Odmietanie umelého mlieka 13 mesačnou dcérou

lubka91
12. mar 2013

Ahojte, moja dcerka uz par dni nechce pit UM, ci rano alebo pred spanim vypije maximalne 100ml a viac nechce, skusala som jej ho davat aj lyzickou, ale ked zistila ze je to mlieko, tak viacej nechcela. Prosim poradte co s tym.

kofina333
12. mar 2013

ahoj, skús vymeniť mlieko, ja som najprv zmenila 4 mliečka, nakoľko môj syn nechcel mliečko ako polročný, nakoniec mu zachutilo France Lait, ale mlieko prestal piť cca v 10. mesiacoch a nič mu nie je 🙂 Vynahradzovala som mu to stravou s obsahom mlieka a mliečnymi výrobkami. Lekárka povedala, že keď nechce, tak načo mu ho dávať nasilu.

laurica123
12. mar 2013

@lubka91 aj moja tak isto mala asi rok ked ho zacala odmietat nic nepomahalo tak som jej zacala robit kakavo a to pije dodnes.niekedy sa to stava

ingrid16
12. mar 2013

moj maly prestal pit UM , ked mal 8 mesiacov. odvtedy nepije ziadne, ani kravske mlieko. ma 5 rokov a pije len cistu vodu. ked mu mlieko nechuti, nenutim ho. 😉

yesno22
12. mar 2013

@lubka91 a prečo ju nútiš piť UM? deti nepotrebujú k životu ani KM a už vôbec nie UM, ak majú pestrú a vyváženú stravu. Moja dcérka nevie, čo je UM a KM odmieta, tak neriešim...syn by si aj dal, ale nemôže. Pred 1,5r mu zistili neznášanlivosť laktózy, takže máme po probléme 🙂 Vôbec sa tým nestresuj 😉

saska.t
12. mar 2013

@lubka91 nasa mala taku fazu 3 tyz.tak som nedavala,v tomto veku uz nepotrebuju UM po 3 tyz.sama vypytala a pije dodnes 😉 su to len fazy 😉

lubka91
autor
13. mar 2013

@kofina333 asi jej zacnem davat kravske mlieko, lebo aj ked kupime nejake ine, nemusi ho pit a potom len zbytocne vyhodim peniaze, lebo UM su drahe, ale dakujem za radu 🙂

@laurica123 skusila som kakako, ale ani to nechcelo, mozno na nu nieco lezie, lebo od vcera aj malo papa, ale aj tak dakujem 🙂

@ingrid16 no ja ho este parkrat skusim dat a ak nebude chciet, tak to uz necham tak, aspon sa nebudem stresovat 🙂

@yesno22 uz som len chcela spotrebovat tu dozu, ktoru mam aby som ju nemusela vyhodit, ved to stalo penazi a predtym nemala problem s pitim UM, stale vypila plnu flasu, nemusela som ju nutit, ale aj tak dakujem za prispevok

@saska.t dakujem za prispevok, trochu si ma tym upokojila 🙂

yesno22
13. mar 2013

@lubka91 tak to bude len prechodné obdobie...nevšimla som si to "pár dní" 😉 Spotrebuj do varenia a nemusíš vyhadzovať 🙂

123zuzana
13. mar 2013

@lubka91 ahoj ja mam uz 2 rocnu dcerku do roka som ju kojila a potom sme hned presli na normalne mlieko1,5percentne chutilo jej od zaciatku vypila aj liter mlieka na den a teraz uz len na obed a vecer pred spanim jednu flasu.. 🙂