Odmietanie umelého mliečka z fľašky. Čo mám robiť?

jaaty
13. aug 2007

Ahojte, prosím o radu ☹ . Hanka prestala priberať a zdá sa, že dôvodom je, že mám málo mliečka. Vážim ju a niekedy vytiahne len 50 ml, hoci je spokojná, veselá. Dnes idem lekárke, ale už v piatok mi nakázala prikromovať UM. Bohužiaľ Hanka žiadn UM nechce, vypľúva ho... Niečo som do nej dostala striekačkou. Neviem, či je to mliečkom alebo fľašou, pretože sme skúsili už tri rôzne mliečka a žiadne nechce Dokonca ani odsaté materské z fliašky odmieta ☹, hoci čaj z fľašky vypije. Máte niektorá podobné skúsenosti?
ďakujem za každú radu 😉

fabuska
13. aug 2007

Neviem kolko ma tvoja mala mesiacov ale mame ten isty problem a snzime sa ho riesit.Doktorka mi nic tiez nedovolila a poucala ma ze to nesmiem ale mala ma 5mes a skusam co sa da a pekne zacala papat a pribera,no mlieko jej nuchuti v akejkolvek podobe a ani kase.Kolko ma ta tvoja poradim ti ak budes chciet?! mne zacala odmietat ked mala tri a pol mesiaca

jaaty
autor
13. aug 2007

Ahoj fabuska, Hanka bude mať o týždeň 3 mesiace. Doteraz mliečko nepila, ale keďže asi mám málo mliečka (pred a po kojení som ju vážila) lekárka mi v piatok povedal, že ju mám skúsiť dokŕmiť umelým mliečkom. Umelé však úplne odmietla, skúšala som Bebu HA1, normálnu Bebu i Nutrilon. Taže myslím, že to asi ani nebude mliečkom ako fľaškou, resp. dudlom. Ona má proste zafixované, ž mliečko len z prsníka.

ritaklea
13. aug 2007

jaaty, na tvojom mieste by som neprikrmovala, lebo pomaly ale isto prestanes kojit. vydrz - je to len laktacna kriza. navyse deticky priberaju niektore skokom. cize za urcity cas zrazu prirastie na vahe - tak nevaz, nestresuj a pekne rob, co sme ti uz vysvetlili v prvej teme... 😉

fabuska
13. aug 2007

ono vyskusaj ako ti radia este nestracaj nervy.Ja som tie nervy stratila a este mojej malej bolo malo maje mliecko tak som ju prikrmovala.Su dostat dudle na flase podobne prsnikom,ja som pouzivala tie.A potom sa to malej zapacilo a prestala som ju kojit uplne,vsetci ma za to odsudzovali ale pocula som zopar nazorov aj co si to chvalili ako ja.Mala bola kludnejsie a doktorka s tym najskor tiez nesuhlasila ale potom videla ako je kludnucka a aj dobre zacala spavat.Treba vydrzat to suhlasim ale ja som aj rada ze som nevydrzala.Kazdy ma iny nazor

jaaty
autor
13. aug 2007

Vďaka všetkým. Vydržíme koľko sa dá a dúfam, že to bude OK. O týždeň idem na poradňu, tak ak priberie, tak sme za vodou 😵

uzlik
13. aug 2007

ahoj jaaty my sme mali podobny problem stale vypluval, ale to tiez zacal asi ked bol tak stary ako tvoja Hanka .. a bol problem vo flaske, lebo mliecko dostaval stale to iste, deti este nemaju take chutove bunky aby vedeli rozoznat chut ..
skusili sme vela druhov flias a nakoniec sme nasli tu spravnu a odvtedy nieje problem

hanka274
14. aug 2007

nedokrmuj!!!
tak ako ritaklea pise....neboj sa, pokial neplace, je velmi malinka na to, aby nedajboze "umrela hladom"...neboj sa, to je len tvoj pocit, ze mas malo mliecka, neboj sa, tak isto mas plnohodnotne ako hocijaka ina kojaca maminka. Mala len menej taha, a skusa, ci jej neponuknes nieco lepsie-teda lahsie "tahacie", dokonca je v takom veku- 3 mesiace (byva to aj v 3 tyzdnoch, 6 tyzdnoch a v 6 mesiacoch), je to taka laktacna kriza, kedy deti velmi rychlo rastu, nazyva sa to rozne.
90% mamin prave vtedy bohuzial skonci s kojenim, pretoze si MYSLIA, ze namaju mliecka dost, alebo ze maju slabe, treba to vydrzat a prikladat babo co najcastejsie...neboj sa prosim, pokial mala neplacka, nemas sa coho bat, a aj keby plakala, ani vtedy sa neboj...ja som to tiez prezila...mala v tom obdobi laktacnom krizovom 😀 😀 nechcela tahat, potiahla 2x a vyplula, revala, plakala....tak som ju ukludnila a hrali sme sa....ja som bola v tomto pevne nohami na zemi....proste som nedala nic ine...o chvilu zase dokola to iste....nuz ale vyhrala som, nakoniec tahala jak najata....zaspinkala....a kojim dodnes, sice uz mesiac len vecer a posledny tyzden kazdy druhy vecer, ale kojim...dokonca som do celych 7 mesiacov vylucne LEN kojila.

Je to velka skuska, staci sa len informovat o tej laktacnej obdobnej krize, a uvidis bude to ok. Casto prikladaj, maj vela trpezlivosti, ak tak si odsavaj, nech sa ti tvori dokola mliecko, nezufaj. A uvidis, o tyzden-dva nam napises, ze je vsetko ok, a ty stale kojis.Neboj sa!!! 😎 😎

dena76
14. aug 2007

fabuska, pises ze tvojej malej nechuti mliecko v akejkolvek podobe... papate tedy vobec mliecko? alebo som to zle pochopila a papate UM z flase? lebo nasa mala vobec ziadne mliecko nechce, tak by som potrebovala trosku poradit ako dalej...

fabuska
14. aug 2007

dena dobre si to pochopila mam s malou problem nechce mi mlieko v akejkolvek podobe.Zo zaciatku som z toho bola nestastna ale uz si z toho nic nerobim.Moja mama mi vravela ze aj mi sme boli taky.Poradila mi ona co mam robit.Mala ma 5mes a rano ked vstane davam jej nastruhane jablko a do toho lyzicku alebo dve cisteho bieleho jogurtu danone a zahustim jej to ryzovou kasou mliecnou aby mala aspom nejake mliecko ale v inej podobe.Na obed jej robum uvari jej mrkvu alebo brikolicu so zemiakom,rozmagam to na pyre a dam jej do toho nutrilon namiesto mlieka,toto lubila ale teraz to papame bez toho nutrilonu lebo uz to inak nechce.Preto som pisala ze mi odmieta v akej kolvek forme.A na olovrant jej robim zase nejake ovocie bud hrusku,jablko alebo broskunu a dam do toho vzdy nejaku mliecnu kasu.Pouzivame Hami mliecne kase.A vecer ju dam po kupeli spinka ao tej desiate vecer ked sa zacne moc prehadzovat jej strcim zarobene mlieko vo flasi ktore vypije a ani o to nevie.Takto jej v noci dam dvakrat flasu pbcas aj trikrat ak vystihnem aj nad ranom a staci jej to.Nema bolesti a v pohode pribera.Stretla som sa s viacerymy co to takto riesia.Predtym som jej davala aj cez den ked spala mliecko z flase ale teraz sa nam to dari len v noci.Mozno ma budu niektore mamicky za to odsudzovat ale mojej malej to nevadi a je zdrava a spokojna.
Tebe preco zacala odmietat mliecko?

dena76
17. aug 2007

fabuska dakujem za odpoved. To ste na tom dobre, ze aspon v spanku to mliecko vypije. my ani tak nie. Nepije mlieko asi od 6 mesiaca (teraz ma 9a pol) zacala najprv odmiet materske mlieko a nechcela ani ziadne ine... do 4 mesiacov som kojila, potom to zacala z prsnika kategoricky odmietat, tak som odsavala a davala z flase - mesiac pohoda a potom v siestom mesiaci, po zavedeni prveho prikrmu som jej davala mlieko ako vy, v noci v spanku. lenze teraz mi to uz ani v spanku nevypije. Normalka, ked jej dam do pusy flasu a potiahne, zisti ze je to mlieko tak to vypluje...ale caj z flase pije.
Takze mi papame rano mliecnu kasu, desiata ovocie, obed zelenina maso, olovrant jogurt a vecera zasa mliecna kasa... no co uz ... hoci mna trapi, ze priberame dooost pomaly ☹

uzlik
17. aug 2007

fabuska a neskusala si kasu ktora sa pridava do mlieka ? .. spominas hami .. maly tiez zacal vymyslat odmietal tak som mu zarobila mliecko a tato kasicka sa dava do mlieka, nedala som tolko lebo potom by to nespapal z flasky ale bola by z toho kasa ... a takto mu to zachutilo a potom sme postupne uberali z kase a teraz znova pije ciste mliecko .. ma reflux, takze ma AR mlieko co je dost horke tak to preto odmietal .. babo uz pozna v 5mesiacoch vsetky chute a preto zacne mliecko odmietat

uzlik
17. aug 2007

ale ked pribera ako ma myslim ze ako to robis je to spravne

hviezda152
18. aug 2007

ahoj, dnes som tu 1.x a myslela som si, ze len ja mam s tymto problem. Mam dvoch synov. S prvym som ziadne problemy nemala a kojila som ho az do 15 mesiacov, ale druhy vymysla. Takisto som skusala rozne vzorky umelych mliek, ale nic. Vsetko vypluvame. Teraz mam Lukasko 7 mesiacov a mlieko pit nechce vobec. Sem-tam sa mi podari ho nakojit nad ranom, ale inak vobec. /pri tom materske mlieko este mam/ Snazim sa mu mliecko pridat do jedla. Skusili sme napr. krupicu a v poho. Zo zaciatku som bola z toho maximalne zufala, ale ako tu citam, vela s tym nenarobim. Trochu som sa ukludnila, ze nie som v tom sama./nechcela som vyzniet skodoradostne/ 😨

janazuza
19. aug 2007

Ahojte. Jatty velmi dobre to poznam, naš chcel len materské a to len na lyžičku, inak vsetko odmietal a umelé vracal.Tak som sa trapila odsrekovaním a krmenim. Preto som začala s prikrmovanim skôr_ hoci som mala mlieka dosť ale on malo priberal.držím palce 🙂

medvedik21
21. aug 2007

Ja mam asi ties malo mliecka.Maly papaval kazde 2h a pekne priberal ale nerobilo mu to dobre lebo mu nestihalo vytravit.Tak ho najnovsie kojim kazde 3h.Lenze to by chcel viac mliecka tak je hladny.Bola som u detskej lekarky a ta mi umele nechce napisat.Ze ked mam mliecko nevezme si to na tricko.Teda este dnes mam mlieko odstriekat kolko daju prska a ponuknut malemu a uvidim ci mu bude stacit.Lenze ako mu ho dat ked flasku nechce.Bol chory a odvtedy vobec.Predtym aspon obcas vzal flasku na milost a aj dudu ale teras po chorobe nie.Mame problemi s kolikou uz od narodenia.A celkovo s papanim.Vzdy po kojeni ma zachvat placu.Ja si myslim ze to moje materske mliecko mu niecim nereze.V strave nemam nic co by ho drazdilo.Teda davam si pozor.Pocula som ze prechodom na umele sa detom ulavilo.Boli spokojnejsie.Samozrejme ze umele mlieko prinasa ties svoje problemiky s bruskom,kakanim ale horsie ako to mame teras to nebude.Ja som si myslela ze mam mlieka dost a asi nemam.Ked som si maleho prikladavala kazde 2h tak mi prska roztahal ale viac mlieka uz nedaju.Max 100ml.A to uz bude malo.Mam ist na tu umelu?Do zajtra si to mam rozmysliet...tak neviem...rada by som kojila len keby to nebolo s takymi problemami.

fabuska
21. aug 2007

ahojte,ja som mala mliecka dost,len problem bol ten ze moja mala chcela viac.Ked sme presli na nutrilon zacali sme davat aj sirup na brusko a bolo to v pohode. 🙂
Ja som sa zmierila s tym ze teraz nechce mlieko len v noci ked spinka.Nebudem ju nutit mozno neskor sa jej vrati chut.

hanka274
21. aug 2007

medvedik21, ja na tvojom mieste by som este pockala s umelym....
uplne sa uvolni, vobec nerozmyslaj nad tym, ci mas vela, ci malo, ci je dobre, ci nebodaj "nereze" ako pises....nemysli na nic, len na drobca.
nemozes sa stresovat tym, ci mas malo, alebo dobre. Tak nech placka trosku, ved je to uplne normalne, ze deti placu, musis byt trpezliva....
nenapisala si napriklad kolko vazi....

Mliecko mas najlepsie pre tvoje babo, to je vzdy! neexistuje mlieko, ktore "nereze"....a co sa tyka mnozstva....hovori sa, ze aky dopyt, taka ponuka....v praxi to znamena....kolko das malemu z didky, tolko sa ti naspat vytvori....Podla mna je to len otom aby si prikladala, prikladala, prikladala, nech sa ti stale tvori viac a viac....
je otazne, ci dokazes rozpoznat v 2 mesiacoch ci je plac kvoli mnamke, alebo kvoli niecomu inemu....(to je tazko, kym tie deti nepovedia, co ich boli, co im je, ze??)

aj fabuska ako pise....ze mala dost mliecka ale mysli si ze mala chcela viac....podla mna nie...pravdepodobne bola v tom obdobi "rastovom"-3tyzdne, 3 mesiac, 6 tyzdn. 6ty mesiac....
deti, proste pistia, placu a maminy si myslia, ze maju malo alebo nebodaj zle mliecko a tak zacnu prikrmovat-a kojenie je v haji 😔 ....keby chvilocku pockali-cca tyzden-niekedy iba 2-3 dni placu....su za vodou a mozu kojiiiit.....

drzim vam palce....posielam trpezlivu silu a vela energy!!

siskavn
21. aug 2007

ahoj medvedik. a nebude mat bolesti bruska, pretoze ty papas nieco co jej nepadne. vsetko co ty papas, ide drobcovy. moj maly mal netoleranciu na kravske mlieko a mal bolesti bruska. a to som ho iba kojila, ale ja som pila mlieko. ked som prestala pit kravske mlieko a jest mliecne vyrobky, uplne sa mu povolilo. a potom som v troch mesiacoch zacala znovu a on z toho prestal rast. trvalo nam to dlho, kym sme na to prisli. ale to nemusi byt tvoj pripad. skus ist na uplne obycajnu stravu na par dni a pozoruj ako on reaguje. potom pridaj nieco a pozoruj. a paradajky tiez niesu velmi dobre.
vela stastia

aj ja som si myslela, ze nemam dost mlieka, ked som kojila, a zacala som prikrmovat, lebo mi to doktori kazali a potom bolo este horsie. lebo mal netoleranciu na mliecko. ale kazde dieta je ine, len treba skusat co to moze byt a prist na hacik.

hanka274
21. aug 2007

siskavn, pekne...tak tak... 🙂 🙂

medvedik21
22. aug 2007

dnes mi doporucila doktorka nutrilon na dokrmovanie..je hladny..prikladala som si ho kazde 2h ale produkcia mlieka sa mi nezvysila..uz mam maximum a to malemu nestaci

hanka274
22. aug 2007

😒 😔 😔

medvedik21
23. aug 2007

hani ty nespavas? 😉

fabuska
24. aug 2007

zdravim vas,ak si myslite ze som to vzdala tak sa mylite!
Radit sa radi dobre ale nepomahalo to 3tyzdne som cakala na zmenu.Mala mi chcela prsnik kazdu hodinu alebo aj hodinu a pol,a zakazdym sa kojila skoro hodinu co mi nikto neveril kym to nevidel.A takto to fungovalo tri tyzdne a mala sa stale jedovala a chcela stale prsnik.Malo mi tym padom spavala.Na to by ste mi co poradili??? 😒
Chcete mi povedat ze som nebola trpezliva?
Zacala som ju prikrmovat aspom na noc nech sa trochu vyspi a aj ja.A po dvoch dalsich tyzdnov som presla uplne lebo som zistila ze jej to tak viac vyhovuje a zacala mi viac spavat a ostala kludnejsia.
Al za to ma odsudite??? Ze som to nevydrzala?
Nikomu by som to nepriala.

medvedik21
24. aug 2007

fabuska ja mam to iste!!!nikto ta nemoze odsudzovat..hlavne ten kto tym nepresiel...zacinam sa obavat ze malemu vyhovuje ties radsej flaska..ze by bol kludnejsi ani nie ale u nas je pokrok uz len to ze papame kazde 3h..predtym to bolo same papanie,po papani bolesti bruska,plac a zase papanie...viem o com hovoris..mas u mna podporu..viem ze keby to islo tak stale kojis..p.s.cim dokrmujes? 😉

fabuska
24. aug 2007

ja som si dala poradit od doktorky aby malu nebolelo brusko NUTRILON COMFORD to je lahsie stravitelne a bez bolesti.

hanka274
26. aug 2007

fabuska, len som radila, nikto ta tu neodsudzoval, tak nerozumiem, preco sa rozculujes...
osobne ja som pisala, mozno som nenapisala to slovo-vacsinou...ale myslela som to tak, ze "vacsinou" mamicky po 2-3 pokusov prestanu, nemaju trpezlivost, a siahnu po UM. Myslela som vacsinou!! Nie vzdy!!
Nik ta neodsudzoval. 😉

diana221
3. jan 2010

no ako tu citam tak nie som sama ktora ma problemy s malym pri odmietani mlieka, hoci nas nechce pit ani v spanku, neviem prečo ale uplne sa mu zhnusilo.. zacala som mu nahradzovat v kasickach no papal asi mesiac a teraz v tomto obdobi kedze uz mame 9 a pol mesiaca tak prestava jest uplne aj kase... neviem cim to bude. Moze mu to nechutit pretoze mu idu zubky? Davam mu aj ovocie s piškotami no tak isto mi ich odmieta a aj hocijake papanicko mu spravim tak spapa tri štyri lyžicky a potom to do neho uz nedostanem.. no čaju mi pije na hektolitre.. mozte mi poradit ako dalej... trpezlivost mi neprechadza budem skusat hoc vsetko vyhodim no len co mu mam dat jest ked nic nechce???

hilaris
17. jan 2010

Ahojte.. mozno ste to uz nejako vyruiesili... cakame druhe babo a potrebujem prestat kojit ale nechce umele mliecko. Ako dlho to bude trvat kym sa poriadne napije. Teraz vypijem max 30ml aj ked je uplne vyhladovela.. nechce ani z flase ani z poharika. Stale mi lezie do vystrihu a kuse ma cez tricko. Zatial ju obcas nakojim lebo mam strach ze nebude mat dost mliecnej stravy. Cim inym by som mohla nahradit umele mlieko aby dostavala to co potrebuje?

atrami
17. jan 2010

hilaris,
malinká je vo veku, keď možeš naharadiť mlieko stravou.
Ak nemáte v rodine alergiu, možeš dávať jogurty, mlieko možeš pridávať do polievok. Ja som robievala rozne prívarky. Možeš ho dávať do zemiakovej kaše. Večer jej možeš dať mliečnu kašu alebo puding/z UM/
Skús jej dať mlieko v spánku. Mne malý inak mlieko nevypil.

hilaris
17. jan 2010

Tuhla mam dalsi problem. mliecne kase tiez velmi nechce. Da si len par lyziciek. ked jej ale dam nieco normalne - zeleninku atd..tak sa napapa. Zemiak velmi nemoze lebo ju dost zapeka... biely jogurt nechce ani s jablckom ci bananom. Sladene jej este nechcem davat.