Odmietanie umelého mlieka 3,5 mesačným bábätkom

hana25
10. máj 2012

Maly mi od mala pekne papaval a teraz ma 3,5mes.a zacal mi mlieko odmietat 3dni mi jedol 4x za den aj to len aby sa nepovedalo a dnes mi jedol zatial este len 2x a to raz 60ml a druhy 120ml mlieka ale najprv sa pri flasi jedoval a az potom ju chytil s problemami.Od mala mi papa Nutrilon HA..Doktorka mi povedala ze je prejedeny ale to skor pripada ako by mu to mlieko nechutilo...Prosim poradte mi uz som zufala.

mummy01
10. máj 2012

@hana25 ja som mala to iste s dcerkou a tiez mala 3,5m.Dva dni sa jedovala,vypila tak max.50ml 3x za den,potom na treti den sa nemohla vykakat,doslova cely den tlacila a nic.Lekarka mi poradila vymenit mlieko a davat probiotika.Trocha sa to zlepsilo ale jedavala od vtedy menej.Mozno by som skusila to mlieko vymenit,mojmu synovi nutrilon robil velmi zle na travenie a tiez sme ho v 3.mesiaci menili.

micuchova
10. máj 2012

moja bola vzdy dobry papkac, ale asi zhruba v tom case ako tvoj zacala zrazu strajkovat. trvalo to asi tyzden a potom sa znovu rozjedla. netreba vymenit dudlik na flasi? ja som na to uplne zabudla a jej sa nechcelo z takej malej dierky tahat, vacsina dudlikov sa meni v tretom mesiaci. nam to pomohlo

zebra41
10. máj 2012

@hana25 ahoj aj u nas toto bolo. u nas bol problem,ze maly bol dehydrovany. dali sme mu caaasto pit, zavodnil sa a upravilo sa aj papanie. vobec nestresuj u nas to nastalo viackrat. nie vzdy sme objavili pricinu. a po par dnoch sa znovu rozjedol. hlavne,aby mal tekutiny specialne v tychto teplach

hana25
autor
10. máj 2012

ahojte nas si vypyta papat a jak zaciti ze je to mlieko tak nechce ale caju sa napije.Dudlik mu treba na flasi vymenit az ked bude mat 4mes.ale aj som mu ho prv vymenila a nic.Nas kaka kazdy druhy den a ked tlaci je cerveny ale ma peknu stolicu..Ved on ked mi vecer nieco zje tak to byva okolo 21.30 a celu noc prespi a rano si medzi 6-7hod.vypyta papat a kolkorazy nic nezje a niekedy s jedom zje 60ml mlieka..mummy01 a vy ste vtedy na ake mlieko presli?

moen
10. máj 2012

Ja som malej davala Nutrilon HA a nerobil jej dobre, asi v troch mesiacoch sme vymenili za obycajny Nutrilon a hned sa to zlepsilo. Pekne kaka kazdy den a vobec sa netrapi, ziadne tlacenia, cervena tvaricka a aj tie hodiny vzdychania a tlacenia su uz nastastie prec. Keby som to vedela skor, tak HA ani davat nebudem.A co sa tyka jedenia, tak tiez mavame sem tam problem s tym, ze nechce papat, ale vzdy sa to napravi. Ty mas stastie, ze ti pije aspon caj, moja nechce okrem mlieka nic, ani vodu ani caj a ani ovocnu stavu ☹.

vierka0
10. máj 2012

@moen ty si ponukla stvormesacnemu babatku ovocnu stavu ??

sofia2008
10. máj 2012

@hana25 my sme mali to iste, Nutrilon HA je horke mlieko, ja som davala malej pit, ked spala, vtedy krasne pila, urcite zmen mlieko, nam chuti Hami

moen
10. máj 2012

@vierka0 kupila som vcera v Dmku jablkovu od HAMI je to od stvrteho mesiaca. Rozriedila som to vodou a skusila dat vypit malej no ale ani to jej nechutilo. Neviem ako ju naucit pit vodu alebo caj, skusila som preto aj ovocnu stavu. Je teplo a mala by pit aj ine ako len umele mlieko ale z flase nepotiahne, keby si videla ten jej vyraz ze jej to nechuti a s lyzickou je to strasne trapenie, skoro vsetko jej vytecie, teda lepsie povedane vypluje to a ke jej chytim pusinu tak jej to vytecie cez kutiky. Nechce to prehltnut ☹.

vierka0
10. máj 2012

@moen moja tiez nechce vodu pit..aj by ma zaujimalo, ci je mozne trosku riedit mliecko vodou, lebo takto by mi mozno skor vypila..ale ta ovocna stava sa mi nezda..pokial viem, zacinat sa ma so zeleninkou, resp. zeleninovou stavickou..

kokorunecka
10. máj 2012

My máme ten istý problém.. Malá vôbec nechce papať.. Reve pri tom jak tur, potom síce všetko vypije, ale najskôr hodinu reve.. Cumeľ máme na fľaši vymeneý, stále s tým chodím jak trubka, stále skúšam či zrazu nechce nižší prietok, potom zas vyšší.. Už mi z toho hrabe ...
My máme France Lait AR, lebo z Nutrilonu AR vracala... Tak neviem za čo iné by som to zamenila, nikde som AR mlieko inej značky nevidela ☹
Som z toho zúfalý človek.. Pretože radšej bude spať jak jesť ☹

danu
11. máj 2012

@hana25 skus sa opytat v temach, na ktore ti dala linky katren