Pomohlo vám mlieko Babylove v boji proti zápcham?

chikitka
21. aug 2012

ahojte maminky! prosim vas o vase skusenosti, ci sa vam podarilo zbavit babatko zapchy po zmene UM na babylove. s nasim malym sa uz trapime cca 2,5 mesiaca ☹ najprv papal sunar, bol fajn. ale mama kupila nutrilon obycajny zeleny 1. nechcela som mu ho dat, lebo som sa bala zmenit mliecko, mama do mna tolko hustila, nech mu dam ten nutrilon, ved na co ho kupovala, az ma zlomila a skusili sme ho. ale po dvoch tyzdnoch papania prisla zapcha. tak som sa vratila k sunaru. ale to zle kakanie uz dako ostalo. a slo to stale horsie. napokon nam doktorka predpisala nutrilon comfort, do ktoreho som vkladala velke nadeje. cakala som na zlepsenie skoro skoro dva mesiace! a nic. este sa mu z toho aj koliky vratili. uz som sa nastvala, ze co robit a poradila sa so sestrickou, ze mam teda zmenit mliecko. kedze som nechcela skusat bebu (velakrat som tu citala nazory ze zapeka) a na babylove som citala same chvaly (okrem ceny aj dobru znasanlivost detickami) tak som ho vcera kupila. vypil zatial 7 davok. uz sa tolko nekruti od vetrov, ale zatial nekakal. vcera som mu pomohla nevecer rurkou ☹ a potesilo ma aspon to, ze kakanicko uz nebolo tak tuhe a bolo pekne prazenickove a zlte. to z toho comfortu bolo striedavo tuhe a menej tuhe, mega zelene a striedali sa zastavene vetry, nech som dala cokolvek. nepomohla ani biogaia a teraz ma laktobacilky, tiez nic moc. kakal z toho len prvy den uzivania. len jeden tyzden mal fajn kako 3krat za den, co som sa tesila ako blazon ze comfort konecne zabral, ale to mal zvysene teploty, tak zrejme z toho. po ustupeni teplot sa to vratilo spat - to nekakanie ...
prepacte za dlhy prispevok, prosim vas, nemate niektora podobnu skusenost?? zabralo vam to babylove? ak ano, kolko to trvalo?

sissika
21. aug 2012

ja som babylove neskusala, nam strasne pomohla Humana, maly prestal grckat, upravila sa stolica a zmizli aj koliky

anjelicek26
21. aug 2012

@chikitka - umele mlieko nie je na upravu stolice. Babylove ano, je to bio mliecko v dobrej kvalite podla testou. Ale to, ako na to tvoje dieta zareaguje je vo hviezdach. Kazdemu trva rozdielne dlho, kym sa mu upravi travenie. Este je malicky. My sme maleho rurkovali ked bolo treba aj do 7 mesiacov, skoda reci a on pil MM..

chikitka
autor
21. aug 2012

@anjelicek26 davam mu aj tie laktobacilky baby od Swiss, uz dva tyzdne, len neviem ci su uz neni po smrti, ked som ich prvy den zabudla dat do chladnicky a bolo asi 40°C... lebo prvy den hned zabrali a potom uz bohvieako ee... sakra, zajtra radsej kupim druhe... preboha, az do 7 mesiacov??? chudatko male 😒 tak to by som nerada, ale ked vidim ze kaka skoro rano, potom cely den ee a ani dalsi den ee tak uz mu tiez pomozem rurkou. strasne nerada... masirovanie a pritahovanie nozkami ho boli, vystiera nozky proti mne. tak snad mu to mlieko konecne pomoze. len ja som na nervy ze ako dlho mam cakat. mam pocit ze jemu nic nezabera, cakam, cakam a nic. viem ze nic nejde hned, ale najradsej by som vsade mala na letakoch napisane, ako dlho cakat aby som vedela ze uz to ani nezaberie... aaaach, to kakanie 😢

zigzag
21. aug 2012

@chikitka daj kvapky bio gaja, su to probiotika od 3 mesiacov, nam velmi pomohli, maly zacal kakat uplne sam, sice zapchy neml, ale zato silne koliky, inac ako na rurku sa nrvykakal,ale po tychto kvapkach o 2 dni boli fuc.... 😉 urcite zaberu aj vam,, stoja okolo 10e v lekarni a na mesiac vydu

chikitka
autor
21. aug 2012

@zigzag dakujem za radu, uz som skusala, bral ich mesiac a nist 😒

julinka2787
21. aug 2012

@chikitka moja malá papala babylove do jedného roka. nemali sme najmenšie problémy s kakaním. ale ako píše anjeliček, treba vyskúšať na tvojom bábätku. snáď vám to pomôže. 😉

nanulik
21. aug 2012

ahoj🙂 ja som dávala malému babylove asi od 7. mes. až doteraz ho pil. a so zápchami sme problémy nemali. niekedy sa stalo že aj 3 dni nekakal. ale potom išlo všetko von bez problémov. vobec nemal bolenie alebo také niečo. takže suma sumárum ja som bola s babylove spokojná

chikitka
autor
22. aug 2012

babuleeee!!! ja mam mega obrovsku radost!!! maly to babylove papa 3. den (prvy den stihol len dve davky) a dnes krasne sam kakal rano a aj teraz vecer!!!! tak klop klop snad sa to rozbehlo konecne !!!
(tolko radosti, ked vidim ako tlaci, a ze to ide! uz mi sibalo, uz som tlacila aj ja ked on! 😀)

chikitka
autor
22. aug 2012

len som zvedava co mi na to povie doktorka ... 😉

jagu81
26. aug 2012

@chikitka my sme tiež od piatka prešli z nutrilonu na babylove a zatiaľ spokojnosť (100x klopem aby som neporiekla) Ja som to konzultovala aj s doktorkou a povedala mi, že tie mlieka sú všetky skoro rovnaké, sú minimálne rozdiely a treba len vyskúšať. babylove nemá probiotiká, ale mi dávame Inphats Dophilus, takže v pohode 🙂 Tiež sme sa s maličkou natrápili a teda hlavne ona, tak dúfam, že konečne už bude spokojné aj naše maličké bruško 😉

chikitka
autor
26. aug 2012

tak moj papa k mliecku probiotika laktobacilky baby od SWISS, ale zistila som, ze nestaci davat jednu kapsulku, ako nam poradila doktorka, ale davam mu dve - rano a v predposlednom papani. niekde som sa tu docitala, ze niektore deticky potom zle spia, a je pravda ze aj nas drobec horsie zaspava a sem- tam sa prebudza na vypadnutie dudla, co predtym nerobil, ale neviem, ci to pripisat tym probiotikam. ale nastastie pomahaju a kaka. velke KLOP KLOP 😉 tak drzim palce, nech aj vase babulko bude vysmiate a spokojne!!! 😉

chikitka
autor
27. aug 2012

@jagu81 tak ako? bastite babylove bez problemov?

veroninika
27. aug 2012

nas tiez nutrilon zapekal, a to sme pili HA, ale pomohli nam aj probiotika Inphats Dophilus a presli sme na mliecko Hipp

jagu81
28. aug 2012

@chikitka zatiaľ áno, dúfam že vydržíme, nerada by som testovala ďalšie mlieko. Určite je to lepšie ako s Nutrilonom, čas ukáže či bol výber dobrý. Ale negrckáme, kakáme 2x denne (ráno a večer) kašičku, pekne buváme, tak čo viac si môžem želať? Dnes v noci sme krásne spinkali od 20.00 do 6.00 - zlatíčko moje 🙂 My dnes ideme do poradne tak som zvedavá, čo povie Dr. A vy ako, tiež papkáte? a malý spojnosť?

chikitka
autor
29. aug 2012

@jagu81 aj my kakame 2x denne (rano a vecer) 🙂 v horsom pripade len raz, ale aj tak dobre! musim sice tlacit s nim, ale je to bez rurky, sam zacne tlacit a pekne to da von . aj ked mu teda drzim nozky pri brusku.
moj maly horsie zaspava, ale ako som pisala, to bude asi tymi laktobacilmi... jeeej tak sa tesim, ze vam to ide!!!! len tak dalej! 😉

jagu81
29. aug 2012

@chikitka aj ja sa teším, lebo u nás to bola s bruškom a papaním smola od začiatku. Konečne máme doma usmievavú bábiku 🙂 držkajte sa a nech nám tie drobce dobre prospievajú na babylove 🙂 inak čo hovoríš na to mlieko? mne osobne sa páči viac ako nutrilon, krajšie vonia, nepení tak, pekne sa rozpúšťa a lepšie chutí ... aspoň podľa mňa dúfam, že malinká má rovnaký názor, ale papká odušu - teraz dávam 150ml 6x denne 😉

chikitka
autor
29. aug 2012

@jagu81 ja teda mlieko nemusim, priam ho neznasam od skolky 😀 takze ochutnat u mna nehrozi ... ale paci sa mi ze naozaj tak nepeni a rychlo sa rozpusta, s tym nutrilonom to bolo šejkovanie jak o zavod 😀 moj maly papa 120ml 6x, niekedy sa podari aj 5x, niekedy aj 7x. podla toho ako skoro v noci papa ... niekedy sa mi zda akoby ho nechcel, lebo sa kruti, ale zistila som, ze to robi len ked je horko, takze asi nema chut z tepla... bud si to spapa za pol hodku, alebo to vylejem, ked vidim ze uz ozaj nebude... ked to robil dva dni, tak som mu znizila davku na 90ml a bolo to ok. inak myslim ze mu chuti... nemal problem papat ani sunar, ani nutrilon. toho som sa aj bala, lebo vraj je horkejsi, co teda ja neviem, lebo neochutnam... 13.9 ideme do poradne, tak som zvedava, ako na tom bude s vahou, ja nemam doma taku, tak cakam na doktorku... ale tak myslim ze nas je uz na pohlad na tom dobre, neni tucko, ale je od narodenia pevny, ramenac a medvedisko po tatovi 😀 sak s takymi mierami: 48cm a 3540g 🙂 no skratka maly zapasnik ... tak tvoja tiez krasne papa!!! ja som aj mojmu chcela uz zvysit davku, ked som na babylove presla, ale po dvoch takych 150tkach sa rozhodol ze staci este 120ml. aj dost pije, kvoli tym zapcham som mu davala pit a stale davam cajik na prdky, tak si uz zvykol doplnat takto. ja si osobne myslim ze na tom nic nieje zle. a je leto. ked bude chladnejsie, sam si predsa povie, kolko mu treba tekutin. maly mal take brusko, ze sa mu nevystierala dlho pokozka na nom, tak mi bolo jasne ze treba tekutiny...

jagu81
29. aug 2012

@chikitka však každé bábo je iný papkáč, on sám vie koľko potrebuje, keď je spokojný tak mu isto stačí 🙂 . Naša hladoška už dala v pohodičke aj 180 Nutrilonu a to sa ešte netvárila nejak spokojne, po 2hod. chcela papať zas 😕 , aj preto som začala uvažovať, že vymením mlieko. Ja dávam piť väčšinou vodičku, sem tam aj čaj, ale málo. Keď bolo teplo za deň vypila okolo 100ml vody, takže nám musí stále niečo tiecť do pusy. Nie je pritom nejaká bucľatá narodila sa 3790g a 56cm a včera sme boli v poradni tak mala rovných 6kg. 😉

chikitka
autor
29. aug 2012

tak nas vladusko vypije do 3dcl! a posledne na zaciatku augusta mal vahu 5670g a vysku 60cm. celkom sa natiahol 🙂 som zvedava strasne na terajsie miery!

chikitka
autor
29. aug 2012

@jagu81 hore prispevok pre teba 😎

ivulik21
16. feb 2013

Ahojte baby. Mám doma 11 krabíc mliečka Babylove PRE, kúpila som si ho do zásoby pre istotu,ale my pijeme 1-tku a podarilo sa mi ju zohnať v Nemecku,takže to PRE posuniem ďalej. Ak by ste mali záujem, ozvite sa mi.

jahody11
17. feb 2013

baby a stalo sa vam, ze vam po case zacalo babo mliecko odmietat? je mozne, ze malej prestal nutrilon chutit? skusit zmenit mliecko??? uz mi nevypije ani 100-ku... uz som z toho na prasky ☹

lucia006
17. feb 2013

nam pomohlo jedine nutrilon comfort ,ale ako citam tvojmu nie.a co som sa docitala a dopocula babylove je nieco podobne ako nutrilon len lacnejsie...