Odkedy používate vodu z vodovodu na prípravu mliečka?

babatko88
2. mar 2011

Ahojte maminy, tak by ma zaujímalo odkedy používate vodu z vodovodu na prípravu mliečka a kaší pre svojich anjelikov. Lebo Lucka lezie riadne do peňazí, máme už 9 mesiacov a už len jedno balenie, tak rozmýšľam, že začnem variť vodu, ako ste na tom vy? A ak už varíte z vody, tak ju prevárate, či len ohrievate? Díky za odpovede 😉

mrkvakatka
2. mar 2011

Od narodenia som malej dávala normálnu vodu z vodovodu, prevarím si vodu v kanvici, väčšie množstvo a potom keď potrebujem len ohrejem tú prevarenú vodu tým že na pár sekúnd zapnem kanvicu 🙂 a teraz našej druhej 11 mesačnej dávam aj neprevarenú vodu z vodovodu a žiadny problém.

traktor
2. mar 2011

nekupovala som vodu...pouzivala som vodu z vodovodu, len som ohriala...aj cistu ju pije...caj nema rad...nevidim dôvod kupovat balenu vodu...

kalifa28
2. mar 2011

my sme tiež nikdy nekupovali lucku, hned vodu z vodovodu, samozrejme prevarenu... potom už len ohriat, bud v kanvici, alebo v mikro....

vodnarky
2. mar 2011

nikdy sme vodu nekupovali...vzdy som jej prevarila vodu z vodovodu... 🙂

nadhera
2. mar 2011

Zbytocne vyhodene peniaze, pokial mas kvalitnu vodu - obaja od narodenia mali prevarenu vodu , naliala som do termosky a nebol problem mliecko pre hladosov urobit hocikedy. 😉

ikke
2. mar 2011

do pol roka sme davali prevarenu z vodovodu, alebo ak sme boli na cestach, tak balenu vhodnu pre kojencov, tu potom uz len stacilo ohriat (treba ale pozriet na obale konkretnej vody, ci nema vela CO2, ci ju tiez netreba prevarit, aj ked potom sa mi uz uplne straca zmysel pouzivania balenej vody 😅 )
od pol roka pije normalne neprevarenu vodu z vodovodu, len ohriatu v mikrovlnke. pokial vies, ze mate dobru vodu, su to naozaj zbytocne vyhodene peniaze

kralicica
2. mar 2011

dajte si pozor na vodu z vodovodu, lebo my mame 11. mes a chcela som uz zacat pouzivat normalnu vodu (doteraz len lucku alebo prevarenu), dali sme si urobit rozbor vody na hygiene a zistili nam, ze mame vodu plnu dusicnanov, ktore nie su ani varom odstranitelne, a ze by sme ju nemali pit ani my dospeli, lebo je to skodilive. takze pozor baby, a ak mate niekoho na hygiene dajte si urobit mikrobiologicky aj biochemicky rozbor, prip. si to priplatte ale stoji to za to. 🙂

ani_sama_neviem
2. mar 2011

kralicica vies co najelspie ked zatvorime tie deti do vaukoveho prostredia lebo aj vo vzuchu je vela skodlivin tak zakazeme dietatu dychat.... boze neznasam, tieto prehnane "starosti" co sa boja svojmu dietatu dovolit aj zit.....Keby sme sa vsetci riadili takymito blbinami ako ty tak zachvilu by deti zili v karantene.... a imunita je kde? v h...!!

tatiana1985
2. mar 2011

vodu z vodovodu pouzivam odkedy som presla z mm na umele mlieko... od 7.mesiaca... nikdy som nekupovala balene vody 😖 😖

alca85
2. mar 2011

ja som ešte donedávna kupovala Lucku, pokiaľ sme nekúpili filtračnú kanvicu. Ale to len preto, lebo naša voda sa mi zdá čudná a stane sa, že nám ide z točky bordel, teda ako keby hrdza čo sa uvoľňuje z trubiek. U svokrovcov detto, tam im zas tečie skoro biela voda (čo je taká stlačená či čo) a chuťovo to tiež nie je bohviečo. Ja by som ju tiež nevypila. Ale keď som u rodičov, tak tam používam len vodu z vodovodu ale už si nepamätám presne od koľkých mesiacov. Tam tečie voda, ktorá je chuťovo výborná, teda vlastne bez chuti ako minerálka.
Čiže ak máš pocit, že máte nezávadnú vodu, tak by som kľudne používala z vodovodu. 😉

hori
2. mar 2011

nam z vodovodu tiez niekedy tecie biela a niekedy hrdzava... a ked vezmem do uvahy, to 50-rocne, nikdy nemenene potrubie, cez ktore to tecie... no neviem, neviem... zatial kupujem Lucku...

atrami
2. mar 2011

do 6. mesiacov Lucku, potom prevarenú vodu z vodovodu. Pokiaľ máte vlastnú studňu určite treba dať skontrolovať, človek nikdy nevie. Používam aj filtračnú kanvicu,

cora73
2. mar 2011

My sme do roka pouzivali Lucku a potom som kupila Britu-a odkedy s nou polievam aj kvety,tak mi kvitnu aj take,co inak nekvitnu.. 😀 😀 😀 (obrazne)...
ale fakt doporucujem Britu aj pre dospelych na bezne pitie,varim z normalnej,i ked nemame dobru vodu,a to byvame pri Blave v rod.dome..
Napr moja svokra ma taku vodu,ze nedava ani avivaz do pracky,a aj na kvetoch je to vidiet,ma nenormalne kvety,najprv som si myslela,ze je carodejnica 😀,ale ked mi nejake dala domov,a mi tam pomaly podochli,tak az pri Brite som pochopila,ze to je vodou.. 😉
Tak kuknite doma,ake mate kvety,a budete vediet,aku mate vodu..

evuliatko74
2. mar 2011

Od narodenia pouzivame len prevarenu vodu z vodovodu. Pouzivali sme aj Lucku (asi 6 flias) na vyskusanie, ale ziaden rozdiel som na nasom drobcovi nepozorovala a tak sme ostali pri vode z vodovodu. Len ju treba prevarit.
Lucka su vyhodene peniaze...

lucia.kl
2. mar 2011

ja preváram vodu s vodovodu a na pitie kupujem drobčeka - je lacnejší ako lucka

janica81
2. mar 2011

my používame len vodu z vodovodu,samozrejme prevarenú.... ja som názoru ze nic netreba prehánať...

adka12
2. mar 2011

my sme začali používať po roku, samozrejme prevarenú 😉

mitinka
2. mar 2011

Ja používam vodu z vodovodu od 6mesiaca prevarenú a od 9mesiaca už neprevarenú.... Myslím,že tam nič nieje,keď už je odstáta.Doteraz som nič nespozorovala.Netreba to zasa preháňať a dieťa ,,izolovať" od vody aj neprevarenej.... Možno stačí aj od roku,ale začala by som tým určite.

ela2710
2. mar 2011

@babatko88 maly je na UM,za 6 dni ma 5 mesiacov a kupujeme iba Lucku, lenze naozaj to ide dost do penazi, mame pitnu nezavadnu - byvame v bytovke a susedka robi svojim dcerkam z vodovodu a nic im nie je, teda ani ja uz nebudem kupovat, su to uplne zbytocne vyhodene peniaze.

Zober si, ze nase mamy, stare mamy, ani len netusili ze raz bude existovat dojcenska voda, a davali prevarenu z vodovou a deti boli zdrave a mali lepsiu imunitu ako decka dnes, a myslim, ze dojcenske vody su len komercna zalezitost, snazia sa vyzmykat od mamiciek peniaze za kazdu hlupost. Ja s kupovanim prestavam, malemu som dnes dala prve mliecko a chutilo 🙂

inffinity
2. mar 2011

Voda z vodovodu je kvalitní, myslím že i kolikrát více než balená.. Dáváme od narození z vodovodu 😉 nic se nemá přehánět 😉

bluff
2. mar 2011

Lucka voda je v plastovych flasiach, ktore predpokladam obsahuju rovnake nebezpecne chemikalie ako ostatne plastove flase, t.j. chemikalie spajane s moznym vznikom rakoviny. Takze nemusim asi pisat, ktora voda je tym padom lepsia.

usiko
4. mar 2011

no tak vidim ze som mohla usetrit na tolkych Drobcekoch co uz sme nakupovali...takze idem na vodu z vodovodu...zatial prevarenu.....

majaja75
4. mar 2011

dávam od narodenia prevarenu vodu z vodovodu a nič jej nie je......mám v konvici a keď treba tak len ohrejem v mikrovlnke.....netreba to preháňať...potom sa dieťa napije niekde kde nemaju detsku vodu a vtedy môže mať problémy....naše mamy nemali vodu detsku a krmili nás.....dokonca dávali kravské čerstvé mlieko a žiadne UM a máme menej alergii ako dnešné deti, ktoré maju všetko sterilné....Vo vzduchu je viac svinstva ako v tej vode...a o hračkách a oblečení vyrobených v Číne ani nehovorím.....všetko sa odtiaľ pomaly dováža, maximálne sa našije nová vysačka .....

sabiatko
4. mar 2011

podla mna to nie je celkom jednoznacne. voda zvodovodu obsahuje viac dusicnanov, nez by male babatko malo dostat a voda v plaste zas obsahuje daky humus, co sa uvolnuje z plastu. my pouzivame tomu naturu (dojcenska), tu som prevarala len prvy mesiac a od jedneho roka budem pouzivat prevarenu vodu z vodovodu. ale asi dam aj tak naskor spravit rozbor... mozno... nech viem, co pijem.

magua
4. mar 2011

ja si tiez myslim, ze balena dojcenska voda je obycajny biznis... bohvie ci tam nenacapuju obycajnu vodu a obohatia ju o nejake prvky... no ale doktorka odporucila pouzivat balenu vodu, tak ako prvorodicka som posluchla, mala ma 10 mes. a prevarila som posledne balenie drobceka, no bol to taky humus, plavali tam vselijake usadeniny... tak som to vyliala a prevarila obycajnu z vodovodu... ta je krasna cira aj po prevareni a mala si ani nevsimla rozdiel.
🙂

lucustek
4. mar 2011

my sme pouzivali Lucku do 5mesiacov ale robila som z nej len cajik lebo maly bol kojeny a potom ked sme zacali s prikrmami alebo aj so sunarom na dobru noc tak som robila z obycajne vody z vodovodu ale prevarala som ju.. to nam trvalo asi tak myslim do 1roka ..potom uz zacal maly pit aj cistu vodicku z vodovodu takze uz to neriesime... ale podla mna to zalezi aj na tom kde a ako byvate...napr ked som bola u rodicov tak sme vodu aj prevarili ked som nemala Lucku ale u nas doma- byvame v rodinnom dome a vodu mame zo studne a nie mestsku tak to som malemu nechcela davat taku vodu kym bol este malicky .... takze nieje voda ako voda 😀

kaselka
6. mar 2011

našla som niečo k tejto téme tak kto chce nech si naštuduje: http://www.sazp.sk/slovak/periodika/enviromagaz... a ešte toto: http://www.copijeme.sk/co-je-zdrava-voda 🙂

matisekc
7. mar 2011

ja pouzivam vodu z vodovodu na mlieko od narodenia a nikdy sme namali problem, tiez som toho nazoru ze Lucka je obycajny biznis, my sme ju pouzivali len v chorvatsku, predsa tam je ta voda ina, ale na slovensku je voda v pohode

terina25
7. mar 2011

ja používam vodu z vodovodu od narodenia,lepšie povedané od kedy som prestala kojiť to je od 2 mesiacov.vždy ju preváram 😉 aj na čajík používam vodu z vodovodu a aj tú preváram.niekto totiž na prípravu čaju neprevára vodu a to sa mi zdá čudné.dať teplú vodu z vodovodu na čaj a to dať piť dieťaťu.veď aj ja ,keď si robím čaj alebo kávu tak preváram 😉

cubana
7. mar 2011

a aky mate nazor na podavanie vody z kyselky? my chodime pravidelne na kyselku ktoru celorocne pijeme. Manzel chce tuto vodu dat neskor aj malemu, ale ja som proti, predsa len neviem ake ma hodnoty a tak by som asi radsej pouzila vodu z vodovodu prevarenu tu na varenie a na pitie mozno by som zo zaciatku kupovala dojcensku vodu a potom presla na prevarenu vodu