Nutrilon HA na predpis

janickacrazy
10. nov 2015

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať koľko krabíc Nutrilonu HA vám predpisuje pre dieťatko váš lekár za mesiac? Ďakujem.

zabina27
10. nov 2015

@janickacrazy nam predpisovala lekarka tolko, kolko som pytala, napriklad ak sme mali ist na poradnu az o mesiac, tak som si spocitala, kolko treba, aby som k nej nemusela ist len kvoli mlieku, ak sme k nej mali ist o chvilu, tak menej... lebo ked je to na recepte, tak to musis aj vybrat a aj tak som premyslala, aby to nebolo vela penazi naraz 😉 ked boli tie akcie, ze 5+1zadarmo, tak som pytala automaticky 5 krabic naraz

janickacrazy
autor
10. nov 2015

@zabina27 ja som myslela, že je tam nejaké obmedzenie, čo sa týka počtu krabíc mesačne, lebo niekde som čítala, že max. 5 krabíc mesačne sa dá, len to bola informácia ešte z roku 2009, tak som si to chcela overiť, či to ešte stále platí, takže vám aj viac napísala v pohode?

alexandra206
10. nov 2015

@janickacrazy ked mkas na predpis vide cosi cez 10e

alexandra206
10. nov 2015

a maximalne 4krabice 800g na mesiac do 8.mesiaca zivota

zabina27
10. nov 2015

@janickacrazy no my sme asi ovela viac ako tych 5 naraz nebrali, treba sa aj dr. opytat, ved ono logicky, ak nejdem 2 mesiace na poradnu, tak 2 mesiace nebude predpisovat, cize by sa malo dat "zasobit sa". neviem, mozno su fakt na to nejake limity, mozno zalezi od ochoty dr., s nasou sa dalo dohodnut...
@alexandra206 urcite sme nemali len do 8. mesiaca, mne sa zda, ze do 10. mesiaca. ale pred tym terminom nam napr. povedala, ze teraz vam napisem 5 krabic a pridi este tesne pred tym 10. mesiacom a napisem poslednych 5 - viem, ze do roka nam um na predpis doma vydrzalo, po roku uz sme nedavali

alexandra206
10. nov 2015

@zabina27 teda do 10teho som sda kekla nam viac ako 4ry nedALO

zabina27
10. nov 2015

@alexandra206 ja tomu vobec nerozumiem, podla coho mozu a nemozu a kolko predpisovat... u nas medzi babami kazda dr inak, nasa predpisovala bez problemov, aj ked maly nema alergiu, az mozno po mesiaci sa pytala, kto z rodiny ma... druhej ze predpise az ked sa preukaze u babatka alergia nejaka, tretej nechcela vobec... ved nemozu mat kazda ine podmienky od poistovni, ci mozu?

linda4444
12. dec 2015

Mne do stredy predpisoval lekar 4 krabice 400g nutrilonu ha...co bolo nepostavujuce...zistovala som to a od reviznej lekarky som sa dozvedela ze ak chcem viac musi moj lekar poziadat o to v poistovni

lussyxy
12. dec 2015

Mne zas povedali ze kazde dieta je ine a inak vela papa.takze predpisu kolko potrebujem.moj je velky papkac je kazde 3h 180ml 6mes prikrmy este dako nechce.pri prvom synovi tak isto mi predpisali kolko som potrebovala.a to bolo pred 7rokmi.len muselo byt ze jeden z rodicov musi byt alergik.syn starsi je tiez alergik ale to sa nebralo do uvahy pri tomto druhom synovi.sa mi vidi ze do roka sa to da takto predpisovat.

janickacrazy
autor
14. dec 2015

@lussyxy ja mám 2 starších synov alergikov, ale my s manželom alergickí nie sme, ale našťastie nám doktorka ten Nutrilon HA predpísala, lebo moj malý je tiež veľký papkáč a zje jednu 800g krabicu za týžden a to ho ešte aj kojím a má len 6 týždňov. Keby som to mala kupovať za plnú cenu, tak to by bolo dosť.