Pomôže mlieko AL 110 pri problémoch s kakaním?

eemmaa
4. sep 2012

Ahojte maminy, my máme problém sa vykakat moja dr my radi vydržať a na jednom fóre mi odpisala pani dr, že by toto mliecko mohlo pomôcť nemáte s tým niekto skúsenosť? Lebo naposledy ked sme zmenili mliecko dostal takú koliku a odmietal papat že sme skončili na pohotovosti ☹. A nechcem ho už rurkovat ☹

elka3
4. sep 2012

aj ja ti radim vydrzat,moj syn zacal mat tento problen ked mal 1,5.bola som s toho nestastna,skusali sme mozne aj nemozne....trvalo to dva roky,niekedy nekakal 7 dni,samozrejme sme isli k lekarovi s tym,hovoril ze je to normalne a ze sa to vekom upravi.teraz ma maly 4,5 roka a kaka pekne kazdy den...takze drzim palce aj tebe nech to zvladnes a maly tiez

eemmaa
autor
4. sep 2012

@elka3 čiže mu mám nechať to mliecko ktoré papame teraz? Máme bebu ha. Aj moja dr radi vydržať ale zas veľa ľudí my hovorí nerurkovat a čo s ním mám teda robiť ked mu to inak nejde ☹ raz za čas sa vykaka sám ale to je vynimocne.

kamilkka
4. sep 2012

mlieko AL 110 je bez cukru a je vhodné pri hnačke a po hnačke, pri poškodenej sliznici čreva, takže žiaden logický dôvod prečo ho dávať, ak máš presne opačný problém... skúsila by som skôr probiotiká, napr. Infans Dophilus je veľmi pochvaľovaný, ale musíš dávať dlhodobejšie 🙂

elka3
4. sep 2012

ja som maleho kojila do 2 rokov,takze tieto umele mlieka nepoznam.U nas to zacalo tak,ze zacal kakavat v noci,ked spal si neuvedomoval ze kaka,potom to bolo horsie,pretoze sa na to zobudil ako tlaci a tlaci...vela krat som vyskrabovala aby som mu pomohla to nejako vytlacit.ja som bola z toho nestastna,vobec som si nevedela spomenut ci niekedy predtym nez to zacalo maval bolesti pri kakaniu.boli sme ulekara,ten radil pestru stravu,skusali sme slivkove vody,olivovy olej....vselico mozne.ked uz nekakal 7 dni tak sme isli k lekarovi,dostal cipok,ktory mu pomohol vykakat sa...cipok som pouzila este niekolko krat ked uz nekakal viac dni.maly mal strach potom uplne z kakania,ja som tomu moc nepomahala,lebo som ho doslova nutila kakat...potom som si povedala ze to necham tak,nenutila som ho,skusali sme to sutazami kto saprvej vykaka,ako to clupne...postupne zacal kakavat kazdy den,musim ho sice niekedy upozornit ze nekakal dneska,ze crievko sa bude hnevat ak tam bude hovienko drzat,tak bezi do kupelne a o minutu hotovo...vela ludi mi povedalo,ze chlapci maju tieto problemy...som rada ze my to uz mame za sebou

eemmaa
autor
4. sep 2012

@kamilkka no ani mne to nedáva logiku ked si prečítam o tom mliečnu tak sa radšej pytam. Máme bio gaiu ale to nepomaha tak jediné skúsiť este ten dophilus.
@elka3 no som s toho zúfalá už som ho nechala nech skúsi sám kakat ale taký histericky plač spustí a k tomu krce že tu rurku radšej použijem len aby sa mu uľavilo ☹

kamilkka
4. sep 2012

@eemmaa bio gaia je podobná ale slabšia, aspoň tak tvrdia mamičky...
no treba to užívať dlhodobo, naozaj, minimálne 4 - 6 týždňov... ty aj dojčíš?
ak áno, skúsila by som zmenu tvojej stravy, ak nie, skúsila by som iné mlieko z radu Beba...

miriamkac
4. sep 2012

Ja len taká babská rada, ktorá fungovala u nás, prvého pol roka. Zarábala som mlieko do slabého kamilkového čaju 😅 a ono to fungovalo....žiadne zápchy (nie vždy a postupne som uberala)....dúfam, že ma tu neukameňujú... 😀

eemmaa
autor
4. sep 2012

@kamilkka nie nedojcim skúšali sme bebu na koliky sensitive čo mi odporučila moja dr, malý vypil jednu dávku 120 okolo druhej a potom mi už odmietal jest a dostal otrasne kŕče tak sme utekali na pohotovosť a tam mi povedali že sa mám vrátiť spet na tu ha. A tu gaiu uzivame už dlhšie ale nič na začiatku sa vykakal dva dni sám a potom uz nic ani prdiky mu moc nejdú tiež len vynimocne.

eemmaa
autor
4. sep 2012

@miriamkac dnes som mu akurát kúpila kamilkovu milupu. Doteraz mi radili fenikel no ale to ako pil kazdy deň o 19 kŕče.... Ako pije vodu kŕče sice nemáme ale stale nekakame sami ☹

kamilkka
4. sep 2012

@eemmaa ale šak zmena mlieka sa robi uplne inak!
najprv pridaš 1/4 noveho mlieka k 3/4 stareho, to tak 1 - 2x denne v prvy den,
druhy den tak 3 -4 x, potom postupne zvyšuješ... 1/2 : 1/2, atd... atd... zasa niekoľko dní... a tak postupne...

eemmaa
autor
4. sep 2012

@kamilkka tak mne dr povedala, že v ramci jednej značky to robiť nemám proste rovno zmeniť lebo keby som to tak robila ako pises môžem mu sposobit este niečo horšie. Na kramaproch mi povedali že to miešať môžem no a teraz si výber čo spraviť. Tak som zostala pri bebe ha a rurkujem.

kamilkka
5. sep 2012

@eemmaa tak neviem, čo horšie si mu mohla spôsobiť 😖
urobila si to tak, ako si urobila a sama vidiš, aký to malo výsledok...
a ešte to aj obhajuješ, že si urobila dobre - fakt nechápem 😒

eemmaa
autor
5. sep 2012

@kamilkka nehovorím, že som urobila dobre ale ked ti jeden povie to a druhy to tak som jednoducho nevedela čo spraviť tak som zostala pri pôvodnom a čo som mala podľa teba urobiť??? Ked to sensitiv mi odmietal nechám ho hladovať alebo mu dam pôvodne?

kamilkka
5. sep 2012

@eemmaa teraz je to už ťažko, ja som len povedala, že mlieko sa má meniť postupne, nie naraz... možno by ho neodmietal...
je to o risku, niekto zmení mlieko a zápchy prestanú, tak si to pochvaľuje, niekto zmení mlieko a nič,
je to o tvojom risku...

eemmaa
autor
5. sep 2012

@kamilkka to je a preto som skúsila sa poradiť z inou dr a bolo mi doporučene toto mliecko AL a tiež mi napisala že to mam rovno vymenit a nie miešať tak teraz čo mám robiť? Preto som založila tuto tému aby som predošlá pohotovosti a malý kŕčom.

momo79
13. sep 2012

@eemmaa ahoj, nam doktrorka tie poradila AL 110 pri krcoch tak ho papame aj ked na obale som tiez citala ze je to na hnacku ... a ci pomohol zatial nebadam ale neublizil...

patricionella
17. jan 2014

Ahoj. Moja lekárka mi povedala, že čisto kojené deti nemusia kakať aj 10 dní. Môj nekakal tak 10-11 dní. All 110 je bezlaktózové mlieko...dáva sa hlavne pri infekčných hnačkách, tak najskôr po dvoch dňoch diéty bez mlieka. Treba hlavne piť čistú vodu a obmedziť sťahujúce potraviny...banán, ryža, postrúhané jablko, varená mrkva, čierny čaj... veľa šťastia 🙂