Ohrievanie umelého mliečka. Aký je tam postup?

afry
12. mar 2009

chcem sa spytat kupila som ohrievacku mliecka......mozem mliecko zarobit v teplej vode nechat ho vychladnut a dat do chladnicky???a nasledne v noci ohriat???neviem aky je tam postup a bojim sa nech to mlieko neni nejake pokazene potom🙂 dakujem

lenkamt
12. mar 2009

Afry - takto som to robila v nemocnici, dali mi zarobené mlieko na 24h - 8fľašiek a ja som len vyberala z chladničky a zohrievala 😉 takže asi je to v pohode 🙂

afry
autor
12. mar 2009

dakujem ti moc.... 🙂

saska.t
12. mar 2009

afry ja by som to nerobila uz raz ohriate mliecko by nemalo ist do chladnicky a zasa do ohrievacky, ja to mam dokonca napisane na krabici ze ak uz je zarobene tak max. 2 hodky a potom pri nespotrebovani vyliat a znovu neohrievat 😉

zuzka99
12. mar 2009

tiež by som to nerobila, max. 2 hod.

ja mám na noc v termoske teplú vodu, vo fľaške od kubíka studenú prevarenú a v dávkovači nasypané UM a keď malý chce jesť, namiešam teplú a studenú vodu aby bola akorát, prisypem UM, zatrepem a do 30 sek. už pijeme

3558
12. mar 2009

ja to mam presne ako zuzka a na tom fungujeme od narodenia. ale kamoska to robi takto. do studenej vody naszpe mlieko a da do chladnicky. a uz len ked je maly hladny tak vyberie z chladnicky,strci do mikry a vytiahne presne ohriate. tiez aj ona tak ako aj ja mame napisane na mlieku ze sa nesmie prihrievat a po dvoch hod. vyliat. ale ona ma uz tretieho syna a vsetko v pohode. no na mna je to divne. ja mam termosku a evianku.zmiesam na teplotu 37 stupnov a dam mlieko.zamiesam a pijeme 🙂 🙂

nelinka79
12. mar 2009

ja by som mlieko tiez dopredu nerobila lebo ono ked je zarobené viac ako hodinku tak straca hodnoty mliecka. teda aspon u naseho je to tak .. ja mam v termoske prevarenu teplu vodu a v jednej flaske prevarenu studenu a ked idem robit mliecko tak to zmiesam.

lyongirl
13. mar 2009

ja som to robila tak, že som si večer nadávkovala do fliaš vodu/prevarenú/, nadávkovala som si do dávkovača mlieko a keď malý pýtal zohriala som vodu v mikrovlnke, nasypala mlieko a bolo to hotové do 40 sek. čo nie je veľa.

juana22
15. mar 2009

chcem sa opytat.mam 10 mesacneho chlapca a neviem ci mu mozewm dat raz za cas stavy kubika.neviete mi poradit?dakujem

certica
15. mar 2009

juana, ja osobne by som kubika napr. nedala ani svojmu 4-rocnemu. ved to je umelina plna cukru, farbiv a konzervantov. ako by povedal nas viki: "šiťák" 😀 . ved pre babatka je plno inych alternativ, aj speci stavy pre nich urcene, ked uz...

matica2
15. mar 2009

ja som si dala do flašky prevarenú vodu a ked bolo treba tak vodu ohriala, dala mlieko a bolo hotove za chviločku 🙂

bashka
19. mar 2009

ja som myslela, ze to kazdy robi tak, ze v termoske voda horuca, vo flasi studena a ked pride hlad nalejem z vody horucej a studenej aby som mala vhodnu teplotu, nasypem mlieko, sejky sejky a je to. Asi je to aj rychlejsie ako v mikrovlnke ci ohrievacke 😉

alami
19. mar 2009

certica - no myslím, že si sa asi zmýlila, kubíka by som takto nenazvala, vieš isto ktorý je kubík?
http://www.seznamzbozi.cz/mineralni-voda-c1049/...

juana - čo ti ja viem či takému malému? , ale v podstate ak vyberieš tie ktoré obsahujú to čo už môže...napr jablko, mrkvu a nie to čo nemôže, teda napr pomaranč, tak by to malo byť ok. Oni sú inak strašne hnusté tieto šťavy, ja som to drobcovi na začiatku riedila prevar. vodou

slaavka
26. mar 2009

Baby neviete mi niektora poradit, co je s mojim malym, ked z nicoho nic zrazu odmieta prikrm? doteraz vsetko krasne spapal aj zeleninu s masom aj ovocie, a dnes akoby utalo..akonahle mu strcim lyzicku do pusinky zacne plakat az mu slzy tecu..neviete co to ma byt?diki za rady

sabka
30. mar 2009

Slaavka nema tvoj drobec afty alebo nieco podobne v ustockach? Ak pije mlieko a vodu par dni je to v pohode ak ani to nie chod radsej k lekarke.

gilmorka
16. júl 2010

Ahojte, my davame Humanu a u nej je na obale napisane, ze sa ma zarabat 70stupnovou vodou a potom schladit na 37. Taka horuca mi ale v termoske nevydrzi dlho, uz po prevareni velmi rychlo ochladne tak na 80 stupnov tak do pol minuty v kanvici.

pia22
16. júl 2010

@gilmorka a preco by akoze voda mala mat 70 st.? Zle sa v menej teplej rozraba alebo co?

gilmorka
16. júl 2010

@pia22 neviem preco,proste pisu 70.st. Pri vasich mliekach nepisu konkretnu teplotu? A na nasom je,ze neuchovavat,proste nespotrebovane vyliat. Nemame tam napisane ani tie dve hodky,ako pisali baby vyssie. Ake mlieko pouzivas ty? My sme zatial mali len tuto Humanu.

pia22
17. júl 2010

@gilmorka moj nazor je, ze pisu 70st., pre priblizenie sa k varu-znicenie pripadnych mikroorganizmov a 37st. je odporucana teplota na pitie. My pijeme Nutrilon, kde je uvedene, nechat vodu prejst varom, schladit na 37st. a vmiesat prasok, uschovavat 2 hod. Ak ti mozem poradit ako zdravot., aj ako mamina, vykasli sa na navod, prevar vodu, nechaj vychladit, nalej naspät do flase, kup si ohrievacku mlieka a o 2-4 min. mas mliecko hotove. Ohrievacka parou aj dezinfikuje a ak si kupis s displejom, ako mame my, mozes mliecko vybrat presne kedy chces, podla toho, akej chces teploty, ohrievacka ho tiez udrziava teple. My pred papanim uschovavame max. pol hodinu, po papani sa zvysok uschovavat nesmie vobec, sliny sposobia rozklad mliecnych bielkovin 😉