Podľa čoho si určujete dávkovanie Nutrilonu?

davidko7
16. júl 2008

Chcem sa spytať-7.mesačny syn pije Nutrilon.davam mu 150 ml,ale čo čitam prispevky,niekto dava menšim deťom viac...Podla čoho si určujete davkovanie?

svoma
16. júl 2008

Ahoj Davidko,podle toho,kolik ti mimi sní. 🙂 Nemůžeš se přesně držet návodu,je to jen přibližné,každé mimi je jiné.Pokud ti po jídle ještě nebrečí hlady nebo naopak neblinká,tak mu dáváš dávku,která mu vyhovuje. 😉

junovka
16. júl 2008

ani ja som sa neriadila nikdy tabulkou na Nutraku....presne tak, ako pise svoma 😉 ....podla apetitu dietata 😉

pietra
16. júl 2008

ja som sa tiez nikdy neriadila tabulkou na krabici. Ani teraz nie vzdy odhadnem, kolko mala vypije, niekedy necha, niekedy si pyta este, tak idem dorobit.

lyongirl
16. júl 2008

aj u nás to je tak, keby som sa mala riadiť podľa návodu, tak by sa mi malý asi dogrcal, nikdy nebol veľký jedák, ešte v roku pil len okolo 80 ml a teraz pije 180 ml.

sipcek
16. júl 2008

Ahoj,ani ja sa neriadim tabulkou na krabici,mala vela nepapa ale ked jej to staci,nepcham jej zbyocne.Niekedy mi necha dost,tak keby mala hlad urcite by to vypila.Dnes pred spanim vypila 180ml,co pred niekolkymi tyzdnami nebolo mozne.Cez den je to do 100 ml,viac nechce.

sstefi
16. júl 2008

tiež si myslím, že dieťa hlad ohlási včas, nie vtedy ked káže tabulka 😵 😀

jahodka11
16. júl 2008

davidko7-to je v poriadku, mne maly doteraz zje len 180ml, a akoze by mal aj viac...ked mu dam viac, vygrcka to....pokial mu to staci, neries to 🙂

marianeta
16. júl 2008

Caute
moj maly pije tiez tak malo okolo100 najviac 130 a som sa donedavna kvoli tomu trapila,ale vidim ze pribera tak uz to tiez neriesim oni vedia kolko znesu.

davidko7
autor
17. júl 2008

Baby a davate aj v noci mlieko,keď sa zobudi?Myslim,keď už je večšie/moj ma 7.mesiacov/.On zle spava,stale sa budi.Ja mu dam čaj...Myslim,že v tomto veku sa v noci už nema davať papať...

milhaus
17. júl 2008

moja v tom veku v noci ešte raz papala a to asi okolo 4. - tej, do 9. mesiaca

asitka
17. júl 2008

no tá moja malá jašterica sa tiež nejak pokazila v papaní...ale priberáme....od hladu neplačeme...tak to nejak neriešim...ráno zbodne 180...potom už len 3 x po 150...no a dnes ani to....180---60---150...100...a v noci ani nepapáme...ale asi jej to stačí...dúfam... 😎

sipcek
17. júl 2008

asitka neboj,urcite staci,moja rano nechce mlieko,cez den najviac 100,ale zato nevydrzi kazde 4 hodiny a myslim,ze si osvojila uz tych 180 pred spanim.Keby tak vydrzala do rana,bolo by super 🙂

elize
17. júl 2008

davidko7 tiez papame menej nez je na krabici uvedene. Nic si z toho nerob. Tiez som sa s tym volakedy trapila, uplne zbytocne 😉
s tym nocnym papanim to je individualne. Maxik v 7 mesiacoch prespal celu noc. Predtym sa budil len 1x. Skusila som mu dat cajik, ved ak je hladny ozve sa znovu o hodinku, pripadne dve. Ak nie je hladny vydrzi dlhsie. Hladny zrejme nebol, pretoze buval az do rana. Tak a odtvedy ak sa v noci ozve dostane cajik. Mam ho pri posteli, takze este nie je prebraty a uz ho cuca, a potom spinka dalej 🙂
Ja pred spanim davam malemu kasu urcenu na noc. Viac ho zasyti a spinka krasne az do rana 😉

svoma
17. júl 2008

Davidko já dávám Sunar v noci,zkoušela jsem jí dát jen napít,ale nepomohlo to.

lyongirl
18. júl 2008

my papáme v noci ešte 2x, tiež som si myslela, že už hladný nemôže byť, ale čajom sa ošáliť nedá a plače, dokým nedostane mlieko....

sylvar
18. júl 2008

daVIDKO, KDYBYCH NEDALA NAJÍST, uřve se k smrti, to vím jistě, a už prokoukla, že jsem se jí občas místo mlíka snažila vnutit vodu a řve ještě víc,takže 2x za noc krmím, jenže se budí s hrozným řevem, kdyby se vzbudila,dala jsem jí najíst,OK,ale řve, že se jí ani netrefím flaškou do pusy 😅
elize, u nás kaše nic, nezabrala vůbec 😝