Odmieta umelé mlieko. Môžem dávať kravské mlieko?

julianka777
29. jún 2011

ahojte,dcerku som kojila cca 10dni a potom UM-Sunar...nikdy mi moc mlieka nevypila,ale teraz posledny mesiac mi vypije max. 50-70ml a viac nechce...potom o pol hodinu.hodinu je znovu hladna...mlieko pijeme stale to iste,nechapem...mam jej zacat davat kravske mlieko?to by som moc nechcela,pretoze som jej chcela davat mlieko aspon do 2-3 rokov,pretoze v kravskom nie je tolko vitaminov ako v UM...ale ked sa nebude dat inak...dakujem za kazdu radu 🙂

boise
29. jún 2011

@julianka777 ahoj, skus jogurty, mliekove polievky, omacky s mliekom-koprova, tekvicova atd, puding... u nas mlieko tiez nema uspech v inej podobe 😉 Dcerka je uz dost velka, vitaminy si naberie z normalnej stravy, nemusi uz UM 😉

julianka777
autor
29. jún 2011

@boise ahoj,jogurty papame,aj sem-tam nejaka omacka je...ma to stve,bo nikdy moc mliecka nepila a teraz uz duplom 😒

boise
29. jún 2011

@julianka777 netrap sa, niektore deti su proste take...popripade skus inu znacku UM...Ja som od jedneho roka zacala robit kazdy vecer krupicu z 2dcl mlieka 😅

julianka777
autor
29. jún 2011

@boise a ma este napadlo,ze je aj ochuteny Sunar bananovy,zeby som este ten skusila...a dakujem za rady 🙂 ja som v tomto uplny novacik 😅

boise
29. jún 2011

@julianka777 vyskusaj kludne, ved uvidis. Mala ma mlsny jazycek, najdete nieco co jej bude chutit neboj 😉

lenka311
29. jún 2011

@julianka777 Ja som malú kojila 13mesiacov a umelé mlieko mi nevypila ani bohovi už od naroednia, doktorka povedala nech to neriešim, je hlavné aby jedla jogurty, syry, tvaroh - proste mliečne výrobky, že mlieko ako také nie je moc dôležité a že má veľmi veľa detí, ktoré keď boli odstavené od pŕs, nechcú umelé mlieko ani za nič, lebo vraj tam cíta tú umelinu. Kravské mlieko mi dovolila od roka, ale prevarené, ale mne ho nechce aj tak...
A z umelých mliek som skúšala všetko možné - Hami, Nestlé junior drink, Sunar, Nutrilon...
Napokon som to vzdala a papáme pekne krásne jogurty a cestoviny s tvarohom a tie syry - Bambino a tak, ale syry sú vraj dosť alergénne, takže opatrne.. 😉 😉 😉 😉 😉
Ozo a krupičnú kašu, tú miluje a z kravského mlieka...

k_a_j_k_a
29. jún 2011

Ahoj, mne ani jedna dcerka nechcela UM. Do roka som ich kojila a potom sme presli na kravske 3,5%, najlepsie cerstve. Ak nie je ine, aj trvanlive. Rano maju 2,5dcl tepleho mlieka a vecer zase kasu (krupicnu alebo ovsennu). K tomu maju syry, jogurty a ine mliecne vyrobky od vymyslu sveta.

misela24
30. jún 2011

Ahojte moj maly bude mať 15 mesiacov a nutrilon mi prestal chcieť asi v 10 mesiacoch,,tak som skusila sunar,ani ten nechcel,,spytala som sa doktorky či môžem začať davať kravske,,a ked mi zahlásila že až od 3 roku dieťaťa lebo to su nove vyskumy atd....tak som skoro odpadla a inak malej som tiež začala davať nejak v 15 mesiacoch kravske a doktorku som ani neinformovala,,no tak som sa pri synovi rozhodla že skusim ešte nestle tie krabičkove volá sa to mliečko s kašou,,tak to mu chutilo asi do minuleho tyždna 😒 no a prešli sme na kravské.ja ani tak ranajky neriešim lebo to mu dam chlebik alebo niečo ine ale večer si on žiada flašu on je strašny jedak a ked som mu aj urobila krupicovu kašu a isiel spinkať pytal si aj flašu ,,takže mame kravske mliečko a nasej pani doktorke to radsej ani nepoviem 🙂 myslím si že je to zbytočne nafuknute že deti nesmu kravske mlieko ......do určiteho veku

katy1979
30. jún 2011

vcera na poradni sme to preberali. nazor mojho lekara je ze po roku je zbytocne UM. kludne kravske. a ak je dost mliecnych vyrobkov tak absolutne neriesit mlieko ci pije ci nepije.
prave ze tie nove vyskumy ukazuju ze UM tak dlho netreba. je to len biznis.

misela24
30. jún 2011

@katy1979 aj ja si myslím že ide len o biznis volakedy UM neboli,,a tu sme všetci...

akika722
30. jún 2011

ano moj nechce um žiadne a obyčajne krabičkove vypije v pohode..tak mu davam to 😵

misela24
30. jún 2011

a moja známa ma 4 ročnu dcerku ktora nechce kravske mlieko tak jej doteraz kupuje sunar lebo to je zdrave.... 😉

katy1979
30. jún 2011

@misela24 tak ked si zoberies zlozenie UM od 1.roka a porovanie kravskeho mlieka tak rozdiel nenajdes len ze to je susene a mozno tam hodili par vitaminov.
paradox je ze mam 4.rocneho krpca a ten tiez vypije kazdy vecer UM. uz som ho aj chcela oklamat a dala som mu kravske a svinusa mala on hned krical ze to nechce. nemam mu to cim zamaskovat kedze kakao nepije. uz je tak zvyknuty na tu chut ze ine ani za svet. ja som UM inac v zivote neochutnala mne to smrdi uz z dialky.

kamilka22
30. jún 2011

Moj syn je stale kojeny. Chcela som ho odstavit a prejst na UM, ked mal rok. Vystriedala som viacero druhov, ale vsetky odmietal. Lekarka povedala, ze od roka moze kravske mlieko /to cerstve a prevarene - plnotucne/, ale nechce ani to. Takze sa stale kojime. Ale uz je to len symbolicke - vecer a rano. Plus pekne papa mliecne vyrobky - jogurty, syry atd.

@julianka777 mozno by stacilo jej dat trosku pauzu od mliecka, dat jej ho len rano a vecer /pripadne v noci, ak sa na neho budi/ a cez den jej dat uz len ovocie, obedik, olovrant. Aby jej to mliecko bolo vzacnejsie. Moja sestra ma dcerku, ta jej zacala UM odmietat a to ho dovtedy bezproblemovo pila, 3 tyzdne jej ho vobec nechcela pit a potom zo dna na den zacala znova a teraz uz pije bez problemov.

andrejka1974
30. jún 2011

Ahoj kazde dieta je ine moj prvy syn Jurko bol kojeny do 15 mesiacov potom sme presli na normalne mlieko teraz mlieku moc neda ma uz 18, simonko ten bol kojeny 6 mesiacov na umelom mlieku bol od 1 mesiaca do roka potom ho uz nechcel presli sme na normalne teraz ma 14 lubi aj mlieko , matusko kojeny do 6 mesiacov na umelom mlieku od 1 mesiaca do 3 rokov teraz ma 11a oblubuje len jogurty a syry , Sinduska kojena do 4 mesiacov na umelom mlieku od 1 mesiaca doteraz ma 2 roky 9 mesiacov stale si vypije denne 3 davky po 200 ml a pritom zje jogurty,syry kase nelubi ani krupicovu a ja si myslim ze od roka uz moze plnotucne kravske mlieko vyskusaj a uvidis

misela24
1. júl 2011

@katy1979 tak ja zas beriem že detičky ktore nelubia kravske,a chuti im umele nech piju umele len je otazne že dokedy vela dospelych nepije kravske mlieko lebo nelubia tak kedy stopnuť dieťa s umelym to fakt neviem ale tak radsej umele ako žiadne aj ked ako ty hovoriš ja ked som detom davala nutrilon tiež mi to smrdelo už na dialku,,a ked som to ochutnala ...no ja fakt neviem čo tym detom natom chuti ved to je hruza

katy1979
1. júl 2011

@misela24 tak ani anglicka strava by nam nechutila a anglicanom chuti. takze tak aj nase deti su zvyknute na um. ja nepijem kravske mlieko. ja som bola sunarove dieta nie kojene takze akonahle mi zobrali flasku moj zivot s mliekom skoncil. tak ked som prestala sebiho kojit tak som bola rada ze um vypije. len uz by mohol aj prestat. ma to v podstate ako ritual ze aha mlieko idem spat.

janka_pn
1. júl 2011

urcite by som vyskusala ine druhy mliek. francuzke mlieko je zevraj take nasladle, skus to, maju v lekarni 🙂 🙂

misela24
1. júl 2011

🙂 tak presne aj moj maly ma ritual večer flaša -mlieko .inak mi už s dojč.flaše normalne nepije od roka pije z jupikovich fliaš ako jeho velká sestra. 🙂

kaja73
1. júl 2011

Mojmu chuti babylove-je to bio mliečko s pomerne jednoduchym zloženim-na rozdiel od mnohych inych UM a je aj pomerne chutne.Uplne sladke s trochu vanilkovou prichutou-vanilin je vsak popisany len v zloženi malymi pismenami- je Hami 3 od 12m -neviem či aj tie skoršie maju vanilkovu prichut-asi nie-velmi dobre to vonia a je totalne sladke.Ja som sa nakoniec vsak rozhodla pre babylove-pre jeho jednoduchost a aj krpatemu chuti. 😉

jaaty
1. júl 2011

julianka, naša Hanka bola kojená do 9 mesiacov a potom sa sama odstavila. Odmietala akékoľvek umelé mlieka (vyskúšali sme asi 8 druhov). Po dohode s lekárkou sme povedali, že to necháme tak- jedla jogurty, syry, mliečne polievky (s kravským mliekom). Mlieko som je ponúkala viacmenej opakovane, vždy po cca mesiaci či dvoch. Stále odmietala. Nechcela ani sladké mlieka(sladkosti nejedla do 3 rokov-odmietala ich). Prvý krát pila kravské mlieko v 2,5 roku. Teraz ho vypije- ale myslím, že viac ako 1-1,5 denne to nebude.

anjelicek26
1. júl 2011

@julianka777 - ked nechce viacej mliecka, tak jej nedavaj ziadne, ak papa ine mliecne vyrobky, tak to povinnost nie je, neviem, preco stale panuje presvedcenie, ze dieta treba nadajat mliekom za kazdu cenu 😕 Detickam do 2.5 roka treba mliecnu zlozku v jedle, to je pravda, je to aplikovatelne na dobu, aku sa prirodzene ludske mlada v idealnych podmienkach da kojit. Potom uz mlieko netreba, ani v inej forme! Dovtedy sa odporuca asi 600ml mliecnej davky. To moze byt jogurt 150g (250ml davky), kasa 200g na veceru a rano po zobudeni 150 ml mlieka a uz to mate... a to mlieko je jedno ci cerstve plnotucne kravske ci UM po roku. Ako pisu baby, taky velky rozdiel v tom nie je, pri vyvazenej strave UM nie je nutne. My budeme dalej na UM, lebo krpec je slaby jedak... je prikrm poriadne tak 2x denne, ostatne je udzobavanie... a to mu proste nestaci.