Poľský Nutrilon - Bebilon

brnka
14. feb 2009

Dnes sme boli v PL a v Kauflande maju akciu na Nutrilon /Bebilon/ 800 g za 29,89 zlotych, co je cca 200 Sk. Mali 1,3,4 - ale "dvojka", ktoru sme potrebovali my, bola vypredana ☹ . Takze, ak mate moznost, sup sup do Polska

lucinta21
16. feb 2012

kokos a ja mam kamosku co robi v nutricii a vravela mi že to neni to iste.. je to fakt dobra kamoska.. a pokial su tam rozdiely aj ked len malé tak to asi neni 100 % tne to iste, nie? to mi aspon hovori logika.. nemožu davat v jednej krajine ine vitaminy a ine množstvo a takisto aj davkon´vanie by muselo byt rovnake, nie? co je pravda že to patri pod jednu firmu..

argyro
16. feb 2012

kočky my sme pred pár dňami kúpili Nutrilon za 9,99 eur - chalan má reklamu aj tú v pro-shope.. ja silne pochybujem že tie poľské, maďarské, rakúske majú úplne identické zloženie ako ten náš.. to je rovnaké ako s coca-colou či inými výrobkami, pampers plienkami atď. kúpte balíček u nás a balíček v rakúsku - obrovský rozdiel.,.

pavla762
17. feb 2012

@milada2
tak nevím, ale nerozumím tomu, že dávkování je rozdílné podle dané legislativy v jednotlivých zemí. Nevím jak tomu mám rozumět, to jako že polské děti např. pijí silnější mléko a české slabší? Tak nevím, nevím, ale nějak se mi to nezdá. Já myslím, že by se snad děti všude měli vyvíjet stejně a mají shodné potřeby vitamínů a množství vypitého mléka ať mluví česky nebo např.polsky ne?

milada2
17. feb 2012

@pavla762 Asi mají různé země různé výživové normy... nevím, neřeším... stejně toho malému dávám tolik, kolik chce on a ne kolik je v tabulce

pavla762
18. feb 2012

@milada2
..no to já samozřejmě dávám dceři taky tolik mléka, kolik si sama řekne, necpu do ní to, co je napsané v tabulce, že by měla vypít, ale spíš jsme měla na mysli to, že poláci mají jiný počet odměrek na připravenou dávku než my na Nutrilonu, už to signalizuje, že zřejmě Bebilon a Nutrilon není shodný složením.

milada2
18. feb 2012

@pavla762 Předpokládám, že myslíš množství mléka a ne počet odměrek na dávku (ten je stejný - 1 odměrka na 30 ml vody). Složení je alespoň na obalu naprosto stejné... víc nejsem schopná zjistit, nejsem ani chemik, ani výživový odborník, ani zaměstnanec Nutricie, abych to mohla tvrdit 100%. Pokud to nejsi ani Ty, tak už asi nemá smysl v téhle debatě pokračovat, neb to nevyřešíme 😉

baklik
18. feb 2012

Baby, vsak si sadnite a porovnajte zlozenie Bebilonu a Nutrilonu a mate po probleme. Ako pisem, jednotky su urcite rovnake, porovnavala som podrobne zlozku po zlozke. Davkovanie je ozaj podla noriem prislusnej krajiny. Ja som nasla na nete, aj lekarka mi potvrdila, ze sa mam riadit tym, ze 2-mes. ma vypit 100 - 150 ml na kg hmotnosti, podla toho aky je jedak. Takze sa nemozno riadit len tabulkou davkovania podla veku, ale aj vahy, ved kazde dieta je ine... To je len orientacne mnozstvo. Ten Bebilon ma este aj presne rovnaku krabicu, zatvaranie veka, konzistenciu prasku, vonu aj chut.
Madarsky Milumil je vsak rozdielny od nasho Nutrilonu!
@argyro A uz si tie nutrilony otvorila? ja som tiez rozmyslala od neho kupit, ale pride mi podozrive ako niekto ma nutrilony za taku nizku cenu a este v tom ma aj rabat. tebe to nie je divne? a celkovo na mna ten predajca posobi nejak, hmmm, no, co ja viem...... ale ked mi potvrdis, ze je to ok, tak fajn. ja si ale pockam, kym bude mat viac hodnoteni, potom sa odvazim. momentalne mam zasobu 6 ks Bebilonov a 1 ks ma vysiel na 10,56 eur, co je super cena.

argyro
18. feb 2012

@baklik otvorila, su ok 🙂 a ano, natiska sa otazka, aka je VOC cena Nutrilonu, žeby 5 euro? 😕

myounghee
20. feb 2012

Nutrilon1 je uplne rovnake s Bebilon1..... ale Nutrilon 2 uz ma trocha ine zlozenie ako Bebilon 2 😉

ilonne
20. feb 2012

@pavla762 Poláci mají naprosto stejný počet odměrek na příslušné ml, na obou plechovkách (jak Nutrilon tak Bebilon) je napsáno 90 ml vody + 3 odměrky prášku = 100 ml výživy. Rozdílné je pouze to, že české děti by měli v příslušných měsících pít vyšší dávku než děti polské.

ilonne
20. feb 2012

A ještě k tomu, že dávat Bebilon až od půl roku - to jako kdyby to fakt byl šunt, tak od půl roku je jedno, co dítěti dám? No to snad ne 😉 . Já jsem ty jedničky taky studovala a HA je opravdu naprosto stejné, Comfort má nim rozdíly snad ve dvou či třech hodnotách.

pavla762
20. feb 2012

@ilonne
.....tak to se moc omlouvám za to, že píšu klamné informace. Já mám opravdu zkušenosti jen s Bebilonem 3 a s 2 nebo 1 ne. Jak už jsem psala před tím, malou jsem 10 měsíců kojila a po té co už ode mě odmítla jsme koupili Nutrilon 3 v ČR a po tom co měla rok mi kamarádka dovezla z Polska Bebilon 3 , že prý jak je to tam levné a ouha malá začla mít velké zažívací potíže po Bebilonu, opravdu podotýkám že 3. Takže jsme se vrátili po týdnu bezesných nocí k Nutrilonu 3 a vše je OK. To je jen má zkušenost s Nutrilon 3 versus Bebilon 3.

zdenula81
20. feb 2012

Nas syn bol od 15 mesiaca do 2 rokov na bebilone z polska a nemal s nim najmensie problemy. Ked sme nemali kupili sme u nas nutrilon a tiez to bolo ok. Pri druhom synovu ked sa prestaneme kojit tiez prejdeme na bebilon. Je to individualane, co mam kamaratky jednej nesadol slovensky druhej cesky nutrilon, su na bebe.

vulka
20. feb 2012

Osobne som kontrolovala zloženie poľského Bebilonu a slovenského Nutrilonu a keďže to vyrába tá istá firma tak ma výsledok neprekvapil. Zloženie bolo absolútne identické.

janecka84
3. mar 2012

kupim od vas NUTRILON HA ALEBO OBICAJNI 1 KTO MA VIETE MI PORADIT LEN PRESOVSKY KRAJ DAKUJEM VAM VOPRED

vierkasteffi
6. mar 2012

maminky je akcia v metre na nutrilon vanilka 3,4 za 7,2e 🙂

mafianka
6. mar 2012

Já teď objevila též jednu akci na Nutrilon na feede http://www.feedo.cz/shop/vyrobky-nutrilon-299/ Ale není tak výhodná, pač se musí koupit 6 ks což asi málokdo využije... 😖

belucio23
3. máj 2012

Kupovali ste niekto v Polsku nutrilon antikolikovy alebo antirefluxny?Ak ano,kde a za aku cenu?Ci sa nam tam oplati ist.Dakujem

pepibubu
4. máj 2012

Já nevím holky, ale lámat to přes koleno, jezdit do polska, u nás třeba Mall má na Nutrilon docela dobrý akce, vychází o hodně levněji. Nebo sledujte i lékárny, zvláště pak takové ty "řetězce lékáren" mívají akce, třeba dají ke dvěma mlíčkům nekapavý hrneček, který je sám o sobě drahý nebo tak něco. Nechci ten polský Bebilon nijak snižovat, ale co my víme, jaká měřítka mají v Polsku na kvalitu mlíček, zda třeba nějaké parametry nemají mnohem benevolentnější než mají naše normy nebo tak něco... Jednou jsme dětičky chtěly, máme je, tak jim nebudeme šetřit na baště, ne 😉

baklik
4. máj 2012

@pepibubu ja som porovnavala konkretne Nutrilon 1 a Bebilon 1 a su na chlp rovnake, isla som zlozku po zlozke. taktiez vona, konzistencia - uplne rovnake ako Nutrilon. takze nas maly papa uz len Bebilon 1, na 1 krabici usetrim aj 5 eur, maly ich spotrebuje za mesiac 6 ks.
co sa tyka pokracovacich mliek, tam som este zlozenie neskumala, ale chystam sa a podla toho sa rozhodnem.

forji
8. máj 2012

@pepibubu že by Poláci dávali svým dětem něco špatného?? Že by naše děcka byla něco lepšího než jejich děti?? Nebo je to třeba jen o politice? Mají to levnější, nemají tak vysoké daně jako my. Nic víc, nic míň 🙂)) Nešetřím dětem na jídle, dávám jim ovoce zeleninu, vše co potřebují a na ničem se šetřit nedá, ale dát o stovku víc nebo míň za půl kila nutrilonu je celkem rozdíl 🙂))

xlucia
8. máj 2012

@forji polske potraviny su fest nekvalitne

baklik
8. máj 2012

@forji
@pepibubu taktiez v Rakusku a Nemecku, kde sa Nutrilon predava pod nazvom Aptamil, je lacnejsi. stoji tam okolo 12 eur. takze je fakt namieste otazka, preco prave u nas je taky predrazeny.....

forji
9. máj 2012

@xlucia To je váš názor 🙂

ralka
9. máj 2012

Ja osobne by som ten bebilon nedavala ale ok kazda mamina ma svoj rozum a svoj nazor na vec,len moj nazor na to je ten ze ked vidim co sa polsku robi ako naprkilad ta posypova sol tak bohuzial uz im neverim a bojim sa nevravim ze bebilon obsahuje niejake to svinstvo,aj ked je sice lacnejsi aj tak by som ho nedavala ja kupujem malej Nutrilon a rozdiel cenovy je cca 2,3 cize neriskujem bebilon stoji 10eur a nutrilon 12,3 🙂

xlucia
9. máj 2012

@forji to nie je moj nazor, to je fakt. polske normy su vyrazne benevolnetnejsie nez nase. je len otazkou casu, kedy sa prevali aj v detskej strave nejaky skandal.

zelvy
10. máj 2012

Ahoj, já kupuji na Nutrilon na MALL.CZ a cena je 299Kč za balení, při odběru 6ks neplatím poštovné. U nás je dětská výživa přísně hlídána a za tu jistotu mně to stojí.

pepibubu
10. máj 2012

Ono po polských aférách se solí, "bezlepkovými" křupkami s lepkem atd bych si sakra dobře rozmyslela kupovat v Polsku.... Stejně jako @zelvy využívám Mall, není o čem pochybovat a naše atesty jsou prostě natolik přísné, že vím, že se nemusím bát.

alla24
10. máj 2012

tu by ma skor zaujimlo kde je ten bebilon vyrabany a porovnat to s nutrilonom. Pokial je to to iste tak by som to vobec neriesila. Ani ten nas nutrilon neni taky fasa a verim tomu ze v takom rakusku by bol aj kvalitnejsi. Staci sa pozriet na pampersky aky odpad sa kupuje u nas a co kupite napriklad v rakusku ci anglicku. Ja davno jasne ze do polska, slovenska, ciech a madarska putuju vyrobky uplne inej kvality ako do dalsich zapadnych krajin a este k tomu za ovela vyssiu cenu. Tu sme tak "narovnako" s poliakmi 🙄

baklik
10. máj 2012

@ralka kde kupujes nutrilon za 12,30 eur, prosim ta?