Nutriton - dávkovanie a hustota

vuvu163
25. jan 2023

Prosím vás, ako dávkuje té Nutriton? Lekárka povedala, že mám dať menej ako v návode, lebo to budem mat husté.
1. V návode píše na 100ml mlieka max 1 zarovnabu odmerku a ma to mega riedke oproti Bebe AR ktorú sme mali.
2. Na internete je na viacerých stránkach ze na 60-90 ml mlieka 2-3 odmerky a nie je to návod na tu kašu co sa robí pred dojčením, ten je tam uvedený. No bojím sa dávať takú dávku vyššiu, aby ju nezapekalo.

vevulik18
25. jan 2023

@vuvu163 1 odmerka na 30 ml vody, tak ako je aj v návode

mediana
25. jan 2023

Asi si zle pochopila návod, určite je to 1 zarovnana odmerka na 30ml

pinkgirl
25. jan 2023

@vevulik18 @mediana dievčatá, autorka sa pýta na Nutriton - to je zahusťovadlo mlieka, nie na Nutrilon - klasické mlieko kde je to dávkovanie ako píšete.
@vuvu163 a necháš mlieko po zamiešaní Nutritonu odstáť tých 7minút ako odporúčajú? Ak je aj potom dosť riedke, tak skús pridať ešte 1/3 odmerky Nutritonu na 100ml mlieka.

Ja som na radu detskej Dr. používala pri grckaní kombináciu mlieka Nutrilon klasické 3odmerky a Nutrilon AR 2odmerky. Takto pripravené mlieko malo dostatočnú hustotu že ho syn nevygrckal, dobre sa mu ťahalo z fľaše a nezapekalo ho.

vevulik18
25. jan 2023

@pinkgirl aha, tak potom sa ospravedlňujem 🙈

vuvu163
autor
25. jan 2023

@vevulik18 v návode je 1 na 100 ml vody

vuvu163
autor
25. jan 2023

@pinkgirl ďakujem, áno nechám odstáť. Bojím sa zvýšiť ten nutriton, dnes ho ma prvý deň, uvidím ci nebude mať zapekat, ak nie, tak zvýšim. Naša ma žiaľ intoleranciu mlieka preto sme na allergy a ma reflux, čiže kombinácia refluxovych to nemôžeme, to obsahuje kazein aj laktozu

katarina2962
25. sep 2023

@vuvu163 prosím vás, nepamätate si ako to dopadlo ? Aká dávka toho prídavku vám nakoniec vyhovovala ? Lebo my sme ho teraz dostali od doktorky na reflux, postupujem podľa návodu, dokonca troška menej dávam a dcérka má dosť tvrdú stolicu, pučí sa a až plače ked kaká...

vuvu163
autor
25. sep 2023

@katarina2962 so stolicou nemala ťažkosti. Dávala som 1 a trištvrte odmerky na cca 200ml mlieka, teraz dávam do 200-250 ml už len 1 odmerku. Neviem koľko dávate? Ako fakt my sme taky problém nemali. Ale neboli ste teraz na očkovanie? Rotaviry? Môže to mať z toho. Naša malá asi aj 2 mesiace problémy z toho. Ze možno si myslíte že to je zo zahustovadlo a môže to byť kľudne niečo iné