Odmietanie umelého mliečka z fľašky. Čo mám robiť?

jaaty
13. aug 2007

Ahojte, prosím o radu ☹ . Hanka prestala priberať a zdá sa, že dôvodom je, že mám málo mliečka. Vážim ju a niekedy vytiahne len 50 ml, hoci je spokojná, veselá. Dnes idem lekárke, ale už v piatok mi nakázala prikromovať UM. Bohužiaľ Hanka žiadn UM nechce, vypľúva ho... Niečo som do nej dostala striekačkou. Neviem, či je to mliečkom alebo fľašou, pretože sme skúsili už tri rôzne mliečka a žiadne nechce Dokonca ani odsaté materské z fliašky odmieta ☹, hoci čaj z fľašky vypije. Máte niektorá podobné skúsenosti?
ďakujem za každú radu 😉

atrami
17. jan 2010

hilaris,
keď chceš pridať cukor, daj hroznový-glukopur.
Veľa mamičiek prešlo hneď na kravské mlieko, ale s tým nemám skúsenosti!
Nám veľmi chutila ,,sviečková" bez celeru+ cestovinky,
špenát+mliečko+ cestoviny, dávala som zemiaky
zemiaky/cestovina+mäsko+rozšľahaný žľtok v jogurte- zaliať a dať zapiecť, posypeš syrom .
Musíš jednoducho vymýšľať.

Prestávaš kojiť kvoli ďalšiemu bábu?

atrami
17. jan 2010

Ak by si mala nejaké otázky napíš mi cez IP.
Príspevky čítavam sporadicky.

tanja61
27. jan 2012

ahojte ja kojim maleho 11mes ale rozhodla som sa prejst na UM lebo produkciu nemam vysoku,maly je nervozny taha a nic nejde k tomu ma postretli vysoke horucky teraz ktore neviem zrazit,nemozem jest takze produkcii mlieka neprospeje.....skusila som flasu s mliekom,cajom,vodou ale nic nechce....place a place a ja som zufala lebo neviem ako mu vyhoviet .....citala som tu ze flasu tommi tippee ja ju mam ale ani tuto nechce mate nejake triky ako na to alebo co robit v takom pripade?dakujem......a k tomu mame problem so zuvanim potravy takze normalne jedlo nepripada so uvahy lebo ked je tam co len maly kusok ktory mu vadi uz vobec nechce jest potom ☹

riamim
27. jan 2012

@tanja61 Ahoj. Mliečne príkrmy ti papá? Ak hej, to by mu malo stačiť, ale nejaké tekutiny treba do neho dostať. Ja riešim podobný problém - mlieka mám síce dosť, ale už by som rada malú postupne odstavila, tak som skúsila dať UM, ale vôbec jej nechutí. Zatiaľ to riešim tak, že cez deň jej dám 3 krát MM, na olovrant jogurt, na večeru mliečnu kašu. Tiež mi nechcela piť z fľašky ani z pohárika, ale ako som znížila počet dojčení a pridala viac príkrmov, pociťuje smäd a vypije cez deň aj deci vody z pohárika zo sosáčikom - čo je teda na ňu dosť.
Skús viac mliečnych príkrmov, aj do zemiakového pyré pridaj UM a často počas dňa ponúkaj vodu. Vyskúšaj aj z pohárika, alebo fľašku so sosáčikom.

tanja61
27. jan 2012

@riamim mliecne vyrobky papa ale dneska som ho isla kojit pred spanim ako obycajne a nevytiekla ani kvapka mlieka a ja neviem co robit .....zaspal hladny takze v noci bude hore a flasu odmieta a aj UM ako to riesit ?ved nemozem ho uprostred noci zobrat a urobit mu kasu a nakrmit ho ci??moj partner tvrdi ze ho mam nechat tak ze ked bude hladny alebo smadny tak zoberie aj flasu,mozno to potrva ale ze zoberie ak uvidi ze nema inu moznost...co si o tom myslis?inak zemiakovu kasu odmieta natahuje ho s nej 😒 ani mrkvu a uz som zufala on nechce normalne jedlo....vsetko mu zabehne a zvracia ☹

riamim
28. jan 2012

@tanja61 Skús mu dať kašu pred spaním namiesto kojenia a potom až raňajky. Takto staré dieťa už vydrží celú noc bez jedla. V noci mu ponúkni len čajík alebo vodu (môže ho smädiť po kaši), ak bude smädný, aspoň trošku vypije. Pár nocí bude ťažkých, ale zvykne si.
S tými príkrmami - no neviem, my máme teraz také obdobie, že jej chutí len ovocie a kaše, zeleninu a mäso papá len minimálne. Viac jej chutia kupované výživy, tak to robím tak, že zmiešam domáce jedlo s výživou, tak zje aspoň trochu. Asi musíš len skúšať, čo mu zachutí, toto je teraz také ťažké obdobie, ale neboj sa, on sa rozpapá.

miavin
2. feb 2012

Ahojte
Neviete mi poradiť? Naša krpaňa - odmieta príkrmy - skúšali sme mrkvičku, mrkvu s jablkom, jablko s hruškou, slivku - ale všetko vypľúva - asi to chce cvik, no pri prvom to šlo rýchlejšie - ako naučiť na lyžičku??? ale hlavne - odmieta mi fľašku, vyskúšali sme už 3 typy cumlíkov - kúpila som jej tú značku čo má aj dudlík.....dva krát sa stalo, že vypila - ale teraz by som jej na večer chcela dať nutrilon alebo riedku kašu - a totálne ma odbila - zase len prso......váhu má v norme, len už pomaly by mala začať aj príkrmy....a všetko mi bojkotuje....poraďte nejaké fígle - dík 😒