa to, tak to asi budu bliziace sa zubky. toť moj nazor. 🙂

tortilianik
28. sep 2012

Ano jeto pravda mliecko je najlepsie menit ako je napisane na skatuli my sme pili materske mliecko do 8.m a potom sme dali nutrilon celkom nam vyhovoval nerobil problemy len moc nechutil po mm sladkom.tak som dala bebu nakolko myslim,ze beba a nutrilon su najlepsie mliecka na trhu a su naozaj najblizsie k mm narozdiel od sunaru ktory je plny cukru a preto detickam tak chuti ale velmi zapeka viem asi od 5tich kamosiek.no a chcela som povedat ze mne malicka tiez v 5mesiacoch zacala protestovat so spankom v noci i ked dovtedy nadherne spala celu noc.nasadila som jej raz denne kasu nutrilon na noc do flasky a od vtedy spi bez problemov kazdu noc zobudi sa max raz a to lebo vypadne dudlik.a to uz mame 14mes.uz papame rozne kasicky aj nestle ci hami ale ked bola taka malinka davala som jej nutrilon a vyborne kase naozaj zasytia a su zdrave obsahuju nutrilon mliecko.skus a uvidis mozno je naozaj hladna.

oliverko5
28. sep 2012

ahoj..my sme mali nutrilon extra az do jedneho roku..maleho normalny nutrilon nezasytil po pol roku som tiez skusala nutrilon 2 ale maly sa mi budil stale a bol hladny..ostala by som nutrilone extra dietatu to nejako neublizi bude pokojne..

12112006
autor
28. sep 2012

Maminky ďakujem za názory.... 😉 Vrátime sa k Extra a pokiaľ jej bude stačiť dovtedy budeme dávať..... Zúbky nás jedovali už aj predtým ako sme prešli na Nutrilon 2 ale v noci spinkávala na jednotku.....do pol šiestej rána..... 🙂 Vyskúšame a uvidíme....snáď sa to vráti do normálu a ak nie tak neostáva nič iné ako vydržať.... 🙂

12112006
autor
28. sep 2012

@elisskah Prešli sme na dvojku preto lebo som to tak spravila aj pri prvej dcérke a všetko bolo ok....ublížiť som jej tým neublížila ale rozdiel v tom je.... 😒
Vrátim sa k Extra a nebudeme vymýšľať, pokiaľ jej bude stačiť tak jej ho nechám aj do roka.....

elisskah
28. sep 2012

@12112006 a vy uz mate zubky? 🙂 a chces jej davat stale len Nutrilon? nad zmenou mliecka neuvazujes pri tej 2-ke potom neskor?

12112006
autor
28. sep 2012

Ešte zatiaľ zúbky nemáme ale jedujú ju ďasienka.....zatiaľ ostanem pri Nutrilone, keď jej bude vyhovovať a bude ho chcieť....Staršej som dávala len Nutrilon a to do 2 rokov a všetko bolo fajn.... 😉 Nebudem už experimentovať....neoplatí sa to...skúsila som teraz a nemalo to význam..... ☹

erinka123
20. jan 2013

kočky potrebujem poradiť...malemu davam obyčajný nutrilon 1 a lekarka mi kazala davat aj na noc nutrilon extra, len maly sa vyhadzal na tvaričke,najprv som myslela že to je bud od pracieho prašku alebo od kozmetiky,ale nebolo stale sa to zhoršovalo a na 5 den ma napadlo či to nieje s nutrilonu extra,dnes som mu ho uz nedala tak uvidim či sa to zmení,zajtra idem k lekarke....myslíte že od nutrilonu extra sa mohol tak vyhadzať na tvaričke?nemate niektorá skusenosti s tým to? dakujem

12112006
autor
20. jan 2013

Ja s takýmto niečím skúsenosť nemám ale myslím si, že nutrilon Extra je silnejší a obsahuje všetkého viac....možné to je, že mu nesadol...... ☹ Treba zájsť určite k lekárke..... 😉 Ako dlho mu ho dávaš?Nezmenili ste čajík?Nedali ste nejaké nové jedlo alebo niečo nové ste neskúšali?Nebral antibiotiká?Možno je to z úplne niečoho iného..... ☹

bbbea
20. jan 2013

baby možem sa spýtať aký je rozdiel medzi normálnym nutrilonom 1 a nutrilonom extra?rozmyslala som, že by som vyskusala extra, aj doktorka mi vravela ze na noc mozem davat. Je sýtejší?dieta po nom lepsie spinka alebo v com je lepsí? okrem ceny samozrejme 😉 Dakujem 🙂

ktore
20. jan 2013

@erinka123 moze byt ze od extra

ktore
20. jan 2013

@bbbea my sme dali extra a nijaka zmena

erinka123
20. jan 2013

@12112006 nutrilon extra mal len 4 dni, nemal ani antibiotika, praci prasok mam od narodenia ten isty, a kozmetiku tiez ale ked sa vyhodila prva vyrazka tak som ho umyvala len s vodou a aj tak sa to zhorsovalo tak potom na 5 den som uz nutrilon extra nedala,zatial ziadna zmena

12112006
autor
20. jan 2013

@erinka123 Tak potom je to asi od mliečka...nadávaj ho a zájdi k lekárke...pravdepodobne vám dá fenistil kvapky proti alergii....krásne vám to po nich zmizne oveľa skôr.... 🙂 Držím palčeky nech je všetko čo najskôr v poriadku...zrejme má alergiu na nejakú zložku v Extra ale sa čudujem, že obyčajný Nutrilon nerobil nič.... 😉

12112006
autor
20. jan 2013

@bbbea U nás mal Nutrilon Extra úspech....malinká bola viac sýtejšia a spinkala viac.....dávali sme ho aj cez deň 😉 a samozrejme pokračujeme s ním aj teraz a to má už 9 mesiacov.....dokonca je oveľa sýtejší ako Nutrilon 2 a pokiaľ jej bude stačiť tak jej ho budem dávať aj do roka.... 🙂 Teraz papá pomalinky už všetko tak mliečko neriešim...ostávam verná Extra..... 🙂 Dokonca po Extra toľko negrcala ale každé dieťatko je iné..... 😉 Treba skúsiť a uvidíš 🙂

12112006
autor
20. jan 2013

@ktore U nás Extra pomohol 😉

ktore
20. jan 2013

@12112006 nas vrackanie prelo od hami,nutrilon extra nam nezabral skvor sme sa zacali od neho budit.

ktore
20. jan 2013

@12112006 ale naozaj je kazde dietatko ine.

erinka123
20. jan 2013

@12112006 ved to aj ja sa čudujem ale možno fakt tam je niečo čo mu vadi,snad to nebude nejaky ekzem alebo take dačo,lebo ma to strašne ešte v piatok tam mal len male pupačiky a v noci sa to fest zhoršilo .zatial n.extra nema iba jeden den uvidim ako bude to mat do rana,zajtra napišem čo nam lekarka povedala.