Potrebujem vynechať kojenie. Môžem dať malému Bebu 2?

mirjan
3. jún 2008

Milé maminy. Nevie mi niekto poradiť? Mám 3,5 mesačného drobca a momentálne som v takom stave, že sa akútne potrebujem vyspať, pretože pomaly ale isto strácam nielen sily, ale aj mliečko. Môj papkáč sa v noci budí aj 4x za noc a teda sa vôbec nevyspím. Cez deň sa okrem neho starám už štvrtý týždeň aj o chorého starého otca. Keď mám pár minút voľna, že nebehám okolo niektorého z nich, tak musím prať, žehliť, variť, preto sa často stáva, že ešte o 22,00 stojím pri hrncoch. Takýto stav by mal trvať ešte asi 3 týždne, lenže ja mám pocit, že ak sa nevyspím túto noc, prídem aj o to posledné mlieko, ktoré ešte mám (a to som nedávno tu riešila taký "problém" že mám veľa mlieka a neviem čo s ním. takmer všetky zásoby z mrazničky sa už minuli...)...už fakt nevládzem. Mám vzorky mlieka BEBA 2.
Problém 1: je až od ukončeného 4. mesiaca - ten môj bude mať 4 mesiace až o 12 dní
Problém 2: ak ochutná niečo iné nebude problém že už nebude chcieť materské mlieko?
Prosím o radu, som už fakt v koncoch...

martina21
3. jún 2008

ahoj ja to robim tak ze si dam maleho k sebe do postele v noci a ked citim ze sa uz mrvi strcim mu prso za 5 minut spime dalej,budi sa kazde dve hodky inak by som sa nevyspala a ziadne prebalovanie,
nedalo by sa ze by si varenie uplne vypustila?aspon nic zlozite staci nejaka polievocka,alebo kup nejake hotovky co hodis do mikrovlnky aje, ked potrebujes oddych vsetko musi ist stranou a svet sa nezruti ak neupraces ja som mala prve dva mesiace sialeny bordel v byte a sme vsetci tu, a zehlit podla mna tiez nie ak mas manzela nech si ozehli sam ak bude potrebovat,mala by si si oddychnut lebo naozaj o tomliecko prides

a ktomu dokrmovaniu, ja som maleho pred par dnami lebo som mala asi tri dni skoro prazdne prsia,a zapal na jednom, naprv som ho z obidvoch nakojila a o 30 min chcel zase tak som mu zarobila sunar (lebo som citala ze je z mliek najsladsi)ale ani za toho boha to nechcel, z flase absolutne nevedel co stym ma v pusinke robit a lyzickou len trosku potom mi to vypluval a plakal dalej tak som mu dala prso aj ked tam skoro nic nebolo takze to je moja skusenost
no drzim palce 😉

bihan
3. jún 2008

Ja by som ti poradila, aby si sa v prvom rade vyprdla na domáce práce aspoň na pár dní a spala aj cez deň, keď ti spí drobec...
Vezmi si malého do postele a v noci k nemu nemusíš vstávať.
V prípade núdze by som možno dala UM, ale jednotku - toho, že nebude chcieť MM by som sa veľmi nebála, kopec mamín alternuje dojčenie s UM 😉

rybecka
3. jún 2008

Ahoj ako pisla martina
vsetko ide bokom max polievku si navar a to aj na 2 dni a len koj a odychuj.
Ziadne upratovanie a zehlenie a ja poznam taketo stavy ze som si len sadla na stolicku a chcelo sa mi plakat lebo v kuchyni ako po vybuchu v kazdej izbe narozkladane veci no proste bordel a ja som uz bola taka unavena tak sme sa dohodli s manzelom ze do polnoci ja a od polnoci on a toznamenalo ze ja som ho len na kojila a potom odrgnutie a prebalovanie mal na starosti on.
Tak sa dohodni s muzom nech ti pomoze

mirjan
autor
3. jún 2008

Ďakujem, baby
rada by som si pospala cez deň, ale ako som už písala, okrem drobca sa starám o starého otca a ten je horší ako malé dieťa...musím ho mať stále na očiach, lebo nám uteká z domu 😒 takže spánok nehrozí

certica
3. jún 2008

mirjan, moj sa tiez budi v noci tak kazde 2 hodky, pre svoju pohodlnost (neskor mozno olutujem 😅 ) ho mam pri sebe v posteli a tiez ako martina, len vytiahnem prso a spim dalej, nikdy neviem, kto z nas dvoch zaspal skor 😀 , no a tiez som uz mala nejake problemy sem tam, takze obcas dokrmim aj z flasky nutrilonom a nie je problem. prso je pre neho aj tak to NAJ, ale v pohode aj z flasky si da. pri prvom synovi sme tiez casom fungovali prikrmovanim a tiez z flasky, no a problem nebol. zase zalezi od kazdeho dietata...

certica
3. jún 2008

inac starsieho som v noci kojila po sediacky, spaval vo svojej postielke, takze zakazdym vytiahnut, usadit sa, podopriet vankusom atd., cize tiez som sa citila nevyspata, teraz je to neporovnatelne, aj ked netvrdim, ze je zrovna najidealnejsia alternativa, mat babo vedla v posteli

julova
3. jún 2008

ked tak cez den koj a v noci nech nakrmi manzel UM..u nas to tak fungovalo (ale ja som od zaciatku mala malo mliecka, preto sme prikrmovali)..dokonca sa moj muz na to chlapske nocne "kojenie" tesil 😉..aj my sme Terezku mali v posteli takmer do 3. mesiaca...a nebol ziadny problem, aby si zvykla na postielku...teraz tam spi uplne v pohode celu noc az do rana...a to Ti nema cez den kto pomoct? ved mas male dietatko 😔 ...a domace prace? namprvy mesiac varila moja mamina - byva hned vedla...a nejaky riady, ci zehlenie som vobec neriesila..MM si ozehlil, co potreboval do prace...teda on u nas jediny zehli vsetko 🤐 😀 ...ale s tym by som si hlavu nelamala...v prvom rade je babo a az potom poriadok doma 😉

susik77
3. jún 2008

ano, davaj na noc UM a cez den koj, u nas to tak fungovalo asi 6 mesiacov 😉 mala chcela um aj mm.
mala som podob. problem-bola som vycerpana, preto som nemala vecer mlieko 😔

monkula
3. jún 2008

mirja, ozaj sa vykašli an domáce práce, a zober si Oliverka k sebe do postele, ja som to tiež tak robila..

A nemohol by Ti niekto so starým otcom pomôcť? Veď musia chápať, že sa musíš v prvom rade postarať o malého a aj ty potrebuješ oddych. Nehanbi sa požiadať o pomoc, nerob "hrdinu", že to zvládneš... Isto, zvládneš, ale za akú cenu? Vyčerpanosť, únava, depresie, nie, takúto ťa malinký nepotrebuje...

petulienka
3. jún 2008

mirjan, a nenajde sa niekto z tvojho okolia co by to pomohol a dbremenil ta aspon na par hodin od tych vsetkych starosti? rodina, priatelia, znami?

horallka
3. jún 2008

Ahoj mirjan,

tiež sa mi zdá, ako dievčatám, že si si toho pribrala akosi veľa na rohy. Nemôžeš predsa zvládať všetko - nie si robot- aj domácnosť držať tip top, aj malého, a ešte aj starkého na krku - a to ti nemá kto pomôcť, keď vidia, že ty na to všetko nemôžeš stačiť sama? Napr. manžel, mama alebo nejaká priateľka?Určite by sa niekto našiel - nechce sa mi veriť.

mirjan
autor
3. jún 2008

Monkula, petulienka, určite by sa niekto našiel...ale ja som tá hrdá matka, ktorá všetko zvládne. zo začiatku ma všetci obdivovali, teraz im to už vyhovuje. do cca troch týždňov by nám mala k starkému nastúpiť opatrovateľka...už nech to je, lebo sa zbláznim
ale Ďakujem za podporu. priznám sa, že ten umelej výživy sa bojím, ale možno raz za čas sa nič nestane a nenavykne si...

mirjan
autor
3. jún 2008

horalka, môj priateľ je v práci každý deň do 18,00 - samozrejme keď príde domov mi pomôže s Oliverom...ale to ho už len okúpe a drobec zaspí...ale aspoň mi potom pomasíruje chrbát, to je najlepší relax a najväčšia pomoc

monkula
3. jún 2008

mirjan, hrdá, zničená matka ,si mala napísať...Ak nechceš prísť o mličko, tak niekoho popros o pomoc... 3 týždne sú dlhá doba, a hlavne teraz ,keď mávajú bábetká krízu v papaní...
A hrdosť niekedy musí ísť bokom...Váž si ,že sa máš na koho obrátiť, ja sa o obe svoje deti starám odmaička sama a ja som nenormálne hrdá osoba, ale milerada by som sa pred niekým "ponížila" a požiadala ho o pomoc...

blumka
3. jún 2008

mirjan, ja ked som este kojila a mala sa casto budila, tak sme to riesili tak, ze sme v noci s manzelom vstali obaja, ja som nakojila a on sa postaral o zvysok..odgrgnutie, prebalenie, uspanie ak bolo treba. Viem ake to je nespat. ja som kvoli tomu ze som nemohla spavat ostala na tabletkach a musela som prestat kojit.bola som taka vycerpana ze hrozilo ze sa nervovo zrutim. Teraz uz je to lepsie, kedze mala je na UM tak sa s manzelom striedame. Ked je malinka dobra tak s nou spim ja ale akonahle je nejaka noc co nespim,tak ma manzel vyzenie do pracovne ja sa vyspim a on sa stara o malu. Takze ako ti radia baby. vykasli sa na domace prace, ked sa staras o starkeho, rob len to najnutnejsie alebo poziadaj niekoho o pomoc a chod sa aspon na jednu noc vyspat do inej izby a priatel nech sa postara o maleho. viem aky zazrak dokaze urobit jedna jedina prespata noc 😉

mirjan
autor
3. jún 2008

Ďakujem, baby, určite so sebou niečo urobím
som rada, že ma chápete a nie som tá zlá matka (ako by ma možno zvozili na iných fórach)...prajem pekný večer

monkula
3. jún 2008

mirjan nie si zlá matka ,si výborná a obetavá žena...

Da jvedieť, ak sa vyspíš... 😀

sanicatko
3. jún 2008

ahoj,pozname aj my taketo cosi,ale to umele mliecko nedavaj to by bola skoda.ako vravia baby vykaslat na na neporiadok,a odychcnut si ked spi aj krpcek.ja som chcela byt dokonala mama a mat perfektnu domacnost,dlazku som umyvala aj o 2 v noci, a teraz?kaslem sa na nu.uzivam si s malou,s tymi pracami to neprehanam.som v prvom rade mama a nie upratovacka.papa

greta24
5. jún 2008

Tiez som hlavne prve mesiace byvala vycerpana, na syna som sama, lebo muz je doma len cez vikendy - niekto musi aj zarabat 😨 Poriadok som neriesila a som majster vo vareni v trube, ked tam jedlo len hodis a vytiahnes hotove, napr kura a a dam do druheho hrnca aj ryzu. Alebo som navarila gulas na 3 dni. Ked mas minimum casu, mozes kupit napr v Bille alebo Hypernove hotove upecene zemiaky a grilovane kura, usetris kopu casu. Ja som bola pri kojeni taka unavena, ze som pri tom aj zaspala, kazda forma spanku je dobra. 😵

susika
5. jún 2008

veru miriam. ja som malu nekojila ale mlieko som odsávala, vždy som doma mala čisto ako zo škatulky, lebo bordel neznášam a to som na malú bola uplne sama, (tatino bol aj 2-3 mesiace pracovne preč), takže celý den v plnom nasadení, s dieťatom odkojiť, odsať aby bolo na dalšie kojenie a dokrmenie a takto som fungovala pol roka. unavená ako kon, obdivovali ma ako som to zvládla všetko sama, bze pomoci.vlastne varenie som skoro vypoustila, ale ked sóm od hloadu a vyčerpanie strácala mlieko,t ak som znova začala. polievku hlavne.malá sa mi budila tiež 4x za noc a cez den som 3x za den niekedy aj 4x musela von, lebo dnu spinkať nechela.takže tiež som bola pol roka v jednom kole, až mi z toho začalo zašibavať. teraz už dávno nekojím ale zasa varenie príkrmov sa mi dá len po večeroch, a to varím aj na 3 dni dopredu. cez den mi maluo zaberá dosť času a tiež s tým spánkom to tiež nie je žiadna sláva. iba vonku v kočíku alebo sa hodinu trápime dnu, kým zaspinká.

takže miriam, fakt sa vyprdni na kopec roboty a šetri si silu na mliečko.niekde to tu bolo "bordel v byte, šťastné díte"🙂))

ivet100
7. jún 2008

ja som deficit spanku vyriesila tiez prikromovanim na noc. Takze pocas dna kojim, ale vecer dam malemu mliecko HAMI, ale len 120 ml, lebo potom si pyta este cicik na uspanie a nieco si vypije este odo mna a takto zacal spinkavat od 19,30 hod do 3 hod.. Tym padom sa budime v noci len raz na kojenie a potom vstavame okolo 6 hod. na dalsie kojenie a ja sa konecne lepsie vyspim. A nema problem, ze presiel aj na UM, lebo dobre si uz uvedomuje, ze cicik je len cicik a potrebuje ho na uspavanie. Vacsinou tie male babatka pri prechode na UM mlieko uz odmietaju kojenie, ale deticky okolo 3 mesiacov uz vacsinou zvladaju prechod z MM na UM a ine kombinacie v pohode. 🙂