Poľský Nutrilon - Bebilon

brnka
14. feb 2009

Dnes sme boli v PL a v Kauflande maju akciu na Nutrilon /Bebilon/ 800 g za 29,89 zlotych, co je cca 200 Sk. Mali 1,3,4 - ale "dvojka", ktoru sme potrebovali my, bola vypredana ☹ . Takze, ak mate moznost, sup sup do Polska

bebilon
26. aug 2011

@majka_k , ano, existuje aj bebilon extra ! inak ak niekto potrebuje bebilon 1-ku 800g, mam 5 ks po 10 eur zaruka do 2013, co nam ostalo po malej, ak ma niekto zaujem nech sa ozve na cyrrano@centrum.sk, som zo ziliny, mozem ho doviest aj do Kysuckeho Noveho Mesta alebo Cadce

gabii83
6. sep 2011

ahojte ja mam 1 balenie bebilon 4 - 800g spotr. do 23.11.2012 za 10 aj s postou. vyrobca nutricia. ma niekto zaujem? piste IP.
resp.bb okolie osobne

bejatka333
6. sep 2011

holky bydlím blízko hranic z PL, není problém pro mě Vám Nutrilon koupit..Nyní mám 2 kudy Bebilon Ha1, my už máme Bebilon HA2, takže kdo by měl zájem tak mi písněte do IP

cincinnati
6. sep 2011

Bebilon se dá objednat i v Česku na www.mamitati.cz. Zahlédla jsem ho tam, když jsem nakupovala věci pro malou.

cincinnati
6. sep 2011

Zajímavý článek o tom, proč se Nutrilon v Polsku nejmenuje stejně ale Bebilon. http://www.bebilon.cz/

ssimmikk
6. sep 2011

já jsme porovnala hodnoty babilonu a nutilonu comfort a jsou u každýho jiné, takže to není stejný mlíko...

cincinnati
6. sep 2011

@ssimmikk Věřím tomu, že jsou jiné...

svatule
6. okt 2011

holky jdu pro radu, dáváme malé už cca 5 měsíců bebilon, teď mě ale zaskočilo, že náš Nutrilon 3 je od uk. 10. měsíce, zatímco Bebilon 3 až od roku, nestudovala jsem složení, nevíte někdo, zda to je opravdu hodně jiné? Nebo je to jen administrativní záležitost?

blsicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pavla762
10. dec 2011

Jen bych měla radu pro maminky, které uvažují o koupi Bebilonu. Malou jsem do 10 měsíců kojila a po té co již odmítla ode mě mlíčko jsme začli dávat Nutrilon 3 kupovaný v České republice. Ten měla do roku a byla absolutně bez problémů. Krásně spala, vykakala . Pak mi kamarádka dovezla z Polska Bebilon 3 a nastala hrůza bezesné noci, bříško nafouklé, hodně plynatosti, nemohla se vůbec vykakat. I na strukturu a vůni je Bebilon rozdílný než náš Nutrilon. Takže po týdnu bezesných nocí jsme opět přešli na náš český Nutrilon 3 i když dražší ☹ a vše je OK. To je jen má malá rada a skušenost. Nikoho k ničemu samozřejmě tímto nenabádám.

pavla762
10. dec 2011

@svatule
Je to jiné, už v množství vitamínů a směsi GOS/FOS je oproti
našemu Nutrilonu rozdíl.

svatule
12. dec 2011

@pavla762 je fakt, že voní jinak, citlivější děti asi problém mít budou. Naše malá je takový "všežravec" takže, klepu, žádný problém neměla, teď už dostává i klasický sunar, nebo mléko od hippu a vše snáší dobře, takže i ten bebilon jí zase na střídačku koupím. Ona stejně už tak 2 měsíce toho mlíka moc nechce, naštěstí i podle dr, pokud sní jiné mléčné výrobky, už to nevadí...

pavla762
12. dec 2011

no je fakt, že naše Bea má citlivé bříško. Po té co už ode mě nechtěla jsme skusili nejdříve Sunar a to byla úplná hrůza. Bebilon mi právě vůní připomíná Sunar, taková jako by vanilková vůně, náš Nutrilon je jiný. Tak když to ten tvůj "všežraveček" snáší OK tak to je jedině dobře.

baklik
30. dec 2011

ja som porovnavala zlozenie Nutrilonu 1 a Bebilou 1 a je uplne rovnake.

mandragora22
30. dec 2011

nam chutil ovela viac polsky, ako slovensky. aj viac vonal 😀 😀 😉

pajoslava
31. dec 2011

Nevím kdo jak studoval složení, ale Bebilon a Nutrilon je totožné mléko!! Stejná firma, stejné složení, jen název dle země! U nás je vše předražené, tak se nedivte, že se to prodává pod jinými názvy a je zde zákaz prodeje Bebilonu, protože na čem by vydělávali... že?
No a hodnoty jsou naprosto stejné, chce to jen přečíst i polsky a ne jen sledovat čísla.
Takže maminky, nemějte strach, je to opravdu to stejné!

pavla762
6. jan 2012

@pajoslava
...........já než malé něco dám tak vše pečlivě prostuduji a je to opravdu rozdílné, jak už jsem psala před tím (množství vitamínů a minerálů i GOS/FOS ), možná proto ten rozdíl u nás je Nutrilon 3 od 10. měsíce polský Bebilon 3 až od ukončeného 1. roku. Mám možnost i srovnat jak chutná připravený náš Nutrilon a polský Bebilon a je to i na chuť jiné i na vůni. Jak už jsem podotkla před tím naše malá měla po Bebilonu zažívací problémy. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51003748&tab=0, já beru Nutrilon 3 od této paní na mimibazaru a při 4 kusech, které obvykle objednávám mi jedno balení vyjde i s poštovným na 290,- Kč.

pajoslava
6. jan 2012

@pavla762 My tam kupujeme Nutrilon, tedy bebilon Comfort a tam jsou hodnoty opravdu stejne, tak je mozne, ze u obyc nutrilonu je to jine. Ale stejne je to zvlastni, jak je mozne, ze to slozeni je jine.. vzdyt to vyrabi jeden zavod, jen se tam lepi jina etiketa..

pavla762
6. jan 2012

@pajoslava
je to možné že třeba ten Comfort je stejný jak u nás tak v Polsku, to jsem nikdy neměla příležitost vyzkoušet. Já jsem malou 10 měsíců kojila a teprve pak jsme jí koupili Nutrilon 3 u nás a jak měla rok mi kámoška dovezla z Polska Bebilon 3. Je to zajímavé, že je to jiné. I na našem Nutrilonu je napsané, že je vyrobený v Německu a na Bebilonu je jako výrobce uvedeno EU. Tak dopodrobna jsem to až studovala, já jsem na toto blázen než malé něco dám 🙂

svatule
6. jan 2012

my jsme postupně dávali bebilon HA 1,2 pak klasický bebilon 2-tyto byly složením úplně stejné a pak jak jsem koupila bebilon 3 a měla jsem z domu nutrilon 3, tak opravdu to složení tam je mírně odlišné, proč to nevím...
Jak už jsem psala, naše malá je v klidu, sní vše, co dostane, takže u ní můžu už teď mlíka i střídat a žádný problém, ale u citlivějších dětí, bych byla opatrná. Ono ale stejně se to většinou pozná po prvních pár dávkách, jak to děti snesou.

pavla762
7. jan 2012

@svatule
..........pravdu díš, je to mírný rozdíl, ale je, není to úplně totožné. Je to jen na maminkách a hlavně dětech co a jak snášejí. Naše malá holt Bebilon podotýkám 3 nesnášela a Nutrilon 3 ano.

kakakina
7. jan 2012

baby ved je to jeden vyrobca,ved v Rakusku a Svajciarsku je to APTAMIL,a urcite je to to iste zlozenie ako nutrilon a bebilon.

pavla762
7. jan 2012

@kakakina
není to stejné, opravdu jsem obaly studovala dopodrobna a navíc mám opravdu osobní skušenost s tím, že malé Bebilon dělal problémy a Nutrilon ne.

tortelinka
7. jan 2012

@pavla762 ja som ziaden rozdiel nenasla a maly nema problem, tak neviem ci som zle citala, ci ako

pavla762
8. jan 2012

@tortelinka
třeba je zase rozdílný český a slovenský, a ten váš se shoduje s Bebilonem

svatule
9. jan 2012

@pavla762 tak si myslím, zda to nebude tím, že zatímco počáteční výživa podléhá přísným normám a musí být shodná, ta pokračovací mlíka už můžou státy mít podle svých vlastních norem a proto taky v Polsku je třeba bebilon 3 už jako junior, kdežto u nás je junior až mléko 4 od 2 let....
Každopádně si myslím, že ty speciální výživy budou shodné, tam je přeci jen složení důležité, no a u těch "obyčejných" mlék je to o odzkoušení. Já naší malé dávala nutrilon ha, bebilon ha, pak obyčejné i bebilony i nutrilony, teď už měla i hipp mléko, bebiko(naše hami) a úplně obyčejný sunar a snáší všechny úplně stejně a nemá s tím problém...tak spíš opatrně zkoušet. 🙂

pavla762
9. jan 2012

@svatule
...taky už mě to napadlo že ty počáteční mléka jsou kontrolovaná přísněji. Nikdy by mě nenapadlo, že to může být rozdílné, ale zarazilo mě už to, že Bebilon a Nutrilon (podotýkám 3) voní jinak a připravený chutná jinak. A taky si myslím, že náš Nutrilon je vyráběný v Německu, tak jak je to na něm uvedeno a polský Bebilon vyrábějí bůh ví kde, protože je jako výrobce uvedeno EU (a oni pod to slavné EU skryjí většinou všechno) ☹ . Ale jak už jsem psala je to hlavně na dětech, co a jak snášejí.

myounghee
13. jan 2012

ahojte.... tak my sme bohuzial uz tiez na UM a kupovala som Nutrilon1 no presli sme na Bebilon1 a je to TO ISTE AKO NUTRILON!!!! Aspon 1 je to to iste. Mozno uz Bebilon 3 a tieto pokracujuce mliecka su rozdielne ale 1-tka je rovnaka s nasim Nutracom 😉

bv_alexandra
20. jan 2012

Prosím vás existuje aj Bebilon extra? nikde sa neviem dočitať na nete či ano. 🙂

1lucia21
3. feb 2012

@brnka Ahoj chcela som sa informovat kde v polsku je kaufland v ktorom meste pochadzame z presova dakujem zatial 🙂