Poľský Nutrilon - Bebilon

brnka
14. feb 2009

Dnes sme boli v PL a v Kauflande maju akciu na Nutrilon /Bebilon/ 800 g za 29,89 zlotych, co je cca 200 Sk. Mali 1,3,4 - ale "dvojka", ktoru sme potrebovali my, bola vypredana ☹ . Takze, ak mate moznost, sup sup do Polska

brnka
autor
3. feb 2012

@1lucia21 , no my sme boli v Polskom Tesine - ale to vy mate daaaaleko. Skus pozriet na stranke www.kaufland.pl

lucinta21
6. feb 2012

PROSIM VAS MAMICKY!!! POLSKY BEBILON NIE JE NUTRILON pochopte to !!!
ANo obe mlieka vyraba nutricia to je pravda.. rozdiel je v tom že bebilon je určený pre polský trh splna polsjku legislativu a na slovensku za neho nikto nie je zodpovedný... SLOVENSKY nutrilon sa vyraba iba v dvoch vyrobniach.. v nemecku a v holandsku a splna nase ovela prisnejsie kriteria...
NA polskom bebilone je aj ine davkovanie, tak ako to može byt to iste??? Skuste sa zamysliet.. viem že nutrilon je drahsi oproti bebilonu, a kto nema peniazky nazvys kupi si v polsku co treba, ale skuste to davat aspon od pol roka a do pol roka ked su babatka najzranitelnesie...

lucinta21
6. feb 2012

@svatule nič v zlom ale na jednom dietati vyskusat tolkoto mliek nie je vobec ani dobre ani zdrave!! Babtko je citlivy tvor a dufam že pri druhom babatku budes dlho dojcit aby si sa takymnto driedaniam mliek vyhla.. Opytaj sa lekara co ti povie, že si vystriedala 6 mliek....
Pri druhom babatku odporucam zostat pri jednom druhu a znaxcke mlieka, pretože tie mliecka su iné a naozaj su rozdiely medzi polskymi a ceskymi mliekami..

tortelinka
6. feb 2012

@lucinta21 tak neviem ci hovorime o tom istom, ale pozrela som zlozenie, je uplne rovnake!

lucinta21
6. feb 2012

@tortelinka jasne že o tom istom..
ja len hovorim aby sme sa zamysleli že nie vždy vsetko lacne je aj dobre a to iste.. to ako sa tie mlieka vyrabaju a co kde musia splnat mam fakt z dobrých informácii a pri mojej malej by som to neriskla.. aspon do pol roka urcite nie.. možno od roka by som dala aj to polske ale aj to som si neni ista... Zdravie a vyvoj dietata nadovsetko..

ssimmikk
6. feb 2012

Já jsme porovnávala Nutrilon Comfort a Bebilon Comfort a i když mi polština něco malinko říká, tak sjem si to pro jistotu nechala přeložit, nemá shodné složení a to hned ve dvou složkách, dál už jsme pro jistotu nestudovala 😀

tortelinka
6. feb 2012

@lucinta21 neviem teda, kto by si zobral na triko nejaky problem s mliekom, maly ho papal, nemali sme nijaky problem, teraz mame ine, kedze nie sme na Sk

svatule
7. feb 2012

@lucinta21 s paní doktorkou jsem to konzultovala a jak jsem psala, malá do roku byla pouze na nutrilonu(resp. bebilonu) a to do půl roku HA a od půl roku normální, první 3 měsíce byla kojená.
Od cca 11 měsíců začala mlíko odmítat a proto jsem se domluvila na vystřídání, teď momentálně pije náš klasický Sunar...
U druhého budeme mít situaci jinou, malé má VVV srdce a vůbec nevím, zda budu kojit a pak event. co bude malé pít, takže to zatím neřeším, teď je hlavní, aby bylo po porodu a následné operaci v pořádku...

llluckaaa
7. feb 2012

@tortelinka Já jsem taky porovnávala český nutrilon a polský bebilon a složení bylo podobné nikoliv totožné!

llluckaaa
7. feb 2012

@svatule Co tím myslíš, že pijete "náš klasický sunar"? Sunar vyrábí Hero a to je Švýcarská firma. A země výroby je Velká Británie 😒 Žádný náš sunar dle mě neexistuje.

svatule
7. feb 2012

@llluckaaa myslím to tak, že jméno toho mlíka je Sunar 😉 protože mnoho lidí říká sunar každému UM, že ho vyrábí Hero vím, nejsou to ale španělé? Každopádně o tom, že by se přímo u nás vyrábělo nějaké mlíko nevím...

llluckaaa
7. feb 2012

@svatule Já jsem si právě říkala, že žádné české mléko neznám, tak mi to bylo divné. Já UM taky říkám sunar, ikdyž se u nás pije něco jiného 😉 To jsem si taky myslela, ale na stránkách mají napsáno, že sídlo je ve Švýcarsku. Ale třeba sunárky (přesnídávky) vyrábějí ve Španělsku. A pak se v tom má někdo vyznat 😠

svatule
7. feb 2012

@llluckaaa právě, je v tom akorát zmatek a nejvíc mě dokáže vytočit věta vyrobeno v EU 😠
to je v dnešní době i Rumunsko, že... nevím, je to dost složité, ale zase doufám, že je to u nás hlídané...

llluckaaa
7. feb 2012

@svatule Mám pocit, že když se to vyrábí právě v Rumunsku, tak na krabici raději napíší EU 😠 Když je to na západ od nás, tak se rádi pochlubí. Asi nezbývá než doufat, chemickou laboratoř nemá doma každý 😉

tortelinka
7. feb 2012

@llluckaaa cesky som pocula, ze je iny ale polsky, slovensky a madarsky, ktore som porovnala su rovnake

llluckaaa
7. feb 2012

@tortelinka Aha, já myslela že český je stejný jako slovenský 😅

tortelinka
7. feb 2012

@llluckaaa nie, vraj nie su, ale ja som cesky nemala, porovnala som iba slovensky, madarsky a polsky

llluckaaa
7. feb 2012

@tortelinka To mě vůbec nenapadlo, že český a slovenský mají jiné balení. Ale v tom případě nechápu, proč jsou na krabici českého nutrilonu napsané informace česky i slovensky 😒

1983hr
7. feb 2012

Holky a jezdíte některá do Polska pro um?

pavla762
9. feb 2012

@lucinta21
já už jsem o tom srovnání český Nutrilon versus polský Bebilon psala před tím a snažila jsem se maminky na tento problém upozornit. Je opravdu jiný ve složení, na chuť a vůni. A mám osobní skušenost, malé dělal Bebilon velké zažívací problémy a Nutrilon ne. Do 10. měsíců byla kojená, pak už ode mě mlíčko odmítla, tak jsme byly na českém Nutrilonu 3 a po roce mi kamarádka z Polska dovezla Bebilon 3 (mimochodem u nás je Nutrilon od ukončeného 10. měsíce a polský Bebilon je až od 1. roku, už to je zarážející). A český Nutrilon je vyráběný v Německu a na polském Bebilonu je napsaný jako výrobce to slavné EU a pod to se dá opravdu skrýt téměř každý "šunt".

pavla762
9. feb 2012

@llluckaaa
......no tak to mi mozek taky nebere. 😨 Já myslela, že se náš Nutrilon prodává totožný i na Slovensku, když je to na našem napsané i slovensky.

petka28
9. feb 2012

@pavla762 takže myslíš že polské děti pijí šunt?? to si nemyslím

pavla762
9. feb 2012

@petka28
....asi tak nějak. Proč si jinak myslíš, že je to tak levné? Např. i čaje apod. Máma mi donesla článek o tom jak je to tam šizené. Nemají asi tak přísné legislativní podmínky jako my.

simackovamo
10. feb 2012

Ahojky.chtěla bych se zeptat kde se daji v polsku koupit levne plenky pampers premium care 4?
Poraí někdo?Děkuji 🙂

niki080
10. feb 2012

@simackovamo v kazdom obchode carrefour,tesco,real,lidl,biedronka..... alebo si obiednaj allegro.pl

baklik
11. feb 2012

@tortelinka ahoj, a aky nutrilon, bebilon a milumil si porovnavala? lebo ja som porovnavala jednotku a Nutrilon 1 a Bebilon 1 su uplne rovnake vo vsetkych zlozkach, ale Milumil 1 ma rozdielne mnozstvo laktozy oproti tomu nasmu a taktiez neobsahuje cenne LCP kyseliny DHA a AA, ktore su vyznamne pre spravny vyvoj nervovej sustavy, zraku a mozgu dietata. takze mne z toho vychadza, ze Bebilon 1 ano, ale Milumil 1 rozhodne nie.

evelin04
15. feb 2012

@eimiky ....poradim ti
Helda P. (Helda) ID 151618
Nutrilon - Bebilon 1,2,3,4 LACNO ihneď k odberu!!!

Je to mimibazar....ale je to stale menej ako tu

eimiky
15. feb 2012

@evelin04 neviem na čo mi odpovedáš ale to už bude asi neaktuálne tak z roku 2009.Nutrilon už dávno nepijeme.

evelin04
15. feb 2012

Ješiši..no pekne 🙂 som to našla na wwwwebe a chcela som pomoc tak pardon 🙂

milada2
16. feb 2012

Tak mi to nedalo a volala jsem na info linku Nutricie, kde mi potvrdili, že Bebilon je opravdu to samý co Nutrilon a netřeba se bát. Prý v těch mlíčkách můžou být jedině pidi rozdíly v nějakých vitamínech dané legislativou dané země, ale zrovna HA (které používáme my) je prý úplně stejné. I to rozdílné dávkování na Bebilonu a Nutrilonu pro daný věk prý může být jen důsledek rozdílné legislativy (norem) v jednotlivých zemích. Vyrábí se to prý ve stejných zemích (na Nutrilonu je výrobce Holandsko, na Bebilonu EU), mají země na výrobu mlíček (Holandsko, Německo), jiné země na výrobu kaší (Polsko) atd. Nejsou prý povinni uvádět přesnou zemi výroby v rámci EU, a proto na Bebilonu není specifikovaná. Akorát že prostě v Čecách Nutricie zodpovídá pouze za Nutrilon, jakožto oficiálně prodávaný výrobek. Takže by to snad mělo být úplně v pohodě 😉