Nutrilon HA verzus obyčajné verzus Babylove Bio 1

kika1111
4. júl 2012

Ahojte, čo si myslíte o hypoalergénnom Nutrilone pre novorodencov? Môj malý má mesiac, ani ja, ani mm nemáme žiadnu alergiu, no od začiatku nám v pôrodnici a aj u pediatričky odporúčajú Nutrilon 1 HA - myslíte, že je HA mlieko nevyhnutné? Dnes som kúpila v DM mliečko Babylove 1 Bio - porovnávala som zloženie, obsah vitamínov a pod... no Babylove má viacej vitamínov aj živín a má aj lepšiu chuť.. myslíte, že bude problém ak mu ho budem dávať, keďže nie je HA? Okrem toho obyčajný HA nutrilon ho zapeká a o Babylove mliečku som čítala, že nezapeká...
Budem vďačná za každý názor..

amouramour
4. júl 2012

HA odporucaju uplne kazdemu, aj nam...ja som ho davala len prvych 6 tyzdnov...a potom normalne, nemame tiez alergie

vietnamka
4. júl 2012

nutrilon HA sa odporuca fakt kazdemu, a hlavne takym detickam, u ktorych je jeden (alebo obaja) z rodicov alergik. Podla mna je Nutrilon HA ale zbytocne drahy, a pokial malemu vyhovuje, nevidim vobec dovod, preco by si ho mala kupovat.
Nehovoriac o tom, ze potom musis tak ci tak prejst na normalny nutrilon, co moze byt problem (nam ho dcerka napriklad odmietala).

minusa
4. júl 2012

@kika1111 - ja som po dojceni presla na mliecko babylove a som velmi spokojna 😉 takze vyskusaj a uvidis, ci drobcovi sadne 😉

kika1111
autor
4. júl 2012

@vietnamka normálny HA malého zapeká - záhadne- odkedy sme prišli z nemocnice - 2 týždne mu vyhovoval, zrazu ho zapeká - kto vie čo mu v nemocnici miešali.. no a preto nám odporučili Nutrilon Comfort - a to neviem či je hypoalergénny výrobok..bojím sa, že z obyčajného sa mu prejaví nejaká alergia..hoci ani ja ani mm nemáme alergie

vietnamka
4. júl 2012

@kika1111 moju dorku kazdy nutrilon zapekal, vraj zo zeleza, ktore obsahuje. trvalo to asi 2 mesiace, mozno aj tri, kym sa to upravilo. Podla mna je HA zbytocny, pokial s manzelom nie ste alergici, a malemu sa zatial neobjavili ziadne priznaky alergie na cokolvek..

kika1111
autor
5. júl 2012

@vietnamka no ja som si práve dnes povedala, že vzdávam boj s nutrilonom.. najprv ho HA zapekal, tak sme prešli na Comfort - z tohto zase dosť grcká, tak nám doktorka dala zase nejaký nutrilon prášok na zahustenie - vypil 2 flaše mlieka s tým, že sme toho prášku dali o polovicu menej než je písané...a toto bola ťažká noc - zase ho zapieklo... doktorka mi povie, že ved mu mám dávať probiotiká a espumisan kvapky - kvapky vraj aj 5x denne a probiotiká tiež - no nie som trafená aby som ho od narodenia pumpovala liekmi. 😠
už som mu namiešala DM mliečko, uvidíme čo bude..

kohutovci
5. júl 2012

@kika1111 comfort mu nedavaj.. jediny rozdiel od obycajneho nutrilonu je, ze je sladsi.. nato sa dobre zvyka a ine ti potom nebude chciet pit.. je to len taky oblbovak podla mna.. ja davam malej od narodenia klasicky zeleny nutrilon a teraz od 6. mesiaca chceme prejst na sunar..

kohutovci
5. júl 2012

@kika1111 opravujem sa .. myslela som extra spokojnost, ze je oblbovak 😅

lianka2
5. júl 2012

@kika1111 ahoj, naša malá papá od začiatku (kojila som len tri týždne) babylove. nikdy sme nemali žiaden problé, pekne rastie, priberá, nezapeká ju, nikdy ju nebolelo bruško ani nič podobné. ja som porovnávala zloženie so sunarom, tiež má babylove vyššie hodnoty všetkého, a raz som porovnávala len tak zbežne sunar s bebou a je to tiež skoro to isté. pýtala som sa aj dr., aké mlieko by mi odporučila a ona povedala, že všetky tie mlieka prechádzajú prísnou kontrolou a je to všetko na jedno kopyto, tak ak mám možnosť vybrať si lacnejšie a malej bude vyhovovať, tak je všetko v poriadku. takže tak, určite vyskúšaj...

kika1111
autor
5. júl 2012

@kohutovci comfort má iný obsah tukov v porovnaní s HA - už som z tých mliek nanervy, stále študujem zloženie, obsahy vitamínov, minerálov, tukov... ale pred 2 hodinami som mu dala 120ml DM mliečka a vobec negrckal a práve tlačí do plienky 🙂 tak sa teším..

katren
6. júl 2012

@kika1111 nam tiez odporucali HA, ale ani jeden nemame alergiu a ani nasi rodicia, takze sme "neposluchli" a davali obycajne 😉 drbocom to bolo jedno, hlavne, ze mali plne bruska 😀

atreyu
6. júl 2012

nám tiež odporúčali HA, ale malý z neho nepriberal, s babylove nemám skúsenosti...

1ivanka1
6. júl 2012

@kika1111 no nám v nemocke začali dávať sunar Ha, dôvod : bola vyhádzaná najprv na tváričke, potom aj telíčko...lenže, neboli sme jediné dieťatko vyhádzané v tej nemocke..bolo ich tam ďaleko viacej..ktovie v čom prali.. 😢 😢 😢
po príchode domov nám dr. dala taký krémik, s ktorým natierame, vyrážky zmizli a tiež rozmýšlam nad tým, že sunar HA zmením a budem dávať radšej normálny sunar...
ja alergik nie som vôbec, ani moji rodičia..
môj priateľ hovorí, že trošku, sám ani nevie poriadne na čo, býval stále chorý tak behal po nemockách, mu povedali, že možno má aj nejakú alergiu...ale teda nevidím žiadne príznaky a ani lieky nemá...a vlastne ani dokázané to nebolo...

maslenka47
6. júl 2012

@kika1111
Vykasli sa na "HA" aj na "Bio", daj mu take mlieko, po ktorom je spokojny. A aj ostatne rady co moze a nemoze jest ber s rezervou, lebo sa nakoniec dopracujes k poznaniu ze vlastne "nemoze" jest nic (jedno je alergen, druhe moc tucne, tretie moc sladke, dalsie moc slane, ine moze sposobovat rakovinu, zapeka, prehana, naduva ....). Netreba sa bat vyskusat v malom mnozstve, dieta ti da najavo co mu vyhovuje a co nie.

lujza123
6. júl 2012

@kika1111 davaj mu take co mu vyhovuje, kazde babo je ine, ja som s malou vyskusala vsetky mlieka co sa daju u nas kupit a nakoniec sme skoncili na sunare

kika1111
autor
6. júl 2012

@atreyu náš z Nutrilonu HA priberá pekne... ale tá chuť - ochutnala som Nutrilon a normalne ma naplo.. DM mliečko dobre chutí a je výživnejšie.
@maslenka47 no ja by som v jeho veku zatiaľ zostala len pri mliečkach.. no a DM mu chutí viac ako nutrilon - a ani sa nečudujem, aj vonia, aj chutí lepšie, je sladšie..
@1ivanka1 no to my sme boli na operácii v BB a tam nám dávali plienky, vlhčené obrúsky aj nejaký krémik na zadoček.. spolubývajúca ho používala malej na zadoček a celá sa vyhádzala a zaparila, riťku mala bordovú - sestričky ju tam začali džubať, že čím ju to natiera..no nakoniec sme zistili, že ten ich "krémik" bol rok po záruke...takže je možné že tie vyrážky ste mali z nemocničnej "starostlivosti"

mischell86
9. júl 2014

maminy poraďte :( môj malý bude mať o týždeň 5. mesiacov. Od druhého týždňa pije Nutrilon 1, nakoľko som ho kojila málinko, lebo som nemala mliečko :( Po týždni mi dr. zmenila na sunar nutradefense, lebo nutrilon ho zapekal, no po 2 týždňoch sme sa mali zase vrátiť na Nutrilon, pričom z Nutradefense grckal prúdom. Odvtedy pije Nutrilon , stále ho zapeká, dr. to odmieta riešiť, vraj si musí zvyknúť do prvých príkrmov. Ok, pomáhali sme glyc. čípkami, harmančekom, tak mal stolicu každý 2. deň - vraj stačilo. Teraz sme mali začať prvými príkrmami od Nestlé kašičkami, čo nám poradila naša dr. :( no oľutovala som, lebo malý sa nevie 4 deň vykakať. Jedna kočka odtiaľto mi poradila od Hipp slivkovú šťavu, dnes som mu ju ráno dala, tak čakám ako na zázrak, či sa čosi objaví v plienočke, no stále nič a drobec už aj zaspal. Nemala by som zmeniť mliečko? Bojím sa už experimentovať, aby som mu neublížila, ale takto sa to tiež nedá. Od zajtra začíname s brokolicou, nakoľko mrkvu mu nemôžem dávať, lebo aj tá ho zapeká, tak neviem, či zmeniť aj mliečko :( poraďte prosím. Aká je vlastne to mliečko z dm-ky? Je pravda, že obsahuje lepok? Ja osobne ho nepoznám, len čo čítam o ňom tu a maminky si ho chvália...Ďakujem za rady

katuldik
29. dec 2014

synček pil mliečko Babylove, nemal problémy, len neskôr sa mu začal objavovať ekzém, zistili mu alegriu na bielkovinu kravského mlieka a tak sme po rôznych vyšetreniach museli prejsť na Nutrilon Allergy Care, ale ináč som s týmto mliečkom bola spokojná

blska3
18. feb 2015

Ahojte,poradte mi babenky prosim.Malicky ma 6tyzdnov,v porodnici ho prikrmovali Nutrilonom,lebo nemam dost mliecka ja☹ Kedze stale nemam dost☹ dokrmujem.Museli sme davat Nutrilon HA,lebo ze je lepsie prenho,ale ja si to nemyslim.Boli sme tyzden v nemocnici,lebo sme zacali mavat velke bolesti bruska.Jedine pozitivne co z toho bolo,ze s tych vsetkych testov-z ktorych mimochodom nic nezistili☹-aspon viem ze nieje alergicky na laktozu ani kravske mlieko🙂 Ale teraz sa zacal vyhadzovat a bolesti bruska mame stale☹ Chcela by som prejst na ine mliecko aj ked viem ze by sa to moc nemalo☹ Premyslala som nad tym Babylove,ale je viac druhov-ake by som mala zvolit a ako by som mala nanho prejst?predpokladam ze asi nie hned.

zuzi302
20. feb 2015

Ahoj ja som tiež mala zo začiatku najprv my v nemocnici dali BEBU pre malého kedže som nemala mliečko ťa ho zapekala koniec dala mi doktorka Sunar ten tiež zapekal tak som kúpila coliprev kvapky espumisan kvapky pomáhali sme mu rektralnou rúrkou niekedy sa niekedy nie nič nepomáhalo boli sme total s mm zúfalí nakoniec kamoska že kúp Babylove BIO počiatočné mlieko a odvtedy maly nema žiaden problém absolútne takze kvapky a ostatne veci som hodila do koša. A kľudne na neho môžeš prejist hned keď ho kúpiš ja som urobila to iste a problém žiadny

zuzi302
20. feb 2015

@blska písala som vyššie kuk... Toto je to mliečko a ešte kúpila som v lekárni ale majú to aj v Kauflande v DM som to nevidela hipp čajok od ukončeneho prvého týždňa babetka tak kúp aj ten je to feniklový a na deň si zarob do šálky caj nehájil vylučovať cca 4-5 minút aby nebol taký silný a co máš v týchto mlieckach tie odmerky tak do každého zarobenia pridaj 2 odmerky toho čajíku čiže keď malému zarábaš napr. 90ml tak daj dve odmerky čajíku a potom ďalej zvyšok vodou prevarenu alebo dojčenskou neviem akú dávaš a dáš normálne 3 odmerky mliečka. To Babylove BIO stojí tuším do 5€ v DM no a ja dúfam že ti to pomôže ako nám.

blska3
20. feb 2015

@zuzi302 jeej dakujem za info,mliecko idem hned kupit🙂 tak snad zaberie.Ten cajik uz kupeny mam.Dakujem za skvelu radu,ze ten cajik vlastne pouzit ako na zamiesanie do mliecka-to je skveky napad🙂 Modlim sa aby to zabralo,lebo mi trha srdiecko ked uz malicky uplne zufalo placka a ja mu nedokazem pomoct☹

zuzi302
21. feb 2015

@blska3 ja som tiež už bola zúfalá aj som si poplakala ti poviem pravdu ale nakoniec nám toto pomohlo tak ja dúfam že to pomôže aj Vám veď uvidíš 😉 samozrejme že nie hned ale uvidis tak za týžden 😍

lulubka14
21. feb 2015

Nás nurilon zapekal zo sunaru mal zelenú stolicu dlhodobo a teraz sme dm sme spokojní pravidelná žltá redsia stolica máme lenjeden problém a to je častejšie grckanie ale len ked nemá pobjedeni kľud ináč spokojnosť hlavne cenová

blska3
21. feb 2015

No ja dufam ze pomoze,hlavne kvoli malickemu-na cene nezalezi,premna je dolezite ze ho nebude boliet brusko a bude krasne kakat a spinkat🙂 Stastne babo-stastna mamina🙂

luciaone
11. mar 2015

@kika1111 a ten nutrilon comfort Vám pomohol? lebo mam podobny pripad?

blska3
15. mar 2015

Ahojte babenky tak som tu zas.No užili sme si-čo mám hovoriť.Tlak stúpal poriadne☹ale nie preto že by som sa hnevala na malého,naopak,lebo som už od zúfalstva nevedela ako mu pomôcť ☹AAAAle heuréka,našli sme mliečko to pravé orechové ako sa hovorí🙂Musím rpiznať že ani to BABY Love BIO nám nepomohlo-to nás začalo zapekať ☹a to boli teda slzičky ☹ Takže sme poslednú šancu dali mliečku Hami-pre citlivé bruška-špecialne pre detičky,ktoré trpia nafukovaním a zápchou a toto pomohlo.Stolica jak horčica 🙂 -ja tomu hovorím tichý zabiják 🙂lebo ani neviem kedy sa pokadí 🙂)a tá vôňa hmmm super 🙂Možno pôsobím že mi preskočilo,ale babky sami viete aké to je ked Vám dieťatko plače tak že už si trháte vlasy od zufalstva,že mu nedokážete pomôcť ☹A ja som v siedmom nebi že toto už máme zasebou 🙂Inak je ešte mliečko od Hami špecial pre detičky ktoré trpia kolikami plus ešte niečo tam je napísané,ale toto sme neskúšali. Ide totiž o to,že detičky ktoré moc bolí bruško,alebo ich nafukuje,nevedia dobre stráviť umelé mliečko-ich brušká na to niesu nastavené,vedia totiž stráviť len naše mamičkovské mliečko.A v týchto špecialnych mliečkach je molekula kravského mlieka upravená tak aby ho vedelo dieťatko lepšie stráviť-to je celý problém .Preto lekári vlastne odporúčajú mliečka HA-kde sú tieto mlieka takto upravené.Trvalo mi to dlho kým som to pochopila,ale ked mi to pediater polopate vysvetlil-tak ja debil som to konečne pochopila 🙂A čo je také malé plus k tomu mliečku že je najlacnejšie zo všetkých HA mliečok. 350g stojí 5,99e, v porovnaní s inými je to super cena 🙂Takže tolko k našej skúsenosti s mliečkami 🙂

kristina81
29. apr 2015

Ahojte.Ja mam otazku k mlieku dm bio.Je to tiez HA mlieko?V dm som to uz pozerala ale nenasla som to na tom napisane.Hladam neaku lacnejsiu nahradu za beba ha.Este raz nam to moze dr.predpisat a potom uz len odbornik ale trojka beba ma len 400 gramov a stoji rovnako.Malycky ma alergiu na kravske mlieko takze musi mat ha mlieko.Dakujem za akukolvek odpoved.😉

lorela
29. apr 2015

@kristina81 Pokiaľ nie je na UM uvedené, že je hypoalergénne, tak nie je.

stefan222
28. okt 2015

ahote, dnes sme presli s nasom 9.dnovou sonickou z Nutlion 1 na babylove bio 1. mala trosku viac grcka, no je zivsia a viac sa mrvi, mame sa bat? cez den sme dali 2x po 60ml babylove a teraz sme uz dali 90ml babylove, ked si mala viac pytala. mame davat viac?

Cumlik zatial nemame tak nevieme ci nemame dat cumel. Mala sa ukludni ak manzelka da prstek na podneb