Nutrilony. Aký je rozdiel vo farbách?

nana6138
18. dec 2008

Prosim vas vie mi niektora mamicka vysvetlit rozdiel medzi zelenym, modrym a oranzovym nutrilonom 1, mozem davat malemu nutrilon HA aj ked nikto v rodine nie je alergik? mam ho dat vysetrit imunologovi aby som vedela ci je alergik?

libka1
18. dec 2008

Ja som davala Nutrilon HA lebo ho malej zacali davat v porodnici. Je podstatne drahsi ako obycajny, my tiez nemame v rodine alergikov, tak som potom presla na obycko Nutrilon. Pisala som vtedy do Nutricie a odhovarali ma, ze nech davam stale HA, ale pre nich su to ksefty, a ani rady od pediatra by som uplne nebrala na 100% kedze nevies od koho dostava provizie. Podla mna davat HA ked nie je predispozicia na alergiu je zbytocne. Neviem kolko ma tvoje dieta, ale davat ho vysetrovat imunologovi nema podla mna zmysel. 😉

libka1
18. dec 2008

Este som zabudla, tu temu ti presunu, lebo si ju zalozila do spolocnych terminov kde velmi nema co hladat 😅

pietra
18. dec 2008

nana, davat mu ho samozrejme mozes, urcite mu to neublizi, ale preco chces davat ha, ked nie je predpoklad, zeby maly bol alergik? 😕 myslim, ze alergologicke testy sa aj tak robia az neskor

nana6138
autor
18. dec 2008

no mne to odporucila lekarka tak som z toho taka domotana uz ...

libka1
18. dec 2008

Dovod odporucenia? Vyska provizie? 😝

katmi
18. dec 2008

nana HA je zbytocne davat,ak nikto v rodine nieje alergik.. okrem toho je dost drahy, a ak nie je nikto v rodine alergik,tak ti ho lekarka ani nepredpise.. kupovat HA nutrilon je financne narocne.. jedna mala krabica HA nutrilonu stoji od 330-380,-sk.. zalezi v ktorej lekarni kupujes..
ak chces blizsie info a pre vysvetlenie, kuk tuto stranku..tu je vsetko pekne podrobne vysvetlene..
http://www.nutrilon.sk/sk/uvod/

junovka
18. dec 2008

u nas sice manzel je alergik, ale ja som od zaciatku davala Nely klasicky Nutrak, nakolko mi neprejavovala a ani neprejavuje doteraz ziadne alergie/klop-klop/, doteraz sme este na Nutraku 3.Dokonca ani pedina nam ho neodporucala a aj Timkina alergicka sa vyjadrila, ze je to zbytocne, ze je to len biznis. 😉

xstelinka
19. dec 2008

Nutrilon HA sa ma davat iba vtedy ak sa u dietatka prejavila alergia na kravske mlieko. Ak davas obycajny a nemate ziadnu reakciu, mozes davat ten. My mame v rodine alergikov. Davala som najskor HA, ale to robia len male balenie 400g, velke sa nevyraba 😒 tak sme skusili normalne a zatial ziadna reakcia takze pohoda a mozeme kupovat to vacsie balenie.

vieruna
19. dec 2008

My ho deckam kupujeme, lebo sa narodili malinky a dr. nam ho dava na recept. Ale v porodnici zacali s tym klasickym zelenym a nic sa nedialo. Myslim, ze este kym papaju len mlieko, tak potiahneme tento HA a ked zacnu s prikrmami, tak prejdeme mozno aj na Sunar.

junovka
19. dec 2008